» »

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q

Sundar Pichai.

vir: CNET

Novosti v Androidu 4.3.

vir: CNET

Podpora za več uporabniških računov.

vir: CNET

Sveži Nexus 7.

vir: CNET

Chomecast, naslednik kroglice Nexus Q.

vir: CNET
CNET - Googlov Android/Chrome/Apps šefe Sundar Pichai je danes - kot že najavljeno - predstavil svežo verzijo Androida - 4.3. Novosti niso posebej velike. Napravo bo zdaj lahko uporabljalo več uporabnikov hkrati, vsak s svojim profilom, mulčevega pa boste lahko omejili (mu prepovedali in-app nakupe, po zgledu Microsofta). OpenGL ES 3.0 bo znal izkoristiti novejše mobilne grafične čipe, kar so ponazorili z ličnim demom s popularnim Unity game engine. Podobno kot pri Oknih 8.1 je zdaj na voljo tudi polnovredni e-Book oz. video DRM, kar se že pozna: ameriški uporabniki bodo lahko uporabljali Netflix v HD različici, študentarija pa si bo lahko izposojala oz. kupovala učbenike. Sproti so še malo popravili Blootooth, ter dodali še 5 novih jezikov.

Pichai je pokazal tudi prvo napravo z novim Androidom - naslednika lani oktobra predstavljene tablice Nexus 7. Tu ni bilo kakih hudi skrivnosti, ker je domači trgovec z elektroniko Best Buy tablico v svojo trgovino umestil par ur prezgodaj. Specifikacije: 7-palčni 1920x1200 IPS LCD, 1.5GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064, Adreno (ex ATI Imageon) 320 grafični čip, 2GB DDR3 spomina, 16 oz. 32GB prostora na disku, 5 megapikselna kamera zadaj, 1.2 megapikselna spredaj. Prednaročila so že na voljo za 230 oz. 270 dolarjev, datum izdaje pa še ne.

Edino presenečenje je bila tako njihova tv napravica - $35 dolarjev vreden HDMI dongle po imenu Chromecast, ki nadomešča lansko kroglično polomijo Nexus Q. Na njej teče Chrome OS, ne zna pa nič drugega kot predvajati spletne glasbe oz. videa, predvsem Google Music, YouTube in Netflix. Nadzorujete jo s svojim telefonom (tudi iPhonom), tablico ali prenosnikom. Izdali so tudi SDK zanjo, žal zelo zaprtokodne sorte.

89 komentarjev

«
1
2

bluefish ::

Zheegec ::

Cena je nora. Pa še možnost HDMI outputa in wireless charging (prva tablica z wireless charging??). Dual-band wifi, GPS,... Dejansko ima vse :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

damjanll ::

A ni datum znan in sicer 30. julij?

Sheteentz ::

dbest! zdej morm samo še pogruntat kaj hudiča bi s tablico sploh počel.

kuglvinkl ::

Send to Kindle. To je killer app za brat tuji tisk npr.
Your focus determines your reallity

d0rK ::

Manjkajo mu trije inči in slot za sd kartico.

Mavrik ::

Joj, a bomo resno morali poslušati to jokcanje o SD kartici na Nexusih do konca stoletja ali kaj.

Nexusi ne bodo več imeli SDja. Ever.
The truth is rarely pure and never simple.

eVro ::

Upam da Nexus 7 pomeni po novem 7.9", še to je premalo, ampak bi glede na ostale specifikacije še šlo.

Mavrik ::

Po velikosti je isti. Tam poleg imate Nexusa 10, ki vam je namenjen.
The truth is rarely pure and never simple.

d0rK ::

Boli me K, če ma nexus sd slot ali ne. Pravim pač, da "dejansko nima vsega".

Mavrik ::

d0rK je izjavil:

Boli me K, če ma nexus sd slot ali ne. Pravim pač, da "dejansko nima vsega".


Kar ne naredi tvoje primerjave niti malo manj neumne, ker očitno hočeš produkt, ki dejansko obstaja v drugem tržnem segmentu z isto znamko.
The truth is rarely pure and never simple.

skika ::

Manjka mu store z tablet appsi.

d0rK ::

Mavrik je izjavil:

d0rK je izjavil:

Boli me K, če ma nexus sd slot ali ne. Pravim pač, da "dejansko nima vsega".


Kar ne naredi tvoje primerjave niti malo manj neumne, ker očitno hočeš produkt, ki dejansko obstaja v drugem tržnem segmentu z isto znamko.

