» »

Nakup objektiva - kako ne nasesti nategatorju

Nakup objektiva - kako ne nasesti nategatorju

freesty ::

Na willhaben.at sem opazil oglas za en objektiv. Vrednost objektiva je 300€, prodaja pa ga za 100€. Zgleda, da sem ravno v tistem gledal po oglasih, ko je on dal gor. Pisal sem mu.
Oglas je za pou ure izginil iz oglasnika.

Moti me to, da hoce, da mu nakazem na TRR denar. Sicer je baje to stalna praksa pri severnih sosedih. Ampak se bolj kot to me moti, da sem preveril BIC banke in mi je dalo neko banko ven iz Milana. Ko sem rekel, da rabim njegov naslov, je dal naslov nekje v Nemčiji.

Nikoli ni nic omenil kako je s postnino. Kdo jo krije...

Mogoce pa je moznost, da je nekdo tako brezbrizen in bi se samo rad znebil stvari. Sem ze naletel na taksne tipe, ko sem tudi mislil, da je nateg pa sem sel osebno tja in je bilo vse kul, sicer v Slo ampak vseeno taksni obstajajo.

Njegov mail:
mewdrutt@yahoo.de

Podatki:
Name: Grigoras Andrei
IBAN: IT89K0200801412000102535192
BIC : UNCRITMM

iesenstr.10, 32545 Bad Oeynhausen

Rad bi se nekako zazihral, da tudi, ce mi ne poslje, da bo pravici zadosceno.

Kaj s Paypala mu lahko nakazem, pa da potem zahtevam placilo nazaj, ce ne bo poslal?
Ali kako bi se izognil nategu?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Lonsarg ::

Kako? Rabiš točko zaupanja, torej bodisi osebni prevzem, bodisi posrednik, kateremu zaupaš. Če ni pripravljen naresti račun na ebayu, da ti tam proda potem pozabi na njega. Paypal sam po sebi ni posrednik, je samo način plačila. Paypal+ebay kombinacija pa je posrednik, ki ga ti potrebuješ da on ne bo dobil denarja v primeru da ne dokaže da je poslal, seveda ni 100% zaščita, je pa dokaj dobra zaščita.

duimstra ::

Vec kot ocitno gre za nateg.

Kako se zascitit? Kupi drugje. :) Ne silit z glavo skozi zid, ker bos jokal cez par tednov na forumu.

Ce je ena stvar 300€ je potem 300€, ne 100€ ...

ManDriver ::

freesty je izjavil:

1.)Vrednost objektiva je 300€, prodaja pa ga za 100€. 2.)Oglas je za pou ure izginil iz oglasnika. 3.)Moti me to, da hoce, da mu nakazem na TRR denar. 4.) Ampak se bolj kot to me moti, da sem preveril BIC banke in mi je dalo neko banko ven iz Milana.5.)Ko sem rekel, da rabim njegov naslov, je dal naslov nekje v Nemčiji.6.)Nikoli ni nic omenil kako je s postnino. Kdo jo krije...


Koliko indikatorjev prevare še potrebuješ? ;((
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

dottor ::

Jaz take stvari najraje kupujem tako, da se zapeljem do prodajalca ali gre k njemu nekdo ki mu zaupam (v primeru da sam na morem).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

freesty ::

Ja, saj vem, da gre naceloma za prevaro. Sam se je ze zgodilo, da sem kupil stvar, ki normalno dosega cene 800€ za 200€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Šimpanz ::

Napiši mu, da imaš znanca ki gre skozi njegov kraj pa mu bo prinesel keš pa vzel objektiv, pol pa opazuj reakcijo. Če bo začel mutiti sam bejž proč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je tole legit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183409 (2126) Jerry000
»

Alibaba naročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6417784 (13204) darkolord
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612714 (4314) vilonja

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101181 (45728) Tilen
»

Ebay vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
51205 (1163) gonilnik

Več podobnih tem