» »

Pekač ne zapeče cd-ja

Pekač ne zapeče cd-ja

cash1970 ::

Uprabil sem nerota 6.0.0.1.1 pa mi pri kopiranju (5%) javlja- SCSI command aborted in
Could not perform endsession. Pekač (TEAC CD W 552E) pa mi zmrzne-se ne odpre in moram resetirat comp.;((
Poskusil sem tudi s Clonecd-programom pa je isto, ne gre in ne gre......
Prosim za kakšen nasvet!Hvala

sofoiks ::

drug medij se pravi druga znamka medija

cash1970 ::

Sem probal Traxdata,Nova...bom poskusil še kakšnega...

Vikking ::

probi z sony-evim praznim cd-r medijem!!!

cash1970 ::

Pravkar poskušam z TDK CD-RW80 pa mi na koncu kopiranja napiše fail...;((
Kaj pa pri nastavitvah je mogoče kej tam narobe ali pa je umazana pečka...;(

Dodgeviper ::

Živjo

Naj omenim da sem imel enak problem! in žal nisem dobil odgovora na slo-tech-u!
in je bila ista zadeva nahitro do 5% pol pa javi scsi command aborted?
Probal sem z clone in nero-tom z veliko različnimi verzijami, in sem že čisto obupal?
Sedaj se nespomnim ali sem ali nisem reinstaliral win xp in je nato bila zadeva ista.
Ker že dolgo časa nisam iskal novih gonilnikov za mojo plato abit nf7s?
Sem se odločil da jih najdem in instaliram! in in zadeva dela8-O
To je rešilo moje problem.

Lp

mkonci ::

Kolk pa maš to star pekač?
Jst sem mel tud tazga, pa mi je po 1 letu crknu, počel je neki podobenga kot tvoj.

Ne vem kako ti naj pomagam, morda je najbolš če je že neki star, da si omisliš novega (MSI dobr dela 14k):))

cash1970 ::

Pekač je star natanko leto dni.Prej mi je uspelo po treh poskusih posneti film
na TDK CDRW tako da mislim da pečka še deluje.
Dodgeviper tudi jaz si lastim abitovo NF7 nforce2 plato,lahko poskusim z
novimi gonilniki,vendar tega še nisem počel,tako da ne vem natančno kako to gre.
Mi lahko to na kratko opišete ali daste kak link,da ne bom še kej zamoču...Hvala

Dodgeviper ::

Meni je tudi peklo na cdrw in brisalo, čudno je bilo ko sem v novo dvd pečko hotel posneti nek film, mi napiše prvo iligal disc nato pa spet scsi... ni mi hotlo niti brisat dvdrw-jev.?

Drugač pa na uradni strani od abita dobiš driverje.
Nimaš kaj zajebat, lahko tudi kar čez stare instaliras. in samo vredu, continue itd stiskaš.

Lp

cash1970 ::

Ok bom probal driverje naložit pol pa javim če stvar dela...

cash1970 ::

Naložil sem driverje za mamo plato,nakupil različne cd medije,ampak stvar še vedno ne deluje kot bi morala(presnel sem samo en cd):O :O


Ali ima še kdo kakšen nasvet?

Dezzo ::

Zdravo.

Jaz sem imel identičen problem. Imam tudi abitovo NF7-S in ta pekač. Ker sem se kar nekaj časa ubadal s problemom, sem probal različne stvari.
- update BIOS-a na plati
- update firmware-a pekača

Z gotovostjo sicer ne vem, kaj je rešilo problem, sem pa potem še našel na enem forumu nasvet, da v kolikor ti gre simulacija brez problemov skozi, in so težave samo pri dejanskem zapisovanju, da pomaga, če izklopiš autorun funkcijo pekača. Torej, da izklopiš, da se ti cede zažene takoj, ko ga daš notri.

Meni je to rešilo problem.
Kako sem to naredil, pa se ne spomnim več, vem, da je potrebno spremenit en vnos v registru.

cash1970 ::

Takole,poskusil sem skoraj vse kar ste mi svetovali,razen Dezzovih nasvetov(kaj je to firmware,mi lahko razložite).

Po vseh živčnih testiranjih je pečka odpovedala poslušnost(ne da ni zapisovala,tudi brati ni hotela;( ).Malo sem pobrskal po papirjih in ugotovil,ga je še v garanciji.Popokam comp
pa na servis,kjer niso nič komplicirali in so mi pečko zamenjali z modelom 552G :)) .

Pri peki sem imel najprej probleme z overburnom (713 MB) ,na koncu peke(100%) mi ni hotelo zapeči cd-ja.Malo sem prestavljal nastavitve,menjal medij(za Verbatim),zmanjšal hitrost zapisovanja in zopet mi na koncu javlja da je "fajler" ampak
na cd je vseeno uspel zapisati podatke(film)-ali je to normalno:8) .

