» »

Word vs. Latex

Word vs. Latex

1
2
»

FTad ::

jype, kaj si hotel zdaj s tem povedat? Da sem jaz imel enostavno diplomsko nalogo?

darkolord ::

V Wordu se da prav tako zelo lepo postaviti ogrodje in potem samo nakucati vsebino.

Probleme imajo tisti, ki si ne vzamejo te urce in na koncu delajo kazalo na roke s presledki in podobno ...

Mavrik ::

jype je izjavil:


Veliko ljudi, ki ima zelo enostavne diplomske naloge, nikoli ne bo razumelo tegob, s kakršnimi se srečujejo tisti, ki v Wordu poskusijo pisati (oblikovno) kompleksnejša diplomska dela.


A nam lahko prosim poveš kakšne so te tegobe? Jaz namreč jih lahko, samo me pa zanima mnenje nekoga ko ni nikoli diplomske napisal :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

jype ::

Mavrik> me pa zanima mnenje nekoga ko ni nikoli diplomske napisal :)

Dve nalogi z zelo podobnimi zahtevami kot za diplomsko sem napisal v LaTeXu. Še tri zahtevne (vsaka več kot 50MB, štiri različne velikosti papirja, veliko vektorskih in rastrskih grafik) sem pomagal spraviti skozi Word, dve (od tega eno večjo od 250MB) pa skozi OpenOffice.

Word je (še vedno) najmanj prijazen do takšnega početja, čeprav tudi OpenOffice in naslednikov nikakor ne morem priporočiti.

Mavrik ::

Vseeno nisi napisal zakaj točno - kje so bile prednosti? Slabosti?
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Word in OpenOffice sta redno crashala in ob reševanju vztrajno podirala postavitev strani. Stanje se je v Wordu reševalo tako, da se je poglavja, večje strani, kazala in reference shranjevalo v ločene dokumente, kar je popolna nočna mora, ki bi bila manjša ob uporabi sto let stare tehnologije. OpenOffice podobno, le da slednji vključuje "master document" funkcionalnost, s katero lahko take dokumente združiš in uporabljaš orodja in reference nad celotno zbirko dokumentov.

LaTeX z ničemer od zgoraj omenjenega nima težav, je pa seveda silno zatežen do vseh tistih, ki so vajeni premikanja delov besedila in opreme "z miško" in "od oka" po računalniškem zaslonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

The Player ::

Indesign FTW

ne vem pa kako je z enačbami, ampak glede na to, da je to profesionalni program za oblikovanje knjig pol neb smel bit problemov;)

zanibani ::

Na prvo žogo je LaTeX zelo tak "čuden" program. Vsaj tak je bil moj prvi občutek na predavanjih na FMF, ko smo to vzeli. Zakaj bi pisal neke kode, če se pri Wordu ni treba nč matrat in je enostaven WYSIWYG (what you see is what you get) program. Ampak zdaj se pisanja besedil (še posebej matematičnih) ne lotim z drugim programom kot LaTeXom.

GnuceLee ::

Jaz sem si pri pisanju disertacije pripravil program, ki je dajal rezultate kar v obliki LaTeX kode (skupaj s slikami), kar sem nato vključil v glavno besedilo. Urejevalnik pa uporabljam Kile.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111771 (8894) marflor
»

Fakulteta & prenosniki & varnost & izdelava zapiski

Oddelek: Pomoč in nasveti
497753 (6805) mojca
»

Program za oblikovanje (prelom) večjih količin besedila

Oddelek: Programska oprema
73282 (3180) redo
»

LaTeX (linux newbie, ne se jezit:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
767748 (6118) CaqKa
»

Program za ulomke

Oddelek: Programska oprema
112823 (2637) schurda

Več podobnih tem