» »

Nevarnosti kihanja

Nevarnosti kihanja

Glugy ::

Ja zanalaš sm dal tok pretiran naslov. Namreč zanima me kako je možn da si zarad kihanja nalomiš rebro? http://www.zurnal24.si/teja-kihnila-in-... Kako pogosto je to? Ker tega pa še nism slišal. Pa kako je to možn da se to zgodi zarad kihanja?

bluefish ::

Ključen je pa prvi del tele povedi:

V bistvu sem se najprej 'forsirala' na fitnesu, potem pa sem to 'dokončala' doma, ko sem močno kihnila in se je rebro nalomilo.

lonewolf_ ::

Baje da če ne zamižiš obstaja možnost, da ti oči padejo iz jamic. je to res?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

gddr85 ::

pa če imaš osteoporozo oz. si npr. Mr. Glass je tud možnost :))

bajsibajsi ::

lonewolf_ je izjavil:

Baje da če ne zamižiš obstaja možnost, da ti oči padejo iz jamic. je to res?


IMO povsem mozno, saj se pri kihanju/kasljanju ustvarja precej velik pritisk. Zato tudi pravijo, da ne smes nikoli tiho kihati (z zaprtimi usti) - kao moznost kapi.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

lonewolf_ je izjavil:

Baje da če ne zamižiš obstaja možnost, da ti oči padejo iz jamic. je to res?

Ne ni, preverjeno na mythbusters...

nabit_jezus ::

Pravijo, meni je tudi soseda mici rekla da ji je kolegica pri maši rekla, da te lahko kap če kihaš z zaprtimi usti. Haha a ne me jebat.

bajsibajsi ::

nabit_jezus je izjavil:

Pravijo, meni je tudi soseda mici rekla da ji je kolegica pri maši rekla, da te lahko kap če kihaš z zaprtimi usti. Haha a ne me jebat.


Preden pises bedarije, se za moment ustavi, malo razmisli... in nato "odgovori".

Povsem mozno, da je larifari, zato sem tudi uporabil besedo kao. Ni pa tako zelo nemogoce, da ti ob dolocenih pogojih taksno pocetje ne povzroci kaksnih drugacnih preglavic ali nemara celo poskodb (npr. natrganina bobnica).

Zgodovina sprememb…

nabit_jezus ::

Še nikjer nisem zasledil poškodb zaradi kihanja, zlomljeno rebro ja, vse ostalo kar si napisal...malo vrjetno.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

nabit_jezus je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

nabit_jezus je izjavil:

Pravijo, meni je tudi soseda mici rekla da ji je kolegica pri maši rekla, da te lahko kap če kihaš z zaprtimi usti. Haha a ne me jebat.


Preden pises bedarije, se za moment ustavi, malo razmisli... in nato "odgovori".

Povsem mozno, da je larifari, zato sem tudi uporabil besedo kao. Ni pa tako zelo nemogoce, da ti ob dolocenih pogojih taksno pocetje ne povzroci kaksnih drugacnih preglavic ali nemara celo poskodb (npr. natrganina bobnica).

Ti pa ne vrjemi vsem bedarijam, ki krožijo od ust do ust :)


Ne verjamem vsem bedarijam, ki krozijo od ust do ust. Ce so zanimive, jih obicajno preverim...

Ceprav sem informatik, sem zadnjih par let mocno sodeloval z zdravstveno sfero in slisal ter videl marsikaj. Ce ti ali jaz celo zivljenje kihava z zaprtimi ustmi in se nama ne zgodi nic neprijetnega to se ne pomeni, da - ob dolocenih pogojih - enako velja za nekoga tretjega.

Matej_K ::

7 zanimivosti o kihanju, ki jih morda niste vedeli

1. Zrak ob kihanju potuje s 50 kilometri na uro
Ob kihanju zrak potuje s 50 kilometri na uro, sta odkrila razbijalca mitov v oddaji Myth Busters na Discovery Channel, ob poskusu pa uspela dokazati, da izločena sluz pristane približno pet metrov stran od osebe, ki je kihnila, če seveda pri tem z roko ne zaustavi pot sluzi.

