» »

Spanje pri odprtem oknu

Spanje pri odprtem oknu

«
1
2

CMpunk ::

Kako spite, z odprtimi ali zaprtimi okni? na kip ali na stežaj? Zanima me če je dobro zaradi zdravja, da ti piha ponoči?

Mesar ::

Vse zaprto!
Your turn to burn!

rdecaluc ::

Na kip + komarnik :D. Pomoje da kar vso leto, če ni res mrzlo.
Est modus in rebus. ,typos

Leprechaun ::

Če si moker (zašvican) ravno najbolje ni, ampak zaradi tega ne boš umrl. Jaz spim če je res vroče pri odprtem oknu, če ni pa pri zaprtem - se na ta način izognem komarjem ;)

opeter ::

Vedno pri odprtem oknu. Do zdaj še nisem umrl. Imam pa rolete (ki so skoraj v celoti spuščene, od spodaj je ene 5-10 cm odprtina) ter zagrnjene zavese.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

Če maš odprto okno nujno bit pokrit al pa pidžama, jest sem 10 dni nazaj mel take bolečine da je za popizdit, mislm ne boli močno, ampak boli tako da sploh ne veš kaj te boli, hrbet, ledvica, spodnji del trebuha, zgornji del trebuha, rama, ipd. mislm to se menja, vsake 10 minut te nekaj drugega začne bolet in to par dni. Ni ne vem kako hudio je pa zlo neprijetno, sploh če ne veš zakaj ?

CMpunk ::

Če maš odprto okno nujno bit pokrit al pa pidžama, jest sem 10 dni nazaj mel take bolečine da je za popizdit, mislm ne boli močno, ampak boli tako da sploh ne veš kaj te boli, hrbet, ledvica, spodnji del trebuha, zgornji del trebuha, rama, ipd. mislm to se menja, vsake 10 minut te nekaj drugega začne bolet in to par dni. Ni ne vem kako hudio je pa zlo neprijetno, sploh če ne veš zakaj ?

nekej tazga tud jst opažam, ja. Švicam dost, ker tud velik spijem(vode). pižama pa povšter čist mokra ko se zbudim.

Mesar ::

To bo težko od tega ker bi te nahipalo
Your turn to burn!

CMpunk ::

nahipalo?

Mesar ::

napihalo*
Your turn to burn!

martincek1 ::

Balkonska drsna vrata v sosednji sobi odprta (1.5m^2 površina), v moji sobi pa na kip odprto okno (razdalja 5m). Spim pokrit čez ramena. Že vsaj 2 tedna, super. Se pa zbudim ob 6h, ko tudi zaprem in zakrijem vse na vzhodni/južni strani. Pa tele dva dni sem mal klimo laufal. V glavnem ne morem se pritoževati :P

blackbfm ::

načeloma spim pri zaprtem, razen če je ekstra vroče kot je zdaj, in če je mir zunaj.. ampak s slednjim imam zadnje čase problem, bom moral it po čepke;((

_geek_ ::

Zdaj v tej vročini so zvečer okna odprta kolikor se da + komarniki + zaprta vrata spalnice ("bremza" pretok zraka med sobami, ki imajo pravtako odprta okna)+ rjuho čez ledvice. Zaekrat no problem what so ever.

#000000 ::

Mesar je izjavil:

To bo težko od tega ker bi te nahipalo


Ne to je blo cca pred 10 dnevi ko so bile noči malo hladnejše, in sem pozabu oz. se mi ni dal it zapret balkonskih vrat, in tko ene par dni in je blo že preveč, vi bistvu mogoče res mal preznojen ker tud spijem cca 1-1.5 litra vode dnevno. Je pa to 100% to, prepihalo pa me je preko dneva ko hodiš po bajti gor in dol + lahko tudi klima malo naredi svoje. Nč dons grem v halo Tivoli spat :)

Janac ::

Odprt na stežaj, brez rolet dol. Je pa na taki višini, da gre lahko maček notri :)

[D]emon ::

Takoj ko se vreme otopli odprem okno, in ga imam odprtega do nekje konca septembra, zacetka oktobra ce je res toplo. Pa rolete dol, in pa komarnik.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

