» »

Je bil že kdo na celjskem sejmu?, neki me zanima

Je bil že kdo na celjskem sejmu?, neki me zanima

Klemenn ::

Je bil že kdo na celjskem sejmu?...zanima me namreč če imajo tudi kake mopede na razstavi oziroma skuterje...

StDo ::

Grem danes popoldne :P :P

malinavc ::

a še nisi kupu skuterja? matr...s tem najedaš že kak let, a ne?:D

brez zamere...

p.s.:zakaj bi zdej kupu motor? motor se kupi spomlad, ko se lepo vreme začne...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Thanatos ::

eden od novinarjev od PCFja mi je rekel da bo tam tudi zloglasni R9700 pro. Če ga kdo ukrade, ga kupim za 80K. :D

R0K ::

Jebediah : kukr vem do lani, jih tam ni bilo (sem bil - je pa res, da se nisem pretirano zanimal za njih), tako da jih vrjetno letos tudi ne bo.

Celjani imamo za to pač MotoBoom!

StDo ::

Evo me.
Sem bil na sejmu pa sem komaj avte našel. Imajo 3 rastavljene avtomobile (nove) in tri stare avtomobile za prodat. En kup trahtorjev, kritine, fasad,... A motorjev ne. Razen teh težkih kao harley davidson al kak se že reče nekaj podobnega tem.

lp:\

MI_KO ::

Lahko pa prideš k meni mojo apn-ko 6 (brez S) gledat. Je naprodaj. (Testne vožnje inclusive)

Tomi ::

Saj kdor je pameten, sploh ne kupuje skuterja, ker s tem tvega:
1.) da ga bo okolica klela zaradi groznega zvoka
2.) bo plačal kazen zaradi neprevilne vožnje
3.) pretiraval in se nekam zaletel

Toliko o skuterjih.
metrodusa.blogspot.com

Ziga Dolhar ::

Bil na celjskem sejmu ter se zastrupil s hrano. (Pa ne JEST, no!!! kje je pravica, da se zastrupimo že tako presuhi ljudje???)

Glede skuterja pa res: jaz kolnem vse, ki se mi vozijo mimo bajte. Kako je to nadležno...

Klemenn ::

tomi in ostali nejeverneži: skuter je prav toliko škdoljiv okt avto...pa še to....če bi hotu živet nenevarno....a mi lahko potem našteješ stvari....ki bi jih sploh lahko užival??

drgač pa skuterja še nisem kupu...polj pravte da skuterjev nimajo...a...damn>:D

malinavc ::

moderatorja: ne bluzit! fovšija dela svoje...hehe...

/me je mel skuterja dobre 2 leti...tut enkrat mi ni žal de sm ga kupu, nikol se zaletel...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Tomi ::

malinavc: ni nobena zavist, če si na to ciljal. Ker imam dovolj denarja, da bi si ga lahko nabavil, samo sem raje kupil specialko za 170.000 in mi je še ostalo trikrat toliko.
V končni fazi si bom raje kupil avto.
Jebediah: nihče ni rekel, da je skuter škodljiv. Samo 90% ljudi, ki ga ima, pretirava pri vožnji.
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

Tomi : mal si zabluzo ane.

Povem mi ENEGA, ki pa se avtomobilom vozi po predpisih! Aja, ne poznaš nobenega.

Sicer pa naj ima Jebediah skuterja, saj si drugega pri svojih letih itak ne more kupit, kaj da bi lohk vozil (premalo star).

Je pa res, da to zganja dost hrupa. Ampak to ni vsem nadležno..

SkIDiver ::

Jebediah ti boš skutr kupu ob svetem nikoli. Kaj bi sploh rad pa kuk daš? Ti zrihtamo sconto kej iz Nemčije. Poleg tega pa jz kolnem čez vse šminkerje z skuterji, ker se vozjo po cest, ko da so sami. Use bi potovku. Če si pamtn si raj kup za tak keš 125 kubičen motor namest wakuuum mašine.

