» »

Skriti deli Windows Blue

Skriti deli Windows Blue

vir: ZDNet
Slo-Tech - Microsoft je prejšnji mesec izdal predogledno različico naslednje izdaje Oken, imenovane Windows 8.1 oz. Blue. Z njo naj bi popravili nerodnosti Osemke in delno - denimo z delno vrnitvijo Start Menija - jim je to tudi uspelo. Se pa notri skriva tudi nekaj stvari, ki vsem najbrž ne bodo všeč.

Že takoj na začetku vam Okna skušajo podturiti registracijo in prijavo s pomočjo spletnega "Microsoft računa" pri Outlook.com, za razliko od doslej običajnega lokalnega računa. Spletni prijavi se je sicer mogoče izogniti, a je treba biti vztrajen, naknadno pa je le stežka rešiš. Outlook.com je izjemno NSA/FBI-friendly, pa še težave s prijavo boste imeli, če vam kdo odtuji e-poštni račun. Kako že gre ...

Poleg prijave mislijo Okna verno slediti tudi vašim iskalnim navadam. Search charm bo ob vsakem iskanju po novem prožil tudi Bing poizvedbo, rezultate pa oplemenitil tudi z zadetki iz nekaterih spletnih trgovin in celo oglasi. Nazadnje je to s svojo iskalno lečo poskušal Canonical, a bolj kot zaslužke je bilo videti predvsem razjarjene odzive. Seveda se poraja tudi vprašanje, če bodo nova Okna - v stilu mobilnih telefonov - odpošiljala še kakšne podatke o rabi računalnika. Pritajeno prisluškovanje oz. prepoznava obrazov sta oba potrjena za ta novi Kinnect, saj se Microsoft tako nadeja možnosti bolj relevantnih oglasov za prisotne v dnevni sobi. Otrokom tako več ne bo treba kazati oglasov za starše, oz. obratno.

Novi pregledovalnik fotografij je izgubil en lep kup funkcij. Microsoft naj bi na željo Facebooka umaknil podporo za pregledovanje Facebook fotografij, istočasno pa s seznama možnih virov fotografij odstranili še Flick, SkyDrive (?) in računala v lokalnem omrežju. Trenutno ostajajo samo lokalne fotke. Facebook naj bi načrtoval zamenjavo s svojo lastno Metro aplikacijo, za Yahoo!/Flickr se še ne ve, SkyDrive pa se bo skoraj zagotovo vrnil do končne različice.

In za konec - v Oknih 8.1 je že na voljo delujoč HTML5 DRM. Najava in delovna skupina sta bili šele februarja, a delo je očitno že končano. Na Oknih 8.1 si tako lahko, če ste v ZDA seveda (oz. fejkate skozi VPN), lahko vklopite Netflix brez potrebe po Silverlight predvajalniku. Zadostuje Internet Explorer 11, ki dešifiranje DRM-janega videa lepo delegira naprej Windows Media Playerju. Reč dela lepo in hitro (ob bistveno manjši obremenitvi procesorja), industrija pa že pravi, da je uradno (W3C) standardiziran DRM znotraj "odprtega" standarda HTML5 dobra stvar za potrošnika, ker sicer nikoli ne bi dobili vseh teh "lepih stvari".

194 komentarjev

«
1
2 3 4

d4vid ::

... še nekaj razlogov da bo treba počas it na Linux :)

Še malo pa bom mel debian za primarni OS, sedaj mi laufa na serverju in na desktopu. Pa postavil bom še mail server. Iz gmaila sem šel na outlook, ker je postal gmail plačliv, če si hotel mail s svojo domeno. Sedaj pa vidim, kaj počnejo s podatki in resno razmišljam, da bi vse mel doma. Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

technolog ::

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).


Ja, razmišljam o Roundcube sam ne vem kako je če mi zmanka elektrike ali pa net vn vrže in mi medtem nekdo pošlje pošto... Jo dobim vseeno ali ne?

