» »

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Janac ::

Pozdravljeni.

Na Ebayu sem naročil aktivni pretvornik za cca 20eur, tj.: http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-A...

Grafična je 7870 XT.

Zdaj pa ne dobim čez njega slike!

Povezano imam takole:

1. Zaslon: HDMI

2. Zaslon: DVI

3. Zaslon: 5m HDMI kabel, nato podaljšek 2m, zgoraj omenjeni pretvornik in pretvornik iz DP v mini DP.

3. Zaslon mi računalnik zazna, vendar ne dobim slike. Bom pozneje še dodal kak ss. Hočem imeti le extended desktop na 3 istočasno in ne eyefinitya.

Lepe dopuste.

Brane22 ::

Nekam veliko kablov je v 3 veji. Si probal s krajšim kablom ?

Kaj pa sam z enim monitorjem - s tem na DP-HDMI pretvorniku ?

Na Linuxu mi Eyefinity raztura že dalj časa. Za Winse težko rečem.

Janac ::

Brane, bom probal jutri na prvem zaslonu.

Kater pretvornik pa maš ti?

Brane22 ::

Na začetku sem eml en elcheapo DP-VGA, pa sem potem pri E-misiji vzel DP-DVI za tistih €30+

Nato pa sem na Phornixovem forumu zvedel,d a niti tega ne rabim, če furam vse tri monitorje na isti ločljivosti in z istim refreshom, ker je tip, ki je pisal drajver pogruntal, da se potem da ubrati bližnjico.

Tako da sem podem kar počil gor za tretji monitor piece-o-shit pasivni "pretvornik", ki ni nič drugega ko dva štekerja spojena back-to-back v sitem ohišju. Rabiš pa za to kernel novejši od mislim da 3.9, kar je itak že mal staro...

6151 ::

Poskusi na kakšnem ekranu ki ima DP, in poročaj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

frudi ::

Jaz sem imel podobne probleme kot Janac, če sem monitor s pretvornikom priklopil prej, kot katerega od preostalih dveh zaslonov, ki sta na kartico priklopljena direktno. Če še nisi poskusil tako, torej probaj najprej priklopiti DVI in HDMI zaslona in šele nato ta tretjega preko adapterja. Ko sem jaz naredil tako, mi je avtomatsko razširilo namizje čez vse tri.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Janac ::

frudi, če pa naredim tako, dobim na prvih dveh ni signala in na TV ni signala...

Janac ::

Napredek, sem updatal na 13.6 BETA in zdaj mam tko:



Kakorkoli, še vedno ni slike na TV, mislite, da je kaj s TV?

Janac ::

Pretvornik deluje brez problema, kot plug and play. Zgleda je blo nekaj s tv narobe, tako da sem prvi monitor dal na pretvornik, tv pa na hdmi direkt!

Janac ::

Na TV ne dobim slike, niti če ga povežem preko hdmi?

Janac ::

Heh, prišel do zaključka da HDMI vhoda na Tv pač ne delujeta.

Janac ::

Spet ne dobim slike. Kupil sem še en DP adapater a mi Catalyst noče met aktivne 4 monitorje na enkrat. A kdo fura 4 monitorje na 79xx?

Priklopljeno imamo tako:

1. DP-HDMI
2. DP- DVI
3. VGA
4. HDMI

Dobim slike na vse vendar ne na enkrat.

Neverjetno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

"A kdo fura 4 monitorje na 79xx?"

Ne, vem pa, da bi moralo delat. Kako to misliš, da ne dobiš vseh na enkrat? A slika zaostaja na določenih ekranih?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ne dobim slike z vsem monitorji na enkrat. Simpl.

einstein :P ::

Največ s tremi?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ja

einstein :P ::

A lahko še slikaš kako imaš priklopljeno. A ti vedno na istem izhodu ne dela?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Sem povedal kako je priklopljeno.

Janac ::

Z novo 280x.

1. Zaslon HDMI

2. Zaslon DVI

3. Zaslon DP

4. Zaslon DP

Windows pravi, da nastavitev nemorem shranit, ko nastavim extended na vse 4 monitorje.

Windows zazna vse 4 monitorje, AMD Catalyst pa ne.

Pomoč?

qaqo ::

einstein :P je izjavil:

"A kdo fura 4 monitorje na 79xx?"


5x 2560x1440 tukaj, vse iz ene R280x/7970 preko DP.

Btw, imel sem korejske 27" enkrane prvo pa sem imel tudi podobne težave kot jih opisuje op. Po menjavi za dell je ok. Določeni DP kontrolerji v enkranih/televizijah/whatever so shit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

huelz ::

Iz DP na katerikol drug konektor rabis aktivne adapterje. Pika.

Potem pa dela :D

Janac ::

Ja seveda jih mam no.

Že tokrat premleto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

huelz ::

Ne, mas poceni kitajska jajca, kupi proper robo pa bo delalo.

Janac ::

Dejstvo je da na vsakega posamezno dobim sliko.

huelz ::

Ja, seveda, vsak zase dela, kaj pa mislis da nardi aktivni adapter, ce imas pa vse priklopljene?

Janac ::

no idea

Mi lahko poveš?

huelz ::

http://www.club-3d.com/index.php/produc...

Teli preverjeno delujejo, powercolorjevi tudi, ce jih se kje staknes. Pa od della in sapphire tud delujejo ok, vga heca vcasih

Aktivnega rabis zato, ker se je AMD tko spomnu za 3. oz 4. zaslon. Zmanjka ti (no, kartici) sape in ne more dat od sebe preko pasivnega slike.

