» »

Slepo Tipkanje

Slepo Tipkanje

Janac ::

Zdravo,

Ma kdo kako idejo kako se naučiti slepo tipkati? Zdaj približno znam, namesto pravilne črke butnem tisto zraven tako, da predvidevam da se bom hitro naučil. Je pa več dela z ločili in številkami, drugega verjetno ni "nujno" znat a ne?

Tipkam pa z enim prstom:D

Hvala za priporočila.

6151 ::

Zakaj pa z enim prstom tipkaš?

Jaz imam največ težav z šđžćč znaki, ki jih najmanj uporabljam
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mesar ::

Tako, da začneš tipkati z dvema prstoma.
Your turn to burn!

bluefish ::

Najprej se navadi uporabljati obe roki, nato vseh deset prstov,...

mirancar ::

level 1 - chataj veliko preko messengerjev
level 2 - pejt programirat

vse drugo so pravljice

mojca ::

Jaz sem se lepega dne odločila, da bi rada zamenjala layout na tipkovnici (ja, serviser me je pri popravilu prenosnika malo preklinjal, pa nič zato) in sem stestirala Master Key link.

Prva lekcija mi je bila dovolj všeč, da sem program tudi kupila, ampak tudi če končaš samo demo verzijo in si preškrt, da bi ga kupil, boš dobil precej smernic in boš lahko sam nadaljeval z učenjem. Prej sem tipkala "šestprstno" in sem morala ves čas škilit na tipkovnico, ko se naučiš tipkat slepo, je pa čisti luksuz, ker lahko samo gledaš v knjigo ali ekran.

Ideja je v tem, da kazalca postaviš na "F" in "J", prstov pa nikoli ne umakneš/dvigaš s tipkovnice.

@mirancar: jaz sicer poznam dobrega programerja, ki tipkovnico brez težav obvladuje z dvema prstoma, ampak za slepo tipkanje se moraš zavestno odločiti, poznati vsaj osnovno teorijo in začeti pravilno tipkati. Samo chatanje brez osnov ti ne pomaga, ker lahko dovolj hitro tipkaš tudi z dvema prstoma. Jaz vsaj deset let nisem znala slepo tipkati, pa sem nakucala precej besedila in tudi približno pravilno držala prste. Najtežje je osvojiti domačo vrstico - če ne tipkaš na slepo, moraš namreč neprestano dvigati prste, ker sicer ne vidiš, kaj je pod njimi.

PS: it's not for the faint hearted, ampak novi layouti so res boljši in udobnejši od QWERTY/Z-ja.

freesty ::

Jaz tipkam po vecini s 6-7 prsti. Palcev nikoli ne uporabim. Tipkam pa cisto na slepo. Ce tipkam iz glave gledam text in takoj vidim, ce sem se slucajno zmotil in sproti kar popravim, ce pa prepisujem pa tak dobim obcutek, da sem se zmotil in potem pogledam na natipkani text.

Zaenkrat nimam nobenih problemov, tudi hitrost se mi zdi zadovoljiva.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Mesar ::

mojca je izjavil:

Jaz sem se lepega dne odločila, da bi rada zamenjala layout na tipkovnici (ja, serviser me je pri popravilu prenosnika malo preklinjal, pa nič zato) in sem stestirala Master Key link.

Prva lekcija mi je bila dovolj všeč, da sem program tudi kupila, ampak tudi če končaš samo demo verzijo in si preškrt, da bi ga kupil, boš dobil precej smernic in boš lahko sam nadaljeval z učenjem. Prej sem tipkala "šestprstno" in sem morala ves čas škilit na tipkovnico, ko se naučiš tipkat slepo, je pa čisti luksuz, ker lahko samo gledaš v knjigo ali ekran.

Ideja je v tem, da kazalca postaviš na "F" in "J", prstov pa nikoli ne umakneš/dvigaš s tipkovnice.

