» »

Problem z WIN 7

Problem z WIN 7

vratar ::

Imam laptop Dell vostro in na njem naložene original WIN 7 Home Premiun.

Problem je, ker se mi nikakor ne naložijo windowsi ko zaštartam računalnik. Piše mi samo Starting Windows in tukaj obstane. Probal sem dat notri original CD da bi popravil računalnik pa se ga nikakor ne da... obstaja tukaj mogoče kak varni način zagona jaz nikjer tega nisem zasledil.

Ali je varianta samo Format...

popster ::

če želiš preizkusit če je hardware uredu uporabiš boot cd - recimo ubuntu

vratar ::

Boot?

Nism strokovnjak na tem področju, kaj to pomeni?

Highlag ::

Snameš z interneta sliko ubuntu linux cd-ja, ga zapečeš na cd rom, na tvojem prenosniku nasaviš v biosu, da se računalnik boota s cd-ja in ta ubuntu cd vtakneš v cd enoto. ČE se Linux s cd-ja zažene, tako da prideš do namizja, je nekaj narobe z tvojo inštalacijo oken.
Never trust a computer you can't throw out a window

vratar ::

Sam jst nimam linux mam win 7

TechBeats ::

preden ti pade notri v winse pritinsi F8 (safe mode,...) in izberi last known configuration that worked.

Ko boš to izbral ti bo reseteralo vse, kot da bi še enkrat posnel winse, zato boš moral še enkrat posneti driverje, in nekaj programov..

Pri meni sem moral posneti drivejre, Windows Live (msn), office, defrag, tuneup utilites, SPTD - daemon tools,...Ubistvu največji problem je bil ravno z Msn Live, ker mi začuda noben Live špil ni hotel delati - error ntkernel.dll, čerpav sem še enkrat posnel games for Live redistributable,..imam offline in online account in je zgleda nekaj šteknil -konflikti v registru. Odkar sem porpavil Msn live installer je zadeva porihtana.
AciD TriP

hojnikb ::

Za hec poglej če maš slučajn v biosu vkloplen floppy, men se je dogajal da se Win7 ni zagnala, ko je bil floppy pogon v biosu vkloplne, dejansko ga pa nimam.
Sicer pa kak repair z Win7 diska.
#brezpodpisa

vratar ::

TechBeats je izjavil:

preden ti pade notri v winse pritinsi F8 (safe mode,...) in izberi last known configuration that worked.



Zdej mi je ratalo prit v varni zagon sam mi je pa spet zaštekalo in se je ustavilo pri nalaganju classpnp.sys in stoji že nekaj minut odspodaj pa piše počakajte...

TechBeats ::

ne zagnat safemode,

tam ko imaš opcijo safemode ipd.. je tudi last known konfiguration that worked - izberi to.. Dokumenti in vse ostalo bo nespremenjeno, no razen driverji za matično, trde diske, grafo, zvok in nekaj programov (recimo Nod32 security isto)..


edit:
http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

izberi to opcijo>>>
Last Known Good Configuration (advanced)

zagarantiram, da bo delalo. Samo kot sem rekel, vse ostalo bo kul razen nekaj programov, to pa itak ni tak problem, bolje kot pa da še enkrat posnameš celotne winse.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

aco111 ::

V tem primeru, najvrjetneje problem trdi disk. Al je trdi disk v okvari, ali pa je le pokvarjen MBR (master boot record). Predno bilo kaj počneš, daj disk v drugi računalnik, zarhiviraj si svoje podatke (ki nočeš zgubiti). Če je samo MBR kriv, to lahko rešiš s Acronis true image, ki ga najdeš na Hierens BootCD. Če pa je disk v okvari, pa moreš pregledati disk s testnim programom proizvajalca diska (poln test). Sedaj, če ne upaš to narediti, daj enemu kolegu al nekomu, ki se spozna na take stvari.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

vratar ::

Ja tudi men se potem zdi da bi to biu trdi disk kriv... sicer ko sem iz cd-ja win 7 dal popravi sem videl c: in d: ter vse datoteke notri...

last known konfiguration mi tudi zašteka in ostane pri zagonu windowsov...

ne preostane mi drugega kot dat comp na servis...

aco111 ::

Hjah, boš pač mogo na servis dati. Elektronika je elektronika, v momentu lahko crkne. Se zgodi :), ni pa luštno.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

vratar ::

Do zdej sm zmiraj z vašo pomočjo rešu ;)

fosil ::

Lahko je tudi kakšen virus.
Kot kaže zadeve ne boš mogel rešiti brez kakšnega boot cd-ja, kot je recimo Hirens.
Opcija je tudi sveža instalacija win7. Ob tem sicer izgubiš vse nastavitve in instalirane programe, ampak če zadevo izvedeš pravilno, torej da narediš instalacijo brez formatiranja, se ti bodo vsi dokumenti ohranili, po instalaciji jih najdeš v mapi windows.old
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se restarta po XP logom

Oddelek: Pomoč in nasveti
14766 (596) videc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6703 (624) petkofak6527
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192027 (1425) mp3pesmi
»

Disketnik-problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161107 (986) shortyyy
»

nemogoče priti v XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91118 (986) iration

Več podobnih tem