» »

windows 8

windows 8

marc100 ::

lp, zanima me win 8,..
imam sledeči comp:
grafa integ,do 128mb
p4 intel 3.0ghz
1gb ram
80gb hdd

zanima me če bi delovalo normalno, ter zanima me glede ko ti piše win 8 X64 in X86

zanima ta končnica X64 in x86 pa me zanima kateri bi mi delal na mojem računalniku?
hvala za informacije.

5er--> ::

Delal bi. Potrebuješ X86 različico.

hojnikb ::

delalo bo sam ne preveč hiter.
Rabu boš pa x86 verzijo...
#brezpodpisa

Mentalist ::

Na žalost ne bi delovalo normalno zaradi preslabe grafične, premalo rama itd.. Glede končnic pa, za ta računalnik je primeren 86 torej 32 bitni sistem, ker nimaš 3+gb rama, če bi imel toliko rama, bi pa naložil 64 bit sistem, oz x64
Lool.

opeter ::

Bedarija. Za takšen računalnik je primeren XP (ali starejši sistem) oz. nek Linux z nezahtevnim grafičnim vmesnikom (recimo XFCE).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Robi :P ::

kaj pa win7 na tem
P4 1.8GHz 478 socket
768MB ram
integrirana grafa

Vem da dela že na 1,6Ghz pa na 512MB rama amapak to mi ni pomebno jeba so drajverji za zvok pa sliko...

marc100 ::

hvala za info nisem bil čist zihr glede teh končnic, kul potelj moram dati X86, kul, ja, ram,... ga bom dokupil še kak giga, grafo dobil ati radeon 9600 128mb, al geforce 5200 128mb, tk da bi moralo potem delati normalno.... hvala vsem

dzinks63 ::

Meni je kot testirano delalo ok z P4 3,2HT, 1,5GB rama, približno enako kot z XP-ji. Sem pa imel precej problemom z integrirano grafično, da se je našlo primerne driverje. Pač stara plošča. Sicer pa za tak star sistem so še vedno XP-ji zakon, ali pa Lubuntu ali kaj podobnega.
--------------------------------------------------
kaj pa win7 na tem
P4 1.8GHz 478 socket
768MB ram
integrirana grafa

Za tole pa absolutno XP ali lahek linux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Robi :P ::

ja sej xp dela ok sam sm mislo mal testirat pa sm ugtoviv da pač ne bo šlo :D

klempo ::

Upam da si lahko sposodim temo ... imam starejsi laptop na katerega sem namestil windows 8, zgolj da vidim kako deluje. Vendar mi raje prešel nazaj na XP, vendar ko želim formatirati, mi najde disk vendar nič ne morem storiti. Je imel kdo izkušnje, da je želel iz Windows 8 nazaj na XP?

Lonsarg ::

Ko nameščaš nov OS nima POPOLNOMA nobene veze, kaj je prej gor. Sicer pa, najverjetneje se greš trol baitanje:)

nofaith ::

Nebo delal. Js sm mel p4 2.4ghz 1.5gb rama pa ati 9600 grafo pa mi je napisal da procesor ni podprt ko mi je lovdalo podatke s cdja
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

klempo ::

v bistvu sem pisal to v imenu prijatelja, tudi sam menim da nima veze kaj je bilo predhodno naloženo samo pravi da mu ne pusti formatirat diska v instalaciji drugega operacijskega sistema

technolog ::

@Nofaith: Zato ker si poskušal namestit 64 bitni sistem (x64) na procesor, ki podpira samo 32 bit ukaze ( x86 oziroma ia32 )

Na vse te vaše računalnike poknite gor kako linux distribucijo z XFCE ali LDE grafičnim okoljem. Boste lahko več nardil in hitreje. Sploh če rihtate te računalnike za starše ali stare starše.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Da, bo delal. Zdaj pa dovolj trolanja.

nofaith ::

Ce on trola ns bomo tut mi njega. Normalno da bo delal na 2 leti starmu hardveru če še na mojmu dela ka je 5 let str
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

hojnikb ::

win8 ma bolj kot ne enake zahteve kot win7, tako da če ti dela win7, ti bo delal tudi win8.
#brezpodpisa

Predator ^^ ::

Ampak raje imej Win XP,ker manj rama porabi.
Gnmstle

hojnikb ::

Poraba rama ni problem (več kot ga sistem porabi, bolje je imho), problem je bol procesorska moč in driverji pri starejših sistemih. Seveda, če je rama premal, je težava, ker začne sistem uproablat swap; ni pa težava če je rama dovolj in je ta porabljen..
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Sem že na par starejših računalnikih preizkušal raznorazne OS. Najboljše se odreće XP, Win7 dela, vendar na enakem računalniku dela Win 8 bolje, linuxi so se podebelili, včasih so vsi delali lepo, sedaj Ubuntu, Kubuntu in podobno nabasani delajo celo slabše od Xp ali Win8, najodzivnejši linux preizkušeno leti kot raketa pa je LinuxMint LXDE, praktično enakovreden XPjem, vse to seveda govorim za starejše računalnike. Današnji novi spodobni računalniki pa itak zmeljejo vse, sploh ni važno kakšen OS instaliraš, pač tistega kateri ti je najbolj všeč in ti najbolj odgovarja.

mk818764 ::

Problem:
na windows 8 mi nekaj nastavitev pri ponovnem zagonu računalnika vrže na default, oziroma ne nastavi kot si sam nastavim
to so
- total commander- ne kaže mi google drive čeprav nastavim tako da mi kaže
- ftp server(filezila server) se mi ne minimizira, čeprav odkljukam, pa pri ponovnem zagonu spet ni kljukice.
- utorent se mi tudi ne minimizira v orodno vrstic čeprav klukica tudi obstaja.