@mirancar: jaz sicer poznam dobrega programerja, ki tipkovnico brez težav obvladuje z dvema prstoma, ampak za slepo tipkanje se moraš zavestno odločiti, poznati vsaj osnovno teorijo in začeti pravilno tipkati. Samo chatanje brez osnov ti ne pomaga, ker lahko dovolj hitro tipkaš tudi z dvema prstoma. Jaz vsaj deset let nisem znala slepo tipkati, pa sem nakucala precej besedila in tudi približno pravilno držala prste. Najtežje je osvojiti domačo vrstico - če ne tipkaš na slepo, moraš namreč neprestano dvigati prste, ker sicer ne vidiš, kaj je pod njimi.

PS: it's not for the faint hearted, ampak novi layouti so res boljši in udobnejši od QWERTY/Z-ja.


Dobrega programerja, ki tipkovnico obvlada z dvema prstoma? A potem narekuje kodo?

F in J imata na nekaterih tipkovnicah tako zarezico, zato da ti dve črki takoj natipaš in ju zadeneš brez, da gledaš.

QWERTY je bog in batina, jaz še mobilca ne prenesem če nima QWERTY, pa tudi si ne predstavljam, da bi tipkovnico razdiral na vsak PC ko pride... ker svojega laptopa pač ne vlačim vedno sabo. Mimogrede... če imajo kakšno testiranje v šoli bo zahtevano tipkanje bo osnova QWERTY tipkovnica. Če se kdo za svoje veselje uči AZERTY ali kaj podobnega pa je potrebno povedati kakšne so omejitve v praksi... ne samo hvalit kak je super vse, sploh če ni.

Chatanje z dvema prstoma pa je odvisno od posameznika, če samo chatas z eno osebo... ok, če z dvema, tremi, šestimi na enkrat pa še vmes kaj delaš pa te že čakajo če vseh 10 prstov uporabljaš.

freesty je izjavil:

Jaz tipkam po vecini s 6-7 prsti. Palcev nikoli ne uporabim. Tipkam pa cisto na slepo. Ce tipkam iz glave gledam text in takoj vidim, ce sem se slucajno zmotil in sproti kar popravim, ce pa prepisujem pa tak dobim obcutek, da sem se zmotil in potem pogledam na natipkani text.

Zaenkrat nimam nobenih problemov, tudi hitrost se mi zdi zadovoljiva.


Če ne uporabljaš palca, s katerim prstom potem pritiskaš preslednico? Kazalec ni za to, za kazalec je drug del tipkovnice.
Your turn to burn!

mirancar ::

koliko kaj dosegate v http://play.typeracer.com/ ?

84wpm, 97,2% accuracy lihkar

mojca ::

Mesar je izjavil:

QWERTY je bog in batina, jaz še mobilca ne prenesem če nima QWERTY, pa tudi si ne predstavljam, da bi tipkovnico razdiral na vsak PC ko pride... ker svojega laptopa pač ne vlačim vedno sabo. Mimogrede... če imajo kakšno testiranje v šoli bo zahtevano tipkanje bo osnova QWERTY tipkovnica. Če se kdo za svoje veselje uči AZERTY ali kaj podobnega pa je potrebno povedati kakšne so omejitve v praksi... ne samo hvalit kak je super vse, sploh če ni.


Prvič - ko slepo tipkaš, ti - glede na to, da so dnevi pisalnih strojev minili - ni potrebno razdirati tipkovnice na vsakem PC-ju, je pa dovolj, da si vzameš 20 sekund in zamenjaš layout.
Drugič - kdo govori o azerty-ju? V mislih imam predvsem Colemaka in Dvoraka. Največji problem je sicer res nekompatibilnost in selitve med različnimi računalniki (zato pa pravim, da ni za faint hearted), tipkanje pa je dejansko lažje. Meni osebno prednosti odtehtajo slabosti.
Tretjič - to je bilo v PS-ju. Ne pravim, da se mora vsak naučiti dodaten layout.

(Če bi slučajno ta hip hodila v šolo in bi me kdo silil tipkanja na QWERTY, bi verjetno iz principa vztrajala na svojem layout-u, četudi bi morala na komisijski izpit.)

mojca ::

Pa ravnokar na wikipediji berem, da dvoprstni tipkarji za krajši čas dosegajo 60-70 besed na minuto, kar je nedvomno več od povprečja. To je povsem primerljivo z desetprstnim tipkanjem, če izločimo "rekorderje".

