» »

PC ne dela na posamezni lokaciji

PC ne dela na posamezni lokaciji

sigma1 ::

Zdravo, lepo prosim za help.
Kolegici sem zamenjal matično ploščo (desktop). Pri meni njena mašinca dela BP, pri njej doma se ugasne ali po 10 sekundah ali po 1 minuti. Sva še zamenjala napajalnik 420 w, ki je sigurno vrh glave dovolj. Zgodba enaka... pri meni doma dela, prav tako vsaj na 2 lokacijah, kjer sva sprobala, samo pri njej doma ne.Z unimerjem sem zmeril pri njej doma voltažo...kaže 224-225 V konstantno. Ali morebiti ve kdo kje je šit.. Naj naj hvala za pomoč

Lightning17 ::

Mogoče je kaj narobe z vtičnico...

sigma1 ::

ne žal ni. smo probal po celem flatu

Hayabusa ::

Si pravilno namestil procesorski hladilnik ?

Koliko voltaže imaš pri tebi doma ?
225V je malo, jaz imam ob špicah 235V.

Je kolegica v bloku ali hiši ?

Priklopi pc preko ups-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

nekaj je narobe z njeno napeljavo... sama napetost na multimetru še nič ne pove..

kater napajalc si to vzel ? da ni kak noname 420W
#brezpodpisa

balocom ::

A kišta je slušajno položena na debel tepih ali kako drugo mesto da se mašina instant pregreje? Si testiral na približno isti lokaciji ali je pa nedelujoča lokacija totalno drugje od drugih lokacij testiranja?
Sicer pa, testiraj vse skupaj pri prijateljici, vse ne nujne dele ven (HDD, optičen pogon, ssd, neintegrirana grafična če ima apu oz. intel cpu z vgrajeno grafično), pa poglej kdaj ti bo v kakem memtestu mašina zamrznila...

Overkil zaradi cene bi bilo privleči mrežni analizator ter preveriti motnje v omrežju (THD itd).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

einstein :P ::

Nekaj v tej temi ni logično. Če pri njemu dela, pri njej ne, potem je z računalnikom očitno vse v redu. Potem posumiš napeljavo - tudi ni, ker ostalim v bloku vse dela normalno. Tukaj gre očitno za neke nadnaravne pojave ali pa za neko napravo, ki pri njej je priklopljena, pri njemu pa ne, ali pa zamenja disk, ko pride k njej ali kaj takega?...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

tole so ziher motnje v omrežju + verjetno bolj bogi napajalc, ki to slabo prenaša...

kej druga je že skor nemogoče, ker sicer tudi na drugih lokacijah nebi delal.
#brezpodpisa

Furbo ::

Drug napajalni kabel?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

einstein :P ::

Zanimivo, da dela 10s ali pa 60s.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

dela dokler lahko napajalc folga pretvarjat tak štrom v DC..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

hojnikb je izjavil:

nekaj je narobe z njeno napeljavo... sama napetost na multimetru še nič ne pove..

kater napajalc si to vzel ? da ni kak noname 420W

Yep, priklopi na analogni voltmeter oz na osciloskop, da se vidi krivulja.

hojnikb ::

za začetek povej model napajalca..
#brezpodpisa

sigma1 ::

Hayabusa- bom še zmeru voltažo pr seb ko dobim Unimer-se bojim da to ni to--naprave so prirejene nekje na 210-250 V kokr mi je znan. Kolegica je v bajti v LJ.Naslova ne povem, da nav kdo lojtrce pod okn prslonu ponoč :) joke
Hmm kako misliš s tem če sem pravilno namestu CPU cooler? Ja res da je un smotan socket775 s 4 plastik-fantastik nogicam ampak se je lepo zataknu nazaj.