EDIT: Manjarota moram pa probat, MATE DE? Na mojem PCju bi celo moglo delat :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

ProGTX ::

Pač različne filozofije :)

Izmed naštetih stvari mi niso všeč prisluškovanje (če sploh bo oziroma ali bo sploh pomembno), vrnitev Start gumba (lahko bi dali izbiro vklop/izklop) in zmanjšanje možnosti povezovanja več računov v Metro aplikacijah (ne le pregledovalnik slik, tudi koledar in pošta naj bi izgubila povezovanje z Googlom). Za ostale stvari se ali ne sekiram ali pa jih pozdravljam. Microsoft račun je super zadeva, ko bi vsaj več stvari sinhronizirali (namizne aplikacije). Dodatno iskanje po spletu je prav tako super - lahko bi sicer dodali izbiro iskalnika, oglasov se pa ne veselim, čeprav me ne motijo pretirano. Tudi DRMja se sicer ni veseliti, vendar običajno ni problematičen.

roscha ::

Hehe paranoiki. Nimam problemov s tem kako M$ vohuni. Če nisem nič slabega naredil mi je vseeno. Uporabniška izkušnja bo pa vseeno boljša. Nehajte se bat za brezveze. A ste vsi teroristi a kaj?



SARCASM OFF

Osebno mi je povsem vseeno kaj se še (i)zmislijo pri malemu mehkemu. Že par let ne uporabljam tega vohunskega polprodukta. Debian user.press

b3D_950 ::

> "Jo dobim vseeno ali ne? "

Mail boš vseeno dobil - lahko da z večjo zakasnitvijo kot običajno. Odvisno koliko časa je server offline, če pa še vedno ne gre skozi pa pošiljatelj dobi opozorilo, da mail ni bil poslan. Limit je običajno 5 dni - odvisno kako je MTA na strani pošiljatelja nastavljen.

driver_x ::

d4vid je izjavil:

... še nekaj razlogov da bo treba počas it na Linux :)

Še malo pa bom mel debian za primarni OS, sedaj mi laufa na serverju in na desktopu. Pa postavil bom še mail server. Iz gmaila sem šel na outlook, ker je postal gmail plačliv, če si hotel mail s svojo domeno. Sedaj pa vidim, kaj počnejo s podatki in resno razmišljam, da bi vse mel doma. Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..


Sam imam tako postavitev že več let. Le da uporabljam cyrus za imap, za web pa squirrelmail. Za moje potrebe zadostuje UPS, ki mi celoten sistem drži pokonci kakšno uro, linija pa mi je v vseh letih padla le enkrat (in to ravno takrat, ko sem bil na službeni poti!).

skika ::

roscha je izjavil:

Hehe paranoiki. Nimam problemov s tem kako M$ vohuni. Če nisem nič slabega naredil mi je vseeno. Uporabniška izkušnja bo pa vseeno boljša. Nehajte se bat za brezveze. A ste vsi teroristi a kaj?



SARCASM OFF

Osebno mi je povsem vseeno kaj se še (i)zmislijo pri malemu mehkemu. Že par let ne uporabljam tega vohunskega polprodukta. Debian user.press


Res je bedno življenje podrejenu strahu. Moje sožalje.

Upam, da se izvlečeš:'(

LuGi ::

paranoid much

komaj cakam 8.1 8-)

Malajlo ::

Linija pade VEDNO takrat, ko si odsoten. V zadnjih deset in več letih preverjeno. Tudi diski so takrat crkovali.
Za mejle si nastavi sekundarni MX server. Smo včasih temu rekli mailholder al kako že. Tja bodo vsi mejli prišli, ko boš nedosegljiv (zaradi izpada ob padcu meteorita, ki potolče 99% civilizacije). Ko si spet online (mali sivi povežejo potrgane kable do tebe), ti sekundarc prepošlje zamujeno. In to nekateri odsvetujejo, za firme je pa vseeno dobro (google "secondary MX").
Sem že kak giga mejlov na tak način prepumpal, ko je bager izvlekel optiko "ja tm zraven jaška je bla! Kaj sem pa vedu, da je to vod za internete!"