Mipe ::

Čim več prstov uporabljaš, tem lažje slepo tipkaš. Zakaj? Ker se lahko orientiraš po tipkah. Začutiš, kje se začne in konča presledek, kje je velika ENTER tipka, itd. pa se sčasoma tipke same naučijo pozicij.

mlamat ::

Jaz sem se naučil slepo tipkati s programom TypingMaster pred približno 10 leti. Sedaj tipkom s povprečno hitrostjo okoli 240 znakov/minuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

RejZoR ::

Jezst lahko slepo tipkam brez držanja prstov na predefiniranih mestih preko katerih bi se orientiral. Včasih sicer zgrešim kakšno tipko ampak zelo redko. Najvišjo hitrost lahko dosegam, če tipkam samo s kazalcema obeh rok, ostali prsti pa služijo za kontrolne tipke ala shift, space, Alt Gr, Del, Backspace itd. Najlažje če gledam tipkovnico in si napisano vizualiziram v glavi, kot pa obratno, da gledam ekran in slepo klofam po tipkah. Itaq pa ima vsak svoj način tipkanja, ki mu najbolj odgovarja. Men je tak, nekomu drugemu pa čist drugačen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

mlamat ::

To kar si napisal je neumnost.

S kazalcema nikoli ne boš dosegel takšne hitrosti kot z desetprstnim slepim, ki je 100 let stara, preizkušena metoda. Čar tega je ravno v tem, da imaš besedilo v glavi in se ne oziraš na to, katero tipko boš pritisnil.

Moji možgani so skozi prakso vsako črko povezali z določeno tipko in o "pritisku tipke" sploh več ne razmišljam.

RejZoR je izjavil:

Jezst lahko slepo tipkam brez držanja prstov na predefiniranih mestih preko katerih bi se orientiral. Včasih sicer zgrešim kakšno tipko ampak zelo redko. Najvišjo hitrost lahko dosegam, če tipkam samo s kazalcema obeh rok, ostali prsti pa služijo za kontrolne tipke ala shift, space, Alt Gr, Del, Backspace itd. Najlažje če gledam tipkovnico in si napisano vizualiziram v glavi, kot pa obratno, da gledam ekran in slepo klofam po tipkah. Itaq pa ima vsak svoj način tipkanja, ki mu najbolj odgovarja. Men je tak, nekomu drugemu pa čist drugačen.

Yacked2 ::

Jaz slepo tipkam z tam nekje 9 prsti, na levi roki uporabljam use tipke, na desni pa ne uporabljam palca. Pa se nisem nič samozavestno odločil da se bom učil slepeka tipkanja. Največ težav z šumniki, ponavadi pogledam kje so, da jih ne zgrešim. Ni treba nič postavljat na f ali j. Je pa problem, ko pridem za drugačno tipkovnico, kot jo imam na prenosniku ( različna razporeditev tipk, različni presledki, višina itd...) Z igranjem cod4 v mladosti ter sedaj z programiranje.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

TEDY ::

Glugy ::

Ne rabš keša da se naučiš to je prvo kar rabš vedt. Drugo kar je pa če se hočš res dobr naučit pol se nauč pravilno slepo tipkat (za na dolgi rok hitrejše pisanje). Pravila za dobro slepo tipkanje če kolikor jaz vem so taka. Najprej se moraš naučit osnovne postavitve. To to je izhodišče. Te tipke najprej in dobro streniraj:

A S D F
J K L Č

pol dodaj še G(izhodišče: F) pa H(izhodišče J).

pa postopoma ostale:
Izhodišče A -> Q,Y,1, levi shift
Izhodišče S -> W,X,2
Izhodišče D -> E,C,3
Izhodišče F -> R,B,V,4,5
Izhodišče J -> Z,U,N,M,6,7
Izhodišče K -> I,vejica,8
Izhodišče L -> O,pika,9
Izhodišče Č -> pomišljaj,P,Š,Ž,0,vprašaj(z shift), desni shift, enter, backspace

Presledek imaš pa z levim ali desnim palcem (kar ti je lažje)
Shift na levi uporabljaš ko pišeš z veliko črko na desni strani tipkovnice.
Shift na desni uporabljaš ko pišeš z veliko črko na levi strani tipkovnice.

