» »

Epox 8RDA+ boot težave...

Epox 8RDA+ boot težave...

iso2000 ::

Popolnoma novo plato zmontiram v ohišje, priklopim na nov napajalnik, dam not nov ram, novo grafično in stari Athlon. Ko vse skupaj prižgem traja kar nekaj časa, da zazna HDD-je, cd-je... Potem en čas počaka in napiše Press Del za bios, ali alt+F2 (se mi zdi) za nadgraditev biosa. Potem spet čaka en čas in nato lahko pritisnem F1 za nadaljevanje. Nato se mi odpre en meni, kjer me vpraša s kje želim štartat sistem: Floppy, HDD, CD-ROM. V biosu je nastavljeno first boot z HDD-ja. Kaj mi pol še teži s tem?!!! Potem dam Hdd in pokaže tisti PNP spisek, potem še nek updateing...Success in potem se zadeva čisto ustavi! Kaj je treba narest, da bo vse skupaj delalo tako, kot je treba? Hitro bootanje, oz. bootanje do sistema.
Ko pride do končne točke, je sporočilo plate FF -(v user manual-u je to kot možen MB error?)

Ali je treba uveljavit garancijo, ali je to normalno? :|
  • spremenil: iso2000 ()

bacho ::

Z Nforce 2 čipovjem so težave. Jaz bi odnesel osnovno ploščo nazaj in zahteval drugo, po možnosti od drugega proizvajalca. Dober komentar je na tej strani: http://www.digital-daily.com/motherboar.... Ta plošča ni ravno vrhunska.

iso2000 ::

Zakaj bi bila slaba plata? Če pogledaš zaključek, je stabilnost izredno dobra. Meni se na osnovi linka, ki si mi ga dal, ta plata še vedno zdi dobra. Sedaj, kaj je pa konkretno z mojo, je pa druga pesem. Seveda je žalostno, da kupim novo plato in je ne morem pognat v tek. Kot avto brez motorja...

Pros:
* Good expansivity options;
* High stability and performance;
* Good overclocking options (Vcore can be pushed up to 2.2V, adjustable Vmem, Vagp);
* PCI and AGP buses are standalone;
* Exceptionally wide memory tweaking options;
* Support for Firewire and USB2.0;
* Integrated 6.1 audio controller (nForce II APU) and LAN.

Cons:
* Incomplete support for Athlon XP thermal sensor;
* No makes supporting RAID and Serial ATA;
* BIOS flaws in the part of overclocking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

Dead_Eye ::

torej: provaj odstranit vse kartice(če jih maš) razen grafične. priklopi disk in cdrom vsakega na svoj kanal, na zač. hodi v bios in sejvaj (tudi če nisi nič spremenu)

glede FF: to ni krivo - meni ko dela plošča kaže FF (v winsih...), tako da je to normalno
The one and only

Zheegec ::

FF je normalno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

iso2000 ::

Priklopljena je grafična, 1HDD na primary master, ter pekač in cd-rom na IDE2. Nobenih dodatnih kartic. In vse dela tako počasi. A je bolje dat jumperje na diskih/cd-romih na "cable select"? Sedaj imam nastavljene Master, slave. Že samo zaznavanje diskov na začetku porabi celo večnost!

frenk ::

Pjd u bios, atodetect HDD pa sejvej setingse in to nej bi blo to.

VASkO ::

keri disk pa mas?

eni diski morajo bit jumpani na "single", ce so na kablu sami in ne na "master"

frenk ::

Ne to ni problem ker mam jest 2 diska pa sta na master pa slave.

VASkO ::

frenk, nisem tebi govoro

krucymucy ::

sicer je tema jako stara, pa me zanima ce si resil problem, ker imam jaz podobne tezave.
priblizno dve minute potrebuje da se konca zacetna procedura preden zacne bootat OS

Caligula ::

To je nekaj z nastavitvami narobe. Ce bi bla plata kilava se verjetn sploh nebi nc pobral. Neki ji daje cudne signale.
Po mojem je disk.
Probi nastimat v Biosu na Large npr...

Malo menjaj nastavitve za disk in porocaj.

iso2000 ::

Menjati so mi morali ploščo za novo. Po nekajkratnem pregledu vsega sem opazil, da je plošča skrivljena in ne sede lepo na vijake. Ko sem jo pritrdil, kot bi morala biti pritrjena že v začetku je le nekaj zacvrčalo... Na servisu so mi sicer nekaj govorili, da skrivljena plošča ni nič hudega, ampak ker je bila fuč so mi jo morali zamejnat. Tako, da preveri, če nisi dobil podobne škart robe kot jaz.
Sedaj imam zamenjano in deluje kot urica (zamenjal sem za isto -8RDA+).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scasi disk in boot

Oddelek: Strojna oprema
161392 (1166) Border
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222061 (1736) SkIDiver
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222062 (1711) cash1970
»

Problem s CD-ROMom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151377 (1239) Trubar

Več podobnih tem