TESKAn ::

Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..

Na drugi lokaciji (recimo pri starših...) si postaviš en mali sekundarni email server na raspberry piju. Pokuri malo in nadomesti primarni server, če je ta dlje časa offline.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nummy ::

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).

Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P

Ales ::

b3D_950 je izjavil:

Mail boš vseeno dobil - lahko da z večjo zakasnitvijo kot običajno. Odvisno koliko časa je server offline, če pa še vedno ne gre skozi pa pošiljatelj dobi opozorilo, da mail ni bil poslan. Limit je običajno 5 dni - odvisno kako je MTA na strani pošiljatelja nastavljen.


Mail bo prišel samo pod pogojem, da je DNS ustrezno nastavljen oz. da so zapisi vsaj še v cache-ju. Če je npr. DNS na istem strežniku in pride do tako dolgega izpada, da tudi DNS cache poteče, potem pošiljatelj dobi odziv da domena ne obstaja in dobi mail takoj zavrnjen.

Če pa DNS zapisi obstajajo in samo mail strežnik začasno ni dosegljiv, potem bo mail čakal in se bo dostava izvršila kasneje. Za to ni poteben niti sekundarni MX. In če DNS v celoti pade, je sekundarni MX popolnoma nekoristen.

Kakorkoli se že obračate glede backup strežnikov, vedno najprej poskrbite za skundarni DNS...

CyberPunk ::

Če za trenutek odmislim ostale "probleme"... a se nobenemu ne zdi milo rečeno žaljivo, da v časih 27-inčnih ali drugih gromozanskih zaslonov z velikimi resolucijami forsirajo full-screen skoraj-single-tasking "metro" aplikacije? Saj to je že na DOSu tako laufalo. Saj vem, pač ostaneš na normalnih desktop aplikacijah, ki jih razporejaš poljubno naokrog, ampak vseeno...

Malajlo ::

Ti pa imaš čas polagat okna po zaslonu... Jaz imam dva monitorja. Na enem delam, na drugem (notebook) pa visi metro(!) skype in outlook. Vse ostalo mi pa blinkne v betico, ko se zgodi.
Zakaj bi sicer moral gledati spremembo tempreature na weather aplikaciji? Pa tisti PDF sem enkrat prebral in če ga rabim kot referenco, si ga odnesem nekam v glavnino enga od zaslonov ali pa na rob (enega) zaslona.
Že tako rabim pri delu izključno samo en monitor in je vse ostalo samo distraction. Ok, res pa da jaz delam in nekaj naredim in se ne afnam.

d4vid ::

TESKAn je izjavil:

Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..

Na drugi lokaciji (recimo pri starših...) si postaviš en mali sekundarni email server na raspberry piju. Pokuri malo in nadomesti primarni server, če je ta dlje časa offline.


Nažalost trenutno živim pri starših in me ne skrbi da bi padel net dol zaradi napake od mene do centrale, ampak da pade dol pri meni. Namreč ko smo vlekli kable, smo postavil modem pri stari mami zraven TVja. Vendar je mama vedno panična, in vedno ko gre spat enostavno spuli ven vse skupaj. Ko pa grmi, pa sploh da ne govorim da vedno zganja paniko da ji bo hiša pogorela itd...
Sem pa prevezal modem na svoj štrom (wannabe PoE fora, na moji strani PSU) pa bel izolirtrak čez LEDice, vendar je opazila in AMIS klicala kako da še vedno gorijo lučke ter zakaj tolk hitro utripajo... ;((Vglavem sedaj zbiram pogum da prestavim modem k meni v moj "server plac" :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

xxx ::

Hja Linux je na workstationu še vedno prevelik jajc, bo treba na Windows 7 vztrajat dokler se ali Linux ne spili ali pa Microsoft dojame, da tako ne bo šlo...