Klemenn ::

no ...o dločitev je padla...motor bo šele spomladi ;(...zdej se sm še odločam med dirkalno aprilo rs 50...oz speedfightom 2 (un k je vs tak porisan z 206 peugeot..)

če bodo hotl potem bom dirkalno..če ne bodo hotl..potem speedfighta

MI_KO ::

Seveda je skuter bolj škodljiv za okolje kot avto:

1. Prevaža manj oseb in porabi ca. enako goriva kot varčen dizel (3l!)
2. Dvotaktni motor ima veliko slabši izpuh zaradi same narave motorja in še zgorelega dvotaktnega olja!
3. Hrup je neznosem (posebej power izpuhi ipd.) predvsem pa grd!!! (Ko 30kg komar!)

Tale "dirkalna" varianta pa je le šminka za 13 letne otroke! Leti za nianso bolje a to je nepomembno (apn tud doseže čez 100km/h). Predvsem pa je skuter zaradi majhnih koles NEVAREN za večje hitrosti (in ljuknje v cesti)!

Jebediah, če te zanima, vem za enega rabljenega, dobro ohranjenega (2-3 leti) KTM 125 lc2 za manj kot 5000dem!(skoraj 4000). Leti čez 130, pospeški izjemni, zvok boljši in še in še,...
Če te zanima (Al pa koga drugega) mi pošlji mail. (al pa odgovor v forumu)

Klemenn ::

kulk je to 125ccm? ....mora bit 49.9 ccm največ :D .....nimam izpita za več ;(. ...

R0K ::

MI_KO : un KTM je kurac. Oz kurac je mašina. Ker je od Yamahe (ni KTMova..). Druga pa vse špica, ker je od KTMa.

Sicer pa maš tut npr. pol še od 50cmm, Aprilio RX in MX. Pa Yamaho DT50R. To so pač Velike endure, z malimi mašinami.

R0K ::

Aja, k je že lih govora o Celjskem sejmu, nej povem da tam ni razstavljenega novega Radeona, tko kot ste eni mislil/pričakovali. Sicer pa mi je en reku, da ga sicer majo, sam ni blo cajta, da bi ga še razstavlji.

DavidJ ::

Ce ze govorimo o zvoku imajo 125 ccm dosti bl nadlezen zvok. Skuter ima (na serijskem izpuhu) prav lepega.

Motor more bit vsaj 250 ccm. Vse prej je kolo z motorjem.

Zame. >:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

SkIDiver ::

Jebediah raj se furej z eno "štirko" dve leti pol pa nared izpit za A kategorijo do 125ccm ko boš star 16 let pa si omisl kak 125 kubičen motorček.

Boeing ::

sicer nism gledu skuterjev, niti motorjev na splošno, ampak nisem opazu niti enega... tako da...

mi je pa uspelo dobiti v roke delujoč primerek Fujitsu-Siemens PocketLOOX 600 dlančnika... hudo, ampak res hudo dobra svar... vse pohvale Gorenju, da jim ga je uspelo dobit in še posebi za pogum - da so ga upal dajat okol... >:D

nasplošno pa kar se računalništva tiče, MOS smrdi do neba... totalno.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Loki ::

rok jest vozim po predpisih, pa mati od enega mojega kolega, moj stari ata, kaksen stric bi se tudi nasel. (to od tistih, ki jih poznam toliko dobro, da vem, kako vozijo)

zakaj?
lahk bi vozu tut hitrej, to ni problem (kljub temu, da nimam veliko izkusenj), ampak ne, ker hocem nekaj casa se ostati ziv, poleg tega pa nocem razbit avta od oceta/ mame (draga, od mame pa se nov) oz. dobiti kake kazni, ker imam jest svoj denar za kake bolj uporabne nameme, kot da bi ga tako podaril drzavi. :)

seveda pa o tem ti ne ves se NIC, ker bos ti dobil izpit sele takrat, ko bom jaz koncal fax, kajne?

skuterje, mopede in podobno nesnago pa sovrazim (ja, tudi jaz ga nisem imel, a tega tudi nic ne obzalujem) - jebediah & rok - grow up!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

R0K ::

Loki : u bravo, zdej si pa tko pametno izpadu, da sem izpadu kr brez besed. Japajade.

