» »

gtx 1070 + 4x monitor

gtx 1070 + 4x monitor

DeeJay ::

Živjo!

Zanima me, če bo tale konfiguracija izvedljiva:
GTX 1070, na katerga bi priklopil:
2x 24" 1200p monitor (že imam - NEC 2470WNX)
1x 27" 1440p (4K?) monitor (nameravam kupit)
1x 55" 1080p TV (že imam)

Trenutno mam 2x 24" 1200p monitor in 55" 1080p TV priklopljene na Radeon HD7950. Vse špila super.
Zdej bi pa rad dodal še 1x 27" 1440p monitor (ali mogoče celo 4K?), ki pa ga verjetno moj bogi Radeon ne bo več zmogel.
Zato sem razmišljal, da bi ga zamenjal za GTX 1070.

Zadeva je primarno za delo (photoshop + programiranje). Sem pa tja kako igro bi pa laufal samo na 27" monitorju.

Nasveti / konfiguracije dobrodošle.

Hvala!

6151 ::

Bo šlo, vendar boš potreboval adaptor iz displayporta v DVI (1x), čeprav bo tudi radeon zmogel prikazati sliko na vseh monitorjih.

1070 podpira do 4 monitorje
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

blackbfm ::

Zdej bi pa rad dodal še 1x 27" 1440p monitor (ali mogoče celo 4K?), ki pa ga verjetno moj bogi Radeon ne bo več zmogel.
Zato sem razmišljal, da bi ga zamenjal za GTX 1070.

Zadeva je primarno za delo (photoshop + programiranje). Sem pa tja kako igro bi pa laufal samo na 27" monitorju.


najcenejša rešitev, če imaš izhod na plati lahko izkoristiš integrirano grafo in tja priključiš dodaten zaslon..

1070 podpira do 4 monitorje


dvomim da podpira več kot dva..s tem mislim proper setup za delo, ne tista jajca ko ti združi vse zaslone v enega virtualnega

Dr_M ::


dvomim da podpira več kot dva..s tem mislim proper setup za delo, ne tista jajca ko ti združi vse zaslone v enega virtualnega


Nikar dvomit, lahko potrdim, da ze na keplerju delajo 3 zasloni v karksnihkoli kombinacijah. Pravtako na maxwellu, pa ne verjamem, da na pascalu nebi to delalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MacGyver141 ::

Kamot daš 4 monitorje gor:

DeeJay ::

Pa bi en izmed njih bil lahko 1440p ali 4K? Tud, če bi recimo kak 4K video pol gor pognal? Procesor mam i7 3770K.

MacGyver141 ::

Pascal grafične kartice (saj 1060, 1070, 1080 in titan) podpirajo do 8K resolucijo.

frudi ::

Preizkušeno že GTX 970 podpira naslednjo kombinacijo: 34" 3440x1440 (pri 75Hz, preko DP) + 27" 2560x1440 (DL-DVI) + 24" 1920x1200 (preko aktivnega miniDP > DVI adapterja) + TV 1920x1080 (HDMI).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DeeJay ::

Hvala za odgovore!

Se prav, če kupm 27" Dell P2715Q 4K, ali bi pol nujno rabu novo grafično, ali bi blo to izvedljivo vse (2x 1200p, 1x 4K, 1x 1080p) prklopt na 7950, tko da bo povsod slika + na 4K monitorju predvajanje 4K videa?
Še enkrat, konfiguracija se bo 95% nucala za delo, za igre pa vem, da je 7950 švoh.
Mam tud opcijo še ene 7950, ki bi jo načeloma lahko dal v SLI, če je to sploh možno (oziroma potrebno), ker ena je Gigabyte, druga Asus?

MacGyver141 ::

Tole bi moral delat, ampak boš rabu pretvornik iz miniDP na normaln DP:

DeeJay ::

@MacGyver141 a to je za 7950?

MacGyver141 ::

Tako je.

frudi ::

Jaz sem imel na 7950 priklopljeno 2x1200p + 1080p + 1440p, je delalo brez problema. 7950 ima DP 1.2 porte, tako da bi moralo delati tudi 4k.