Malajlo je izjavil:

Linija pade VEDNO takrat, ko si odsoten. V zadnjih deset in več letih preverjeno. Tudi diski so takrat crkovali.

Hai. Pridem iz dopusta in je en disk mirrorja fuč. Eno leto prej pa napajalec od routerja šel po gobe. Prekleti murphy.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

k4vz0024 ::

M$ postaja vse večje razočaranje.

Komaj smo se rešili UDBE že nam natikajo nove uzde:|

technolog ::

Sej se je Linus pohecal, da se bo novi Linux 3.11 imenoval:

Linux 3.11 for Workgroups :)

MrStein ::

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

Misliš "vse to", kar še uradno sploh ni "zunaj"? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xxx ::

Meni je samo žal, da je edina trenutna alternativa Linux, pcbsd se sicer krepi ampak še vedno visi na enakem sranju od Xov, Unitya pa niti omenjal ne bom. Majhen up ostaja sicer v rusiji z reactos-om, ki bi Linuxu dokončno vzel vse upe, da se razširi na workstatione, zal pa je dev. crew premajhen, da bi kaj naredil hitro.
Pa pa...

Jaka83 ::

Malajlo je izjavil:

Ti pa imaš čas polagat okna po zaslonu... Jaz imam dva monitorja. Na enem delam, na drugem (notebook) pa visi metro(!) skype in outlook. Vse ostalo mi pa blinkne v betico, ko se zgodi.
Zakaj bi sicer moral gledati spremembo tempreature na weather aplikaciji? Pa tisti PDF sem enkrat prebral in če ga rabim kot referenco, si ga odnesem nekam v glavnino enga od zaslonov ali pa na rob (enega) zaslona.
Že tako rabim pri delu izključno samo en monitor in je vse ostalo samo distraction. Ok, res pa da jaz delam in nekaj naredim in se ne afnam.


Jaz imam pa v službi dva monitorja in ne boš verjel, veliko lažje delam, kot če bi imel samo enega. Sploh ker je fino imet na polovici enega monitorja Outlook in orodja za CAD, na drugem pa čez cel ekran platno za risat. Če bi imel še tretjega, bi imel zraven odprt še kak referenčni dokument, tako ga pač odpiram na sekundarnem monitorju in malo preklapljam.

Ampak vsakemu svoje...

xxx ::

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

Igrice delujejo in celo obstajajo za windowse, aplikacij je reda 100x vec, problemov z hardwarom skoraj ni, dev. enviroment je kilometre pred vsemu kar open source lahko ponudi... mislim, da so neki drugi uporabniki (trzni delez 2%) vredni obcudovanja :)) Če ne bi bil linux desktop še vedno na nivoju windows 3.1 (z lepšimi slikami), bi že davno vsi prešaltali...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

Search charm bo ob vsakem iskanju po novem prožil tudi Bing poizvedbo, rezultate pa oplemenitil tudi z zadetki iz nekaterih spletnih trgovin in celo oglasi.

Uporabnik bo torej kupil računalnik in ob tem seveda plačal tudi OS. In ko bo po svojem disku iskal svoj dokument, bo OS to njegovo iskalno zahtevo posredoval NSA in mu v 'zahvalo' pokazal še par oglasov.
Še dobro, da te napredne uporabniške izkušnje ne bom nikoli deležen.

k4vz0024 ::

Mislm pa bo EU tole sr* pojedla?

xxx ::

kitaj je izjavil:

Še dobro, da te napredne uporabniške izkušnje ne bom nikoli deležen.

Ne sekiraj se, verjetno bo en servis za postavit na disabled, pa bo zadeva šla stran. Nič takega v glavnem, kar bi windows uporabnike pahnilo v beračijo.

