» »

Kako narediti image audio CDja?

Kako narediti image audio CDja?

pisco ::

Imam nekaj CDjev na katerih imam privatno zbirko glasbe, ki pa je ne bi rad izgubil zaradi staranja CDjev in podobno. Skratka rad bi si naredil nek backup vse te glasbe, ki mi nekaj pomeni. So vsi v končni Audio CD obliki.

S katerim programom bi si lahko naredil te slike (image) brez da bi imel težave kasneje z odpiranjem teh datotek?

Ali bi se dalo tudi predvajati direktno iz računalnika to glasbo s tem da bi ga montiral z Deamon Toolsi?


Image sem pred leti že kreiral in ga shranil, danes pa ugotovil, da ga ne morem z ničemer odpreti niti uporabiti...

Hvala za pomoč

Han ::

S katerim programom si naredil sliko pred leti?

Najbolj 'ziher' je, da CD enostavno zripaš v WAV datoteke. Potem lahko komade tudi poimenuješ in vsak CD shraniš v svojo mapo.

Exact Audio Copy naredi sliko kar v eno daljšo WAV datoteko, ki je berljiva tudi brez dodatne CUE, v kateri so sicer podatki o dolžini komadov.

Sam uporabljam še Nero in UltraISO. Slednji bere večino slik, glasbene CD pa je z njim najbolje shraniti kot sliko programa Alcohol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BorutK-73 ::

Najbolje je zripat vse v flac in narediš double backup - disk+dvd

pisco ::

takrat sem naredil sliko z Nerotom, danes pa je ne morem odpreti (no verjetno se je ni dalo tudi takrat, ker nisem stestiral slike)

Ne, nebi nič ripal v wav in podobno.

Torej Han mi predlagaš da naredim sliko z Alcoholom?

jype ::

Vse to se sliši precej problematično.

Hočeš CUE/BIN par (pri audio cd je to v resnici kar CUE/WAV), ker ta zapis lahko prebere vsak spodoben program.

neres ::

Ripanje audio CDjev je malo drugačno od data CDjev.
Tako da se priporoča namenski program, kot že omenjeni EAC ali pa dBpoweramp, da dobiš ven audio datoteke (WAV ali še bolje kar FLAC in zraven še CUE/LOG za dodatne informacije).
Tak program se tudi lahko poveže z bazo AccurateRip in CueTools. Tako lahko vidiš če je tvoj CD pravilno zripan oz. če se ujema z ostalimi (pod pogojem da gre za CD iz iste serije)

Sicer na začetku je potrebno nekaj več dela, da vse pravilno nastaviš in prilagodiš tvojemu CD-ROMu (da upošteva pravilen offset in gap-e), ampak ko je enkrat vse nastavljeno gre bolj hitro.
Za več informacij priporočam Hydrogenaudio oz. googlanje za 'EAC ripping guide'.

neres ::

Mogoče ti bo še bolj kot EAC ustrezal CUERipper.
Če pogledamo primerjavo naj bi imel vse kar je treba.

pisco ::

samo sporočam vam, da mi je uspelo narediti image CDja s CUERipper-jem. Hvala vam vsem, ki ste mi kakorkoli svetovali.

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469091 (7297) charly5650
»

iso file

Oddelek: Programska oprema
72206 (1998) basinc
»

muzika na DVD-ju???

Oddelek: Zvok in slika
122201 (1965) matrix2
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595598 (4404) Trancedeejay
»

Zakaj CLONE-CD ni zanesljiv ali kako skopirati Audio CD?!

Oddelek: Programska oprema
202411 (2138) dualband

Več podobnih tem