Odprto na stežaj 99% leta + komarnik. Ko se malce ohladi spustim rolete ponoči do 3/4, ko pade zunaj temperatura pod 5°C pa jih spustim do konca dol, vendar še vedno da prepuščajo zrak skozi. Okno imam ponoči popolnoma zaprto mogoče (ampak res mogoče) 2 dni v letu.

ne morem spat pri zaprtem oknu pa je lahko zunaj -30. Pozimi me sicer pogosto potem zjutraj malce praska po grlu ampak voda odpravi težave. Kurjave v sobi večinoma nimam.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matevz96 ::

odprta balkonska vrata, pa obvezno bajgon prot komarjem

#000000 ::

Mene komar ni usekal ne pomnim kdaj oz. lažem, me useka ampak res samo enkrat letno al pa raje na dve leti. Ne vem zakaj pa nima nobenih komarnikov ipd. + celo noč gori lučka, ne vem 10w varčna sijalka od oka, edino kar imam prot mrčesu je neka zavesa is trakcev ampak vsak trak je narejen kot veriga, so pa ti krogci spleteni iz neke rastline, kot nek lubje vrbe recimo, je pa zedeva kupljena v rusiji in naj bi odbijala komarje, wtf. ne vem mogoče res deluje.

DOOM_er ::

vse odprto na stežaj od marca do konec septembra, vmes če je kriza kdaj pa kdaj ponoči zakurblam klimo če je prevroče za spat in zaprem okno in balkonska vrata.
Robots will steal your job. But that's OK

#000000 ::

evo tkole zgleda ta zavesa

Jerry000 ::

vse odprto, se vsaj malo shladi:)

Alamar ::

šernk je izjavil:



ne morem spat pri zaprtem oknu pa je lahko zunaj -30. Pozimi me sicer pogosto potem zjutraj malce praska po grlu ampak voda odpravi težave. Kurjave v sobi večinoma nimam.
Kaj pol spiš pod desetimi kovtri? Brez kurjave se ti bi pri takih temperaturah soba brez kurjave ohladila na nevzdržno temperaturo.

Pa tisti zgoraj, ki ga je prepihalo pri odprtem oknu? Kako te lahko prepiha, če ne narediš prepiha čez prostor z več odprtimi okni/vrati?
Sicer poleti spim pri odprtih balkonskih oknih s prepihom čez sobo in se lepo shladi. v gatah, zjutraj se pač malo pokriješ. Komarja letos še nisem srečal v stanovanju. Dokler gorijo luči ali TV pač zagrneš rolete.

hobbit ::

Mesar je izjavil:

Vse zaprto!


agree!

šernk ::

Kaj pol spiš pod desetimi kovtri? Brez kurjave se ti bi pri takih temperaturah soba brez kurjave ohladila na nevzdržno temperaturo.


1 kovter + ko je res mraz dodatna deka. Temperatura pa pade v sobi na kakšnih 10 stopinj morda celo kaj nižje. Malce je težko zjutraj se spravit izpod kovtra ampak ne menjam kisika in hladu za toploto in zatohlost. Sem imel cimra, ki je spal skoz pri zaprtem oknu in sem se zbudil 15min po tistem, ko je zaprl okno. Doma pa imamo v vseh sobah za spanje isti režim, v vseh 3 sobah so sicer majhni radiatorji montirani, ampak nikoli v uporabi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

opeter ::

hobbit je izjavil:

Mesar je izjavil:

Vse zaprto!

agree!


Si predstavljam, kakšen "vonj" je v sobi pri zaprtih oknih ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bauci ::

Okno odprto vse leto, komarniki, pozimi malo bolj debel kovter.

Mesar ::

opeter je izjavil:

hobbit je izjavil:

Mesar je izjavil:

Vse zaprto!

agree!


Si predstavljam, kakšen "vonj" je v sobi pri zaprtih oknih ...


Ja če imaš noter 30 stopinj in se potiš kot majhen pujček potem smrdi.

bauci je izjavil:

Okno odprto vse leto, komarniki, pozimi malo bolj debel kovter.


