» »

Multi-monitor setup - Kje in katere kupiti?

Multi-monitor setup - Kje in katere kupiti?

tristan ::

Pozdravljeni,
V kratkem si želim sestavit nov workstation in me zanima, če ima kdo izkušnje s kakšimi ekrani za multi-screen setup?
Zdaj cenovni rank ekrana se naj giblje približno od 100-250€ in naj sta/so 24 inčni.
V oko mi je padel že ekran Asus VG248QE, ampak sigurno obstajajo boljše alternative.

Hvala že vnaprej.
Tristan

mihor ::

Predvsem glej, da bodo imeli zorni kot čim večji, saj boš morda želel kdaj kakega zarotirati za 90°. http://superuser.com/questions/19753/do...

huelz ::

Eh, Asus "gamerski" TN monitor, vzami takega, ki ima IPS panel (ce drugega ne, zaradi vidnih kotov), ta novi delli so ok, imajo tudi relativno ozek rob (vsaj 24"), pa se v tvojem cenovnem razredu so.
Imas pa 21,5", 23" in 24" variante (P2214H , P2314H in U2414H).
Tudi ta star U2412M ni slaba izbira, ampak bo pocas ze EOL.

Aja, imajo pa vsi pivot (obrnes za 90 stopinj).
To bos imel koliko, 2,3,6 komadov?
Ce noces imet glavobola, vzami grafiko, ki ima solidno podporo za vec monitorjev (AMD W600, ta stara 7870 Eyefinity 6, ce jo se kje staknes), sicer pa katerakoli AMD kartica plus HST hub.
nVidia ne vem kako ima to reseno, ce sploh, vsaj za 3+ zaslone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

tristan ::

2 monitorja + 1 FullHD televizija.
Monitorja mam oba samsung in tudi že po 1leto in pol uporabe se pozna na sliki, kar se mi zdi banalno.
Vidim, da večinoma vsi predlagajo tote ASUS monitorje, torej bom kar šel s temi.
Potem za grafično pa nevem. AMD ali nVidia?
Trenutno imam AMD radeona HD5870 še iz starih časov in morem reči, da nisem zadovoljen.
Pri AMDjevcih opažam, da se slika trga pri večzaslonskem delovanju.
Tristan

huelz ::

Ne razumem, se pozna kaj na sliki? :D

Kaj hoces met to za igre al resno delo? Napisal si workstation, tako da ti toplo priporocam tele delle, IPS je must, pa se mat oz. nesvetleci so.
AMD ima od serije 7 (zdaj R7/R9) naprej to poslihtano, zadnji driverji omogocajo (ne vem, ce so ze zunaj) celo custom resolucijo za posamezni zaslon.
nVidia pa kot vem je sele z zadnjo serijo postimala driverje za multimonitor setup, no, vsaj za 3 zaslone.

Dami ::

Poglej si kako zgleda ko sta dva skupaj. Pa ta monitor lahko daisy chainaš ker ima displayport in/out.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Brane22 ::

Kaj pa za kaonfuguracijo 3 * 4K monitorjev ?

Vem, da so že driverji včasih imeli neke omejitve glede največje širine sestavljenega zaslona.

Poleg tega ni videt poceni, šparovne kartice s tremi DP-1.2a izhodi...

Meni je vsaj na papirju všeč un Samsung U28D590D.

Poceni, hiter ko svinja, optične imperfekcije pa bi se dalo preživeti.

Pa porabi malo, kar pri 3 monitor setupu zna biti pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

trnvpeti ::

sicer je 23" samo je za 132eur
http://geizhals.at/eu/aoc-i2360sh-schwa...

Brane22 ::

Aja, pa na Linuxu tako igračkanje verjetno pomeni,d a bo treba počakati na Wayland, ker je Xinerama dober razlog za samomor.

Na X-ih to dela, če laufa z ene kartice in če to podpira driver.