Sicer pa verjetno samo delajo bav bav zato da bodo lahko stotino tega res spravili v windowse :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Malajlo ::

Jaka83 je izjavil:

Jaz imam pa v službi dva monitorja in ne boš verjel, veliko lažje delam, kot če bi imel samo enega. Sploh ker je fino imet na polovici enega monitorja Outlook in orodja za CAD, na drugem pa čez cel ekran platno za risat. Če bi imel še tretjega, bi imel zraven odprt še kak referenčni dokument, tako ga pač odpiram na sekundarnem monitorju in malo preklapljam.

Ampak vsakemu svoje...

Čak, ACAD je čisto nekaj drugega. In tega v metro okolju ne boš videl. O tem sem govoril.
Drugače pa wide zasloni in metro programi delajo in so uporabni. Mogoče bi še pasico spodaj dodali. Za kake skype/lync aplikacije. Samo da prebijejo(mo) delež 1600x900 zaslonov, pa bo tudi to.

Jaka83 ::

Osebno so mi Metro aplikacije totalno neuporabne, oziroma zasedejo preveč prostora na velikih ekranih za zelo malo učinka. Zdaj z W8.1 bo mogoče kaj bolje, ker naj bi se dalo metro aplikacijam poljubno nastavljati velikost (vsaj vertikalno, kot sem slišal).
Doma imam W8 in so mi všeč, čeprav na istem računalniku za delo raje uporabljam OS X - enostavno je bolj "smooth", v službi sem pa več kot zadovoljen z W7, ki na HP workstation-u delujejo super.
Ne vem zakaj folk jamra glede start gumba, funkcionalnost je še vedno na nivoju, če ne celo stopničko višje - enostavno stisneš start knof na tipkovnici in začneš tipkat, search ti pa prikaže zadetke - tako kot v W7 in kar je še bolje, po kategorijah je razdeljeno. Skratka W8 so po mojem mnenju fajn, samo metro aplikacije so zaenkrat mimo. :)

kitaj ::

xxx je izjavil:

Ne sekiraj se, verjetno bo en servis za postavit na disabled, pa bo zadeva šla stran.

Saj se ne sekiram, samo zanimivo se mi zdi, da ljudje v računalnikih povsem brez težav sprejemajo metode, proti katerim se sicer aktivno borijo, če je potrebno gredo za to tudi na ceste in trge.
Zabavno bo tudi gledat povprečne uporabnike Oken, kako onemogočajo servise. Upam, da bo za to kaka ikona na namizju >:D

Nikec3 ::

Windows 8 je kul, če zbrišeš vse metro aplikacije.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Looooooka ::

podturiti?
Pa ne, da je Microsoft zacel adidas trenirke nosit? :D

energetik ::

Ni panike, Win7 ima podporo še do 2020.
Potem pa kot ste že nekateri napisal, prehod na Linux. Mogoče že prej.
Niti pod razno ne mislim še na PC gledati kakšnih reklam, ko brskam po lokalnem disku in gledam svoje slike. Še manj pa kakšne info brez vednosti pošiljati naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dope1337 ::

Že takoj na začetku vam Okna skušajo podturiti registracijo in prijavo s pomočjo spletnega "Microsoft računa"


S tem delom se pa strinjam ... Pa ne sam na začetku, vsepovsod te silijo s tem MS accountom. Sej je res, da je za tiste, ki si želijo imeti vse v oblaku to superduper pa to, ampak ni treba vsiljevat, dost je da ponudiš ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

MrStein ::

xxx je izjavil:

Meni je samo žal, da je edina trenutna alternativa Linux, pcbsd se sicer krepi ampak še vedno visi na enakem sranju od Xov, Unitya pa niti omenjal ne bom. Majhen up ostaja sicer v rusiji z reactos-om, ki bi Linuxu dokončno vzel vse upe, da se razširi na workstatione, zal pa je dev. crew premajhen, da bi kaj naredil hitro.

