» »

kje kupiti djembe?

kje kupiti djembe?

kratos ::

Lep pozdrav,
No kakor piše v naslovu me zanima če kdo slučajno pozna ime kakšne glasbene trgovine z afriškimi bobni (djembe) v Ljubljani, ker sam nimam ideje kje bi lahko kaj takega kupil "fizično" in ne preko interneta sem se obrnil na tale forum v upanju da ima kdo kako informacijo :) Če pa kdo ve kaj več o teh bobnih bi bil pa zelo vesel če mi pove katere bobne bi se mi kot začetniku najbolj splačalo kupiti za učenje ?
hvala za odgovore!

innerspace ::

Odvisno, kaj zelis imeti. Ce si ze kdaj igral djembe in bi rad imel profi robo, bo najboljse pozabit trgovine in boben nabavit pri izkusenemu tolkalcu, mogoce dobis tudi kako rabljeno djembo.
Ce rabis, ti probam zrihtat kontakt.

Aja, kolikor se spomnim, so bile pred par leti cene okoli 250-350€ za resen boben.
Handmade in Africa.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kratos ::

Djembe sem ze igral vendar sem še čisti začetnik zato tudi potrebujem nek osnoven djembe boben na katerem se bi lahko učil nato pa pridejo v poštev kakšni boljši bobni ko bom že malce bolj obvladal stvar. Zato tudi sprašujem po trgovinah, drugače vem da so najboljše djembe narejene "handmade" z pravega usnja vendar zaenkrat ko še neznam mi nebi nič koristil takšen resen boben :)
Nekaj sem že slišal da je v Ljubljani glasbena trgovina ki ima na izbiro kar nekaj takih bobnov vendar nimam pojma kako se imenuje oz. kje bi lahko bila.

innerspace ::

Tukaj jih baje imajo.
http://www.musicmax.si/proizvodi/djembe...

Za zacetnike se po navadi priporoca ucenje na delavnicah, saj je djembe spremljevalni oziroma solo instrument.
Dobro je, ce se oblikuje skupina, ki redno vadi, tako lahko precej hitro napredujes in se ucis kompleksnejsih ritmov.

Aja, ce bos kupoval prvo djembo, vzami vsaj 12", raje 14", tisti manjsi so bolj za okras.
In keep in mind, dobra djemba je lahko for life, jo komot prodas naprej, ce se navelicas...medtem, ko so zacetniske... you guess it:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

kratos ::

Super, poslovalnico imajo potem zraven cityparka. Bom potem vzel kar 14", imam se pa na začetku namen učiti sam prek youtuba oz. podobnih straneh kjer imajo ogromno tutorialov in če bi hotel na delvanice nimam niti časa niti nobene ni v bližini mojega kraja tako da se bom primoran kar sam naučit... no saj sem se pogovarjal z enim modelom ki profesionalno igra djembe in je rekel da se je naučil sam, brez kakršnega koli youtuba oz. podobnih tutorialov, tako da pomoje nebi smelo biti tak problem če si samouk :)
Hvala ti za vse informacije!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510780 (8761) kuglvinkl
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212585 (11553) Jst
»

Stagg ozvočenje

Oddelek: Zvok in slika
51035 (859) velky
»

Pralni,pomivalni,sušilni stroji ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
135019 (4704) Anton013
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343775 (3179) gzibret

Več podobnih tem