» »

Google bojda plačuje za prikazovanje oglasov

Google bojda plačuje za prikazovanje oglasov

Funkcionalnost AdBlocka

vir: The Verge
The Verge - The Verge prek nemške spletne strani Horizont poroča o zanimivi govorici. Google naj bi podjetju Eyeo plačeval podkupnino za prikazovanje oglasov iz sistema AdSense. Morda vam je podjetje Eyeo neznanka, a bistveno bolj jasne postanejo stvari, če povemo, da stojijo za razvojem razširitve AdBlock za brskalnika Firefox in Chrome. Nobeno izmed vpletenih podjetij še ni odgovorilo na vprašanja, če je to res, niti ni znana višina Googlovega plačila, da so v AdBlocku umeščeni med dovoljene vire.

AdBlock ima sicer že dlje možnost plačevanja za prikazovanje oglasov vključenemu filtru navkljub. Ta je na voljo za nevsiljive oglase, kar Googlov AdSense nedvomno je. Obenem za manjše strani umeščanje na seznam ponujajo brezplačno (manjše strani so še toliko bolj odvisne od prikazovanja oglasov). Prav tako so dodali, da so na seznamu dovoljenih že nekateri večji oglaševalci. S trženjem storitve podjetje zasluži dovolj denarja, da lahko plača razvijalce same razširitve ter skrbnike seznama prepovedanih virov oglasov. Posledično je kakovost obeh za uporabnike jasno višja.

21 komentarjev

TEDY ::

Če vas moti, lahko naložite adblock edge

smihael ::

simnov ::

Meni jih na mojblink še vseeno prikazuje.

Glugy ::

Jz mam Adblock plus pa morm rečt da deluje odlično. Mogoče tud ker mam zravn še Ghostery.

trnvpeti ::

Iron Browser (clone chrome-a) zbrise par stvari za sledenje google-a.
http://www.srware.net/en/software_srwar...

Iron ima vgrajen adblocker (en .ini file)
http://www.srware.net/downloads/adblock...

Tako, da ni potrebe po extensionu, in kot vidimo, ext. niso več, kar so bili.

antonija ::

En prijateljski nasvet za pisce novic: Ce morate ze v naslov vtaknit besedo "bojda" ali katerokoli sopomenko, potem to kar pisete zelo verjetno ni novica, ampak ctivo vredno le in edino rumenega tiska. Zaenkrat ne viidm potrebe da se S-T spusca na tako nizek nivo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

Po drugi strani imaš pa kup 'govoric', po možnosti vsakič iz istega vira, ki se izkažejo za resnične. Ker imajo trdne vire, ampak jih pač ne morejo razkriti obenem pa azdeva še ni uradna.

Po drugi strani, se ti možnost, da Google plačuje AdBlocku, zdi neverjetna?

Looooooka ::

Seveda.
Zadeva je mela vcasih tisto..."donirajte" ce vam je zadeva vsec varianto.
Pa neko zgodbo o tem, da je model to delal v prostem casu.
Se prav nic ne bi cudil ce bi eno placilo iz googla povozilo vse donacije do danes ene 4x.

antonija ::

PrimozR je izjavil:

Po drugi strani imaš pa kup 'govoric', po možnosti vsakič iz istega vira, ki se izkažejo za resnične. Ker imajo trdne vire, ampak jih pač ne morejo razkriti obenem pa azdeva še ni uradna.

Po drugi strani, se ti možnost, da Google plačuje AdBlocku, zdi neverjetna?
Verjetno je prakticno vse... Mene je zelo zmotila beseda "bojda" v naslovu novice. Saj se lahko napise da je google "obtozen" placevanja ali kaj podobnega, seveda ce je to res. Ne pa de je v naslovu "nojda", v prvi vrstiic "naj bi", itd. Dokler gre samo za govorice bi bilo pa mogoce bolje take "novice" prepustiti rumenemu tisku.

Lahko pa noivice dobijo "rumeno sekcijo", ki se jo da izklopit v nastavitvah profila uporabnikov. Jaz sem takoj za to opcijo 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Luwigana ::

jaz imam AddBlock nameščen za chrome ni plus
https://chrome.google.com/webstore/deta...

ni nobenih reklam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luwigana ()

_Denny_ ::

Samo kompliciranje...v nastavitvah Adblocka se odkljuka to stvar in ni nobenih "plačljivih" nevsiljivih oglasov:


Vso ostalo filtriranje pa je odvisno od EasyLista in Fanboya.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

trnvpeti ::

odvisno je od uporabnika, kaj bo blokiral

ce je/bo google placal, bodo seveda pisci ext. to moznost izklopili

...:TOMI:... ::

Pa jim naj google plača. Takoj, ko bo adblock plus neučinkovit, bo na trgu čez noč 100 novih programov, ki bodo učinkovito blokirali reklame.
Tomi

PrimozR ::

Looooooka je izjavil:

Seveda.
Zadeva je mela vcasih tisto..."donirajte" ce vam je zadeva vsec varianto.
Pa neko zgodbo o tem, da je model to delal v prostem casu.
Se prav nic ne bi cudil ce bi eno placilo iz googla povozilo vse donacije do danes ene 4x.

To je še vedno, a je druga verzija za Chrome, drug razvijalec. Vsaj pomojem.

CaqKa ::

antonija je izjavil:

En prijateljski nasvet za pisce novic: Ce morate ze v naslov vtaknit besedo "bojda" ali katerokoli sopomenko, potem to kar pisete zelo verjetno ni novica, ampak ctivo vredno le in edino rumenega tiska. Zaenkrat ne viidm potrebe da se S-T spusca na tako nizek nivo.

se zelo strinjam.

ali je v ozadju ponavljajoč zanelsjiv vir je povsem irrelevantno... vsaka novica s takim naslovom namreč prag za novo novico s takim naslovom zniža. na dolgi rok bomo imeli vedno več "bojda novic".
ob takem naslovu sem do zdaj še vsakič pomislil, s kakšnim FUDom me sedaj spet mislijo fojtrat.

n0pin ::

Meni se sicer opcija, da se ti prikažejo ne nadležni oglasi ne zdi slaba.

Glugy ::

"Bojda" je tak učični izraz. Za novice je boljš če uporabš "menda".

antonija ::

Za _novice_ nikoli ne uporabis ne "bojda", ne "menda", ne "mogoce", ne "verjetno", ne "zna bit", ne "naj bi", ...

Za rumeni tisk je pa itak vseeno kaj napises, saj nihce ne pricakuje argumentov ali pa celo dokazov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mesar ::

Odlična novica in komentarji... za vse ki jih zanima pomen besed.
Your turn to burn!

gendale ::

n0pin je izjavil:

Meni se sicer opcija, da se ti prikažejo ne nadležni oglasi ne zdi slaba.

tuki je problem, da ti ta opcija očitno prikaže tudi nadležne oglase
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Ne nadležne oglase bo EU omejila pod pretvezo, da se borijo za zasebnost, nadležnih pa nočete. Najboljše, da začnete plačevat za uporabo strani... članarina 10EUR/mes :)
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo moral Google v EU poravnati še eno kazen?

Oddelek: Novice / Tožbe
124437 (2933) Leaker49
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121352 (16829) Pithlit
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420400 (17629) videc
»

AdSense jo je stal nadomestila za brezposelnost

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
274710 (3342) Dragi

Več podobnih tem