A MacOS pa se ti je skril pod "reality distorting forcefield" ? ;)

Jaka83 je izjavil:


Ne vem zakaj folk jamra glede start gumba, funkcionalnost je še vedno na nivoju, če ne celo stopničko višje - enostavno stisneš start knof na tipkovnici in začneš tipkat, search ti pa prikaže zadetke - tako kot v W7 in kar je še bolje, po kategorijah je razdeljeno.

Ne, ni bolje.
V kategorije je bilo že na 7 razdeljeno.
Razlika je, da si tam prosto prehajal med kategorijami, zdaj pa je to dodaten korak ali dva (v bistvu trije dodatni pritiski na tipko, da recimo iz apps zadetkov v Control Panel, pardon, Settings zadetke prideš. Pa enotnega pregleda nimaš.).

kitaj je izjavil:

xxx je izjavil:

Ne sekiraj se, verjetno bo en servis za postavit na disabled, pa bo zadeva šla stran.

Saj se ne sekiram, samo zanimivo se mi zdi, da ljudje v računalnikih povsem brez težav sprejemajo metode, proti katerim se sicer aktivno borijo, če je potrebno gredo za to tudi na ceste in trge.
Zabavno bo tudi gledat povprečne uporabnike Oken, kako onemogočajo servise. Upam, da bo za to kaka ikona na namizju >:D

Hmm, kdo je že prvi uvedel reklame?

A enako kot če Linux konfigurirajo? Ali imaš dvojna merila?

Nikec3 je izjavil:

Windows 8 je kul, če zbrišeš vse metro aplikacije.

Zakaj bi jih brisal? Preprosto jih ne zaženeš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jacal ::

Looooooka je izjavil:

podturiti?
Pa ne, da je Microsoft zacel adidas trenirke nosit?


/Puristični pododdelek/

Izraz 'podturiti' sem takoj opazil in se mi je zdel prav posrečeno uporabljen. Prinese nekaj dodatnih nians (npr. razkuri nasprotnike 'trenirkarjev').

Zataknil pa sem se bil ob rabo izraza 'verno' namesto 'zvesto'. Pogosto neveščega pisca zmede, ko ima beseda v podobnih jezikih različen pomen. Je pa, po drugi strani, v redu, da piscu tuji jeziki niso tuji.

Spc ::

Sem za hec stestiral Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition in ne zahtevajo outlook.com accounta.
Seveda pa so to serverski windowsi in ne client windowsi.
 

ScumbagSteve ::

d4vid je izjavil:

... še nekaj razlogov da bo treba počas it na Linux :)

Še malo pa bom mel debian za primarni OS, sedaj mi laufa na serverju in na desktopu. Pa postavil bom še mail server. Iz gmaila sem šel na outlook, ker je postal gmail plačliv, če si hotel mail s svojo domeno. Sedaj pa vidim, kaj počnejo s podatki in resno razmišljam, da bi vse mel doma. Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..


Če si že imel raćun s svojo domeno potem ti ni potrebno plačevati ničesar. Plačljivo je samo za tiste, ki so se registrirali PO spremembi
Scumbag Štefko

RejZoR ::

Malajlo je izjavil:

Ti pa imaš čas polagat okna po zaslonu... Jaz imam dva monitorja. Na enem delam, na drugem (notebook) pa visi metro(!) skype in outlook. Vse ostalo mi pa blinkne v betico, ko se zgodi.
Zakaj bi sicer moral gledati spremembo tempreature na weather aplikaciji? Pa tisti PDF sem enkrat prebral in če ga rabim kot referenco, si ga odnesem nekam v glavnino enga od zaslonov ali pa na rob (enega) zaslona.
Že tako rabim pri delu izključno samo en monitor in je vse ostalo samo distraction. Ok, res pa da jaz delam in nekaj naredim in se ne afnam.


