» »

FRI, neuspešno leto

FRI, neuspešno leto

1
2
3

hendriks ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak kot sem rekel, za programerja ne grem, tko da mi je u veselje se učiti kak jQuery in pa javascript kaj osnovnega:)


Saj javascript je programski jezik :) Bodi priden, poskušaj razumeti logiko, v prostem času pa
delaj z javascriptom in jquerijem, če te to veseli. Baby steps, ker preskakovati ne moreš ;)

jype ::

Po koncu takšne (javascript+jquery) poti si takoj primeren za razgovor v celem kupu dobrih firm.

Blinder ::

dober za razgovor ja, da si kadrovci mal dvignejo ego pa da mal jebejo folk v glavo. za dobit delo kot programer rabi vsaj 2 leti delovnih izkušenj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nekikr ::

A ni že čas da nehaš bluzit?

Blinder ::

bluzijo tisti ko so dobili job 10 let nazaj in mislijo, da so danes razmere kot so bile takrat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nekikr ::

Podobne so. Če si sposoben potem boš dobil službo takoj, če ne pa težje ali sploh težko, če so tvoje edine kvalitete 14 ur igranja WoW dnevno. Kot pred desetimi leti v bistvu. Govora je namreč o FRI izobrazbi. Kaj se dogaja v tekstilni industriji tule nima kaj dosti veze.

azislo ::

lebdim je izjavil:

ko bom diplomiral, bom učil tako matematiko kot računalništvo ... v bistvu mi bo računalništvo lažje učit, je bolj zanimivo kot matematika ... tako da bom učence učil tudi programiranja, vendar zgolj osnovno razmišljanje ipd.



In kje boš diplomiral da boš lahko učil računalništvo ?

azislo ::

a lahko kaj poveš, kakšna je 2. stopnja po težavnosti (v primerjavi s 1.) in po vsebini, se splača trudit z njo al je brezveze? če bi že šel, bi šel zaradi znanja in ne zaradi naziva.


Ja, sigurno je težja od 1. stopnje in več vsebine (vseskozi seminarske in delo). Itak je to relativno. Naučil se ne boš veliko več, veliko manj kot da bi šel za te dve leti delat v pravo firmo. Kot pravo mislim firmo, kjer ne boš samo code monkey.

Imaš pa višjo stopnjo. Koliko to danes sploh pomaga pa sam presodiš. Jaz sem bil pač prva generacija in se ni vedelo nič, kako bo sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Mavrik ::

Fora druge stopnje je v tem da se tam komaj resno začneš učiti specializirane stvari, ki ti dajejo prednost kot diplomantu. Ljudi, ki poznajo umetno inteligenco, data mining, računalniški vid, ipd. specializirane firme kar precej iščejo. Res je sicer da za tako delo rabiš več uvajanja (kar pomeni nizka začetna plača), se pa to začne zelo hitro obrestovati ko si nabereš malo praktičnih izkušenj.

Navsezanje je Google tako bogat lih zato ker ma ljudi ko znajo dobro delati data mining ;)
The truth is rarely pure and never simple.

lebdim ::

@azislo, študiral sem matematiko in računalništvo na pedagoški fakulteti v ljubljani ... tako da bom vsaj uradno (formalno) profesor matematike in računalništva ...

Invictus ::

lebdim je izjavil:

@azislo, študiral sem matematiko in računalništvo na pedagoški fakulteti v ljubljani ... tako da bom vsaj uradno (formalno) profesor matematike in računalništva ...

In taki, ki komaj spacajo nekaj na pedagoški potem učijo naše otroke ...

Jojme ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

lebdim je izjavil:

@azislo, študiral sem matematiko in računalništvo na pedagoški fakulteti v ljubljani ... tako da bom vsaj uradno (formalno) profesor matematike in računalništva ...

In taki, ki komaj spacajo nekaj na pedagoški potem učijo naše otroke ...

Jojme ....



