» »

TeŽava s trdim diskom

TeŽava s trdim diskom

Aleško ::

Pozdravljeni!
Imam težavo s trdim diskom. Bilo je tako: ko sem hotel nekaj skopirati, se mi je resetiral računalnik. Sedaj več ni moč zagnati windowsov. Bios mi ga sicer najde, a kaže da je prazen. Disk sem probal tudi vstavit v eno ohišje od zunanjega diska in vse skupaj priklopil na en drug računalnik, ta pa je potem prikazal da še disk ni formatiran in ali ga naj sformatira. Pozna mogoče kdo kakšno rešitev?

solatko ::

Nova instalacija.

OmegaBlue ::

Ja seveda solatko.


Aleško, potegni si TestDisk in poženi. Če ti najde tvojo particijo jo lepo obnovi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

solatko ::

Da mu jo bo obnovilo, bo trajal 6-7 ur in še ni rečeno, da bo delal, instalacija je sigurno hitreje. Drugače pa je pametno imeti posneto sliko diska C in v takih primerih traja obnovitev cca 10-20minut. Sem že obnovil kar nekaj particij, pa ni nikoli uspelo, da bi sistem normalno delal, edino kar je bilo pozitivno, sem dobil vse še neshranjene podatke.

OmegaBlue ::

Ni res. TestDisk ne dela recovery podatkov kot so tebi znani. Samo obnovi particijsko tabelo, ki je tukaj izgleda rahlo pokvarjena stvar traja 5 minut.

Ni rešitev za vsak problem "na novo naloži sistem".
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

coti ::

Če je škripnilo med kopiranjem, je po vsej verjetnosti nekaj narobe z diskom. Tudi če mu rata nazaj dobiti particijo, bojo težave.

OmegaBlue ::

Jah del podatkov pa vseeno lahko reši. Največja verjetnost je da gre za malo pokvarjen FS.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Aleško ::

rad bi rešil del podatkov ja. uporabim programček TestDisk. a pride do težav.
postopek :
1.) izberem ta disk (ga najde)
2.) izberem partition table type : [Intel] Intel/PC partition
3.) potem mi izpiše tole:


tukaj po resnici povedano nevem kaj moram izbrat!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

OmegaBlue ::

Pognal si program za recovery slik.. zakaj točno?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Duhec ::

@Aleško, pazi , da ne boš ti sam sebi vejo odrezal !
Kakor vidim delaš iz command-prompt okna in program testdisk ti je zdaj našel vse diske, ki jih vidi, tudi dobre. Če ne veš kateri disk je kateri, potem ne delaj na pamet.
Dobro bi bilo, da najprej razložiš kje in kako imaš priklopljen okvarjen disk! Ali samostojno na svojem pcju ali kot drug ali zunanji disk na nekem delujočem sistemu !?
Osebno nikdar ne delam recoveryja particij ali fajlov iz "okvarjenega" diska tako, da ga priklopim npr. na delojoč računalnik ampak vedno samostojno, da je priklopljen samo okvarjen disk. Sistem dvigneš bodisi preko boot CDja (npr.Hiren's boot cd), USBja ali lahko tudi stare dobre disketne enote kjer se nahaja program testdisk ali njegov ekvivalent za recovery česarkoli.
Povej in razloži kaj več !

Aleško ::

ta pokvarjen disk sem priklopil na en drug računalnik. (not v kišto, ne kot zunanji) kaj treba storiti sedaj?

Duhec ::

Aha, ok.
Še eno vprašanje! Ko si dejal, da se ti XPji ne štartajo, ali vsaj poizkušajo, javi mogoče kako napako, je črn ekran,se restarta in spet znova, vidiš vsaj Windows logo ?
Predno se lotiš stvari direktno okoli recovery particije bi bilo pametno najprej popravit kar se popravit da s strani Windows CDja.Da se particija ne vidi na drugem kompu še ni rečeno, da je z njo kaj narobe.
Disk daj nazaj v original kišto, v Cmos nastavitvah biosa nastavi, da je prva boot enota CD/DVD enota, vstavi sistemski XP cd in shrani nastavitve. Po zagonu sistema in ko te vpraša, da stisni katerokoli tipko za boot iz CDja nekaj pač stisni in sistem se bo začel nalagat do menija kjer izbereš R za Repair - Recovery konzolo.
Ko se prebiješ v Recovery konzolo odtipkaš:
CHKDSK /R
in greš na sprehod za ene pol ure ali več.
Ko naredi do konca, odstrani XPcd iz enote, odtipkaj EXIT in stisni Enter.
Po restartu upaj, da se bo sistem začel nalagat.
Poročaj.