Še vedno pa ostaja problem,ki ga ne znam razrešiti.Ne morem zapisati nobenih podatkov
s trdega diska.Ne slik(jpeg form.) ne filma(avi form.) v nerotu ali s čarovnikom v winsih.
Ali so tu potrebne kakšne dodatne nastavitve?:8)

lp

cash1970 ::

Spet se oglašam na isto temo,kajti tudi novi pekač je odpovedal,ne bere kaj šele,da bi kaj zapisal....sedaj me pa zanima ali lahko jaz delam z njim kakšne napake,da se poškoduje ali je ta TEAC res nezanesljiv...???

SnakeBite ::

Jest mam drgač LiteOn-a, ampak sm meu podobne težave. Ko sem peku CD-je se mi je pri 5% vedno ustavilo. Tko da mi je šlo kr neki CD-jev. k je bil še v garanciji so mi ga zamenal za tazga k piše s 52x32x52 (prej 52x24x52). Sam sm meu čez čs iste težave. Pomagal niso niti update biosa in firmware.;((
Pol pa sva skupi z enim s tega foruma pogruntala, da morš prklopt writer na čist svoj kabl. prej sm meu writer pa DVD skupi zvezan, zdej mam pa disk pa DVD in mi dela vse O.K. Nevem če je to ista težava pri Teac-u. Ampak probite:D

SavoS ::

Nič nisi povedu kako maš nma osnovno ploščo prkloplen ta cd-rw!!???

1.Torej 80 žilni kabel priklopi na eni strani na IDE 1 na osnovni plošči, na drugi strani pa na HDD!
drugi kabel, 40 žilni pa dan na IDE2 na osnovni plati, na ta kabel pa priklopi cdrw in dvd player, oz karkoli pač že maš??
Nastavi v biosu na HDD - primary master
cdrw - secondary master
dvd - secondary slave........
Pa ne pozabi tudi na jumperje na cdrw-ju prestavit na master in na dvd-ju na slave.....
2. formatiraj disk in instal Win XP+sp1 (sp2)

ajd:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

cash1970 ::

SnakeBeat-dvd-R(Teac)in cdRW imam na istem kablu,če sem te prav razumel imaš trdi disk pa dvd skupaj,cd-rw pa samostojno priklopljen na matično!!Bom probal jutri,sedaj nisem na domačem računalniku.....

SavoS-zanimive rešitve,ki pa se jih jaz ne upam
izvesti,saj sem prezelen v svetu računalništva...
V bios še nisem vstopal:8) in tudi ne vem kako se ga updata.Ali mi lahko kaj razložiš kaj so to jumperji in kje se jih prestavlja?
Upam,da ne zahtevam preveč,hvala vsem za odgovore...se oglasim ko bo kaj novega....čao

SavoS ::

:P
Čao
Zelo težko je začetniku razložiti določene stvari glede biosa in glede odpiranja računala in nastavitve komponent itd., itd........
Če maš čas si preberi nekaj tem v rubriki " ČLANKI ", potem pa sam malo poizkušaj........če pa nisi toliko frik, pa idi k nekomu ko se malo bolj spozna na drobovja računala in na bios in mu razloži vse tvoje probleme,.....skupaj bosta zagotovo rešila problem:))

Pa brez zamere:D


ajd
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mmmato ::

jumperji so mostički na zadnjem delu ide enot (diski, cdromi...). Z njimi določaš enoti master/slave. Ide enote so razporejene v "hierarhijo" > primary/secondary in master/slave. hddji so na kablu ide1, torej so primary, optične enota pa na ide2, torej so secondary. oboji se delijo na master/slave, kar določamo z jumperji. npr: hdd na kateremu imaš OS je primary MASTER.

profii ::

jst sm mel tud to težavo pri 5% pa sm jo rešu z novimi drajverji za matično.

SnakeBite ::

Da vm še enkrat mau razložim ker vidm da je sam cash1970-u potegnl. mam tkole:
IDE1: disk Hitachi (master) in DVD-ROM Teac (slave)
IDE2: CD-RW LiteOn 52x32x52 (master)
Glede flasha biosa pa ni treba bit lih strokovnjak. Če točno veš katero matično ploščo maš pejt na stran od te ferme pa maš vse razložen. Ni pa treba krivit mene če boš zarad mene narobe flashu pa kej zas.... Jest sm drgač na začetku čist avtomatično probu flashat z biosom od Epox 8RDA in mi je avtomatično javl napako ker tega moja mama 8RDA3+ ni pustila.

Zgodovina sprememb…

cash1970 ::

Tako,poskusil sem že prestaviti cdrw pa še vedno ne dela.Pekač grem v ponedeljek spet
zamenjati potem bomo pa videli iz kakšne moke je tale Teac....

cash1970 ::

No pa smo uštimali...na servisu so brez problemov
zamenjali pekač....doma sem ga priklopu na master
pa zadeva deluje,upam da dalj časa kot prvič...sicer pa so mi na servisu dejali,da
mi ga bodo menjali toliko časa,da bo deloval...mislm
to je pa res že potrošni material...čao


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151557 (1380) schwarzvald
»

Kako iz PIO nazaj na DMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101198 (1111) Lith
»

Pravilno povezani diski,cdrw in dvd?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6830 (760) nodes
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181421 (1098) Kriko

CD Rom

Oddelek: Strojna oprema
61324 (1226) OZZY

Več podobnih tem