In zakaj je treba tukaj žalit druge fakultete in smeri?

lebdim ::

haha, pusti ga, sej vidiš, da je en zafrustriranec ... kar nekaj komentira, pa sploh ne pozna ozadja študija na pedagoški fakulteti ...

technolog ::

No, s pedagoško bo res težko profesor na faksu, na kako sredno pa komot pride.

Invictus ::

lebdim je izjavil:

haha, pusti ga, sej vidiš, da je en zafrustriranec ... kar nekaj komentira, pa sploh ne pozna ozadja študija na pedagoški fakulteti ...

Poznam.

Saj zato sem pa komentiral.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lebdim ::

sej nobeden ni rekel, da bom učil na fakulteti ... z mojim strokovnim nazivom lahko učim na osnovnih ali pa na srednjih poklicnih šolah ...

lebdim ::

ni pa treba žalit študija na pedagoški fakulteti, ker v resnici ni vse tako lahko, kot se zdi ...

nekikr ::

No ja....moja je diplomirala tam tako da mi je precej jasno kako je na stvari in zadeva se niti od daaaaaaaleč ne more primerjati s kakšnim FRIjem (pa ne, da je FRI neka nenormalno težka stvar). Ravno za žaljenje ni, seveda, ampak kakšne posebnega hvale si pa študij tam vseeno ne zasluži.

Jerry000 ::

Ti primerjas 2 razlicna faksa....bravo. Kot da bi romanticno komedijo pa grozljivko primerju.
Plus to, hvalis se lahko tok kolikor nardis. Js se z FERI ne morm hvalt plus da feri nrdijo studentje k nimajo pojma o programiranju k pridejo na faks in k ga koncajo...res se lahko hvalijo ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

nekikr ::

No, študij računalništva na enem in drugem faksu pač ni tako različen (oz. ne bi smel biti), da bi jih označil po tvoje.
Hvališ se lahko samo s svojim znanjem in delom, pa še to je precej neumno. Če niso imeli pojma in so vseeno naredili, to pomeni, da so toliko bolj garali med študijem. Tak študent je, po mojem mnenju, več vreden kot nekdo, ki je nekaj malega znal od prej in se je potem štiri leta šlepal.

lebdim ::

kot sem že v eni drugi temi zapisal, se mi zdi čisto brezveze primerjat študij računalništva na pedagoški pa na FRI, čeprav imamo v osnovi precej podobne računalniške predmete (vsaj poimensko sodeč, kolikor sem gledal predmetnik na FRI) ... kot sem že povedal, smo na pedagoški fakulteti tisti, ki želimo poučevati in učiti v osnovnih ali pa na srednjih poklicnih šolah ...

Jerry000 ::

nekikr je izjavil:

No, študij računalništva na enem in drugem faksu pač ni tako različen (oz. ne bi smel biti), da bi jih označil po tvoje.
Hvališ se lahko samo s svojim znanjem in delom, pa še to je precej neumno.

Se popolnoma strinjam

nekikr je izjavil:

Če niso imeli pojma in so vseeno naredili, to pomeni, da so toliko bolj garali med študijem.

oh kako se pa tukaj motiš:). Vrjem...ni tko kot praviš

Castiel ::

kaj lahko vprašam kaj ima veze lebdeči gospod, ki bo naše osnovnošolske in srednješolske otroke učil matematike in programiranja z osnovnim topikom teme, kjer je nek talent povsem zaril letnik?


i dont give a damn, good for you. Samo to niti približno ni tema namenjena primerjavi pedagoške in FRI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Castiel ::

v končni fazi je stvar točno taka kot je v srednji šoli. Navadni srednješolčki so vedno bili ponosni, da se učijo isto matematiko kot gimnazijci, samo znal pa noben srednješolček nikoli ni toliko kot gimnazijec.

Kar imho ni problem, saj gre za povsem drugačno usmeritev, samo pač primerjava je izjemno smešna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

anzem93 ::

Znesek laboratorijskih vaj je 120,00 EUR/vaja (šolsko leto 2012/2013, verjetno tudi v 2013/2014).