Hojnikb ja žal tut v napajalcu zihr ni krivda. . kot povedu je bil not sprva njen 350 w zdej not moj 420 w..isti šit

balocom žal se pr kolegici kot sm omeni, kišta ugasne žeprej kot se naložijo winsi. Na drugih lokacijah je deala 2 tedna BP

einstein Ja se strinjam s tabo. Čisto nelogično za razumet. K men sem privleku vso njeno periferijo in gor prklopu in pr men in še na 2 lokacijah delal BP....pri njej ne (nismo doma na isti lokaciji)..kot že rekel napajalc zihr ni kriv...probu njenga starga in mojga čist novga..model kokr se spomnem je LC420H-12 ..

dottor ::

Če imaš možnost provaj pri njej preko UPSa priklopit zadevo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

Imel isti problem pri sestrični edino računalnik je delal dlje (1-2ure) - vzrok hladilnik!;((
Pa ne hladilnik na procesorju ampak kuhinjski hladilnik.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sigma1 je izjavil:

Hayabusa- bom še zmeru voltažo pr seb ko dobim Unimer-se bojim da to ni to--naprave so prirejene nekje na 210-250 V kokr mi je znan. Kolegica je v bajti v LJ.Naslova ne povem, da nav kdo lojtrce pod okn prslonu ponoč :) joke
Hmm kako misliš s tem če sem pravilno namestu CPU cooler? Ja res da je un smotan socket775 s 4 plastik-fantastik nogicam ampak se je lepo zataknu nazaj.

Hojnikb ja žal tut v napajalcu zihr ni krivda. . kot povedu je bil not sprva njen 350 w zdej not moj 420 w..isti šit

balocom žal se pr kolegici kot sm omeni, kišta ugasne žeprej kot se naložijo winsi. Na drugih lokacijah je deala 2 tedna BP

einstein Ja se strinjam s tabo. Čisto nelogično za razumet. K men sem privleku vso njeno periferijo in gor prklopu in pr men in še na 2 lokacijah delal BP....pri njej ne (nismo doma na isti lokaciji)..kot že rekel napajalc zihr ni kriv...probu njenga starga in mojga čist novga..model kokr se spomnem je LC420H-12 ..

tole ti je problem + motnje v elektriki, ki jih tak švoh napajalec ne prenese najbolje...

Nasvet: poišči kvalitetnejši napajalnik in sprobaj ALI daj preverit samo napepljavo pri njej
#brezpodpisa

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

za začetek povej model napajalca..


če je že probal z drugim psujem...

saj je probal z dvema napajalcema, pa še pri njemu vedno dela, pa rekel je, da je napajalc dovolj močan. najprej naj preveri, če ni pri njej še kaj drugega priklopljeno, kar bi motilo pc. pa, če ima kakšen internet skozi 230V, naj še tisto odklopi. pravzaprav, naj odklopi vse, kar ima v bajti, da se vidi, če katera druga naprava ne moti, ker to zna tudi ugasniti računalnik. pa kakšna plazma krogla bi znala biti tudi problem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

sigma1 ::

Einstein na to idejo pa res še nisem prišel. Me pa tut to mal skrbi...a niso današnje el. naprave narjene tako, da ne bi smele imeti vpliva na okolico......razen seveda kakega Iphone, ki med pogovorom mimogrede skuri svojega lastnika in še njegovega sogovornika .. :|

Duhec ::

Priklopi brez utp/internet kabla in brez usb tiskalnika.
Torej samo komp in monitor naj bosta na istem razdelilcu, torej v isti vtičnici.

einstein :P ::

sigma1 je izjavil:

Einstein na to idejo pa res še nisem prišel. Me pa tut to mal skrbi...a niso današnje el. naprave narjene tako, da ne bi smele imeti vpliva na okolico......razen seveda kakega Iphone, ki med pogovorom mimogrede skuri svojega lastnika in še njegovega sogovornika .. :|


Troll much?

Ni vse tako, kot bi si ljudje želeli.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

balocom ::

Zdej je pa že res vprašanje, blok ali hiša? Če je hiša, poizkusi res vse izklopit na varovalkah, nato pa poglej če bo računalnik delal dlje. In dvomim da je tule kriv 420W LC, ker jaz osebno z LC-ji nisem imel velikih težav, razen da sem enega po 3 letih moral zamenjat zaradi "zunanjih dejavnikov" (ni bila strela), prijatelju pa je odpovedal LC po 4 ali 5ih letih delovanja 24/7/365.