Programov ki ti lahko pomagajo je ogromno. Ampak da se tud z wordom čist solidno naučit. Probavaš različne kombinacije pa greš počasi črko za črko. Da se res navadiš ornk streniraš predn greš na nasledno. Jz bi reku da ob pravilnem učenju povprečno 2 uri za vsako črko rabš da se naučiš in ornk utrdiš. Štejejo tud dnevi. Več dni kot traja bolj ti bo v kožo prišlo. Res ne pozabt kombinirat več črk pa najrazličnejše zaporedja črk probavat z čim več ponovitvami. Tle res velik pomen kokrat ponoviš. Pol k pa poznaš dost črk pa začneš pisat enostavne besede in potem kasneje počas stavke.
Pol pa čim več uporablaš hitrejši si.

Phantomeye ::

Jst pri slepem tipkanju povprečno uporabim tam okoli 8 prstov (pri tem sta dva palca, za katerega pa itak vemo kaj je njegova vloga pri tipkanju. Seveda ob tem včasih malo poguljufam. To pomeni, da moji prsti nimajo čisto fiksnih vlog, zato kaj bom pritisnil s katerim prstom velikokrat variira.
Itak pa, let's face it. Bistvo slepega (10 prstega) tipkanja je, da iz tipkovnice dobiš maksimum. Torej vsak prst, ki ga imaš ima svojo vlogo in od nje ne sme odstopat. Resnica pa je, da pri večini ljudeh in poklicih tovrstno znanje nima nekega bistvenega pomena. Recimo, kaj bo programerju 10-prsto tipkanje, če pa človek programira 1000x počasneje kot bi pa lahko tipkal kot ekspert v tem športu. Pa tudi če se ukvarjaš s pisanjem knjig ali bloga...

To rabijo ljudje, ki pretipkavajo dokumente, tajnice, zapisnikarji na sodiščih.

RejZoR ::

mlamat je izjavil:

To kar si napisal je neumnost.

S kazalcema nikoli ne boš dosegel takšne hitrosti kot z desetprstnim slepim, ki je 100 let stara, preizkušena metoda. Čar tega je ravno v tem, da imaš besedilo v glavi in se ne oziraš na to, katero tipko boš pritisnil.

Moji možgani so skozi prakso vsako črko povezali z določeno tipko in o "pritisku tipke" sploh več ne razmišljam.

RejZoR je izjavil:

Jezst lahko slepo tipkam brez držanja prstov na predefiniranih mestih preko katerih bi se orientiral. Včasih sicer zgrešim kakšno tipko ampak zelo redko. Najvišjo hitrost lahko dosegam, če tipkam samo s kazalcema obeh rok, ostali prsti pa služijo za kontrolne tipke ala shift, space, Alt Gr, Del, Backspace itd. Najlažje če gledam tipkovnico in si napisano vizualiziram v glavi, kot pa obratno, da gledam ekran in slepo klofam po tipkah. Itaq pa ima vsak svoj način tipkanja, ki mu najbolj odgovarja. Men je tak, nekomu drugemu pa čist drugačen.


In ti to veš, da je neumnost, ker si me že videl kako tipkam(o) ane? O_o Očitno nisi zmožen dojemat sposobnosti izjemno hitrega dvoprstnega tipkanja in se me vizualiziraš samo kot nekoga, ki tipka dvoprstno in pri tem za iskanje vsake črke porabi sekundo ali dve in jih počasi klofa, črko za črko. Ja, delam to, v izjemno hitrem fast forwardu... pa boš dobil realno predstavo kako jezst tipkam. Tko kot je tvoj sistem desetprstnega kao najboljši v 100 letih, enako je moj sistem dober in hiter, ker ga uporabljam že skoraj 20 let. Pa imam za sabo ogromno natipkanega teksta če gledam tipkanje kot celoto. OGROMNO.