To je cena za vaje pri enem predmetu za za cel semester ali za vaje pri enem predmetu za 1 teden?

kr?en ::

Vaje pri enem predmetu za cel semester. V to ceno je vkljucen tudi en izpitni rok, kolikor jaz vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Ice-Heki ::

anzem93 je izjavil:

Znesek laboratorijskih vaj je 120,00 EUR/vaja (šolsko leto 2012/2013, verjetno tudi v 2013/2014).

To je cena za vaje pri enem predmetu za za cel semester ali za vaje pri enem predmetu za 1 teden?


To je cena za vaje pri enem predmetu za cel semester. NE vključuje nobenega izpitnega roka (v preteklosti, šolsko leto 2011/2012, ko se je plačevanje uvedlo, pa je bilo prvo opravljanje izpita vključeno).

kr?en ::

Ah, zgleda so spremenili to zadevo :)

Jebat ga, pa se tam 120eur.

jonnyo ::

Pazi še to.
Letos se je podražilo še posamezno opravljanje vsakega izpita.
Do tretjega opravljanja boš mogu odštet cca. 60€, 4. in vsako nadaljnje opravljanje pa stane cca. 180€. Sam za primerjavo, letos (2012/2013) so bile cene 43€ pa 132€.

Gregor P ::

... torej ni omejitev opravljanja izpitov?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mavrik ::

Seveda je. 6-krat kot je bilo vedno.
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Kaj je potem to dodatno plačevanje? (čeprav je že 6 veliko):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jonnyo ::

Gregor P je izjavil:

Kaj je potem to dodatno plačevanje? (čeprav je že 6 veliko):8)



To so cene izpitov za š.l. 2013/2014, če nimaš status študenta.

Gregor P ::

Ja ampak če pravi, da so izpiti omejeni na 6 ponavljanj, kaj se potem plačuje? Kaj ali so npr. 3-je zastonj, ostali trije pa za plačat?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

$%&/() ::

jonnyo je izjavil:


Do tretjega opravljanja boš mogu odštet cca. 60€, 4. in vsako nadaljnje opravljanje pa stane cca. 180€.

Gregor P ::

Sam po tej logiki noben izpit ni brezplačen?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kr?en ::

To je bistvo. Ce nimas statusa/si porabil prve tri roke, bos pac moral placat zadevo.

Gregor P ::

Torej prvi trije roki brezplačno + 6 plačljivih? Se opravičujem, da sedaj smetim tole temo z mojo funkcionalno polpismenostjo:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kr?en ::

Ce imas status, so prvi trije roki brezplacni, ostali trije 60eur.
Ce nimas statusa (pavziras) so prvi trije roki 60eur, ostali trije 180eur.

Vsaj tako je bilo vcasih, verjetno je tudi zdaj.
Pa ce si ponucal 2 roka, ko si imel se status, bos za izpit lahko samo enkrat placal 60eur, ko ne bos imel statusa.
Edino v primeru, ce ponavljas letnik, se ti opravljanja izpitov resetirajo.

vorantz ::

kr?en je izjavil:

Ce imas status, so prvi trije roki brezplacni, ostali trije 60eur.


Isto sem jaz do letos mislil (imam status)...dokler nisem moral za 4. opravljanje plačat 132

Tako, da po tretjem moraš skeširat veliko cifro v vsakem primeru

jonnyo ::

vorantz je izjavil:

kr?en je izjavil:

Ce imas status, so prvi trije roki brezplacni, ostali trije 60eur.


Isto sem jaz do letos mislil (imam status)...dokler nisem moral za 4. opravljanje plačat 132

Tako, da po tretjem moraš skeširat veliko cifro v vsakem primeru


Ja, po novem (od lani, se mi zdi), 4. in vsako nadaljno opravljanje izpita je isto za vse, ne glede na to ali imaš status ali ne.

kr?en ::

Pismo, so pa res spremenili (beri: podrazili) zadeve zadnje dve leti ...

