» »

Glasnost grafične kartice

Glasnost grafične kartice

mrtnxii ::

Imam grafično kartico Nvidia Geforce GT 430 (tale http://graphics-cards.findthebest.com/l... ). Kar en lep čas je delovala brez problemov, sedaj pa se je pojavil problem glasnosti ventilatorja na grafični. Deluje občutno glasneje kot ponavadi, sicer niti nebi opazil, je pa na taki glasnosti cel čas.
Sem poskusil rešiti problem tudi tako, da sem kartico očistil prahu.

Zanima me, kako odpraviti problem; utišati ventilator?

lp.

hojnikb ::

očistil prahu, kaj to pomen zate ?

maš dve opcije: al se pregreva in se vent vrti na polno skos al so pa ležaji venta hin...
#brezpodpisa

Leprechaun ::

Jaz bi rekel, da gre za pregrevanje (sem imel podobno težavo, kriva pa je bila strjena termalna pasta), zaženi za začetek MSI Afterburner ali pa kaj podobnega nato pa FurMark in nam javi rezultate. Ti bomo lažje svetovali.

LP
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

mrtnxii ::

@hojnik To pomeni da graficno vzames vn, in jo dokaj dobro spucas, in ne npr. da sam dvakrat pihnes not in je to to.

@ejnita Tako MSI Afterburner kot FurMark kazeta fan speed 0% (Tu bo najbrz nek problem?). Temperatura se drzi nekje pri 32°, pri Burn-in testu (res. 1600*900, fullscreen, aliasing off; se kaksen drug podatek? sem sam nainstaliral in stisnil Burn-in test) pa poskoci nekje na 55-60°, potem pa se zelo pocasi naprej dviguje.
Lahko tudi(in bo mogoce najbolje) da kar poscreenam rezultate in jih nalozim, ce potrebujes se kak drug podatek.

hojnikb ::

verjetno ti je ventilator spusto dušo (fuč ležaji)
#brezpodpisa

mrtnxii ::

Spustil sem Furmark za par minut in dobil sledece:


min temp. na grafu kaze 45°, program Speccy pa pokaze 32°. Ventilator deluje glasno, dokler s furmarkom ne dosezem 62-63°(kjer sem narisal rdečo črto), nato pa zacne delovati tiho kot bi moral. Nato temperatura niha med 62 in 65 stopinjami.
Ugasnem furmark, ventilator deluje tiho dokler se temperatura ne spusti na 34 stopinj, nato spet zacne glasno delovati kot prej.

dzinks63 ::

Odpri ventillator na sredini in kapni na ležaj kapljico ali dve olja za mazanje in zapri nazaj, vent bo takoj bolj tih.

hojnikb ::

al pa odšraufaš ta vent dol in poiščeš kakega drugega in ga priterdiš...
#brezpodpisa

mrtnxii ::

Ok eno od teh dveh resitev bom pa ze speljal ;) hvala, lp.

Auba ::

Malo si bom sposodil temo. Jaz pa imam 2 dni staro Radeonko R9 280x Saphhire dualx pa je pod obremenitvijo glasna kot nevem kaj. Kot bi se tresel ventilator. Na idle je tiha. Pač sliši se res nenormalno, kot bi vibriral ventilator. Ali naj zadevo reklamiram ali je to mogoče celo "normalno" ?!
Živjo :)

Hayabusa ::

Daj posnetek na YT in prilepi link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Auba ::

Živjo :)

Leprechaun ::

To ni normalno, reklamiraj.
Še moje 7970 XFX niso bile tako glasne :).
*************************************************************

Auba ::

Kar me brije je edino to, da bom potlej spet nekaj časa brez. Ampak nimam izbire kot da reklamiram.
Živjo :)

Hayabusa ::

VW TDI 1.9 :D.

Na koliko % imaš nastavljen ventilator ? Prestavi na manj/več.



APPHIRE R9 270X DUAL X OC BOOST 2GB noise test
Mark : From 48% is noise more and more noticeable. This is reality.

Idle 20%, fans speed rotation 1082
Load 47%, fans speed rotation 1950


Za test postavi kišto horizontalno (prej jo ugasni če imaš notri klasične rotirajoče diske).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Auba ::

Na idle je fan okrog 22%, na max mi naraste do 50%, najbolj se pa sliši tam okrog 42% ta zvok.
Živjo :)

Han ::

Mislim, da lahko uveljaviš stvarno napako. Kartico zaradi defektnega ventilatorja enostavno vrneš, dobiš nazaj denar (ali dobropis) in kupiš drugo.

Malo še poglej, če se ventilator slučajno dotika kakšnega kabla ali plastike.

Auba ::

Sem že uredil. Mi bojo zamenjali za novo. Sem mislil, da bi mi samo ventilator pa bodo kar kompletno. Tale teden dobim novo.
Živjo :)

terezijslo ::

ne, itak moraš vedno vztrajat, da ti čist zamenjajo. vedno je najbolš, ker nova stvar naj deluje tko k je treba, ne pa da se na samem začetku neki šraufa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436574 (28647) Napajalc
»

Ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112047 (1509) Anney
»

nv4_display

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513 (463) riha123
»

Navijanje GTX275 - temperature

Oddelek: Navijanje
6848 (743) tade911
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421278 (19721) Xserces

Več podobnih tem