Potegneš okno na levi rob, pa ti ga vrže čez levo polovico. Isto za desno stran in si v 2 sekundah nardiš side to side. Imaš lahko odprtih 6 oken, daš razpredi in ti vse pomanjša tko da vidiš vseh 6 nankrat. Multitasking ftw @ Win7... Metro je edino korak nazaj. Bedast Start menu, ki prekrije VSE kar imaš na ekranu. Ko nekaj zaženeš spet prekrije VSE. Z task switching moraš pa miš premikat v jeben levi kot zgoraj kjer se spet aplikacije zlagajo na najbolj lesen možen način. Totalna bedarija, kot da je designiral vmesnik nekdo, ki v lajfu ni multitaskal in se mu je zdel MS-DOS noro večopravilen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CyberPunk ::

Malajlo je izjavil:

Ti pa imaš čas polagat okna po zaslonu... Jaz imam dva monitorja. Na enem delam, na drugem (notebook) pa visi metro(!) skype in outlook. Vse ostalo mi pa blinkne v betico, ko se zgodi.
Zakaj bi sicer moral gledati spremembo tempreature na weather aplikaciji? Pa tisti PDF sem enkrat prebral in če ga rabim kot referenco, si ga odnesem nekam v glavnino enga od zaslonov ali pa na rob (enega) zaslona.
Že tako rabim pri delu izključno samo en monitor in je vse ostalo samo distraction. Ok, res pa da jaz delam in nekaj naredim in se ne afnam.

Bistvo je svoboda pri razporejanju zadev po enem ali večih zaslonih, tako kot stvari na pisalni mizi (res ne vem, od kod si pobral "čas polagat okna po zaslonu" in "afnam").
Bistvo je, da imam lahko v enem kotu recimo IM aplikacijo, v drugem kakšno analogno uro za hiter pogled, če se kaj dogovarjaš, nekje na strani Outlook, na sredi recimo dokument, na katerem delaš, v enem koncu ali na drugem zaslonu kakšno preglednico, ki jo rabiš imeti pri roki, ko delaš dokument. Ampak to je samo en od neštetih primerov. Predvsem pa tudi to, da v normalnem okolju do Windows 7 lahko kateregakoli od teh oken primeš in premakneš, če rabiš kaj drugega pred sabo ali kakšen drugačen razpored. Tako kot na zaresni pisalni mizi premakneš papir ali ga daš zraven drugega, če je to potrebno. Pač normalno delo in fleksibilno okolje.
Tega v metroju, kot sem ga sprobal, nisem videl. Sem pa pri nekaterem folku opazil, da bodo v klasičnih Windowsih ne glede na to, ali imajo 27" ali 15" zaslon (in ne glede na to, ali se bo glavni del aplikacije, recimo stran v Wordu, dejansko kaj več pokazal), aplikacijo maksimizirali. Do tistega trenutka pa bodo v enem čudnem "nič ne vidim" modu. Izgleda, da se Metro fokusira predvsem na take modele, v pogubo vseh ostalih. >:D

murmur ::

Nummy je izjavil:


Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P


Pri meni je ravno obratno :D

cegu ::

d4vid je izjavil:

... še nekaj razlogov da bo treba počas it na Linux :)

Še malo pa bom mel debian za primarni OS, sedaj mi laufa na serverju in na desktopu. Pa postavil bom še mail server. Iz gmaila sem šel na outlook, ker je postal gmail plačliv, če si hotel mail s svojo domeno. Sedaj pa vidim, kaj počnejo s podatki in resno razmišljam, da bi vse mel doma. Samo ne vem kako je če mi pade dol net ali pa zmanka štroma za nekaj ur in mi medtem nekdo pošlje mail..


Od kdaj je plačljiv? Jaz še ne plačujem nič.
Pa če si za, lahko strežnike postaviva skupaj. Zravn bi pa jaz sprogramiral še Asterisk, da se izognemo Skype-u in Vibru in uporabljamo svojo kriptirano komunikacijo.

techfreak :) ::

Od kdaj je plačljiv? Jaz še ne plačujem nič.

