» »

Program za ulomke

Program za ulomke

axxxe ::

Zdravo...Mene pa zanima če kdo pozna kšn program s katerim bi se dal lepo ulomke tud pisat (tko, da je prou ena cifra pod drugo)...Ka jz sm ene par jih sprobu, pa je "deljeno z" pri useh kšn / al pa kej druzga...

Hvala

bmen ::

Word, OOo.org WorkPerfect... - vsi imajo tudi urejevalnike enačb - pa poskusi z njimi
... B ...

axxxe ::

ja sam jz bi rd, daje prou ena cifra pod drugo zapisana...tega jz na wordu ne najdm

Azrael ::

Ne razumem, ali tak izgled, kot je na spodnji sliki ni v redu ? Formula je bila narejena z OOo, v MS-Office je enak izgled, samo uporaba funkcije je drugačna.
(Klikni na sliko, da jo povečaš)
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

steev ::

Pri MS Office Word gres:

Vstavljanje - predmet - Microsoft Equation (mislem da je 3.0)
:|

gzibret ::

Sej to je že vgrajeno v Word. Naredi tako, kot je napisal Steev. Program ima sicer nekaj hroščkov, samo se jih da tudi obiti.
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Tisto kar je vgrajeno v word je zreducira MathType. Za pisarnisko zbirko dela cist solidne formule, zna pa napisat vse: integrale, odvode, determinante, matrike, ulomke, korene...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

schurda ::

Matematična besedila se najlepše pišejo z LaTeX-om.
http://en.wikipedia.org/wiki/LaTeX

Za resna besedila z ogromno slikami, tabelami, grafikoni in enčbami ni boljšega. Dejansko lahko napraviš celo knjigo in jo daš direkt v tisk.

BTW, niso samo tehniške knjige na tehničnih faksih v LaTeX-u. Tudi cela zemljiška knjiga je narejena s tem.

Na začetku zahteva malo učenja, toda po par urah je že možno napisati zelo lepe zadeve. Brez knjige pa žal ne gre.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

axxxe ::

J a jz sm probu zdej v Wordu(Microsoft Equation) , pa mi ne nardi ene pod drugo, pač tist znak za deljenje je umes..
Sej vem da se da z Latex-om sam sm ga isku pa ga ne najdm, pouhn enih drzgih sm najdu na -tex.

steev ::

K odpres ta MS Equation mors najdet ulomek. Tista črta z dvema pikicama ni to. Ulomkovo crto mas na drugem gumbu z leve v spodnji vrstici.

:|

Zgodovina sprememb…

mte ::

LaTeX je fajn, ampak problem je, če z njim delaš poredko. Namreč se pogosto dogaja da pozabiš določene ukaze, potem pa se zgodi da bereš navodila več časa kot pišeš. Drugo je, če to delaš (skoraj) vsakodnevno.
Jaz sem na koncu pristal na LyX-u, grafičnem orodju ki ima pod sabo LaTeX, ampak gre bolj po klik-klik principu in zadeve naredim bistveno hitreje (sploh ko gre za kakšne matematične formule, razne znake, grške črke, ...) kot v kakšnem wordu ali ekvivalentu. Poleg tega je avtomatsko generiran izgled bistveno lepši kot če bi se (vsaj jaz) na roko lotil polepšati izgled v wordu. Spet - vse je odvisno od tega česa si navajen.
Vglavnem, za mene je LyX zaenkrat še najboljša rešitev. Samo toliko da omenim eno alternativo.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

schurda ::

axxxe:

en link

LaTeX je ponavadi del paketa (TeX, BibTeX, PicTeX, EmTeX, MikTeX, PdfTeX, ...). Za W$-e priporočam MikTeX, pod Linuxom pa itak ponavadi že distribucija vsebuje teTeX.

mte: Ja, Lyx je OK, da preideš počasi na čist LaTeX.

Pa še en link do slovenskih strani:
TeXCeH

Še en zelo fajn priročnik za začetek:
priročnik
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812820 (9706) GnuceLee
»

Kje dobiti program LaTeX ?

Oddelek: Programska oprema
71507 (1235) Unknown_001
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314043 (3741) Mavrik
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725330 (24537) Matev
»

Latex

Oddelek: Programska oprema
82213 (1998) dr.J

Več podobnih tem