Zakaj potem sploh imaš okna?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

šernk ::

Zakaj potem sploh imaš okna?


isto se sam sprašujem :D

najbrž ker je bilo vgrajeno 30 let nazaj in mi sedaj ne nagaja kaj dosti. V prejšnji sobi sem pa precej časa dejansko razmišljal o odstranitvi okna vsaj za čas od aprila do oktobra.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T-h-o-r ::

CMpunk je izjavil:

Kako spite, z odprtimi ali zaprtimi okni? na kip ali na stežaj? Zanima me če je dobro zaradi zdravja, da ti piha ponoči?

spim pri odprtih oknih, poleti na stežaj, pozimi na kip
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bluefish ::

blackbfm je izjavil:

načeloma spim pri zaprtem, razen če je ekstra vroče kot je zdaj, in če je mir zunaj.. ampak s slednjim imam zadnje čase problem, bom moral it po čepke;((
Podobno.
Ponoči okno v sobi zaprem, ne glede na temperaturo. Slednja me namreč moti precej manj kot zunanji hrup, pa če je še tako redek ali skorajda nezaznaven.

opeter je izjavil:

Si predstavljam, kakšen "vonj" je v sobi pri zaprtih oknih ...
Zrak je zjutraj pred zračenjem rahlo zatohl, smrdi pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

T-h-o-r ::

opeter je izjavil:

hobbit je izjavil:

Mesar je izjavil:

Vse zaprto!

agree!


Si predstavljam, kakšen "vonj" je v sobi pri zaprtih oknih ...

tudi meni ni jasno, kako lahko folk preživi brez frišnega zraka
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MatVZ ::

Obvezno odprto okno na stezaj. ce je res vroce tako kot npr. zdaj vcasih tudi na balkonu ali zunaj na travi za hiso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatVZ ()

GrimReaper ::

rdecaluc je izjavil:

Na kip + komarnik :D. Pomoje da kar vso leto, če ni res mrzlo.

Enako.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

STU-III ::

CMpunk je izjavil:

Kako spite, z odprtimi ali zaprtimi okni? na kip ali na stežaj? Zanima me če je dobro zaradi zdravja, da ti piha ponoči?


V tem času, ko je vroče imam na stežaj odprto, drugače jeseni pa priprto, pozimi pa zaprto.
Line secured.

francek1 ::

Ko je vroče zaprto(dela klima), pod 23 stopinj vedno odprto. Vodna postelja je topla tako, da tudi pri minusu uživam.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Jst ::

>ne morem spat pri zaprtem oknu pa je lahko zunaj -30

Jaz enako. Pozimi odprto na kip, ter poleg navadnih zaves imam še takšne "debele zavese" podobne pregrinjalu in to potem zatlačim v kote.

Jaz dejansko NE MOREM zaspati, če je okno zaprto.

Seveda sem pozimi poleg kovtra pokrit še z debelim pregrinjalom (ni deka). Temperatura se spusti do ene 10C - imam tudi nastavljen konvektor, da če se temperatura spusti pod 10C, se konvektor vžge - kar je redko, mora biti zunaj res -30C ter pihati v okno. Pozimi se itak zaradi kurjave segreje tudi spalnica oz. zidovi, tako da je ta dodatni konvektor za backup. UPS. :)

Poleti imam pa okno odprto na stežaj, pokrit sem pa z lahkim pregrinjalom. (Podobnim kot zimskim, samo da je letno pregrinjalo čisto tanko.) Vedno pa spim v spodnjicah in kratki majici. (Pozimi še nogavice.) Pižame so zame no-go.

(Klime pa v spalnici nimam.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mesar ::

Nogavice niso ok za ožilje, ker omejujejo pretok.
Your turn to burn!

Jst ::

Jaz sem pa prebral, da za boljše spanje priporočajo obutje nogavic... Ohh ja, to je kot z vitamini: vsak mesec druga zgodba.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

korenje3 ::

CMpunk je izjavil:

Kako spite, z odprtimi ali zaprtimi okni? na kip ali na stežaj? Zanima me če je dobro zaradi zdravja, da ti piha ponoči?