In ta produkt je? Ter naprej, kakšne primerjave?

Mipe ::

skika je izjavil:

Manjka mu store z tablet appsi.

Google Play?

Relanium ::

Sheteentz je izjavil:

dbest! zdej morm samo še pogruntat kaj hudiča bi s tablico sploh počel.

Enako! :)

Mavrik je izjavil:

Joj, a bomo resno morali poslušati to jokcanje o SD kartici na Nexusih do konca stoletja ali kaj.

Nexusi ne bodo več imeli SDja. Ever.

Tud mene boli kita za SD na mojem nexus telefonu, jo prav nič ne pogrešam za razliko od enih k že vnaprej vejo da bi jo...

Mipe ::

Hm. Če ima ta Nexus 7 ustrezen etui s (slovensko) tipkovnico, ki ni povsem zanič, ga takoj zgrabim.

mrTwelveTrees ::

lahko bi naredili tudi 15" wide verzijo, pač nekateri hočemo tudi večje tablice.

69charger ::

Za vas z željami po žepnih televizorjih že obstaja taka rešitev, imenuje se ASUS Transformer.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Nissan_GTR ::

google bi moral ukinit blagovno znamko motorola in jo zamenjati z blagovo znako nexus

skika ::

Nissan_GTR je izjavil:

google bi moral ukinit blagovno znamko motorola in jo zamenjati z blagovo znako nexus


In kak bi se pol imenovali Nexus Nexus?

BlackMaX ::

Cena je všečna :)

Relanium ::

Glede na to, koliko ponujajo vsi nexusi od googla in za kakšno ceno, se še vedno čudim zakaj taka norija okrog samsungov in jabolk (ok slednjih mal manj)

sash69 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

lahko bi naredili tudi 15" wide verzijo, pač nekateri hočemo tudi večje tablice.


69charger je izjavil:

Za vas z željami po žepnih televizorjih že obstaja taka rešitev, imenuje se ASUS Transformer.


Glede na to, da si sam dejansko lastim Transformerja, lahko rečem da je zadeva super fino fajn za krajšat čas (serije, filmi, razne igre iz Play Store-a, branje, etc.) na vlaku - torej pride zelo prav tistim, ki se v službo vozimo npr. z vlakom. Za te potrebe mi je velikost ravno pravšnja, ne bi hotel nič večje (15" ???) ker potem tu takoj naraste in cena in teža in zopet se tu načne vprašanje prenosljivosti. Lastim si tudi 18.4" laptop-a in v študentskih časih mi ni bilo težko okoli nositi te 5kg zverine (z vsemi dodatki seveda), sedaj bi mi bila pa res muka to nosit vsak dan s seboj.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Chev ::

skika je izjavil:

Nissan_GTR je izjavil:

google bi moral ukinit blagovno znamko motorola in jo zamenjati z blagovo znako nexus


In kak bi se pol imenovali Nexus Nexus?


Google Nexus, manufactured by Google.

Relanium je izjavil:

Glede na to, koliko ponujajo vsi nexusi od googla in za kakšno ceno, se še vedno čudim zakaj taka norija okrog samsungov in jabolk (ok slednjih mal manj)


Enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

printer ::

Zakaj pa nebi kupovali drugih stvari, kaj vam tu ne gre v glavo? Zanicnite se obremenjevati in napenjati mozgane kako zasluziti vec ne pa se cudit in obremenjevat zakaj drugi zelijo drugacno stvar!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

JayKay ::

v Uk je 40 funtov drazji napram staremu modelu

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/search-ke...

Mavrik ::

printer je izjavil:

Zakaj pa nebi kupovali drugih stvari, kaj vam tu ne gre v glavo? Zanicnite se obremenjevati in napenjati mozgane kako zasluziti vec ne pa se cudit in obremenjevat zakaj drugi zelijo drugacno stvar!


Ker potem prihajajo jokat k nam kak njihov kupljen crap ne dela? Mislim, saj denar ni majhen, sam tečno je pa vseeno ;)
The truth is rarely pure and never simple.

FlyingBee ::

tile robovi so v horizontali uporabni, vertikalno pa zgleda crappy

knesz ::

d0rK je izjavil:

Boli me K, če ma nexus sd slot ali ne. Pravim pač, da "dejansko nima vsega".

