» »

Ali je to pravično z strani mimovrst? )=

Ali je to pravično z strani mimovrst? )=

Rainbow Dash ::

Pozdravljeni,

zanima me če se vam to zdi pravično, in sicer naprimer mimovrste komentarji: pozitivne komentarje sprejmejo negativne ponavadi zavrnejo, in seveda da ima potem še tako crapy izdelek dober komentar.. Naprimer tile zvočniki: http://www.mimovrste.com/artikel/121006...

Mnenja: 8
Pozitivna mnenja 8/8

Govorim vam, ker sem tudi sam lastnik teh zvočnikov, in vam povem da kar se tiče glasbe slabših ne znam izbrati.. Res, šrot od šrota, a uni jih hvalijo kk dobri so...

Sam sem tudi oddal komentar, ki ni bil niti malo verbalno nasilen ali kar koli, in sem lepo objavil, in kje je moj komentar? Ni ga.. Tako potem ljudje nasedajo...

Kaj mislite vi?

Ciklamen ::

Kdaj si oddal komentar? Ponavadi gredo "admini" čez komentar da pogledajo če ni kakšnega "sovražnega govora" ali drugih oblik verbalnega nasilja, pa potem spustijo skozi, kar pa zna potrajat kak dan :)
- End of the Post ->

Rainbow Dash ::

nevem kak teden nazaj..

SaXsIm ::

Čeprav, zanimivo. Meni so omenjeni zvočniki za ta denar top.
SaXsIm

xxurban ::

Zvočniki so za ta denar res zelo v redu.

On topic
Enkrat sem napisal komentar za en RAM. V komemtarju sem izdelek hvalil ampak ga še sedaj po 6 mescih ni gor.

polde66 ::

Zvočniki super, je pa res da so bili pri konkurenci 22 eur pa še dodatne slušalke sem dobil zraven. Pa moj komentar je tudi napisan spodaj, s tem da so mi cenzurirali ravno to, ko sem napisal da so drugje cenejši.
polde

Jinto ::

Izgleda, da se to kar pogosto dogaja.

Kako leto nazaj sem na mimovrste pustil opis USB 3 ključka.
Ključ je bil na sliki od mimovrste kovinski, prejel pa sem plastičnega (kasneje sem sicer izvedel, da se kovinska verzija istega ključka prodaja le v aziji, pod isto serijsko številko in enakim imenom).

V opisu sem kot negativno napisal, da mimovrste nekoliko zavaja saj ključek ni tak kot na sliki.
Mimovrste urednik je opis objavil, ta del pa odstranil, slike izdelka pa ni popravil.

Morda je samo naključje, morda pa nimajo preveč radi negativnih ocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

kloko ::

To je pa res nepravično. Revež OP je kupil zvočnike pri Comshopu in sedaj se jezi na Mimovrste, ker niso takšni, kot je pričakoval. Pa še komentarje s "pohvalami" mu brišejo... Jaz bi jih kar "tožo"...

L.p., Kloko

k4vz0024 ::

Če je že možnost komentiranja naj dajo možnost pros and contra. Drugače takšna možnost ne kaže na dejansko kvaliteto izdelka. Komentarji pa niso verodostojni. Pričakovati, da bo trgovec nepristranski je v tej dež'li meji na ZF...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Relanium ::

Stran je itak v lasti mimovrste tako da tu pač ni neke verodostojnosti komentarjev, niti je ni za pričakovat. Še na forumih je problem.
Že iz zgornjega primera komentar:

Res neverjetni zvočniki!!! Ko sm prvič slišal zvok iz njih, me je kar streslo ;)
Super kvaliteta in vse, res neverjetno kakšen čist zvok prihaja iz njih, in za toliko denarja, res ne dobiš boljših zvočnikov. Lahko se primerjajo tudi s tistimi ki so 50EUR+ . Zvok, gre po vsem prostoru in tudi glasnos je zelo velika ;).

Res super zvočniki, nakup se defenitivno splača!!! ;)


Kot je razvidno, sami superlativi in niti malo objektivnosti.
Vsakemu normalnemu kapne, da nekaj ne štima.

Čeprav sam teh zvočnikov nimam in nimam pojma kako igrajo, ravno zarad takih komentarjev teh zvočnikov nebi kupil nikoli, če se na glavo postavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Malcolm_Y ::

Mimovrste objavlja negativna mnenja:
http://www.mimovrste.com/artikel/224000...



@Rainbow Dash - a si kupil zvočnike prek Mimovrste?

