» »

Problem s CD-ROMom

Problem s CD-ROMom

Huey P ::

Taka je težava;
CD-ROM je priključen na IDE kabel (master - HDD 2) in na power, vendar se mi ob zagonu niti ne zažene, niti ne posveti lučka na CD-ROMu (skratka obnaša se kot če ne dela)...
In kaj zdaj...

:O:O:O:O
..::DOOM III: The Legacy::..

crusader ::

A računalo se ti užge??Probaj ga priklopit na drug ide konektor.Probaj različne kombinacije.

Jolando ::

pomoje ide kabl ni kriv, ker bi bla vsaj lucka
morde je cd fuč al pa tist kos power kabla

whatson ::

jaz mislim da je zadeva crknila8-).. daj ga malo priklopi na slave pa ce bo delalo... pa kabel za napajanje prekontroliraj... :\

Huey P ::

PC se prižge vse teče gladko, le CD-ROM ne dela (pod second primary piše none). Power kabel je dober, ker sem ga štekal v disk in je vse delovalo. Dvomim, da je CD-ROM crknil, ker je na prejšnjem PCju deloval. IDE kabel tud ni kriv, ker sem tud sprobal. Mislim, da pa je nekaj z CD-ROMom narobe (neka power napaka) ali pa sem nekaj pozabil oz. narobe štekal...

Da na kratko napišem;

CD-ROM je štekan z IDE kablom v HDD 2 (master), jumperji na CD-ROMu so na master, v CD-ROM je tud štekan power, ki zagotovo ni problem (preverjeno)...

..::DOOM III: The Legacy::..

R@C@ ::

Če si kej bios al pa cmos reseteru, poglej če maš v biosu nastavlene IDE naprave.

Huey P ::

Vse nastavljeno kot treba...
..::DOOM III: The Legacy::..

Huey P ::

Aha, še to;

Ali naj dam clear CMOS (za vsak slučaj), ker sem matično dobu od enga tipa pa je vse bilo preštimano (npr. Boot Up on SCSI in podobno) -- seveda sem spremenil... ali pa se naj dalje zajebavam z CD-ROMom...


..::DOOM III: The Legacy::..

ChiefThunder ::

Resertiri cmos, sej nimaš kj zgubit, pol pa naprej probavi...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

l0wc4 ::

Po mojem je napaka kar na CDROM-u. Saj če ti power kabel dobro deluje in če ne bi bilo kaj v BIOSu porihtano, bi se ti ob vklopu računalnika morala zasvetiti lučka. :\ Probaj CDROM še na kaki drugi mašini, če tam deluje.

MadMax ::

A ce ga mas samo na strom prkloplenga vratca lohk odpiras? (ce ne, je su 99.9999 rakom zvizgat...)

Han ::

Možno je, da je fuč sekundarni IDE kanal na plati. Priklpi CD na primarni master, disk pa na sekundarnega in v biosu nastavi boot z diska ali diskete. Če boš zagnal sistem z diskete, imej naložen gonilnik za CD, da se boš prepričal, ali je s pogonom vse v redu...

Huey P ::

Najprej zahvala vašim odgovorom!

Torej probal sem CD-ROm na drugem PCju in je deloval na Master. Potem pa sem še malo sprobal različne kombinacije in taki so rezultati;

- CD-ROM dela, ko je priključen na Slave (na SL75KAV-X (KT133A))
- na starejšem PCju mi je deloval tudi na Master (neki stari P100)
- ko sem priključil na Master na prvi plati se mi ni odzival (ni svetila lučka, nič)
- ko pa sem menjal na Slave pa vse dela normalno....

Imate kakšne zamisli kaj bi lahko bilo...

..::DOOM III: The Legacy::..

VASkO ::

ce pa pravis, da imas HDD2 na master pol pa na istem kablu se CD-ROM na master (nekje zgoraj si tako napisal), to ne gre!

Ce pa mas CD-ROM edinega na kanalu, potem pa se enkrat preveri kombinacijo jumperjev na master, mogoce si jih narobe nastavil pa ti zato ni delal.

Huey P ::

VASkO CD-ROM je bil na enem IDE kanalu na MATER. Disk pa je bil na drugem IDE kanalu na MASTER. Jumerji so bili nastavljeni na MASTER.
Zdaj je CD-ROM na istem kanalu kot disk pod SLAVE...

Pustite zdaj to, ker ni več pomembno...


..::DOOM III: The Legacy::..

Trubar ::

A si skos delu z istim kablom? Mogoce je kabl fuc.
Poglej tut v BIOS kake so tm nastavitve. Probi rocno nastavt. Pr starih zadevah ucasih to vzge. Drgac ga pa stran fukn:(
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

Scasi disk in boot

Oddelek: Strojna oprema
161343 (1117) Border
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind
»

DEJTE HITR POMAGAT!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101007 (787) frudi
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112064 (1904) nando

Več podobnih tem