» »

win 7 zagon

win 7 zagon

eboycina ::

Pozdravljeni,

imam eno težavo z Win7 na prenosniku.
Že en čas se pojavlaj opozorilo: Immediately back-up your data and replace your hard drive. a failure may be imminent.
press F1..

stisnem F1 .. se pojavi

- Lauch startup repair (recommended) -> če dam to en čas čaka (Loading files...) potem pa kar black screen in to je to
- če grem start windows normally mi nalaga windows, nato za zelo kratek čas pokaže nek blue screen (ni šans da ustavim ali preberem) in ponovno zažene.
- če grem v safe mode se stvar ustavi pri CLASSPNP.SYS en čas čaka.. nato ponovno zažene

- če zaženem kak Windows7PE ali Acronis al kak koli live CD pa ne morem do D: particije, kjer so podatki in OS.
- če poskusim vstavit Win7 v DVD pogon in dat ali ponovno inštalacijo (se mi enako ustavi pri ozadju enakem kot je login screen in zmrzen) ali repair your computer (v tem primeru se nekaj trudi, nato znova zažene.
- poskusil sem tudi vzet ven disk, ga dat v ohišje in priklopit na drugi računalnik, vendar tudi ne morem do tiste particije, ker mi teži, da jo mroam prej sformatirat.

Kako naj pridem do podatkov, ki so na tej particiji kjer je OS oz. kako naj "rešim" OS?

hvala
  • spremenil: eboycina ()

svetovid ::

Probaj z Hiren's Boot CD(najdeš torrent). Ta program nasnameš na cd in ga bootaš. Našel boš veliko programov s katerimi lahko stestiraš celoten računalnik. Ima pa tudi mini windows xp, s katerim lahko greš v windowse in tam imaš program,ki ti pomaga obnoviti podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svetovid ()

eboycina ::

hvala,

zagnal sem mini xp, in pogledal v disc managementu. Za particijo C: mi piše da je filesystem NTFS (status healty, active). Za D: kjer je OS in tudi podatki pa ne piše filesystema. (status piše healty) ni pa nobenega filesystema. Se pravi da ne morem do podatkov ali kako? :S

ko poskušam iti v miniXP v my computer in na particijo, mi javi: D: not accesible. Parameter incorect.

če pogledam na particijo (desni klik in properties) mi napiše filesystem RAW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eboycina ()

svetovid ::

Moj računalnik nedela prav, pri meni se ga sploh ni dalo odpreti. Greš v Start pa maš en program vrjetno ta disc management al pa kaki recoverydata, nevem točno. Proglej če je še kak program s katerim bi šlo.

eboycina ::

sem poskusil z vsemi temi možnimi programi in enostavno ne morem priti do tega da bi videl oz. "rešil" podatke s particije D: .
Enostavno več ne vem kaj bi...

amigo_no1 ::

testdisk, getdata back.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
677045 (3623) mailer
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784826 (3808) Dejk0
»

Težave z diskom...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191228 (1121) dux
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
352001 (1491) cbelica

Več podobnih tem