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

jaz sem jih za podoben denar v BigBang in so kar v redu, vedel sem kaj kupujem, ker vsi ostali so bili dražji in verjetno tudi boljši

xxurban ::

Relanium je izjavil:

Stran je itak v lasti mimovrste tako da tu pač ni neke verodostojnosti komentarjev, niti je ni za pričakovat. Še na forumih je problem.
Že iz zgornjega primera komentar:

Res neverjetni zvočniki!!! Ko sm prvič slišal zvok iz njih, me je kar streslo ;)
Super kvaliteta in vse, res neverjetno kakšen čist zvok prihaja iz njih, in za toliko denarja, res ne dobiš boljših zvočnikov. Lahko se primerjajo tudi s tistimi ki so 50EUR+ . Zvok, gre po vsem prostoru in tudi glasnos je zelo velika ;).

Res super zvočniki, nakup se defenitivno splača!!! ;)


Kot je razvidno, sami superlativi in niti malo objektivnosti.
Vsakemu normalnemu kapne, da nekaj ne štima.

Čeprav sam teh zvočnikov nimam in nimam pojma kako igrajo, ravno zarad takih komentarjev teh zvočnikov nebi kupil nikoli, če se na glavo postavijo.


Takšne komentarje pišejo samo zato, ker piše da v zameno za dober komentar dobiš neko kodo za popust.

Relanium ::

xxurban je izjavil:


Takšne komentarje pišejo samo zato, ker piše da v zameno za dober komentar dobiš neko kodo za popust.

No sj, kot sem rekel - niti malo objektivnosti, ker jo je vsak pripravljen prodat za nek drobiž.
Tako da na konc ni več razlike al je komentar napisal (ne)zadovoljen uporabnik ali pa kar prodajalec sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

mihec87 ::

In kaj tem zvočnikom manjka za to ceno(dobijo se sicer tudi za cca 25eur)?

Proti raznim 2.1 sistemom za ceno teh geniusov ali še dražjih jih gladko posekajo saj od tistih 2.1 sistemčkov ni drugega kot bobneči zamolkel bas ter piskajoči visokotonček...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

FlyingBee ::

a niso imeli afero na newegg glede super komentarjev o SSD od OCZ

sicer pa bi lahko konkurenčna firma (proizvajalec ali dobavitelj ali prodajalec) same negativne komentarje puščal

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Zato pa imaš na DX slikico, če si avtor komentarja lasti ta izdelek (ker ga je naročil)

Torej bi lahko naredili omejitev, da bi lahko komentirali samo tisti, ki so si nekoč kupili ta izdelek, in ne vsi.

shadeX ::

... samo še vprašanje časa je kdaj bo nekdo iz mimovrste odgovoril na to temo .. ;D

anko ::

Pod mnenji se vidi tudi komentar s samo eno zvezdico in precej slovnično nepravilnim mnenjenm. Da ne omenjam imena uporabnika... Predvidevam da je od OP.

oemdzi ::

Mehh mimovrste, ne kupujem tam že iz principa ! Tisto poštnino, ki jo imam zastonj itak plačam v vsakemu pri njih kupljenemu izdelku nad nekje 15 eur, saj imajo toliko višje cene od konkurence.

Kaj pa tukaj ? Meni se zdi prav svinjska ideja o prikaznem oglasu s ceno brez DDV lol z DDV vidiš šele ko klikneš ...
http://www.sportmall.si/kolesarstvo-oca...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Mipe ::

Itak hočejo prodati te produkte, zato bodo cenzurirali vse, kar od daleč spominja na odvračanje od nakupa.

Malcolm_Y ::

Mipe je izjavil:

Itak hočejo prodati te produkte, zato bodo cenzurirali vse, kar od daleč spominja na odvračanje od nakupa.

Zakaj? Saj mimovrste je vseeno, katero znamko kupim. Če imam namen kupiti pri njih, pa potem preberem slaba mnenja, bom izbral pač kak drug izdelek - a še vedno pri njih.

Mipe ::

Njim je v interesu, da se proda vse. Če bi kupovali samo boljše izdelke, bi jim slabši modeli ostajali v skladiščih. Če pa prodajo slabše modele, bodo kupci prej kot slej hoteli še boljšega.

oemdzi ::

Jah verjetno imajo na dražje izdelke večje marže in jim ni ravno vseeno, sploh če majo tistega cheap shita, ki ga komentatorji želijo do konca spljuvati ogromno na zalogi.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

shadeX ::

oemdzi je izjavil:

Mehh mimovrste, ne kupujem tam že iz principa ! Tisto poštnino, ki jo imam zastonj itak plačam v vsakemu pri njih kupljenemu izdelku nad nekje 15 eur, saj imajo toliko višje cene od konkurence.


Poštnino zastonj?

Kolikor vem imaš poštnino zastonj, če naročiš nad X eur, ali pa če si stalni kupec ( v tekočem letu zapravil več kot 600 eur - tam nekje ).

