» »

NSA vdrla v Združene narode in več ambasad

NSA vdrla v Združene narode in več ambasad

Spiegel Online - Nemški Spiegel je pridobil dokumente, ki dokazujejo, da je NSA ni vohunila le v evropskih krogih v Bruslju, kar je bilo doslej že znano, temveč tudi po več veleposlaništvih v ZDA ter v Združenih narodih. Lani septembra jim je uspelo zlomiti šifriranje, ki ga OZN uporablja za zaščito svojih videokonferenčnih sistemov. Mimogrede so ugotovili še, da so podobno poizkušali tudi Kitajci, kar naj jim doslej še ne bi uspelo. Kitajci so navedbe zanikali in trdijo, da v OZN niso poizkušali vdreti.

Nadalje v časniku ugotavljajo, da je NSA prisluškovala komunikacijam evropskih veleposlaništev v Washingtonu, saj so pridobile dostop do njihovih VPN-jev. Skupaj z organizacijo CIA naj bi NSA vodila tudi Special Collection Service, ki obstaja v 80 ameriških veleposlaništvih in konzulatih po svetu in omogoča vohunjenje v državi gostiteljici, ne da bi ta to vedela.

15 komentarjev

GabrieLeo ::

snowden vrača udarec, po britanskem uničenju dokumentov :D zdaj bodo videli kako je, če drezaš razpizdenega Američana. Samo še čakam, da bo Holivud najavil snemanje celovečerca

Brane22 ::

Blo bi fajn slišat kaj več o tehničnih detajlih.

Vse, kar je bilo doslej najti, je da jim je pomagal njuihov predstavnik v UN, ki da jim je dal svoje ključe za VPN...

Sem hotu postat sem novičko o tem, ko je bla še sveža, samo se mi ni dal bost z uredniki.

Ziher bi špilali ping-pong še ene dva dni, ko bi novica že izzvenela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

BALAST ::

Kake bodo posledice? Bo Obama odstopil, bodo Wallstretovci kdaj odgovarjali...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Silck ::

BALAST je izjavil:

Kake bodo posledice? Bo Obama odstopil, bodo Wallstretovci kdaj odgovarjali...


Snowden bo (če ga bodo kdaj dobili v roke) obsojen izdaje in bo dobil 30+ let.
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Glugy ::

Če prisluškujejo naj bojo vsaj tok da priznajo. Ne pa da jih niti tok ni v hlačah.

Highlag ::

Seveda da morajo prisluškovati. Teroristi so povsod. Saj drugih razlogov pa itak nimajo.
Never trust a computer you can't throw out a window

ozbolt ::

Ruski pogoj za pridobitev vize je, da ostane tiho -> Dobi vizo -> Angleski Guardian zacne objavljati nova prisluskovanja

3p ::

Včasih bi za kaj takega dejansko letele glave. Ne da podobnih reči niso počeli v manjši meri (zaradi tehnoloških omejitev), ampak če bi jih dobili z gatami dol, bi jih lepo šlo 20 v predčasni pokoj, skupaj z kakim vsaj pod-predsednikom, ki je o početju "(kao) pozabil" obvestiti glavnega šefa.

Dnes pa se samo skomigne z rameni.
Da o nesposobnosti, ko take podatke širiš med mase zunanjih izvajalcev in nekako upaš, da nihče ne bo čivknil, jej jej...

Hackey ::

3p mislm da so včasih še bol vohunl... toda takrat ni bilo medijov, ki bi tebi poročal take novice, medije je vodila država ter vojska in zato se o vohunjenju ni kaj dosti govorilo javno.

poweroff ::

Saj to človek še razume, da vohunijo za drugimi. Malo težje sicer človek razume, da so za napad na institucije EU in ostale zaveznice v NATU uporabili skupno NATO-vo infrastrukturo.

Ne razumem pa EU in držav članic NATO, ki so to požrle. To, da se za napad nate (spomnimo se, da so ZDA prve začele govoriti o tem, da je kibernapad analogen klasičnemu vojaškemu napadu) uporabi SKUPNO infrastrukturo je pravzaprav vojna napoved.

Najmanj kar bi pričakoval je, da bodo države članice sedaj skušale svoje komunikacije zaščititi. Razen nekaj večjih sil pa bo to verjetno storil le malokdo. Slovenija že ni med njimi.

Je*iga, smo pač kolonija. ;)
sudo poweroff

Pithlit ::

poweroff je izjavil:

Slovenija že ni med njimi.

Sej mi itak nobenmu nič nočemo pa nimamo kaj skrivat...
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Me sicer zanima kdaj bo USA okoli sebe zgradila zid. Tisti tapravi. Pa virtualnega tudi. Po mojem ideja ni tolk 'far fetched'.
Life is as complicated as we make it...

poweroff ::

Pithlit je izjavil:

poweroff je izjavil:

Slovenija že ni med njimi.

Sej mi itak nobenmu nič nočemo pa nimamo kaj skrivat...

To ni čisto res. Zgodovina kaže, da znamo škodovati predvsem sami sebi. :))
sudo poweroff

Pithlit ::

Res je. Se CIA-i in NSA niti trudit ni treba.
Life is as complicated as we make it...

gumby ::

BALAST je izjavil:

Kake bodo posledice? Bo Obama odstopil, bodo Wallstretovci kdaj odgovarjali...

Psi bodo lajali, karavana bo šla naprej...
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija želi Apple prisiliti v odprtje dostopa do NFC

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136123 (4019) MasterBlaster
»

NSA namerno okužila 50.000 računalnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
137443 (5081) Isotropic
»

NSA prisluškovala mehiškemu predsedniku

Oddelek: Novice / Zasebnost
2710681 (9143) Redneck
»

Snowdnu zmanjkuje držav, EU ostro proti ZDA zaradi vohunjenja v Bruslju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5719787 (16558) Blisk

Več podobnih tem