» »

Internet trgovina - bitcoin

Internet trgovina - bitcoin

Tero ::

Torej z prijatelji imamo idejo odpreti neko internet trgovino. Nič posebnega, saj je teh že v sloveniji ogromno. Kar pa pa drugačna je to, da bomo izključno prodajali predmete in storitve samo z uporabo bitcoinov.
Zdaj pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje oziroma ve kdo kako pravno tole formalizirat? Prijatelj ima svoj s.p. in bi načeloma šlo vse preko njega.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

moj_nick ::

Evro je zakonito plačilno sredstvo, zavračanje je prekršek.
110111001001010001010000

...:TOMI:... ::

Kaj res? Zakaj ne morem plačati na avtobusu z denarjem? Primer: LPP urbana. Tam, kjer pa lahko plačam, pa ne smem imeti več kot 20€ bankovca. Zavračajo vse od 20€ navzgor.
Tomi

vorantz ::

Lol
EVRO je plačilna valuta in ne GOTOVINA
Na urbani maš še vedno evre

...:TOMI:... ::

Saj BTC lahko tudi zamenjaš za €... Z urbano ne morem iti v trgovino in kupiti žemljo, čeprav so na njej EVRI. Celo taki dinozavri so, da ne morejo pobrati dol EVROV in ti jih izročiti. Lahko kupiš samo mesečno vozovnico in ti takrat odbijejo naloženi znesek.

Seveda imaš lahko samo valuto BTC, v EU imamo celo eno banko (se mi zdi, da neka francoska), ki podpira BTC. Prosti trg blaga in storitev...
Tomi

vorantz ::

Saj kune tudi lahko zamenjaš v €
Zahtevam kune v naših trgovinah!

...:TOMI:... ::

Raje prilepi link, kjer piše, da mora biti v (spletni) trgovini plačilno sredstvo €. Jaz trdim, da to ni nujno.
Tomi

...:TOMI:... ::

Če lahko WP prodaja zadeve z BTC, zakaj ne bi smel Tero?
Tomi

vorantz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Raje prilepi link, kjer piše, da mora biti v (spletni) trgovini plačilno sredstvo €. Jaz trdim, da to ni nujno.


Jaz to nisem nikoli trdil
Sem se samo obregnil ob tvoje čudne primerjave z urbano
btw...če kupiš darilne bone za špar, boš šou tupit mercatorju zakaj ne moreš s temi boni kupit špeže pri njih?

...:TOMI:... ::

Ups, od napačnega sem zahteval link. Od uporabnika moj_nick sem želel pojasnilo.
Tomi

duque ::

...:TOMI:... je izjavil:

Raje prilepi link, kjer piše, da mora biti v (spletni) trgovini plačilno sredstvo €. Jaz trdim, da to ni nujno.


na osnovi česa boš pa obračunal DDV?

...:TOMI:... ::

Še vedno lahko plačaš 9,5 oziroma 22 % davka. Rešitev je v tisti banki, ki podpira BTC.
Tomi

fosil ::

Zakona o uvedbi eura
Z globo od 2.000 do 25.000 eurov se za prekršek kaznuje pravna in fizična oseba, ki opravlja dejavnost, ki:
1. po dnevu uvedbe eura ne sprejema bankovcev in kovancev, ki se glasijo na euro v skladu z 2. členom tega zakona;
Tako je!

Brane22 ::

Nekje je navedeno, da je EUR edino dovoljeno plačilno sredstvo na ozemlju SLO, ne spomnim se več kje.

Tega se pa spomnim, ker sem sam nekoč imel več ko enkrat podobne ideje in sem šel brskat po zakonih.

Kar pa ne pomeni, da se ne da stvari obiti ali pa prilagoditi.

Mogoče bi lahko laufal neke sorte izmenjevalnico, kjer bi neke dobrine menjal za druge in/ali bitcoine in kjer bi bila vrednost dobrin, ki bi določala menjalno razmerje, izražena v evrih.

Vikking ::

Tero je izjavil:

Torej z prijatelji imamo idejo odpreti neko internet trgovino. Nič posebnega, saj je teh že v sloveniji ogromno. Kar pa pa drugačna je to, da bomo izključno prodajali predmete in storitve samo z uporabo bitcoinov.
Zdaj pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje oziroma ve kdo kako pravno tole formalizirat? Prijatelj ima svoj s.p. in bi načeloma šlo vse preko njega.


Mislim da je velika napaka da bi prodajali samo z uporabo bitcoinov. Vsekakor boste popolnoma zgrešili če se resno podajate v to, če ne bo možnosti plačila z EUR valuto. Možnost nakupa z bitcoini je le bonus in mogoče prednost (vprašanje kako velik trg je z to virtualno valuto pri nas).

Recimo imate izdelek ki je zanimiv in cena najbolj ugodna v Sloveniji. Kaj vam potem rabi, če bodo lahko ta izdelek kupili samo tisti ki uporabljajo bitcoin. V bistvu si zavestno zelo omejite nabor strank. Tisti ki bi tudi želeli kupiti pri vas, pa ne bodo mogli ker ne uporabljajo bitcoin.
Poleg EUR in bitcoin, dodate še paypal in ostale spletne možnosti plačila.

Vsekakor resno razmislite o tem. Popolen nesmisel samo plačevati z bitcoin.

...:TOMI:... ::

Ena možnost je tudi, da omogočite vse žive možne načine plačila, nato pa ponudite nižjo ceno za plačilo z BTC.

To ni slaba ideja, saj danes banke in razni posredniki zahtevajo provizijo za prenos sredstev, BTC ima pa res minimalno provizijo, v primerjavi z oderuškimi bankami, paypalom...
Tomi

fosil ::

Problem bitcoina je v tem da vrednost precej niha.
In če ne boš mel zelo visoke marže, boš moral skoraj dnevno prilagajat cene.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Saj amazon (pa še kdo) prilagaja cene glede na povpraševanje (piškotki itd.), tu pa res ni problema prilagoditi cene...
Tomi

msjr ::

Glej 2. odstavek 26. člena Zakona o varstvu potrošnikov:

Cena blaga oziroma storitve mora biti označena v evrih.

Also, samo v bitcoinih ne bo šlo.

Okapi ::

Teoretično bi to lahko rešil z absurdno visokimi cenami v evrih in velikimi popusti na plačilo v bitcoinih. Imam pa občutek, da bi Tero rad z bitcoini davkarijo obšel.;)

O.

...:TOMI:... ::

Jah bolj težko se obide davkarijo, saj ne more vsega razknjižit...

Sicer pa, kje piše, da bi moral poslovati v Sloveniji? Splet je svetovno orodje, nič ti ne morejo, če imaš v tujini hosting in imaš spletno stran (tudi) v slovenščini, ter prodajaš.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin dobil pomembno nadgradnjo SegWit, ruši rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
12345588 (39543) PrihajaNodi
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15644604 (39791) A. Smith
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9833014 (26263) psickolog
»

Ameriška DHS blokirala račun Mt.Gox pri Dwolli

Oddelek: Novice / Kriptovalute
277796 (6014) #000000

Več podobnih tem