» »

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

DJ-DUST ::

Imam ASUS CUSL2-C Black Pearl, gor so bli original biosi 1004 in delovalo je vse super. Malo kasneje sem dal gor biose 1014 beta in spet je blo vse super [se boljse]. Vceraj sem dubu Intel Celeron [Tualatin], naredim mod, da ga je plata prepoznala, imel sem probleme z rami, sem porihtal, nakar ko sem bil v windowsih je rac. zastekal. Bootam drugic scandisk naredi svoje in je isto zastekalo po casu. Ok grem jest flashat z original biosi plato, to so bli 1009. Flasham in opazim da nimajo funkcije za stelanje volzate.
Ok sem rekel bom dal nazaj 1014 beta gor, potegnem jih z asusovega FTP-ja flasham, napise da ni pravi bios od asusa, gledam velikost obeh biosov, in sta bla odabva ista [1009 in 1014].
Flasham restartam in rac. vec ne boota. Ko ga uklopim samo HDD lucka gori par sekund in neha svetit to je vse.

Plata ma biose na cipi, ki je nalotan na plato in se reset jumperja nima.

Kaj storiti? :(
  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

;(

nesi na servis?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DJ-DUST ::

Takole:

V Brezicah je eden privatnik, ki mi je povedu da se se s tem ni ukvarjal, tko da pri njemu nebo nic, v PCX pa neznajo se lotat, kaj sploh da bi se spustili v Eprom ali kej podobnega, tko da sem nasu resitev: nova plata

Ce ma kdo mogoce kej na zalogi: Asus\Abit\Epox, Intel cipovje, Socket 370, pa nej ma za voltazo stelah v biosih ali na plati, je vseeno in seveda good FSB overclocking. :\

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

Dead_Eye ::

provaj še uno stvarz disketo. Daš bios file na disketo in ga ustrezno preimenuješ pa pol samo naloži..... mogoče celo dela
The one and only

DJ-DUST ::

Sej tako sem itak naredu, pa tud zrihtu bi, ce bi se rac. sploh nazgal ;)

DSmidgy ::

Če BIOS nima reseta - odklopi rač. iz elektrike in odstrani baterijo in pusti en čas. Drugače pa moreš gledat pod "CMOS reset" in ne "BIOS reset" v knjižici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

DJ-DUST ::

A mislis da bo to delovalo?
Racunalnik sem ze itak razstavil, tko da sem zdj vsel baterijo iz plate. A pol ko bom spet zalaufal zalaufam z baterijo ali brez? :\

DJ-DUST ::

No takole: pregledal sem celo knjizico in nisem nasel nic o CMOS or BIOS reset, tega jumperja tud ni videt na plati, tko da sem zdj uzel baterijo iz plate. Bom probu vse skupaj prklopit juter, samo povej mi, ce startam z baterijo ali brez.

Drgac pa tnx. ;)

kajzer ::

Štartaj z baterijo, pa prever če maš zdej izkloplen napajalni kabel, ker more bit odkloplen od omrežja.

DJ-DUST ::

Zdej mam rac. cisto razstavljen, pa baterijo sem uzeu ven. Bom pa probu zdej zalaufat. :\

DJ-DUST ::

Sem probu to zdj. Sem sestavu rac., uzel baterijo ven za par minut, dal noter in rac. prizgal in je isto kot je bilo. Zdj sem pa uzel spet baterijo ven in izklopil iz napajanja, tko da bom vidu kaj bo. :(

mare_ ::

Če si narobe flashal bios ti ta reset z baterijo ne bo nič pomagal. Tista fora z disketo je mišljena na tak način: na disketo spraviš bios, ga ustrezno imenuješ(odvisno od plate), vtakneš v ugasnjen računalnik, prižgeš računalnik in če imaš srečo, boš dobil delujoč računalnik. Natančnejša navodila pa poišči glede na plato.

DJ-DUST ::

Aha to pa nisem vedel, samo je fora, da nisem imel disketnika prej priklopljenega in je bil v biosih tud disejblan. Kire datoteke pa morajo bit vse na disketi?
aflash.exe
bios.awd

in disketa mora bit tud za boot?:\

mare_ ::

Tega pa ne vem. Poskusi google sli iskanje po slo-techu (ker se mi zdi, da je bilo to že ene parkrat opisano) ali ti bo pa povedal kdo, ki pozna tvojo plato.