Če bi imel še COM in LPT port, ga kupim takoj!

kuglvinkl ::

A RS232 je? K nism gledu pa rabm... ful. k to ni device za konuzumiranje multimedijskih vsebin. Nexus je več. Nexus je vse!!!11!!!1!!!!!

A nima? Meh...
Your focus determines your reallity

Uranij ::

knesz je izjavil:

d0rK je izjavil:

Boli me K, če ma nexus sd slot ali ne. Pravim pač, da "dejansko nima vsega".

Če bi imel še COM in LPT port, ga kupim takoj!


Za nekatere bi bilo to dejansko zelo uporabno :)

jukoz ::

Ma, ma. pa 485 in 422 tudi. Brez root-a, z mal zunanje pomoči

Dr_M ::

Relanium je izjavil:

Glede na to, koliko ponujajo vsi nexusi od googla in za kakšno ceno, se še vedno čudim zakaj taka norija okrog samsungov in jabolk (ok slednjih mal manj)



Jaz se pa prav nic ne cudim. Prakticno v vseh pogledih ponuja konkurenca vec. Edino cena je na strani nexusov, so namrec dober nadomestek poceni kitajke robe iz dealextrema.
Zato bom o vsej verjetnosti nabavil N7 v2, kljub temu, da nima slota za micro sd, ampak glede na to, da bo to tablica za doma, bo domac storage vedno na voljo. Ce ga pa ze uzamem sabo, imam pa na telefonu dovolj prostora.

drekecpekec ::

Čakam na eplov odgovor. Ponudba je mamljiva, software pa ostaja kilav.:(

JaVonTech ::

Android, ne anroid

gendale ::

drekecpekec je izjavil:

Čakam na eplov odgovor. Ponudba je mamljiva, software pa ostaja kilav.:(

odgovor bo - tožba zaradi kopiranja nečesa, kar je obstajalo že 20 let prej
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

FlyingBee ::

Apple nima kaj dosti več na telefoni in tablicah narediti pri HW, mogoče je v kakšni zapestni uri ali pa karkoli drugega revolucionarnega

Chev ::

drekecpekec je izjavil:

Čakam na eplov odgovor. Ponudba je mamljiva, software pa ostaja kilav.:(


Kaj pomeni kilav softwer? Če si prav razlagam, samo za info - šem sem iz iOS na vanillo androdi (stock android) in se bolj znajdem.
Meni je android od 4.2 naprej skoraj perfekten OS, par stvari me še moti, jih pa Google z vsako verzijo popravi.
Tekoče delujoč, dela vse, verjetno bo nov Nexus 7 nadomestil PC, katerega bom obdržal samo še za programiranje.

gendale ::

FlyingBee je izjavil:

Apple nima kaj dosti več na telefoni in tablicah narediti pri HW, mogoče je v kakšni zapestni uri ali pa karkoli drugega revolucionarnega

lahko tudi upamo da propade

da bo končno kaka vesela novica
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Chev je izjavil:

drekecpekec je izjavil:

Čakam na eplov odgovor. Ponudba je mamljiva, software pa ostaja kilav.:(


Kaj pomeni kilav softwer? Če si prav razlagam, samo za info - šem sem iz iOS na vanillo androdi (stock android) in se bolj znajdem.
Meni je android od 4.2 naprej skoraj perfekten OS, par stvari me še moti, jih pa Google z vsako verzijo popravi.
Tekoče delujoč, dela vse, verjetno bo nov Nexus 7 nadomestil PC, katerega bom obdržal samo še za programiranje.


Pa free backup imaš na njihovih serverjih?

http://damijan.org/2013/07/24/google-od...
Your turn to burn!

Chev ::

Meh, nimajo kaj ukrast.

drekecpekec ::

FlyingBee je izjavil:

Apple nima kaj dosti več na telefoni in tablicah narediti pri HW, mogoče je v kakšni zapestni uri ali pa karkoli drugega revolucionarnega


Se strinjam, skoraj so že perfektni. :D Edino še retino na ipad mini, malo višje clocke na cpu in gpu (beri 6% izboljšan performance - praksa vseh novotarij zadnje čase) in to bo to.

techfreak :) ::

Chev je izjavil:

Tekoče delujoč, dela vse, verjetno bo nov Nexus 7 nadomestil PC, katerega bom obdržal samo še za programiranje.