Obstoječi uporabniki imajo zastonj, kakor so tudi prej imeli, novi uporabniki pa imajo plačljivo.

MuadDib ::

1. Kako lahko dopuscate, da M$ vlece mastne denarce iz vasih zepov? Sodeluje pri razvoju ogromno programske opreme, razvijalci pa se zavezejo da bodo razvijali IZKLJUCNO za M$!!

2. Sam uporabljam Ubuntu (s cairo dockom je vse skupaj mnogo lepse) in sem nadvse navdusen. Vendar pa se pojavi tezava, ko potrebujes kaksen program (npr. SolidWorks), za katerega moras imeti celo M$ SQL bazo!!! Odprta, prijazna mySQL ni ok!

Sam sem prisel do zakljucka, da ne placam vec za buge (M$), ce pa jih lahko dobim brezplacno (pa se manj in hitreje odpravljene!). Zal moram imet nekje eno verzijo crne kopije M$ OS, da lahko poganjam tale sw pisan SAMO za M$! Upam da bodo kmalu casi, ko bodo programi bolj univerzalno napisani in uporabljali ugodnejse resitve za koncnega uporabnika, kot tudi sistemskega administratorja.

LP, BB

Relanium ::

Jah, prej šaltamo boljše bo.
MS pa zgleda s tem samo pospešuje zadeve hvalabogu,
samo nekateri še moraj videt malo širšo sliko in si upat probat kaj novega.

Ubuntu in sorodniki majo zdaj dobro šanso :)

Nummy ::

Relanium je izjavil:

Jah, prej šaltamo boljše bo.
MS pa zgleda s tem samo pospešuje zadeve hvalabogu,
samo nekateri še moraj videt malo širšo sliko in si upat probat kaj novega.

Ubuntu in sorodniki majo zdaj dobro šanso :)

Boš kmal obupu, ko boš hotu kak priljubljen program/igro pognat tam gori... :)

ScumbagSteve ::

Hmmm, čudno, nihče še ni jabolčnih izdelkov omenil kot alternativo - mene mika nek mbp 13"... pa še Steam ima vedno več zadev za jabolčni OS.
Scumbag Štefko

Relanium ::

Oni niso ravno alternativa IMO, če so pa tako zaprti.

LightBit ::

Nummy je izjavil:

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).

Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P


WINE = Wine Is Not an Emulator.
Sicer pa stari programi (Win2k naprej) z WINE večinoma bolje delajo kot na novih Windowsih.

ScumbagSteve ::

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:

technolog je izjavil:

Kako lahko windows uporabniki vzdržite vse to? Občudovanja vredno.

d4vid: Manjaro Linux za OS. Kar se pa tiče maila, pa glede na to, da imaš server, gor namesti roundcube, pa boš pošto pregledoval na podoben način, v web vmesniku, brez, da bi vmes morala iti preko googla (seveda moraš potem kupit svojo domeno).

Ja ko bodo VSI programi, ki mi sedaj laufajo na winsih, laufali na linuxu NATIVE brez kakrč+šnegakoli emulatorja (tu imam v mislih tudi starejši programi, ki so že out of production cycle), potem pa lahko razmišljam o linuxu, do tedaj pa pač uporabljamo winse in jih probamo čimbolj modificirat, da nam ne težijo življenja :P


WINE = Wine Is Not an Emulator.
Sicer pa stari programi (Win2k naprej) z WINE večinoma bolje delajo kot na novih Windowsih.


Scumbag Štefko
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft primoran umakniti ime "SkyDrive"

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
4315323 (13155) matejdro
»

NSA in Microsoft prestrezala komunikacijo pred šifriranjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13049641 (44663) Truga
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931031 (25082) krneki0001
»

IE 10 vendarle z vklopljenim Do-Not-Track

Oddelek: Novice / Zasebnost
368855 (7455) Icematxyz
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5119608 (16365) darkolord

Več podobnih tem