Azrael ::

Klik, glej nasvet : 35. Checkpoints for fixing a bad or corrupt BIOS flash

Pa še ena iz mnogih razprav tu na forumu o tem problemu: Klik

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

DJ-DUST ::

Create a standard bootable floppy disk
Add a good(older) BIOS image file along with flash utility
If in the "No Display" scenario then create an AUTOEXEC.BAT which executes a command line BIOS flasher to the BIOS, Ex. :
awdflash.exe a7v1005c.awd /py /sn
Attach only the following devices : CPU, RAM, Keyboard(Not USB), Floppy (No HDD, CD-ROM, Sound, Modem, NIC what so ever)
Insert the created floppy disk and boot the machine and it pray that it starts reading from your floppy drive
It should then make some beep codes
2 short beeps = no bootable diskette in drive A
continual short beeps = no floppy disk drive
continual long beeps = programming finishes, reset your system

To sem vse naredil kar pise, z diskete je neki bralo, lucka je pa zlo hitro utripala, tko da nevem ce je to to.

Azrael ::

Nisem prepričan, ampak včasih je važno, katero verzijo awdflash.exe imaš. Če je prestara verzija, to ne dela. In upam, da si pravilno poimenoval datoteke v autoexec.bat. Tisti a7v1005c.awd je samo primer, vnesti moraš ime tvoje stare dobre BIOS datoteke, skupaj s končnico. Če je stvar v .zip datoteki jo pred uporabo odpakiraj! Po uporabi pa moraš resetirati BIOS - vzemi baterijo ven (v izklopljenem stanju!) in kratko skeni kontakta na podstavku za baterijo. Potem pa daj baterijo nazaj in vklopi.

Povej še ali je slišati piske iz PC speakerja ?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

DJ-DUST ::

Vse to sem naredil, ampak ne deluje, je ze ok imam novo plato, to bom pa urihtal ko bo cas.
Emm ni pa nic piskalo. ;(

SkIDiver ::

Sicer malo stara tema pa vseeno.

Kje bi dobil bios 1003 za to plato? Ta verzija biosa se sicer trenutno nahaja na plati vendar v primeru da novejši bios (1009) ne bo dobr deloval bi flashal nazaj na 1003.

Sem že imel take izkušnje z abitko, ko me je začela zajebavat na dolgo in široko.

Spajky ::

1.napaka: imel sem gor Bios xxx, pa je super delalo in sem šel flešat :-)
2.napaka: komp je bil nestabilen in sem šel flešat :-)

najdi original Bios in program za flešanje in preflešaj (probaj še enkrat z original procem)
FlashBiosFD
http://users.volja.net/jerman55/FlashBi...
/če ma Bios bootblock protekcijo, bo ratalo/ 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SkIDiver ::

Original bios je 1003, ki je tudi sedaj v uporabi. Obstaja pa novejši 1009. Zadevo bi flashal samo če 1009 ne bo v redu deloval bi flashal nazaj na 1003, katerega pa nikjer ne najdem.

Plošča ni navita in procesor tiktaka na defaultu.

Azrael ::

Če nimaš kakšen res čuden flash program, ti bo ponudil možnost shranitve na disketo obstoječo verzijo BIOSa, preden boš namestil novo verzijo. Seveda lahko samo shraniš BIOS zapis in preveriš ali je na disketi res 100% OK.

Oglej si še te napotke.

Vendar ko boš začel raje 3x vse preberi, kot da 1x pritisneš napačen knof...
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

SkIDiver ::

Uštimal. Sem ugotovil, da program ponuja shranjevanje obstoječega biosa na disketo.

Zadevo sem flashal na 1009 in dela BP. Sam ene nastavitve ne najdem. Preverjanja disketnika pr bootanju in mi grdo zaropota disketnik kot pri kaki 386-ki. Bom že najdu vraga pa ga umru:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274358 (4161) jackorsen88
»

BIOS ROM checksum error

Oddelek: Strojna oprema
351330 (1066) cnZz
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171466 (1319) Morph3us
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61380 (1313) kihc
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141432 (1085) ru7

Več podobnih tem