Edini potencialni kavelj je, če uporabljaš aktivne DP/DVI ali DP/HDMI adapterje, potem zna biti pomemben vrstni red priklapljanja monitorjev. Ampak če jih uporabljaš, potem si se verjetno že srečal s tem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DeeJay ::

Trenutno mam prklopljeno:
1x monitor direkt na DVI
1x monitor DP > Aktivni DVI
1x TV DP > HDMI

se prav bi pol 4K monitor lahko priklopu na mini HDMI port, ki mi je še ostal, al bi mogu dokupt še kak aktivni adapter?

frudi ::

HDMI na 7950 na 4k podpira le 30 Hz, DP pa 60. Torej za TV nabavi adapter in ga priklopi na mini HDMI, 4k pa priklopi direktno na DP.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DeeJay ::

frudi je izjavil:

HDMI na 7950 na 4k podpira le 30 Hz, DP pa 60. Torej za TV nabavi adapter in ga priklopi na mini HDMI, 4k pa priklopi direktno na DP.

aha ok cool.

Hvala za predloge.
Bom dans pol naročil ta monitor in poročam, ko zadevo dobim in probam zvezat :)

MacGyver141 ::

Za TV ne rabiš adapter, ker jo lahko priključiš direkt v navaden HDMI. Pa probaj, če lahko spraviš 1080p 60HZ skozi hdmi.

frudi ::

A, da ne bo pomote, z adapterjem za TV sem imel v mislih adapter iz mini HDMI na HDMI :). Nekaj takega, recimo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MacGyver141 ::

frudi je izjavil:

A, da ne bo pomote, z adapterjem za TV sem imel v mislih adapter iz mini HDMI na HDMI :). Nekaj takega, recimo.


Sej zato sem pa komentiral, ker ima grafična 2x mini DP, 1x HDMI in 1x DVI.

frudi ::

Tako je bilo tudi na moji 7950, ampak DeeJay je napisal, da ima na voljo trenutno samo še mini HDMI izhod, zato sem omenil adapter.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MacGyver141 ::

No to sem pa spregledal :). Ni mi bilo jasno, od kje mini hdmi. Asus in gigabyte imata obe 2x mini DP, 1x HDMI in 1x DVI. Lahko pa obstaja še kakšna druga varjanta, ki jo pa še nisem našel.

DeeJay ::

Ja sej verjetno sm zafrknu in ni mini HDMI ampak HDMI, sam se ne spomnim čisto točno zakaj nism TVja direkt tja prklopu. Možno da sm, pa da ni vredu delal.

DeeJay ::

Evo mal updejta....
Sem dobil omenjeni monitor Dell 27" 4K.

Najprej nikakor nisem uspel dobiti slike preko HDMI na TV in ker sem imel na zalogi še eno 7950, sem jo ponucal, da sem lahko priklopil vse 4 stvari hkrati.
Težav seveda ni bilo konec, ker 4K monitor in 1200p monitorja na Windows 8.1 pač ne grejo skupaj. Ni šans nastavit scalinga za vsak monitor posebej. Al maš mikroskopske črke na 4K ali obratno ogromne črke na 1200p.

Po par urnem googlanju sem ugotovil, da bo treba namestit Windows 10, ker kao da te windowsi pa to znajo. In sem pač ponucal spet nekaj ur, da sem naredu backup vsega, in namestil Win 10.
No in res se v Win 10 da to vse nastavit, vendar težav še vedno ni bilo konec.

Če sem imel nastavljen scailing na 4K na priporočenih 150%, sta imela 1200p monitorja čist blurano pisavo. Normalno pisavo na vseh zaslonih sem lahko usposobu samo, če je bil 4K monitor spet na 100%, kar je pomenilo mikroskopske črke. Če sem pa 4K monitor nastavil na manjšo resolucijo in 100% scaling, pa sta imela 1200p vredu črke in je bil text na 4K bluran.
Poleg vsega pa še, če sem imel scaling na 4K na 150%, so bli vsi extensioni v Chromu čist razštelani. In sem pol najdu da tud Google pravi, da za pravilno delovanje Chroma na sekundarnem monitorju more bit scailing vseh monitorjev na 100%! Unbelievable.

