» »

Asus Z87 PRO težave z internetom

Asus Z87 PRO težave z internetom

saylaz ::

Imam novo matično ploščo asus z87 pro, ki ima funkcijo za brezžični internet (dodana antena + wi fi GO program). Težava je v tem, da če naredim speedtest, mi kaže upload in download speed okrog 5/5 Mbps, moja internetna povezava pa je 20/20 Mbps. Če naredim speedtest na mojem prenosnem računalniku pa mi zazna pravo hitrost. Probal sem že naložit najnovejše verzije driverjev z interneta vendar to ne pomaga. Naložil sem asus AI suite s priloženega DVDja vendar to ni vplivalo na hitrost povezave... novejše verzije AI suite z interneta pa sploh noče naložiti (zaženem setup... pokaže se okno za instalacijo za par sekund, nato pa se ne zgodi nič)
Ima kdo podobne težave oz. ve v čem bi lahko bila težava?

mijav7 ::

Prav asus AI suite oz. network icontrol ti dela probleme. Poskusi izbrisati cel ai suite, pa naredi speedtest.

saylaz ::

Z asus foruma sem downloadal ai suite cleaner in odstranil cel ai suite... hitrost se je izbolšala in je sedaj okrog 10/13 Mbps vendar še vedno ne 20/20 kot bi morala biti. Tudi moč wireless signala ni čisto polna, kar me zelo čudi, saj imam na mojem prenosnem računalniku čisto poln signal in ne zdi se mi najbolj logično, da bi bila antnena matične plošče z87 pro slabša od antene v prenosniku. Je možno, da je antena toliko slabša in da je slaba hitrost posledica oddaljenosti od routerja? (glede na to, da ima prenosnik na isti oddaljenosti od routerja poln signal).

saylaz ::

sem probal prestavit kišto v neposredno bližino routerja in naredil speedtest. Sedaj kaže hitrost 20/20. Očitno je antena z87 pro slabša od tiste v prenosniku. Je pa odstranitev AI suite precej pomagala, tako da hvala za nasvet :)

Frenckie ::

saylaz je izjavil:

sem probal prestavit kišto v neposredno bližino routerja in naredil speedtest. Sedaj kaže hitrost 20/20. Očitno je antena z87 pro slabša od tiste v prenosniku. Je pa odstranitev AI suite precej pomagala, tako da hvala za nasvet :)


Ali pa si imel PC ''zabasan'' pod mizo in ob steni, tako da nisi signalu omogočil proste ''poti''.
Če je antena snemljiva, jo lahko ''podaljšaš'' s kakim metrom koaksialnega kabla ali pa z boljšo anteno (na koaksu) in jo postaviš na bolj odprto mesto.

mijav7 ::

To je ta antena?

Frenckie ::

Ja, tudi to je zelo dobra rešitev.

Assass1n ::

Če imaš poln signal ne bo nič pomagalo. Ta antena je zraven original imam isto. Meni dela vredu 8mbit.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

saylaz ::

Ja, to je ta antena. Če imam računalnik v pritličju (kjer je tudi router), mi zazna poln signal in 20/20 linijo, če pa je računalnik v prvem nadstropju, je signal malo slabši in speedtest pokaže le okoli 10/10. Če prestavim PC v kako drugo sobo v pritličju, tudi to precej vpliva na moč signala in hitrost interneta, za razliko od prenosnika, ki mi povsod kaže poln signal in linijo 20/20. Občutek imam, da oddaljenost od routerja precej močneje vpliva na hitrost interneta oz. moč signala, kot bi morala.

Frenckie ::

Železobetonski strop in stene so ovira za WiFi signal.

saylaz ::

To je res, ampak če imam poln signal na prenosnem računalniku, mislim da bi ga moral na istem mestu imeti tudi na kišti. Ni mi logično, da bi bila antena ki sem jo dobil zraven matične z87 pro slabša od tiste v prenosnem računalniku.

BorutK-73 ::

Mene zanima če mogoče AI suite vpliva tudi na LAN kartico?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052263 (27602) brez-imenko
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588360 (7452) Jst
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142591 (2355) Jst
»

Router - problem s hitrostjo

Oddelek: Omrežja in internet
152131 (1808) Invictus
»

E-točka - problem z dostopom

Oddelek: Omrežja in internet
111801 (1563) kumby

Več podobnih tem