Torej le kupuješ pri mimovrste?

oemdzi ::

Enkrat ali 2x sem kupil neko dražjo zadevo, kjer je cena bila primerljiva s konkurenco (pralni stroj, prenosnik), drugače pa sedaj tudi če vidim da ima mimovrste recimo ceno 20 eur, konkurenca pa 16(+ poštnina), raje kupim pri konkurenci, ker tistih bednikov ne bom podpiral...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

k4vz0024 ::

Negativni komentarji so nezaželeni, ker gre za trgovino mimovrste poštenih ljudi:)), ki želijo povedati tudi neg. lastnosti izdelka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

UnChien ::

Sicer mimovrste tudi sam ne maram, namreč sem že imel slabo izkušnjo z njimi - nategujejo, cene imajo dosti višje od konkurence itd., - ampak vseeno tile zvočniki, vsaj zame, naredijo kar dovolj dober "spektakel". Sem jih pa kupil pri nekem privat spletnem ponudniku iz gorenjskih koncev (se ne spomnim točno pri kom, ker je bilo že nekaj časa nazaj) in je bil cenejši od konkurence in še zavaroval mi jih je pri Pošti Slovenije s tem, da je navedel vrednost €2,500 in so ekstremno lepo ravnali s tem predmetom v realni vrednosti takrat €28.

Furbo ::

Meni so sprejeli še vsakega, tudi ko sem jih okaral glede previsokih cen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Siddh ::

negativne komentarje sprejmejo, če so na nekem zelo nepopularnem izdelku, ali pa če ga res dobro spiseš skupaj in ne gre samo za one in a thousand izjemo

po moje pa so vseeno kvalitetna trgovina, nekatere računalniške komponente so res precenjene so pa pogosto cenejši od konkurence v drugih področjih izdelkov, imajo tudi dražje stvari kot konkurenca, ampak to ima vsaka trgovina


oemdzi ::

Pomoje tudi gledajo če si VIP kupec oz. dosti zapraviš, pa ti ne bojo šli glih brisat, razen če ne pretiravaš :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

harmony ::

Skratka toliko o tem koliko imamo slobode govora.

shadeX ::

Meni se zdi da svoboda govora ne velja na internetu. Razen seveda če imaš svoj forum in gor pišeš kar se ti zazdi. Pa še to te lahko obišče kak FBI , če boš napisal da boš jutri ob 12h razstrelil sebe sredi New Yorka.

St235 ::

Prej bi rekel, da ljudem ni jasno kaj je to svoboda govora.

SLO_Matej ::

čuhalev je izjavil:

Zato pa imaš na DX slikico, če si avtor komentarja lasti ta izdelek (ker ga je naročil)

Torej bi lahko naredili omejitev, da bi lahko komentirali samo tisti, ki so si nekoč kupili ta izdelek, in ne vsi.

Pri komentarjih tistih, ki so izdelek kupili pri mimovrste=), je na desni strani kljukica z napisom "preverjen kupec". Poleg tega lahko vsak na dnu komentarja označi, ali se mu zdi mnenje koristno. Kot kaže pa objavijo tudi negativna mnenja o izdelku.
 Mnenja izdelka na mimovrste=)

Mnenja izdelka na mimovrste=)

Mipe ::

So tudi ljudje, ki že imajo izdelek iz drugega vira in s tem izkušnje.

Fritz ::

Če prodajalec prodaja izdelke tudi tako, da k opisu prilaga mnenja potrošnikov o izdelku in s tem daje možnost drugim potrošnikom, da se informirajo ob tem pa se gre cenzure v svojo korist, bi to dejstvo ob komentarjih moralo biti zelo jasno napisano sicer se mi zdi, da gre za zavajanje potencialnih strank.

Najbolje bi bilo, če bi omejili opise izkušenj z izdelkom samo na kupce izdelka pri njih vendar pa teh opisov ne bi cenzurirali zaradi kritičnosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

RejZoR ::

Recimo pri Igabibi sem že večkrat napisal negativne kritike, pa so jih vseeno objavili. Je pa res da sem spisal kar konkreten opis igre in ne samo "ta špil je šit" al pa kaj podobnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BullDozer ::

Ne vem kako je z vami ampak zame je večina mnenj na mimovrste neuporabnih in se nanje ne zanašam. Mnogo uporabnikov piše mnenja itak samo zaradi tiste "žepnine" ki jo dobijo ali pa so 12 letni pobiči ki so pravkar dobili svoj prvi par zvočnikov (ali kaj drugega). Če kupujem nek izdelek za večjo vsoto denarja potem vedno pogledam še drugje na netu za mnenja, ocene, review-e, na katere vem da se lahko zanesem. Za izdelke nizke vrednosti pa vprašam na forum za izkušnje, ali pa pač poskusim in vidim.
"The madman is a dreamer awake"
- Sigmund Freud