Če tega ni, pozabi. Zdaj delam na 3x 1600x1200 z ene kartice. 2 x DVI + mislim da HDMI preko pasivnega adapterja. HD6850 z 1GB RAM od Sapphirea, če se ne motim. Mislim da je bil kupljen pri nas za manj ko €140.

Ampak ti bi bil lahko problem že pri 1920x1200 x 3, ker je en od DVIjev samo enojen. No, verjetno bi delalo, če bi za tretji izhod uporabil DP preko pasivca.

Ampak pri 4K se to neha. Edina stvar, ki to sfolga pošteno, je DP-1.2a. In to na "polnem gasu", torej daisychaining ne pride v poštev. KAr pomeni ali tri low power grafikulje ali ena bolj zajetna + ena cheap ali dve cheap grafikulji + APU.

Ampak najbrž se tudi na APUju pozna, če iz njega vlečeš bandwidth za 4K kar iz glavnega RAM-a...

pegasus ::

Brane22 je izjavil:

je Xinerama dober razlog za samomor.
Jaz imam samo prijetne spomine nanjo ... še vse, kar sem rabil, sem sestavil skupaj in je delalo. Je pa res, da sem večinoma matrox kartice uporabljal, stare milleniume na pci in g450 na agp.
Nekoč sem na linuxu sestavil 6head video playing kišto, pa niti X11 nisem uporabil ... vse preko fbdev. Old Matrox rulz ;)

Brane22 ::

Mene je pa Xinerama + nvidia UMORILA. NA koncu sem bil _resno_ na trenutke na tem, da vse skupaj vržem iz tretjega štuka skozi _zaprto_ okno.

Dual monitor setup je bil na nVidii super. Ampak tretji monitor z ekstra kartico... bljak.

Za kakšne posebne namene bi to mogoče komu delalo ampak za desktop z maljon okni, po možnosti skrolajočim tekstom v terminalu in/ali kakim filmčkom nekje v kotu, čisti bruh.

Takrat me je rešil Eyefinity. Ki bi ga zdaj znal prignati na relativno low cost karticah do recimo 4 monitorjev ( najbrž, nisem še probal). Ampak 4K je prevelik za to. Ne gre ven skozi DVI, ne gre ven skozi navaden HDMI.

huelz ::

Grafiki, ki sem jih omenil, delata preverjeno bp v windows seveda 6xFHD.
Novejse pa morajo bit zasloni preko MST huba (iz DP izhoda) priklopljeni, seveda ko gre za 3+ setup (torej 4 in vec monitorjev).
Sej ponavadi ni problem priklop vecih monitorjev tudi preko vec graficnih, samo je setup tega veliko bolj kompliciran. Pol se pa hebi z driverji, ko jim ces dopovedat, kje hoces met kak zaslon :D

Za 4K pa trenutno kolikor vem ni pametne alternative razen W serije od AMD-ja (FirePro) in mogoce se Quadro, ampak to so grafike za par tisoc eur, seveda ce hoces vse laufat iz ene grafike.

@Brane najbolj boleca je pa izkusnja, ce laufas iz grafike, apu-ja (oz. izhodov na maticni) plus se kak dodaten GPU, je dost jajcanja, da se zadeva usposobi.

Sicer pa ja, Matrox je ponujal out of the box simpl resitve ze 10 let nazaj, tud za 16 monitorjev :D

huelz ::

http://www.club-3d.com/index.php/produc...
Evo tole. Ziva zalost sicer, sploh ko priklopis vse tri monitorje, pac se bandwith iz DP porazdeli.

Edina low cost varianta so serija 7 grafik z Eyefinity 6 (modela 7850 in 7870), ampak imajo samo 6x 1.2 DP.
Ce ne pa AMD, ki ima vsaj 2 DP verzije 1.2a, kar je pa loterija, mora bit GCN1.1, ampak nihce ne pise tocnih podatkov, kasne DP imajo, kaj sele da je 1.2a verzija (ki bo updejtana kao na teh grafikah).

