» »

Windows 8 izbrisal datoteko

Windows 8 izbrisal datoteko

Serial ::

Pozdravljeni, imam en čuden problem oziroma ga ima kolegica :)
Uporablja Win 8. Med uporabljanjen PC-ja je računalnik zamrznil ko je delala nekaj z dokumentom iz mape na namizju.
Od kar je PC znova resetirala ji ni sel vec v Windows ampak ji je dal na izbiro back-up/recovery možnost.
Naredila je backup na external HD in nato jo je sistem vprašal če želi narediti recovery iz external HD-ja pri čemer bo pač notranji HD zbrisan in na novo postavljen. OK. Tukaj se je ustrašla in prišla do mene.

Problem:
Na external HD ko grem na namizje ni več mape v kateri je bil med drugim dokument s katerim je delala ko je PC zamrznil. V tej mapi je še kar nekaj pomembnih file-ov in zdej je malo panika kaj narediti, kako do mape.

Se sanja komu kaj se je zgodilo?
Uporabil sem že nekaj programov za recovery brez željenih rezultatov.
Če grem pod Users/uporabnik/AppData/Roaming/Microsoft/Windows/Recent vidim da je obstajala ta ena mapa na namizju s precej dokumenti vendar to je tudi to, ker so pač tam samo bližnjice..
To da sem enable-av da vidim hiden files sem naredil..

Če bi znal kdo pomagat bi bla kolegica zelo zadovoljna, js tudi recimo ki bi ugotovil nekaj novega :P

LJ4L ::

Hidden files?

Se opravičujem šele zdele sem opazil, da si napisal da si to že naredil.
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

Serial ::

Še kaka ideja? :)

solatko ::

Na drugi disk naloži identičen sistem, potem pa išči po skritih mapah. Če so temp, potem pozabi na obnovitev. Vsekakor tvoja kolegica ni delala backup-a, sedaj ima pa probleme.
Ko ji boš namestil nov sistem, ji spelji avtomatsko shranjevanje odprtih failov na drugo particijo in potem je vseeno, kaj se ti zgodi, izgubiš 5-10 minut dela.

Kar ni bilo shranjeno je po navadi izgubljeno, ko se sistem sesuje.

Si vzrok za sesutje sistema odkril? Tudi to ti lahko pomaga k vrnitvi določenih stvari.
Delo krepa človeka

Serial ::

Ne sej ni poanta v temu, da je izgubila odprte faile. Ona je izgubila celotno mapo na namizju.
Sej bom proba danes naredit recovery celotnega sistema iz back-upa in bom vidu situacijo..
Vzrok sesutja pa nisem odkril, po pravici ga nisem niti še iskal..

Invictus ::

Vzrok sesutja je ponavadi uporabnik, ki 1x preveč stisne, v naključnem oknu, kjer ne prebere vsebine, YES.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Poglej koliko AV programov je imela instalirano. Imel sem že nekaj primerov, ko so na trial Mcafee instalirali AVG, Aviro ali Avast, pa se je sistem zablokiral in sesul.
Če je bil vzrok to, bi lahko sistem obnovil na prejšnji datum (seveda če je opcija odprta) ali repair iz instalacijskega media.
Delo krepa človeka

Serial ::

Ne antivirusev ni sploh mela sem preveril.

crniangeo ::

probi z obnovitveno točko če se da kej dobit :)

ali pa recover previous version :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Serial ::

Nekaj updateov:
1.) Sem ustavil HD v drug prenosnik in dobim sporočilo - no bootable device insert boot disk and press any key
2.) En računalnik na katerega sem povezal HD je zmrznil
3.) Eden izmed recovery programov mi je rekel da so na HD-ju neke napake da mi ne zna pomagat..

I guess da je s HD-jem neki narobe :)

Jst ::

Uporabi Spinrite na level 4. Program je iz leta 2004, grc.com. Rešil mi je že nešteto diskov, da sem lahko prenesel podatke.

Kako deluje SpinRite Magic, mi ni jasno, ampak nekako deluje. TUdi tovarniški programi za diske niso nič naredili, medtem, ko je spinrite rešil, kar se je rešilo dati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

solatko ::

Serial - Si poizkusil z repair iz instalacijskega medija. Po moje je bil računalnik ugasnjen med posodabljanjem, pri večjem posodabljanju namreč sistem premika faile po disku, v nekem samo njemu znanem sistemu. Če pride do ugasnitve ob nepravem času, ni več rešitve in takrat se zna tudi izgubit kakšna datoteka. Če bi lahko preko instalacijskega diska vrnil sistem v prejšnji čas, bi povrnil vse, kar je bilo gor.
Če gre za GPT particije, bo reševanje s starimi recovery programi, neuspešno, novih je pa za enkrat bolj malo.
Delo krepa človeka

Serial ::

Torej po nekaj premoru (ker je umes vzela kolegica PC) sem na novo naloženih Windowsih na istem PC-ju (HD-ju) zagnal dva recovery programa. Obojekrat sem zagnal "najboljšo" možnost recoverya (tista ki vzame več kot 4 ure) in zgodi se to da mi je vedno program nehal delati nekje proti koncu sklepam.. Program stop working..
Je možno da ima Hard disk neko fizično okvaro in ko pride program na tisti "segment" trdega diska, kjer je okvara "poči"?

Lp

MrStein ::

Serial je izjavil:


Je možno da ima Hard disk neko fizično okvaro in ko pride program na tisti "segment" trdega diska, kjer je okvara "poči"?

Možno je.

Da se prepričaš, pa poženi kaki program za test diska. HDTune bo za začetek čisto OK ( zavihek "Error Scan").


PS: Disk si prepisal z obnovitvijo in pričakuješ, da je še kaj starih podatkov gor? c c c c ... Škoda da nisem prej videl te teme. Za prihodnje:
- ne dotikaš se originalnega diska (nič ne pišeš gor. Niti Windows ne zaženeš z njega.)
- poženeš neki drugi OS (s CD-ja, USB ključka, drugega diska), ne nujno na istem PC, kjer ti je pač lažje
- zdaj (na tem drugem OS) poženeš program za reševanje (Recuva in podobni) in z njim analiziraš problematični disk. Rešuje se seveda na EN DRUG disk!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913798 (7486) Miha 333
»

Program za recovery podatkov

Oddelek: Programska oprema
264837 (1658) mtrkonghi
»

zunanji disk nehal delat. recovery?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154666 (4379) roller2
»

Outlook Express - izbrisana pošta

Oddelek: Pomoč in nasveti
72237 (2151) Duhec
»

Zamenjava elektronike na disku

Oddelek: Strojna oprema
211703 (1444) Azrael

Več podobnih tem