In sem spet googlal mnogo ur, da sem na koncu ugotovil, da tud Windows 10 očitno še vedno ne zna tega hendlat in da to znata trenutno samo Apple ali Ubuntu.
Windows dela vredu izključno samo z monitorji iste resolucije.

No tako, da mi je na koncu preostalo:
1. Vrnt monitor nazaj in ostat na dveh (kaj je pol poanta vsega, če pa rabim še tretji monitor? Pa še win 10 sm nalagu... katastrofa)
2. It na Apple (predrago)
3. It na Ubuntu (žal ne morem, zaradi programov)
4. Kupit še en 1200p monitor (zakaj bi kupoval novo zastarelo tehnologijo?)
5. Zamenjat 27" 4K za 3x 24" 4K z doplačilom (nimam prostora za 3x 27") in na bolhi prodat 2x 1200p.

No odloču sm se za zadno opcijo... monitor sem že vrnu in zdej čakam na pošiljko treh 24". Televizija bo pa itak enkrat tud 4K, zatacajt jo bom pa priklapljal po potrebi.
Tko da če kdo rab zelo dober 1200p monitor z IPS matriko NEC 2470WNX, ga lahko poišče na bolhi, slotehovci seveda dobite še kak popust :)

TL;DR
Windows 8.1 ali Windows 10 še vedno ne delata vredu z monitorji različnih resolucij. Še posebej, če je en High DPI.

Modri dirkač ::

Na prenosniku imam scaling na 175%, zraven pa priklopljen monitor na 100% scaling in vse deluje v Win10.
Zanekrat nisem še zasledil nobene od težav, ki jih omenjaš.
Everybody lies!

DeeJay ::

Sej pravim, da gre za problem mešanja normalnih in High DPI zaslonov in Win 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Modri dirkač ::

DeeJay je izjavil:

Sej pravim, da gre za problem mešanja normalnih in High DPI zaslonov in Win 10.

In ravno to imam, en zaslon je 13" 3200x1800 na 175%, ta drugi pa 34" 3440x1440 na 100%.
Everybody lies!

DeeJay ::

Očitno nista dovolj velike razlike v resoluciji. Če bi ti bluralo zaslon bi takoj vidu. Ni za gledat.

https://forums.geforce.com/default/topi...
http://www.tenforums.com/graphic-cards/...
Itd itd

Modri dirkač ::

Verjetno res, na tvojem mestu bi kupil 2x 27" 1440p (recimo u2715h) ali pa 34" 1440p (u3415w ali u3417w)
Everybody lies!

DeeJay ::

Sem probal 34" pri kolegu, vendar se ne morm navadit na en desktop, ker rabim zadeve v fullscreen, tko da rabim ločene desktope. Lih zato sta mi ratala dva premalo.
Me pa še zanima, če mate kej izkušnje z stojalom za 3 monitorje. Sem vidu, da folk priporoča Ergotron, sam vidm da majo oni za največ 21" monitorje.
Na techtrejdu sm najdu enga, sam ne najdem pa nikjer nobenga mnenja (http://www.techtrade.si/product.asp?pf_... in nebi rad kupoval neki, k bo pol razpadl v enmu letu :)

Modri dirkač ::

Na amazonu imaš tega precej, recimo kakšen duronic dm653, 553, 453, 353 (odvisno od denarnice) za neko zmerno ceno, ergotron je svinjsko drag.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271030 (20872) Yenk
»

Velikost monitorja vs. resolucija.

Oddelek: Zvok in slika
436249 (5170) prowb
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416112 (13002) Voluharr
»

Dellov zaslon z ločljivostjo 5K

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3612647 (10185) Nummy

Več podobnih tem