» »

FTP upočasni download po nekaj sekundah

FTP upočasni download po nekaj sekundah

solo5 ::

Imam optični priključek 50/50 pri Softnetu. Izmerjene hitrosti s Speedtestom so približno v teh okvirih.

Preko FTP poskušam prenesti backup spletne strani (cca 2 Gb) s strežnika ki je lociran v datacentru v Ljubljani na 100/100 optiki.

Download se začne s hitrostji okro 7 Mb/s,(dejansko v prvih 10 sekundah prenese prvih 50 Mb) kar bi bilo še OK, vendar po cca 5 -10 sekundah pade hitrost na vsega 100 - 130 Kb. Preizkušeno je večkrat ob zelo različnih dneh in urah. Občutek imam kot bi nekaj stisnilo "zavoro" FTP ki zalavfa na polno hitrost.
Firewall in antivirus na mojem računalniku sem prvo izključil.

Pri ločenem downloadu manjših datotek so hitrosti še malo manjše.

Uporabljam Total commander in Filezillo, pri obeh je rezultat podoben, na aktivnem in pasivnem prenosu.

Je potrebno ta dva programa kaj posebej nastavljati, ali morda priporočate kak drug progam, oziroma kako rešiti ta problem ?

Hvala za odgovore !

Invictus ::

QoS ...

FTP ni najbolj pomemben protokol.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solo5 ::

Invictus je izjavil:

QoS ...



QoS nimam nastavljenejga, tudi na strani strežnika mi ponudnik zagotvalja, da ni nikakršnih omejitev za hitrost FTP.

srus ::

Zaupaj nam še verzije OS na obeh straneh. Kolikšen je ping do strežnika, kaj pokaže tracert? Včasih se, da z nastavitvijo velikosti window size kaj malega pridobiti. Kakšne so ftp prenosne hitrosti do drugih serverjev, kaj pokaže speedtest? Jaz bi sumil, da nekdo na serverski strani omejuje hitrost prenosa.

Predlagam, da na klientu poženeš wireshark in pogledaš kaj se dogaja pri prenosu.

solo5 ::

Na moji strani je Windows 7, na strežniku je Linux.
Ping do strežnika je okrog 60 ms, iz tracerta pa 120 ms

Speedtest optčnega priključka na moji strani 50/50 pri Softnetu pokaže izmerjene hitrosti približno v teh okvirih.

techfreak :) ::

Torrenti? Ker drugače skor ni možno 60 ms pinga do strežnika v Sloveniji.

Kaj pa če downloadaš kakšno datoteko iz strežnika preko HTTPja? Gre hitreje?

toxius ::

Mogoče malo neumna pripomba... Si pomislil na svoj trdi disk, da je v tem težava. Nikjer nisem zasledil, da bi napisal da dostopaš iz različnih računalnikov...

solo5 ::

techfreak :) je izjavil:

Torrenti? Ker drugače skor ni možno 60 ms pinga do strežnika v Sloveniji.

Kaj pa če downloadaš kakšno datoteko iz strežnika preko HTTPja? Gre hitreje?



Se opravičujem sem napačno napisan ping : čas pinga je med 16 in 19 ms, TTL pa je okrog 60.

Poskusil sem dostopati tudi iz drugega računalnika (izklopjen antivirus in firewall) in s prenosm preko Http, pa je rezaultat podoben.

Začetna dokaj velika hitrost ( nekaj Mb/s) po cca 5 sekundah začne padati do nekje cca 130 kb/s.

Torennt vsaj pri meni ni vklopljen.

toxius ::

solo5 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Torrenti? Ker drugače skor ni možno 60 ms pinga do strežnika v Sloveniji.

Kaj pa če downloadaš kakšno datoteko iz strežnika preko HTTPja? Gre hitreje?



Se opravičujem sem napačno napisan ping : čas pinga je med 16 in 19 ms, TTL pa je okrog 60.

Poskusil sem dostopati tudi iz drugega računalnika (izklopjen antivirus in firewall) in s prenosm preko Http, pa je rezaultat podoben.

Začetna dokaj velika hitrost ( nekaj Mb/s) po cca 5 sekundah začne padati do nekje cca 130 kb/s.

Torennt vsaj pri meni ni vklopljen.


Imaš še svoj router vmes? Poskusi direktno povezavo z modemom...

solo5 ::

Priklop je direktno preko modema


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375861 (51472) Tero
»

Google najavil prelomno platformo za pretočno igranje Stadia

Oddelek: Novice / Igre
1710058 (8138) hamez66
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516545 (7465) next3steps
»

Prioritizacija prometa pri Telekomu

Oddelek: Omrežja in internet
182937 (1725) Vanadium
»

Odjava od SIOL internet + telefonija

Oddelek: Pomoč in nasveti
131867 (1477) Dr.S

Več podobnih tem