Ko sem šel gledat na net načine tipkanja, moj vbistvu ni podoben nobenemu. Ni touch typing in tud ni Hunt and Peck. Še nekaj vmes bi težko rekel, da je ker imam pač nek čist svoj sistem, ki se bolj zanaša na pozicioniranje preko "muscle memory" efekta z občasnim buffering načinom, ki je pogosto povsem slep in kjer dejansko gledam samo ekran ali pa še to ne (kadar se med tipkanjem s kom pogovarjam). Niti ne pričakujem, da bi odgovarjal komu drugemu, kar pa ne izključuje možnosti, da imajo(mo) ljudje nek svoj sistem, ki ni prav nič počasnejši od desetprstnega tipkanja. Zato je mal neumno to zavračat že v štartu s trditvijo, da je "neumnost".

Tud v igrah nikoli nisem uporabljal WASD razpreditve in se držim smernih tipk in ostalih kontrol okoli njih še dandanes. Pač zapuščina Commodorja C-128, ki se me drži še sedaj. Pa zarad tega tud nisem nič slabši gamer kot tisti, ki se držijo WASD sistema.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

furion ::

Kdor ne zna tipkat z vsemi 10 prsti (in jih ima 10), NE ZNA tipkat. Brezveze neki touch typing probavat, brez znanja osnov. Pisanje z vsemi prsti je kljucno za hitrost in pravilnost (manj typo-tov).

Za google chrome je nek addon, "Typing Club". Dobra stvar za se naucit pisat.

Jaz sem 10 let pisal narobe, pravilno sem se naucil komaj pred slabim letom. Sedaj sem touch-typist, in obvladam US layout z vsemi pomoznimi znaki (!@#$%^&*()_+=-[]{};:'"\|/ > < ,.~`), ki jih kot programer nucam. Pa pravino uporabo Shift tipk tudi.

Se krepko splaca potrudit, in zacet znova, in pravilno.


86wpm, sicer na macbooku. Na PC kjer mam bolj ergonomicno deljeno tipk. pa se 10-15wpm vec.

Nisem neki hiter, ali znam pravilno pisat z vsemi prsti, kar vsaj 80% ljudi ne zna :)

Sedaj pa se ucim Vim, za nor speed & efficiency boost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

borisk ::

http://www.typingmaster.com/

Pred nekaj leti. Sicer nisem šel čez celotni program, ampak tisto kar sem, pa še sedaj uporabljam. Gre pa precej enostavno, korak za korakom.

RejZoR ::

Od kje ti pa ta neumnost, da je samo desetprstno tr00 in nic drugega?

Tud lep dokaz hitrosti so alfanumericni layaouti na fizicnih tipkovnicah telefonov in pri qwerty touch tipkovnicah kjer si 10 prstno lahko nekam vtaknes. Verjetno si ze kdaj videl koga nadrkanega v pisanju SMSov z enim prstom al pa dvoprstno s palcema na touch tipkovnicah, ker drugace enostavno ne gre. Pa so se vedno noro hitri.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

furion ::

RejZoR je izjavil:

Od kje ti pa ta neumnost, da je samo desetprstno tr00 in nic drugega?

Tud lep dokaz hitrosti so alfanumericni layaouti na fizicnih tipkovnicah telefonov in pri qwerty touch tipkovnicah kjer si 10 prstno lahko nekam vtaknes. Verjetno si ze kdaj videl koga nadrkanega v pisanju SMSov z enim prstom al pa dvoprstno s palcema na touch tipkovnicah, ker drugace enostavno ne gre. Pa so se vedno noro hitri.


Nisem se videl speed typing rekorderja, k tipka z 2 prsti. Je nemogoce bit hitrejsi kot z 10, glede na travel distance . V casu ko 2prstni tipkar premakne celo roko iz B na A, 10 prstni pritisne A ze 3x. Medtem ko lahko jaz napisem 'baba' v nekaj ms, tebi rabi cela sekunda :)

Pa se z 2 prsti ne mores imet iste preciznosti, pa moras gledat not v tipke kot en bumbar, cene jih pol falis.

Pa na temo programiranja, pocasno pisanje je bottleneck v thought processu, bolj kot se hitrost pisanja/manipulacije kode pribliza hitrosti miselnega procesa, bolje je.