Da se ti voziš po predpisih je neumnost. Ker se ne. Na svetu ni človeka, ki bi se celo življenje vozil po predpisih. Tam 50, tam 90. Pa da 5s čakaš pred STOP znakom pa čeprav že na daleč pregledno vidiš, da je cesta prazna, itd.

Nisem pa misli, da se voziš kot divjak!

Sicer pa kaj se ti sekiraš za Jebediaha. Če je fant navdušen za motor, naj ga ma. A bi rad, da raje dnar ponuca za pijačo pa kej druga? Boljše skuter kot pa to. Ker sicer ne vem kaj si lohk še tak mlad folk sploh kupi v teh letih, poleg računalnika seveda.

Da pa ocenjuješ kvaliteto odgovora po letih osebe, ki ga je pisala, pa je neumnost. Podn od podna. Zdej ko internet dostopen vsem, smo dost bojl enakoporvani, kot je bilo nekoč. Ko je si bil pameten šele takrat ko si končal SŠ, itd... Beda.

Aja, k boš ti delal faks, se bom že jest lepo okoli vozil z avtom. Da pa nič ne vem o predpisih in avtomobilizmu, je pa še ena neumnost, ki si jo rekel.

DavidJ ::

Da pa ocenjuješ kvaliteto odgovora po letih osebe, ki ga je pisala, pa je neumnost.

Ni. Recimo, da je tole 99.98% dejstvo.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

R0K ::

IQ še nikdar ni rastel z leti.

Tomi ::

Zakaj pa potem ne moremo imeti doktoratov pri 10. in podobnih zadev. Zakaj se potem mučimo s šolami, ko pa IQ (in še kaj bolj pomembnega) ni povezano z leti.
Zakaj pa imamo potem vseživljensko učenje, in kaj pomeni beseda izkušnje. Ne mi prosim več o tem, kako ste vsi enaki, ko pa dobro veste, da se lahko primerjaš samo med sabo podobnimi, kaj več pa ni racionalno.
Kar pa se tiče prepisov, obstajajo ljudje, ki vozijo po prepisih, samo jih je malo. Po drugi strani pa je veliko ljudi, ki kršijo prepise (moja mama z avtom, jaz pa kolesu, vse vrste neumnosti), pa se še vedno počutijo varno.
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

Tomi : drži. Ampak jezi me to, da imajo nas, najstnike, vse za enake. Kar sploh ni res.

Ne moreš pa trditi, da je Obvezno starejši človek tudi pametnejši, bolj resen od mlajšega.

Ker se velikrat zgodi, da kje kaj pišeš/rečeš, pa predenj sploh to preberejo že napišejo/rečejo, kva boš ti mulo to nam pisal, itd.

Seveda pa ni vedno tako.

Tomi ::

To, da se najstnike in njihovo mnenje dostikrat prezira, mi je jasno. Samo če si dovolj trden in trmast (beri: vztrajen), se da tudi to spremeniti. Ključ je retorika (ki je sicer tudi odličen ključ do boljših ocen).
Kar sem hotel povedati je to, da obstajajo razredi, kjer se lahko primerjajo najstniki med sabo. Zaradi mene tudi po generacijah, samo to je verjetno bedarija.
Najdejo pa se seveda izjeme, takšne in drugačne.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481828 (2807) hojnikb
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417741 (9627) tech level
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519278 (6818) guest #44
»

Motor

Oddelek: Loža
184373 (4124) BlazP
»

za vse lastnike mopedov...ček

Oddelek: Loža
342486 (2058) jRk0

Več podobnih tem