Se vidi, da je recesija.

vorantz ::

jonnyo je izjavil:

vorantz je izjavil:

kr?en je izjavil:

Ce imas status, so prvi trije roki brezplacni, ostali trije 60eur.


Isto sem jaz do letos mislil (imam status)...dokler nisem moral za 4. opravljanje plačat 132

Tako, da po tretjem moraš skeširat veliko cifro v vsakem primeru


Ja, po novem (od lani, se mi zdi), 4. in vsako nadaljno opravljanje izpita je isto za vse, ne glede na to ali imaš status ali ne.


Aha!
Sem zmeri v glavi mel, da bi moralo bit drugače...se pravi so se mi izpiti nabrali ravno v napačnem času ;((

Gregor P ::

kr?en je izjavil:


Edino v primeru, ce ponavljas letnik, se ti opravljanja izpitov resetirajo.
Mar to pomeni,da imaš v bistvu 12 možnosti8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kr?en ::

Ne, nimas.

Lej, kaj pa ce bi poklical na referat in vprasal kako zadeve stojijo. Bolje to, kot pa da vsak govori svojo verzijo.

http://www.fri.uni-lj.si/si/izobrazevan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Gregor P ::

Ne, hvala ne rabim še enga faksa delat ... mogoče potem na res stara leta he he:))

Sprašujem zato ker na mojem faksu so bili sicer vsi izpiti brezplačni, imel si le 4 možnosti, ta zadnji četrti je bil pred komisijo in če tudi tega nisi naredil, nisi več smel študirati tvoje smeri v tej državi (lahko si sicer taktiziral in poskusil še pred komisijskim položiti ta izpit na kakšni drugi fakulteti, če je bil seveda na voljo - kar seveda pomeni prepis, pa potem spet nazaj prepis itd.).

Zato se mi zdijo naše fakultete zelo "radodarne" s 6 možnosti izpita, pa da jih lahko celo "kupiš" (torej plačaš, da imaš več možnosti na voljo) itd.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kr?en ::

Nic ne mores placat, da imas vec moznosti na voljo. Placas samo takrat, ko nimas statusa oz. si porabil tri zastonjske roke, ko si redno vpisan.

lebdim ::

ma dejte dejte, kdor pa v 6 rokih ne nrdi enga izpita, naj pošteno razmisli, kaj študira ...

anzem93 ::

Torej stvar je sledeča, naredil sem 4 izpite (OMA, ODV, DS in FIZ), vse iz prvega semestra. Za večino predmetov v drugem semestru je problem, da nimam izpolnjenih pogojev za pristop k izpitu (zaradi vaj ali domačih nalog). Obstaja kakšna možnost, da se sedaj vpišem v 1. letnik kot ponavljalec, čeprav ne izpolnjujem pogojev (30 kreditnih oz. 5 predmetov)?

Ali pa druga opcija, prepis iz UNI na VSŠ? Kako je v tem primeru? So kakšne posebnosti glede prehajanja med UNI in VSŠ? Ali se da to kar tako prepisat brez problemov? Bom v tem primeru obdržal status, mi bodo opravljene izpite priznali?

Ice-Heki ::

@anzem93: torej imaš opravljenih 24KT? Hm, kolikor vem so na FRI precej natančni glede tega in ti avtomatsko NE bodo dovolili ponavljati. Poskusiš lahko s prošnjo za izredni vpis, kateri pa boš moral priložiti ustrezna potrdila (potrdilo osebnega zdravnika ni dovolj!)

Če se boš prepisal na VSŠ, se ti bodo predmeti, ki si jih opravil priznali - v kolikor so tudi na predmetniku VSŠja. Mogoče celo iz enega predmeta priznajo dva! Pokliči v referat in vprašaj!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fri-izpiti

Oddelek: Šola
4610438 (3178) acookook
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113970 (5512) PH03N1X
»

programer ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
244429 (1970) kloko
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420247 (16657) SimplyMiha
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146521 (34041) awy

Več podobnih tem