» »

Raid 10 in claspnp.sys win7 hang

Raid 10 in claspnp.sys win7 hang

tanatos13 ::

Živjo

Po odstranitvi dvd enote med delovanjem rač. se je pojavila napaka. Win se ustavi in ponovno zažene. V safe modu pride do classpnp.sys potem pa štek. v raid 10 polju iz štirih 1TB diskov je status degradet ot rebild odvisno kak ga prime.

Ker noben fix in cmd ukaz ne popravi zadeve sem naredil naslednje

Sistem sem instaliri ob odklopljenem raid polju na nov disk
sistem se je instaliral celo večnost 6ur na i5 proc.
Potem ko je bila instalacija koncana je sistem delal normalno.
Takoj ko sem priklopil nazaj Raid polje se je napaka ponovila, ker sem mislil da gre za okvarjen disk sem enega- tistega ki je javljal napako, nadomestil.
Ni pomagalo, ista napaka.

Vse se ustavi zopet na classpnp.sys

Problem je samo da imam meni pomembne podatke na raid diskih in moram do njih priti.

Ima kdo kakšne izkušnje z onbord RAID10 ali classpnp.sys??

Kak Nasvet? Rešitev?

Vsakršna pomoč dobrodošla

andrej02 ::

classpnp.sys je "Microsoft Windows SCSI class system file" (diski v RAID se pokažejo kot SCSI diski, classpnp.sys je pa očitno del gonilnika za SCSI diske).
Fino bi bilo, da nam še malo več napišeš o strojni opremi tvojega računalnika.

Ena opcija je da vzameš Ubuntu, ga zbootaš v live načinu in potem v disk utility preveriše SMART data vsakega diska.
Pa če se po neki logiki RAID polje v Ubuntu normalno pokaže, čimprej prekopiraj vse podatke z RAID polja nekam drugam in se šele potem ubadaš z RAID poljem.

tanatos13 ::

mb ASUS P8 H67-M PRO
cpu INTEL i5 2XXX
RAM 8GB HAYPER X (sedaj samo še 4 ker sem 4 ven vzel in posamično preizkušal, da nebi ram nagajal)
4x wd blue 1tb
1xoptična enota

na ubuntu sm že pomislil, vendar sem hotel v začetku ubuntu instalirat ne win, pa ga nism mogel.
kot sem takrat zasledil cca 2 leti nazaj ubuntu ne podpira software RAIDa kot je bilo nekje zapisano, če je ločen kontroler da deluje če jepa onbord RAID da je pa v večini primerov neka software različica RAID controlerja in ne deluje z linux..
je pa res da nism probal.

bom preizkusil s Ubuntujem.

Še ena zadeva je:
V biosu, ko prikaže status RAID polja mi napiše degrated, ko greš v RAID nastavitve ti ponudi Recover, potrdiš, napiše REBILD status. Spodaj pa : da se obnoivitev dokonča v operacijskem sistemu.

andrej02 ::

Predvidevam, da imaš OS nameščen na posebaj disku?

Sem na hitro preveri in Ubuntu bi moral videti Intel RAID polje.
Preden priklopiš RAID polje, namesti tole na Windows https://downloadcenter.intel.com/Detail...

tanatos13 ::

Sem DL ko sem zagnal namestitev mi je javilo da sistem ne izpolnjuje pogojev(to je bilo preden sem v biosu vklopil raid in priključil diske) ko sem raid vklopil in diske priklopil nisem prišel v sistem, če raid isklopim in odklopim diske bom v sistemu ampak na isti točki.

Ravno prenašam ubuntu pa da vidmo, baje je velika verjetnost da je odpovedal controler na plošči.

andrej02 ::

No poročaj ko boš kaj izvedel z Ubuntu-jem.

tanatos13 ::

Ubuntu

RAid omogočen diski priklopljeni - boot iz cdja ubuntu ustavi se pri iskanje omrežnih nastavitev. pred izbiro za instal ali run

raid omogočen diski izklopljeni --- normalno instaliral ubunti by side w7

ubuntu normalno deluje
takoj ko sem priklopil diske se ustavi pri nalaganju



Imam vprašanje še glede varnostne kopije win7 katero imam (narejena z win7- vdelana opcija ki je in ti ponudi da se naredi varnostna kopija) vendar nevem kaj sem takrat izbral da se naj koppira.
nevem ali se povozi samo c particijo ali vpliva tudi na druge particije?

andrej02 ::

Zakaj pa ne odklopiš RAID in restavriraš iz backup-a?

tanatos13 ::

backup imam ustvarjen samo za sistemsko particijo vsaj po velikosti sodeč - 80 GB
ker sem se zanašal na raid nism kopiral ostalih stvari

meni se gre za podatke na eni izmed particij v RAID polju
takrat sem razmišljal da je dobro da je sistem na tudi na raidu...

v preteklosti sem uporabljal acronis, tokrat sem pa enkrat čisto po naključju dal narediti backup iz win. tukaj pa nevem, če bi to naredil ker me opozori da bojo vsi podatki na disku zamenjani z podatki iz slike - ne reče particije ampak disk, mogoče stvar prevoda, bi pa rad bi 110% prepričan da ni varijante da mi spremeni ostale particije.

Ima kdo izkušnje kako je z obnavljanjem iz win7 obnovitvenim orodjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
749159 (5640) levaky
»

Windows 7 64bit zmzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
10872 (797) Kurzweil
»

win 7 zagon

Oddelek: Operacijski sistemi
5746 (645) amigo_no1
»

Problem z WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
131441 (1303) fosil
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293589 (2348) element

Več podobnih tem