če živali zdržijo potem tudi jaz. jaz pač spim z odprtim oknom in nisem pokrit.
v glavnem zdravju ni škodljivo sploh če je temperatura nad 24°C.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mesar ::

Jst je izjavil:

Jaz sem pa prebral, da za boljše spanje priporočajo obutje nogavic... Ohh ja, to je kot z vitamini: vsak mesec druga zgodba.


Se ti ne zdi, da nogavice omejujejo pretok kriv?

korenje3 je izjavil:

CMpunk je izjavil:

Kako spite, z odprtimi ali zaprtimi okni? na kip ali na stežaj? Zanima me če je dobro zaradi zdravja, da ti piha ponoči?


če živali zdržijo potem tudi jaz. jaz pač spim z odprtim oknom in nisem pokrit.
v glavnem zdravju ni škodljivo sploh če je temperatura nad 24°C.


A ti se z živalmi primerjaš*?
Your turn to burn!

Janac ::

Jaz pa nemorem zaspat, če nisem pokrit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mesar ::

Janac je izjavil:

Jaz pa nemorem zaspat, če sem pokrit.


Zakaj ne?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Mesar ::

Janac je izjavil:

Jaz pa nemorem zaspat, če nisem pokrit.


Sploh se ne moreš odločit kdaj alhko zapis?

ohmy i fcukedup
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

mojca ::

Spim z na stežaj odprtimi vrati in okni, da se ponoči soba shladi. Zaradi odprtega okna se ne morem prehladiti, ker spim zunaj.

Zdravju škodi predvsem, če sobe ne zračiš (radon).

(Kar se smradu tiče, pa se, ko sem se prvič odselila v Ljubljano, nisem mogla odločiti, ali jutranje zračenje sobe dejansko izboljša iz poslabša vonj v sobi. Ob Ljubljanskem smogu se mi je bolj verjetno zdelo slednje, zdaj pa so moja čutila za vonj verjetno že imuna na žabarski smrad.)

LitralSM ::

365 dni v letu je okno na kip pa se vedno zivim.

oemdzi ::

Okno imam vedno odprto, razen po zimi ne, če je zunaj pod 10, drugače sedaj je pa na stežaj odprto in še ventilator dam na stol da piha vame drugače je kriza,sicer res ruži ampak sem spanje ob hrušču natreniral pri starem AMD cpu radiatorju, tko da ni sile :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

korenje3 ::

včasih sem spal pri odprtem oknu ko je bilo zunaj -5°C...

mojca je izjavil:

Spim z na stežaj odprtimi vrati in okni, da se ponoči soba shladi. Zaradi odprtega okna se ne morem prehladiti, ker spim zunaj.

Zdravju škodi predvsem, če sobe ne zračiš (radon).

(Kar se smradu tiče, pa se, ko sem se prvič odselila v Ljubljano, nisem mogla odločiti, ali jutranje zračenje sobe dejansko izboljša iz poslabša vonj v sobi. Ob Ljubljanskem smogu se mi je bolj verjetno zdelo slednje, zdaj pa so moja čutila za vonj verjetno že imuna na žabarski smrad.)


sicer ne vem v keri luknji ti živiš, sam po moje kmečki gnoj bolj smrdi kot mestni smog.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Janac ::

A tut ko ti dizel pridrvi, čez kletno okno?

Jst ::

>Se ti ne zdi, da nogavice omejujejo pretok kriv?

Jaz sem pa prebral, da ker se ti noge segrejejo, če imaš nogavice na sebi, je pretok v nogah boljši, posledično boljše spanje... Pač, pišem kar sem prebral. Kakšen link ne bi škodil.


>Jaz pa nemorem zaspat, če nisem pokrit.

Jaz tudi. Zato pozimi kovter + debela prevleka (+ nogavice); poleti pa samo zelo tanka prevleka.


---

Glede temperature: prebral, da je za spanje optimalna temp. okrog 16C.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223585 (2961) edi123
»

Spati pri odprtem radiatorju

Oddelek: Loža
373642 (2171) Samo346
»

Odprto okno in posledice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779527 (6249) m0LN4r
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322550 (21142) Glugy
»

Zakaj odpirate okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
609658 (7427) Nikec3

Več podobnih tem