Vse je nastavljeno kot treba, ponovni zagonu pa spet ni nastavljeno. To je samo sedaj na win 8.

Xserces ::

kaj ko bi počakal na dejanski izid windowsa... Potem pa bojo tudi programe sčasoma popravili...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mk818764 ::

saj imam licenčne windowse(iz MSDNAA).
Torej so programi "fuč"? Saj programi imajo svoje nastavitve, ki se shranijo ko stisneš safe,torej bi se morale te nastavitve naložit.
Večimoma se, le teh nekaj zgoraj naštetih se ne.

Xserces ::

ja pac bug. Največ boš naredu če to javiš po bug report če imajo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Lonsarg ::

Glede na to, da imaš problema z startup flagi na programih, sklepam, da je Windows 8 spremenil način, kao ti flagi delujejo in je treba to spremeniti v programih, da bo pravilno na windows 8 delalo.

krneki0001 ::

Windows 8 32biten deluje zelo hitro in tekoče na mašini iz leta 2003.
Hardware je pa:
2X Xeon 3066MHz
3.25Gb ram
1X74Gb scsi disk za sistem
2X 2Tb sata 3.0 za podatke
Nvidia quadro FX 1300
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Windows 7 čisto lepo delana starejših, podprtih škatlah.

Samo tiste grafične bonbončke je treba izklopit, pa deluje hitreje kot Windows Xp. Za to je pa dovolj navodil na netu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Assass1n ::

HP 6910p Core duo 2.0GHz, 4Gb ram, 250Gb disk dela 8 bolje od 7 :) le na metro se bo treba navadt 8)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

k4vz0024 ::

Bi z osmico kaj pridobil na hitrosti pri netbooku z Intel Atom N455 procesorjem?

krneki0001 ::

V primerjavi s katerim sistemom. Meni na atomu N470 deluje osmica zelo hitro proti windows 7 ultimate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

k4vz0024 ::

Proti windows 7 ultimate. Za koliko procentov bi lahko ocenil, da si pridobil na hitrosti oz. kolikšen je index v win 7 bil in koliko v win 8?

krneki0001 ::

Ne vem kakšen je index, ker me to na netbooku ne zanima. Je pa boot hitrejši, programi se tudi zaženejo hitreje, vse kar je delalo v win7 dela tudi v win8, so pa še prednosti. Ena izmed prednosti je recimo pri wifi-ju (ni potrebno več dajat na mašino secure clienta za eduroam) in podobne zadeve.

Uglavnem na netbooku s takim procesorjem se splača it na windows 8.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mikko ::

Eno vprašanje.
Windows 8, mail app.

Uporabljam outlook.com, in v mail appu mi kaže Hotmail in Outlook.
V obeh mi prikazuje različne maile. Kje je fora? Je to še bug?
Pa še nekaj v zvezi z outlook.com - Kje odpravim rojstnodnevne opomnike po koledarju?

krneki0001 ::

enako je pri googlu in windows mail. Pokaže samo toliko kot imaš nastavljeno v nastavitvah - ponavadi samo maile za 3 dni. Pojdi v nastavitve in nastavi kaj bi rad videl.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

KTr1sk ::

glede gonilnikov pri starih računalnikih je res največji problem grafična kartica, na mojem sekundarnem pcju (prenosnik) z konfiguracijo:
P4 3.0Ghz
1,5Gb ddr1
80GB 2.5" IDE
in integrirana grafika intel extreme hehe ...in to je to vse ok samo grafika ni pravih gonilnikov in videi štekajo (youtbe itd..) kar pa na winXP delajo brez težav!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

denabiker ::

imam en star prenosnik hp 8430, pa me zanima, če bo kaj hitreje delal na WIN 8 x64? Sedaj imam WIN 7. Na žalost sem obsojen na WIN, ker uporabljam programe za službo, ki so pisani za WIN, drugače bi dal linux gor.

tole je noter:
PROCESSOR: Intel T2500 Core Duo (2.0 GHz)
GRAPHICS: ATI Mobility Radeon X1600 with 256 MB
SCREEN: 15.4-inch WSXGA+ (1680 x 1050)
HARD DRIVE: 80 GB 5400RPM SATA
MEMORY: 2GB DDR2 667 PC2-5400 DUAL (2x1GB)

Kako bo kaj z driverji za to staro grafično?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414093 (10357) Spajky
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821042 (14042) Apache90
»

Driverji-Windows

Oddelek: Operacijski sistemi
331045 (639) hojnikb
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515905 (4960) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569192 (8372) Qushaak

Več podobnih tem