2. Kihamo, da prečistimo nos
Raziskava, ki je bila opravljena leta 2012, je pokazala, da kihamo, da bi s tem znova omogočili normalno delovanje nosu. ''Tako kot računalnik potrebuje ponovni zagon tako naši nosovi potrebujejo prečiščevanje, ko so preobremenjeni. Biološko se takrat sproži naraven simptom kihanja. Če kihanje deluje pravilno, na novo nastavi okolje okoli nosnih poti tako, da izločimo dražljive snovi, ki so se med dihanjem ujele v nosno sluznico,'' so zapisali v Science Daily.

3. Sončna svetloba lahko sproži kihanje
Perje, poper, prehlad, gripa ali alergije niso edini razlog, ki lahko sproži kihanje. Študije so preučevale tudi vplive drugih sprožilcev kihanja, še posebej pa močne svetlobe. Približno eden od petih ljudi kihne, ko je izpostavljen močni sončni svetlobi. Takrat se sproži reakcija imenovana foto refleksno kihanje. Znanstveniki ne vedo natanko, kaj ga sproža, a menijo, da sporočilo, ki ga možgani ob močni svetlobi prejmejo, da morajo zožati zenice, lahko prečka pot sporočil, ki jih možgani prejmejo med kihanjem.

4. Povsem normalno je kihniti večkrat
Ker dražeče snovi z enkratnim kihanjem običajno ne najdejo poti iz nosne sluznice, se pogosto zgodi, da kihnemo večkrat zaporedoma.

5. Oči se zaprejo neprostovoljno
Kljub paniki, ki nas lahko zgrabi, ko moramo kihniti med vožnjo, saj vemo, da bomo za trenutek zaprli oči, pravzaprav ne morete kaj veliko storiti v želji, da v tistem trenutku ne bi kihnili.

Četudi bi želeli ohraniti odprte oči med kihanjem, nam to ne bo uspelo, saj gre za refleks, ki je podoben reakciji, noge, ko nas zdravnik narahlo udari pod kolenom. Vsekakor pa se med kihanjem ne more zgoditi, da bi vaše oči ostale zunaj očesnih jamic, kot lahko vidimo v nekaterih pravljicah ali risankah.

6. Med kihanjem se ne zaustavi srce

Kljub urbanim legendam, ki pravijo, da se nam med kihanjem zaustavi srce, strokovnjaki pravijo, da gre le za mit in ne za resnico. Kot so zapisali v The New York Timesu, se lahko zgodi, da kihanje le za trenutek nekoliko upočasni bitje srca. Vzrok za to je globok vdih pred kihanjem in stimulacija vagusnega živca, do katerega pride med kihanjem. Večina ljudi spremembe niti ne opazi, učinek pa je minimalen, poroča The Times.

7. Ne zadržujte kihanja

Če začutite, da boste kihnili, tega ne skušajte preprečiti. S tem boste preprečili njegov namen, v izjemno redkih primerih pa celo pripomogli k nekaterim zapletom ali poškodbam, kot so počene krvne žilice v očeh, oslabljene krvne žile v možganih, težave s počenimi bobniči ali trebušno prepono. ''V vsakem primeru ne priporočamo preprečevanje kihanja,'' je za LiveScience povedal otorinolaringolog Alan Wild, asistent profesorja na medicinski fakulteti Saint Louis University.
... .. .

koyotee ::

Afaik kihamo da precistimo pljuca in ne nos ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

martincek1 ::

Kihanje sigurno ne ustavi srca... ker v kolikor doživiš srčni infarkt, se lahko rešiš ravno s kihanjem.

Nummy ::

martincek1 je izjavil:

Kihanje sigurno ne ustavi srca... ker v kolikor doživiš srčni infarkt, se lahko rešiš ravno s kihanjem.

V bistvu ne s kihanjem, ampak kašljanjem. Namreč kihanja ne moreš kar "sproducirati" razen če greš vohat poper.

borisk ::

kdo je Teja Perjet?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gripa pred vrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410385 (8635) harvey
»

Kako preprečiti prehlad?

Oddelek: Loža
81511 (1268) harmony
»

Ali je res, da...?

Oddelek: Loža
323176 (1700) Lonsarg
»

V letu 2008 največji zaslužek kinematografov v zgodovini

Oddelek: Problemi človeštva
101511 (1199) opeter
»

Alergija na cvetni prah

Oddelek: Loža
432974 (2328) andper

Več podobnih tem