» »

Grafična kartica

Grafična kartica

turob2 ::

Imam probleme z mojo grafično kartico - NVIDIA GeForce GT 220M.
Ko pogledam njene značilnosti, mi jih ne prikaže :


Vrjetno zaradi tega ne morem namestiti nobenih driverjev, niti originalnih - o tem sem že objavu temo : NVIDIA Drivers
Ali morda kdo ve, kako lahko rešim problem?

Lp

Leprechaun ::

Mislim, da ti to piše ravno zaradi tega ker nimaš nameščenih gonilnikov (to je samo posledica). Sam si nikoli nisem lastil NVIDIA grafičnih kartic, tako, da težko s čim konkretnim, žal.

Na tvojem mestu bi formatiral pa ponovno namestil windowse (če še nisi poizkusil).

LP

Zgodovina sprememb…

turob2 ::

Kaj misliš, da ponovno namestim Windows?

Leprechaun ::

da (sem popravil tudi zgoraj v postu*)

turob2 ::

Zdej sem komaj vidu.
Ma to sem naredil ne dolgo nazaj.
Kaj misliš, da se drugače ne da rešit?

afroangel123 ::

oi. poskusi s AMD auto detech programom, bi ti ga moralo najti. drgač pa lahko poskusis še z driver geniusom,.... mas možnost edin da daš grafiko ven, daš drugo not instaliraš gonilnike, nato pa spet to staro... če ne bo šlo, potem pa na novo naloži win7 ultimate. pa disk formatiraj na počasen način :8)

Leprechaun ::

Aja, katere windowse uporabljaš?
Ker 7 bi ti morali grafično prepoznati tudi brez gonilnikov.
lp

Zgodovina sprememb…

turob2 ::

Uporabljam Windows 7 Ultimate 64-bit.
Ja sej neki zazna in nalaga za inštalacijo, ampak ne uspe.

afroangel123 ::

potem pa poskusi z win7 ultimate 32bitnim

turob2 ::

Kaj naj poskusim?

afroangel123 ::

na novo instaliraj win7 ultimate 32bitni sistem, gotov 64bitni sistem ne najde driverja, mogoče ga bo 32bitni,

turob2 ::

Kaj pa je razlika med 32-bit in 64-bit?

afroangel123 ::

edina razlika je v tem da ti 64bitni sistem prepozna več rama, to pa je tut vse. 32bitni sistem, vsaj za moj okus ter moje potrebe je čist dovolj, kajti veliko programov je kateri so narejeni za 32bitni sistem, veliko programov pa je še ki jih ni narejenih za 64bitni,sistem, jaz bi ti predlagal sledeče. instaliraj win7 ultimate 32bitni sisstem, pri instalaciji, in po prvem upddejtu,bi ti morali grafično zaznati in ustrezno naložiti driveerje, to je moje mnenje, če pa ima kdo drug še kak bolj pameten predlog pa kar z besedo na plan. izgubiti nimaš kaj, razen 1ure dela z instalacijo...

turob2 ::

AMD Auto Detect programa mi sploh ne zažene, z Driver Geniusom pa zazna, da driver manjka in ga pobere kot da bi jaz pobral iz Nvidie in inštalacija vrjetno ne bi uspela. Kako pa si mislil tisto, da dam grafiko ven, inštaliram driverje in dam spet staro not? Kako pa se počasi formatira disk?
Hvala za razlago glede Windowsa. Bom še uprašal na forumu.

afroangel123 ::

poskusi instalirat driver katerega ti je driver genius ponudil ,če ti to ne uspe, lahko poskusim s kako drugo grafiko če jo imaš. to ki jo imaš sedaj notri daj ven, vstavi drugo grafiko. potem boš videl ali ti win sploh zazna grafiko in ti jo instalira ali ne. ČE ti jo bo, ugasni računalnik ,jo dej ven, in daj notri geforce gt 220m, to je to. v primeru da ti ne bi prepoznalo ne ene ne druge je potem kriv windows.
formatiranje windowsa, vklopi računalnik,vstaviš cd z windowsi, bootaj z cdja,prideš v win okna, zbriši particijo, naredi novo in jo formatiraj, nato instaliraj win7 ultimate,x86.
p.s. pozabu, win xp si imel počasen format diska... obstajajo pa tudi drugi programi za formatiranje diskov, kar pa jih ne uporabljam,

turob2 ::

Vrjetno bom ponovno namestil Windows. Samo nevem ali 32-bit ali 64-bit. Vprašal sem na forumu : Namestitev Windowsa

zee ::

Nekateri proizvajalci spremenijo hardware ID graficnih kartic tako, da jih originalni Nvidijin installer ne zazna. Lahko da je kaj taksnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

afroangel123 ::

če imaš zdaj win7 64bitne in ti ne dela, lahko poskusim z win7 32bitne. pa boš potem videl, ali je drugače ali ne? bi pa moralo biti, vsaj iz izkušenj vem,... instaliraj winse pa poročaj.

turob2 ::

In kaj ni druge rešitve kot ponovna inštalacija Windowsa?
OK, vrjetno bom poskusil z ponovno namestitvijo, če ni druge rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turob2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243382 (2847) Zheegec
»

Namestitev Windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7710 (516) turob2
»

windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
352538 (1322) denabiker
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919862 (9947) bobi1992
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272169 (1665) Damilko

Več podobnih tem