Janac ::

Ti pa nisi pravicen ker nis pri njih kupu. Pa upam, da ves da vsak svojega konja hvali.

drecos ::

Ko sem jih vprašal na mimovrste po email-u zakaj brišejo komentarje sem dobil tale odgovor:

Pozdravljeni,

vsako mnenje pred objavo pregledal urednik. Mnenja, ki so žaljiva ali drugače neprimerna, niso objavljena. Enako velja za pretirano in neargumentirano hvalo ali kritiko. Pri pisanju mnenja se je potrebno osredotoči na svojo izkušnjo ob uporabi izdelka - kaj so prednosti in kaj slabosti, hkrati pa želimo, da je pisec kar se da objektiven. Poskuša pomagati in svetovati.

V naši spletni trgovini se torej objavljajo tudi primerna negativna mnenja. Zavedamo se, da lahko kakovostno negativno mnenje prepreči marsikatero neprijetno izkušnjo novemu kupcu, kar povsem podpiramo.

Lep pozdrav,

Marko Štalcer
vodja vsebin @ mimovrste

To je bil njihov odgovor nazaj na moj email.
Lahko komentirate.

Mipe ::

Kot da bi o nepristranskosti spraševal urednika kakega političnega trobila.

FlyingBee ::

megla in sence

tehnicar12 ::

Sam sem z mimovrste čisto zadovoljen, zmeraj sem dobil kar sem hotel.. sem pa slišal že nekaj pritožb kolegov glede tega da rahlo nategujejo folk. Pa tudi cene da so zasoljene itd.. mogoče se bolj splača ebay..

FlyingBee ::

zdej, vprašanje ali šteješ kot objektivnost, če se samo dobre lastnosti napiše ... v vsakem primeru so objektivnejši na "review" straneh

Malcolm_Y ::

Dam kar prav mimovrste - recimo, da štirje kupijo en izdelek in so zadovoljni, vse dela b.p. in pustijo komentar kaj je zadeva fajn. Pol pa prijadra peti lojzek, ki mu zadeva ne deluje, šumi, prekinja, crkuje, ropota in ful popljuva izdelek.

Ali je krivično, če mimovrste takega komentarja ne objavi, ker je velika verjetnost, da je lojzek pač antitalent in izdelka ni znal prav nastaviti/uporabiti?

oemdzi ::

Ja prvi štirje, pa so zagotovo 100% objektivni... Jih je več takih, ki bodo zadevo prehvalili neglede na to koliko so jo preplačali, manjše napake pa ignorirali, ker si ne bi nikoli priznali, da so zgrešili nakup. Pač ta, ki vse spljuva je pa njihova druga skrajnost, kjer popljuva še tisto kar je OK.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

FlyingBee ::

v bistvu so samo negativni komentarji (če so resnični seveda) koristni, kar pa noben prodajalc noče, nimaš kaj, tukaj je začaran krog

Malcolm_Y ::

Potem pa tako - mislim, da je najslabše za mimovrste, da so pod izdelkom lažni pozitivni komentarji. Namreč, če preberem veliko dobrih komentarjev in kupim stvar, potem pa ugotovim, da je podn, nikoli več ne bom kupoval preko njih, oz. verjel njihovim komentatorjev. Če pa se komentarji izkažejo za korektne, bom zadovoljen brskal naprej, po novih izdelkih, in bral komentarje še naprej.

Torej, če kupujem na osnovi komentarjev, mi bo tako ali tako kmalu jasno, ali so komentarji na mestu ali ne - in če bom presodil, da mimovrste zavaja, ne bom več kupoval tam.

Siddh ::

jaz sploh redko pogledam komentarje na mimovrstah, če kupujem kakšno stvar poiščem neko priznano znamko, na hitro poiščem review, pogledam kje se mi najbolj splača in kupim
lani sem pri njih kupil za manj kot 600€ canon 600D z objektivom, dobil pa sem obdobje brezplačne poštnine, ki traja do konca letošnjega leta
kupim pa vedno zadevo, ki je na zalogi in jo praktično vedno odpošljejo še isti dan, enkrat sem nekaj naročil ob pol 8 zjutraj, ob enih pa je že poštar zvonil




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pa saj smo že vedeli: Amazon preplavljen z lažnimi ocenami

Oddelek: Novice / Ostale najave
427849 (5175) AgiZ
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029385 (20711) technolog
»

Mnenja o izdelkih

Oddelek: Pomoč in nasveti
61146 (1024) BullDozer
»

Mimovrste.com in mnenja po 0,25€

Oddelek: Kaj kupiti
406627 (3513) logit
»

Mimovrste.com vprašanje

Oddelek: Loža
264260 (2198) Ziga Dolhar

Več podobnih tem