Aleško ::

sem naredil tako kot si napisal ampak ko je tisto chdisk /r naredil do konca potem vpišem exit in zgodi se nič. probam zagnat iz diska, ampak se zažene isto kot na začetku. nastavim da se zažene in cdja, dam spet repair potem ko pride v recovery konzolo pa nekaj novega! napiše mi :
1: C\WINDOWS
Which Windows instalation would you like to log on to ?

nevem kaj bi mogo tukaj vpisat!

Duhec ::

Tu stisneš 1 in če te vpraša potem po administratorskem geslu ga odtipkaš drugače pa samo stisneš Enter tipko.
Šele nato padeš v recovery konzolo kjer lahko odtipkaš CHKDSK /R

bluefish ::

tukaj pritisneš 1 in potrdiš, če je treba, potem pa vneseš še admin geslo in imaš dostop do konzole.

Aleško ::

ahha ok.
ko konča dam ven cd in natipkam exit.
tako?

Duhec ::

Bo držalo, ja.
Poročaj, če se potem XPji naložijo in kaj javi, kako napako, do kam pride, razpiši se.....

Aleško ::

sedaj ko je končal to, mi ni ven cdja dal. napišem exit, sedaj pa stoji tam čist na začetku ko se všalta pc.
piše press F4 to return. stisnem F4. potem se zažene, do logotipa windows, potem se resetira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aleško ()

neo ::

Podatke se da zelo lepo rešit tako da disk priklopiš na mašino z linuxom. Linux ne "jebe" windowsow in lahko lepo prideš do podatkov. Disk pa je po moje za menjavo, stestiraj z maxtorjevim/seagatejevim programom za diske. (potegneš si ga z neta, inštaliraš na cd, zadeva boota z cd-ja itd....)
Neo's

Aleško ::

probam ga zagnat iz cdja, potem pa spet ista pesem. dam tam repair in spet tisti recovery console...

Duhec ::

Če XPji štartajo in se sesujejo potem to nima veze s particijo, kot si na začetku sklepal ampak so XPji enostavno sesuti, vitalne datoteke, bodisi zaradi slabih sektorjev, virusa, česarkoli....
Najbolš, da še 1x reinštaliraš (pazi, da jih ne inštaliraš, ker boš izgubu vse podatke, ki so gor).
Če jih reinštaliraš (Repair opcija) boš moral nadomestiti samo service packe kar pa ne bo težko in vse programje, s podatki vred ti lepo ostane.
Reinštalacijo (Repair) narediš podobno kot si že delal z Recovery konzolo, le da ne izbereš ob bootu iz CDja R za Repair (Recovery konzolo) ampak greš enostavno prvi izbor za inštalacijo XPjev, stisneš F8, da se strinjaš, začne se iskanje že naloženih XPjev na disku in ko jih inštalacija najde ti spodaj ponudi opcijo R za Recovery.
Torej stisneš tipko R in začne se brisanje vseh vitalnih sistemskih datotek in jih inštalacija nadomesti z novimi iz CDja. Ta faza Repaira (Reinštalacije) traja kar nekaj časa in vmes se ene 2 ali celo 3x restarta. Pusti cd notri in ne tikaj nič dokler XPji niso popolnoma naloženi.
To bo še najhitreje.
Če se ti bo vmes sesuvalo je nekaj s HW narobe (disk, plata, ram...)

Aleško ::

evo ga sem naredil to in je šlo (vmes se ni nič sesul). no ta disk imam razdeljen na dve particiji C in D in podatke iz C sem uspel dobiti dol, ko pa kliknem na D pa pravi da še ni formatiran. je mogoče kaka podobna finta da dobim še podatke iz D nazaj?

nobody knows? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aleško ()

Aleško ::

no evo sedaj sem kupil novi disk in da ne bom nove teme odpiral vprašam kar tukaj.
kupil sem wd 500gb sata II in ko sem ga hotel priklopit sem ugotovil da niso isti prikjučki kot na starem maxtoru.sedaj me zanima ali to pomeni da sem kupil napačen disk ali treba kupit drugačn kabl.

hvala

bluefish ::

Hja, če si imel prej IDE disk (širok podatkovni kabel), potem si res sedaj kupil napačnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
171765 (1544) IceBoX
»

Blue Screen error

Oddelek: Pomoč in nasveti
61124 (921) F-22
»

Windows XP in Autochk.exe not found ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11753 (667) s1m0n
»

Računalnik se resetira še preden pridem v Okna

Oddelek: Pomoč in nasveti
111227 (1095) mumbley
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231692 (1294) Paramedic

Več podobnih tem