Kako to izgleda? Sicer resno sprašujem, ker sem že slišal da je kdo rekel, da skoraj več ne uporablja PCja zaradi tablice, sam pa tega nikakor ne razumem. Osebno me moti če sem omejen na zaslon prenosnika, kaj šele da bi karkoli delal na tablici.

skika ::

techfreak :) je izjavil:

Chev je izjavil:

Tekoče delujoč, dela vse, verjetno bo nov Nexus 7 nadomestil PC, katerega bom obdržal samo še za programiranje.

Kako to izgleda? Sicer resno sprašujem, ker sem že slišal da je kdo rekel, da skoraj več ne uporablja PCja zaradi tablice, sam pa tega nikakor ne razumem. Osebno me moti če sem omejen na zaslon prenosnika, kaj šele da bi karkoli delal na tablici.


Kupi si tablico pa boš videl kako priročna je. Sploh za light computing ala internet, mail, igrce,... Boš šel sedet pred kišto kot plebejec al se boš vlego na kavč z tablico kot gospod?

Tudi zelo produktivne so lahko, če si odprt do novih pristopov in načina delanja stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

francek1 ::

Relanium je izjavil:

Glede na to, koliko ponujajo vsi nexusi od googla in za kakšno ceno, se še vedno čudim zakaj taka norija okrog samsungov in jabolk (ok slednjih mal manj)

Meni osebno manjka SD slot in flash. Ne vem, zakaj teh dveh trivialnih zadev ne dajo not? Pa ne pametovat, da je to nepotrebno. Imam pač svoje razloge za to dvoje. Pa cena za LTE izvedbo manjka v članku- 349 $.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Mimogrede, pri android tablicah obstaja moznost, da se da na nivoju sistema nastavit, da se predstavi kot desktop masina ali tega se ni?
Namrec, blazno na k... mi gre, da se internetne strani odpirajo v mobile nacinu, kar izjemno pokvari uporabnisko izkusnjo. Vem, da se to lahko nastavi v nekaterih browserjih, samo ene strani to gladko ignorirajo.
Ce ta funkcija ne obstaja, je tablica bolj kot ne neuporabna igraca.

fast1slow ::

Večina strani ima opcijo za desktop način... Drgač pa mislim, da tale tablica zmaga. Sicer pa sedaj že dobrga pol leta uporabljam N4 in N7 in moram priznati, da se nexus naprav hitro naveličaš, če si na prejšnem telefonu\tablici veliko flashal (custom romi, kerneli...), ker stock dela boljše od custom, kar je na android napravah redko.
Ne razumem pa zakaj rabite na tablici zadnjo kamero? Vedno, ko uporabljam tablico imam nekje blizu telefon (ki ima fotoaparat)... Sicer ni nič narobe, če jo ima, ampak vseeno...

Chev ::

techfreak :) je izjavil:

Kako to izgleda? Sicer resno sprašujem, ker sem že slišal da je kdo rekel, da skoraj več ne uporablja PCja zaradi tablice, sam pa tega nikakor ne razumem. Osebno me moti če sem omejen na zaslon prenosnika, kaj šele da bi karkoli delal na tablici.


Kaj pa vem, že zdaj skoraj vse delam preko telefona, PC mi je postal navadna škatla, ki me čaka tam na robu mize, če se bom slučajno usedel in ga prižgal. Imam 15" laptop in redkokdaj prižgem sekundarni 24" monitor.

Sicer sem v procesu iskanja novega ultrabook laptopa, pa karkoli gledam me ne pripriča, da bi dal denar. Za ta Nexus7 pa z veseljem dam teh 200€.

Kakorkoli, tako kot je rekel uporabnik pod tvojim postom. Uležeš se na kauč, vzameš tablet v roke, posurfaš kaj pač imaš za posurfat, se odpraviš do avta, ga vržeš v avto kot predvajalnik glasbe in GPS, greš na kakšna predavanja, ga daš v notranji žep jakne, ... pač vsestranki gadget.

Sej PC še vedno ostaja, ampak obseg "dela" pa se konkretno zmanjša, uporabljal bi ga samo še za pisanje daljših dokumentov in kot sem rekel - programiranje. Za vse ostalo pri uporabi PC-ja več ne vidim smisla.

azislo ::

Google predstavil Anroid 4.3, sveža Nexus 7, Q


Android, dejte popravit no.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako iskreno je Googlovo posipanje s pepelom?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176806 (4921) Blisk
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745759 (37283) amacar
»

Google pripravlja Android predstavitev

Oddelek: Novice / Android
4414713 (12388) Mavrik
»

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
238693 (7282) salesky
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227257 (22653) Keyser Soze

Več podobnih tem