» »

Prioritizacija prometa pri Telekomu

Prioritizacija prometa pri Telekomu

wungad ::

.

Goran's Blog ::

Hm ne razumem če vklopiš to storitev pred čem bi imelo potem prednost oziroma prioriteto?

wungad ::

DNS in WEB pred vsem ostalim. Torej predvsem p2p.
.

fosil ::

To torej pomeni, da oni nadzorujejo ves tvoj promet.
Tako je!

win64 ::

Ni rečeno. Ker imajo dostop do tvojega komunikatorja lahko tam to vklopijo.

Bakunin ::

Quality of service @ Wikipedia

me zanima kaj se zgodi, ce das torrent port na 53 [udp/tcp] ter 80/tcp ;)

wungad ::

QoS ja. Dvomim, da z vklopom te storitve lahko gledaj kaj, kar prej ne bi mogli fosil :D
.

dkw ::

Odlična zadeva pri sebi je ko zabijem promet z p2p je ping do siol-a še vedno 1ms. Če qos izključim pa skače tja do 30-40ms.

dacvetux ::

To pomeni, da gledajo promet. Brez da bi prepoznali promet ga ne morejo prioritizirat. Glede na to, da ponujajo prioritiziranje na vseh dostopih, to ne delajo na dostopovnem delu omrežja oz. močno dvomim.

Če glede na širino, kdo vse lahko tole uporablja (bojda vsi) in količino različne opreme pri uporabnikih, to dvomim da delajo na le teh.

Če bo kdo imel kakšne podrobnejše tehnične informacije o tem, kaj so vpeljali bi bilo to zelo zanimivo slišat.

wungad ::

Zakaj gledat promet? Sej to se implementira na transport nivoju, ne na vsebini payloada. Torej vse kar je potrebno identificirati v ip paketu je dst/src port 53,80,443 ... ne glede na vsebino. Torej ti bodo prioritizirali p2p, če boš na teh portih laufal torrent clienta.
.

Pesimist ::

jaz sem vklopil in ne vidim razlike.

duimstra ::

Bi tole pomagalo tudi pri pingu, če igraš na strežnikih, ki tečejo na vratih 29730, naprimer?

Goran's Blog ::

Ping, nima nobene veze s tem ;)

srus ::

Samo vprašanje časa kdaj in kako bodo začeli to zaračunavati - saj so morali kar precej investirati v opremo, ki podpira to storitv.

aerie ::

srus je izjavil:

Samo vprašanje časa kdaj in kako bodo začeli to zaračunavati - saj so morali kar precej investirati v opremo, ki podpira to storitv.

Sicer ne vem kakšna stikala in usmerjevalnike imajo, a IOS in Junos QoS že precej dolgo podpirata.

wungad ::

srus je izjavil:

Samo vprašanje časa kdaj in kako bodo začeli to zaračunavati - saj so morali kar precej investirati v opremo, ki podpira to storitv.

QoS ni noviteta in ne predstavlja nekega vložka. Dvomim, da prej niso imeli opreme za te hece. Predvsem so verejetno našli način, da to storijo kljub tistemu zakonu o elektronskih komunikacijah, ki pravi da ne smejo tega počet. Verjetno je vse ok, dokler se user strinja oz. sam vključi storitev.
.

Vanadium ::

je kaka opcija da sam vklopiš kaj hočeš da je na prioriteti? Jaz bi rad youtube omejil :P

dkw ::

Na to kar si lahko pri TS vključiš ne. Drugače če imaš tak router pa to ni problem. Jest na svojih dveh routerjih delam qos za več protokolov res pa da to nista routerja v rangu za 100€.

Vanadium ::

Mah mam ta njihov inbox pa se mi neda še ene škatle tlačit. kurc pol pa ta njihov qos :P vklopljen je bomo videli če bo kaj bolje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495833 (4261) joker16_7
»

AKOS: Telekom Slovenije in Simobil kršila nevtralnost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9551729 (45479) MrStein
»

SD in ISP-ji družno minirajo net neutrality v ZEKom-1

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3115444 (13168) krho
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101621 (1456) buneech
»

Windows QoS - a to obstaja

Oddelek: Omrežja in internet
71123 (890) Pesimist

Več podobnih tem