Now stop being a baby pa uporab resitev, ki sem ti jo serviral ali pa jokaj se naprej, da ti ne dela :D

Nummy ::

Berem tole temo in lahko napišem samo eno:

Eh ja tale eyefinity... tudi meni je požrl cele živce na 4K monitorju. Hotel sem na 4K monitor dati resolucijo 1920x1080 da bi lahko na tem monitorju kak špil špilal, pa nikakor ni šlo. Na koncu ugotovil, da eyefinity z****a na polno. Namreč windows monitor zazna kot en monitor in to je to. Eyefinity zazna 4K monitor kot 2 monitorja: 1920*2160. Skratka nemogoče naštimat kaj tam, narejeno v podn slabo.

Medtem ko v OS X lahko šaltam v katerokoli resolucijo se mi sprdne, prav tako scaling deluje BP, medtem ko windowsi niso sposobni imeti scalinga posebej za vsak monitor posebej.

Dr_M ::

huelz je izjavil:

http://www.club-3d.com/index.php/produc...

Teli preverjeno delujejo, powercolorjevi tudi, ce jih se kje staknes. Pa od della in sapphire tud delujejo ok, vga heca vcasih

Aktivnega rabis zato, ker se je AMD tko spomnu za 3. oz 4. zaslon. Zmanjka ti (no, kartici) sape in ne more dat od sebe preko pasivnega slike.

Now stop being a baby pa uporab resitev, ki sem ti jo serviral ali pa jokaj se naprej, da ti ne dela :D



Ojoj, kasn kup traparij.

Tukaj pise, zakaj na ATI/AMD graficnih ne mores uporabit vec kot dveh dvi/hdmi izhodov.
In nic ne omenja teh stvari, ki si jih napisal.

Janac ::

Na 2xx je tak updejtan kontroler tako da maš lahko 3 monitorje dvi oz hdmi oz vga.

huelz ::

Problem so
1 dejansko kvazi aktivni adapterji (zato sem povedal, kateri dejansko PREVERJENO delujejo)
2 izhod na 3. oz 4. monitor zarad daca, ker je amd po svoje tole implementiral (nvidia pa do pred kratkim sploh ne - govorim za 1 graficno kartico z vec kot dvemi oz. tremi izhodi, ki so VSI zasedeni oz bi rad prikazal na vseh sliko)
3 windowsi oz. driverji

Za 4K monitorje je pa znano, ce so zlepljenke da delajo probleme, zato kupis takega, ki ima single stream

Nummy ::

huelz je izjavil:



Za 4K monitorje je pa znano, ce so zlepljenke da delajo probleme, zato kupis takega, ki ima single stream


Good luck with that, da bo imel 60Hz pol. Moj dela tud na single stream, ampak na 30Hz, kar je pa sadomazohizem.

huelz ::

Janac, stej (na prste ce hoces) koliko zaslonov imas gor obesenih, 3 al 4?
A ti je zdaj jasno, zakaj 4-je ne delujejo?

3-je bi pa ja, naceloma moral.

Nummy ::

huelz je izjavil:

Problem so
windowsi oz. driverji

To je to, trust me. AMD še do danes ni sproduciral ene stvari, ki bi delovala v nulo. Edino kar lahko rečem je to, da so vsaj toliko driverje pofixali, da se ne usujejo za vsako figo.

Dr_M ::

Zato pa jaz kupujem nvidie. Gor dela toliko monitorjev, kolikor ima graficna izhodov. Vse brez najmanjsega problema.

huelz ::

@Nummy
Predvidevam, da mas kakega della al pa si bil res early adopter 4K monitorja?

Ker zadnja generacija ze podpira 60Hz

@DrM
Pokaz mi eno nVdido grafiko, ki ne stane celo premozenje in je sposobna dat od sebe sliko na 6 zaslonov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Dr_M ::

Ti zdej sprasujes cisto nekaj drugega.

huelz ::

Ne, dejstvo je, da nVidia nima out of the box resitve za multimonitor setup. Sele zdej so s svojim "surround gamingom" porihtal stvari za 3 (beri) zaslone.

Dr_M ::

Ok, spet tretja stvar...

Igre igram samo na enmu monitorju, sem pa za foro zadnjic gor priklopil tri monitorje in tv, 4 razlicne locljivosti, vsak imel svojo sliko, vse brez problema.

Nummy ::

huelz je izjavil:

@Nummy
Predvidevam, da mas kakega della al pa si bil res early adopter 4K monitorja?

Ker zadnja generacija ze podpira 60Hz


Jup Dell UP2414Q hookan na mac pro-ja.

huelz je izjavil:

Ne, dejstvo je, da nVidia nima out of the box resitve za multimonitor setup. Sele zdej so s svojim "surround gamingom" porihtal stvari za 3 (beri) zaslone.

Ima pa nvidia veliko bolj porihtano podporo za 4K zaslone. Dejansko lahko na nvidia grafični v multistream načinu DP 1.2 daš na 1920*1080 brez vprašanj. AMD pa komplicira na vseh vogalih... -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Janac ::

huelz je izjavil:

Janac, stej (na prste ce hoces) koliko zaslonov imas gor obesenih, 3 al 4?
A ti je zdaj jasno, zakaj 4-je ne delujejo?

3-je bi pa ja, naceloma moral.


Ja 3 so mi ze na 7870 XT veš.

2xx ma pa updejtan kontroler tako da 3 morejo delati tudi brez aktivnega adapterja!

Dr_M ::

Verjetno samo na 290.

huelz ::

Kar sem povedal ze na zacetku. Proper aktivni adapter in bo zadeva resena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gtx 1070 + 4x monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
293060 (2459) Modri dirkač
»

Multi-monitor setup - Kje in katere kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
222617 (2082) LuiIII
»

3 zaslon ter display port adapter

Oddelek: Kaj kupiti
233956 (3044) Kforge
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486736 (5988) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517927 (7059) frudi

Več podobnih tem