Skratka, leta 2014 je problem met simpl varianto za vec monitorjev (3+).

Brane22 ::

Sempravkar probal zadnji RebeccaBlackOS live DVD, ki je demo zta Wayland.

Mojem 3-mon setupu dela zelo tekoče, je pa res, da so vsi na eni kartici.

Za več kartic si bo treba enkrat čas vzet.

Je pa bandwidth 4K monitorja nezanemarljiv. 3840x2160*24*60fps= 1,4GiB/s

To ni ravno malo na kakem APU mlinčku

Pčasi se vračajo časi Amige 500 ( slow RAM za sliko + fast expansion port samo za proc itd) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Baltazar-x ::

Si bom sposodu temo: Uporabljam dva monitorja, HDMI in navadnega, učeraj naložim nove gonilnike za grafično 14.4 in sedaj imam HDMI zaslon črnobel, kaj je za storiti? (razen 100gat) V catalistu sem malo klikal tiste barvne korekcija, brez uspeha.

Baltazar-x ::

Ah, zrihatno, ročno odstranil gonilnike in ponovno naložil novejše.

il ::

Tudi jaz si malo sposojam temo:
Ali obstaja kakšen poceni monitor brez (ali z minimalnim) okvirja za multi-monitor setup, podobno kot so sedaj nekateri TV npr.: http://geizhals.at/eu/samsung-ue55f8000...

Motion ::

Koliko dnara si pa prpraulen dat? Kakšen setup si si zamislu, dva, tri, štirje monitorji? velikost?

il ::

Nisem mislil za konkreten nakup, ampak mi je čudno, da nobeden ne ponuja takih monitorjev. Tako bi si lahko izdelal poceni 2x2 setup (4xFullHD 22"), brez debelih okvirjev.

gddr85 ::

kej tazga x3 oz x6, samo stvar ni glih pocen :D

mihco ::

Ne se hecat z multimonitor setupi. 4k je postal dostopen.

https://geizhals.at/eu/asus-pb287q-90lm...
TN 4k pri 60hz. Za gaming tezko najdes kaj boljsega. Bezel sucks. + vecja resolucija od 3h fhd monitorjev za isto ceno.


Ce je pa 28" premalo pa je tukaj idealna alternativa(za sicer visoko ceno):
https://geizhals.at/eu/lg-electronics-3...

34", IPS, 3440x1440, 21:9 razmerje. Poezija. Multimonitor setup za gaming je mimo.

huelz ::

Za videowalle pa kak monitoring je multimonitor setup se vedno zelo uporaben.
Tud s softverom za fiksiranje (oz. da razbijes povrsino oz. resolucijo) je tko tko, za moje pojme se vedno mal nepregledno.
Zato pa se uporablja mm setup, vrzes na zeljeni monitor in ostane gor.

Sicer se pa strinjam, 4k monitor, ceprav ce bi slekel 5-6 monitorjev (5x1 90 stopinj ali 3x2 kot prikazano zgoraj) je se vedno super zadeva, ker nimas roba potem. Je pa nekaj vec dela s tem, pa dejansko uporabno samo za spile. Sicer pa bolj moti to, da niso sposobni izdelat monitorja z minimalno bezela (na vseh stirih stranicah, ce ga slucajno zavrtis in postavis pokonci).

LuiIII ::

Do sedaj sem imel 3x24", sedaj grem na 2x27". Sem pa gledal LG 34" in moram reči, da je dobra alternativa dual monitorju. Dokler Windowsi nimajo 100% poštiman scale je 4K useless.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 4K monitor?

Oddelek: Zvok in slika
287209 (4609) rokp
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710784 (8260) PrimozR
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423662 (3090) huelz
»

nVidia pripravlja program Battlebox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3317382 (10408) PrimozR
»

AMD niža cene grafik višjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5916295 (14228) Senitel

Več podobnih tem