» »

BOOTMGR in neuspešen recovery

BOOTMGR in neuspešen recovery

Spikster ::

Prenosnik, ki ga oživljam, je javljal "BOOTMGR is Missing". (Windows 7 Home edition)

"Boot-Repair-Disk", je popravljal master boot record in sporočilo o BOOTMGR je izginilo. Windows se sedaj zažene v recovery mode, ta pa javi napako (cennot repair this computer automatically).

Poizkusil sem tudi system recovery z installacijskim CD-jem, prek startup repair in tudi CMD-ja. Oboje neuspešno.

Sumljivo mi je, ker je partition manager, s katerim sem pogledal HDD konfiguracijo v prenosniku, pokazal, da so particije prazne. Je možno da je bilo BOOTMGR sporočilo posledica izbrisa vsega. Uporabnica sicer trdi, da se računalnik kar na enkrat ni prižgal več. To je pa tudi vse od informacij, ki sem jih prejel.
Aja, in pa da so bili na računalniku "vredni" podatki, katerih backupa nima :D.

Ima kdo še kakšno idejo, oz ali obstaja kakšen bootable data recovery program, s katerim bi bilo mogoče obuditi izbrisane podatke, jih nekam prekopirati in nato narediti clean install?

Hvala v naprej.
  • spremenil: Spikster ()

r3dkv1c4 ::

probaj tako:

z install cd-jem namesto repair daj install in potem daj custom option in nato ti bo ponudilo particije oz. vprasalo te bo na katero particijo želiš instalirat winse....

oznaci particijo( tisto na kateri je sistem ki se noče boot-at) in stisni repair

potem pa ko bo to popravilo daj cancel instalacijo

boot manager naj bi ostal

lahko pa disk priklopiš na drug računalnik in pogledas če sploh dela

BorutK-73 ::

Velika verjetnost da bo disk spustil dušo, če je že ni.

Spikster ::

Sem probal z repair v installaciji, vendar particije ne prepozna kot sistemske in ne ponudi opcije repair.

Disk za enkrat deluje in je prestal teste vgrajene v HP_tools. Edina particija, ki ima nekaj podatkov je HP_recovery, vendar HP uporabniški vmesnik ne uspe opraviti obnovitve in ali locirati kakrše koli datoteke (ponudi backup podatkov).

Disk odmontirat s prenosnika je opcija (in na drugem računalniku opraviti recovery izbrisanih podatkov), vendar se je ogibam, ker je potrebno razdret masko računalnika (nima predela za HDD, ki bi imel privit pokrov).
Zato sem pomislil na kakšen bootable recovery program.

Hayabusa ::

Bootaj v ubuntu live in preveri stanje na disku.

Spikster ::

"Boot-Repair-Disk" je ponujal linux okolje in v explorerju so bile vidne vse particije. Podatkov nikjer.

r3dkv1c4 ::

A ti ponudi opcijo formatiranja diska v celoti in potem pač clean install.....ali imaš kake pomembne podatke pa te to zavira?

Lahko da je nek virus disable-al dostop do particije.

MrStein ::

(to bi lahko kaki sticky bil ala "Reševanje podatkov z diska")

Možnost 1: Zaženeš kako Windows okolje z USB ključka (ali s CD-ja, če jih poznaš). Recimo Hiren's BootCD. Tam pa potem pogledaš stanje. Če se vse vidi, skopiraš pomembne stvari nekam. Če se ne vidi "iz prve", poženeš kaki program za reševanje, recimo Recuva (je tam v meniju, pri uri). Druga možnost je PhotoRec, samo je malenkost bolj zapletena uporaba, baje pa več reši.
Rešuješ (shranjuješ) vedno na drug disk! Kaki eksterni USB, dobiš jih danes za drobiž...

Možnost 2: Kaki Linux, kjer potem narediš skoraj isto kot prej opisano, je z drugimi programi, ki so tam na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spikster ::

sem pozabil javit, da sem zrihtal zadevo :D

Disk iz prenosnika ven in priklop na pc. Nato data recovery program. Je delovalo.
Najbolj enostavna opcija, vendar sem okleval s priklopom na pc, da ne bi še meni "samo od sebe" pobrisalo diska :D

hvala za nasvete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621302 (14011) MrStein
»

Windows 8 izbrisal datoteko

Oddelek: Operacijski sistemi
131547 (1188) MrStein
»

bootmgr is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
151668 (1459) m0f0x
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784637 (3619) Dejk0
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231649 (1292) bluefish

Več podobnih tem