PS: a je dedek strasten varilec?>:D

EDIT: če bo kdo hotel videti motnje na omrežju bo moral pogledati tole vsaj z osciloskopom, s navadim analognim voltmetrom ne bo šlo, razen če napetost skače v ekstreme.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

einstein :P ::

Najprej je treba razčistiti, če ni tole slučajno trol tema, ker podatki, ki jih navaja op, so skoraj nemogoči (teoretično nemogoči)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Če ima na isto vtičnico priklopljeno več stvari je skoraj mogoče. Bi pa pomoje vrglo prej varovalko vn.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

samo v primeru, če je kakšna taka stvar zraven, ki moti, kar se pa moči tiče, pa to ni problem...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

ToniT ::

Kaj pa če težave povzroča periferna oprema? Miška, tipkovnica, kake druge USB naprave.....

Edit:
Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

sigma1 ::

Sem tutdi to probal, z mojo in njeno periferijo popolnoma ista zgodba....pri meni dela...pri njej ne. Priklopil tudi samo osnovno I/o perifirijo...ista zgodba...pravi misterij

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Da še jaz malo "popametujem" :D. Vse res kaže na problem s kvaliteto (motnje, kratke prekinitve ipd) na električni napeljavi. Če ima stanovanje trofazni priklop, vzami podaljšek in pripelji štrom iz vtičnice, ki je na drugi fazi. To bi znalo pomagat v primeru, če je na "originalni" fazi kak potrošnik, ki povzroča motnje. Če ima stanovanje samo eno fazo, potem pa ne preostane drugega, kot izklapljati posamezne potrošnike...

LP

Jože

M.B. ::

Nebi reko da je edina možnost troll. Je bil pri nas isti problem: Pomivalni stroj nehal delat po enem tednu na servisu ko smo klicali če je popravljen so povedli da niso nič delali ker pri njih vse dela. So ga prinesli nazaj isto ni delal. Smo pregledali vtičnico pa vse pa vse ok zgleda. Pol pa smo ga na drugo vtičnico priklopli pa dela normalno.

Čeprav tudi nobenemu vključno z električarjem ni jasno zakaj nekje dela drugje pa ne.

MPD potem pa še GUI qmpdclient al pa Sonata.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Primorec ::

Sem se tudi jaz spomnil enega takega primera, stara hiša z eno samo fazo. Ko se je vklopil en velik porabnik je za trenutek zmanjkalo štroma, pač padec napetosti na slabi napeljavi. To zgleda tako, ko je ena faza šivana pi vseh vtičnicah okoli in okoli bajte, na koncu pa en par kw grelec, če se ne motim je bil v bojlerju.. Če si v tistem momentu vklopa bojlerja gledal navadno žarnico je samo malce žmrknilo, bilo pa je dovolj, da se je PC ugasnil..Ko smo zamenjali napajalnik z enim, ki je imel večje kondenzatorje na vhodnem usmerniku je zadeva delovala bolje. Ni pa to bila rešitev, treba je bilo pregledat napeljavo..

Duhec ::

sigma1 je izjavil:

Sem tutdi to probal, z mojo in njeno periferijo popolnoma ista zgodba....pri meni dela...pri njej ne. Priklopil tudi samo osnovno I/o perifirijo...ista zgodba...pravi misterij

Kot so ti že zgoraj predlagali bi najhitreje presekal hudiča na pol.če si sposodiš UPS in komp ter monitor priklopiš preko njega. BOš vsaj vedel ali te heca štrom ali ne.
Edino, če imaš skrivnosten plan, da edino na ta način baba pride k tebi. :)

ssokec ::

Zamenjaj razdelilec v katerega je priklopljen računalnik (prinesi tistega iz svojega stanovanja)
mel podoben primer z lcd tv-jem se je sam od sebe ugašal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395931 (4761) MadMax
»

Računalnik se vklopi, zapiska, nato pa nič

Oddelek: Pomoč in nasveti
181627 (1453) fairtex444
»

Dvojni inverter 12 - 220 v avtomobilu - yes or no?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222993 (2566) Primorec
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337081 (32189) amigo_no1
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539907 (8202) rezator

Več podobnih tem