Tisti, ki pa velik US texta pisejo pa itaq raje dvorak kot pa QWERTY.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

Ok mogoce se tu pa tam najde tudi kaka izjema.


Sam ta bi pomoje namesto 100, 130+ dobu z vsemi prsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

RejZoR ::

Evo, ravno ta video sem našel in ga hotel zalepit, ko sem opazil, da si ga že ti prilimal. Tko tipkam jezst, samo da mogoče še za odtenek hitreje. Je pa res da sam nikoli ne pretipkavam obstoječih tekstov, ampak vedno pišem direktno iz glave. Itaq ne rabim nikoli pretipkavat tekstov, tko da mi je vseeno...

Vsa fora doseganja takih hitrosti pa je v tem, da deluješ na način kot je buffering ampak s to razliko, da je buffer konstanten in si črke sledijo v zaporedju. Ko prvi prst zadane črko je drug že pripravljen na drugi, preden dobro stisneš drugo črko je prst spet že skoraj pripravljen na tretji. Ne vem, kako naj ti drugače opišem. Verjetno pa to deluje samo pri tipkanju direktno iz glave zaradi gledanja v tipkovnico...

Kar pa se tiče gledanja v tipkovnico pa je niti ne gledam v smislu, da s pogledom lovim vsako črko ampak zgolj gledam nekje v sredino tipkovnice, kot na nek blueprint tipkovnice preko katerega mappiram same tipke za višjo natančnost. Pogled lahko mirno obrnem stran in še vedno tipkam dvoprstno z relativno visoko hitrostjo in dokaj malo napakami, sam ker tega ne počnem pogosto sem temu primerno slabši. Ampak imam raje da gledam not in tipkam zelo hitro. Itaq v glavi vem kaj tipkam, tko da ne rabim vizualne konfirmacije preko zaslona.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Glugy ::

Jah glej pač če ti je tvoja varianta zadostna jo pač mej pa je to to. Sej važn da si ti zadoovln z njo. :) Ne rabš bit pr vsem ekspert da maš dost sposobnosti za tist kar rabš.

r3dkv1c4 ::

Glugy je izjavil:

Ne rabš keša da se naučiš to je prvo kar rabš vedt. Drugo kar je pa če se hočš res dobr naučit pol se nauč pravilno slepo tipkat (za na dolgi rok hitrejše pisanje). Pravila za dobro slepo tipkanje če kolikor jaz vem so taka. Najprej se moraš naučit osnovne postavitve. To to je izhodišče. Te tipke najprej in dobro streniraj:

A S D F
J K L Č

pol dodaj še G(izhodišče: F) pa H(izhodišče J).

pa postopoma ostale:
Izhodišče A -> Q,Y,1, levi shift
Izhodišče S -> W,X,2
Izhodišče D -> E,C,3
Izhodišče F -> R,B,V,4,5
Izhodišče J -> Z,U,N,M,6,7
Izhodišče K -> I,vejica,8
Izhodišče L -> O,pika,9
Izhodišče Č -> pomišljaj,P,Š,Ž,0,vprašaj(z shift), desni shift, enter, backspace

Presledek imaš pa z levim ali desnim palcem (kar ti je lažje)
Shift na levi uporabljaš ko pišeš z veliko črko na desni strani tipkovnice.
Shift na desni uporabljaš ko pišeš z veliko črko na levi strani tipkovnice.

Programov ki ti lahko pomagajo je ogromno. Ampak da se tud z wordom čist solidno naučit. Probavaš različne kombinacije pa greš počasi črko za črko. Da se res navadiš ornk streniraš predn greš na nasledno. Jz bi reku da ob pravilnem učenju povprečno 2 uri za vsako črko rabš da se naučiš in ornk utrdiš. Štejejo tud dnevi. Več dni kot traja bolj ti bo v kožo prišlo. Res ne pozabt kombinirat več črk pa najrazličnejše zaporedja črk probavat z čim več ponovitvami. Tle res velik pomen kokrat ponoviš. Pol k pa poznaš dost črk pa začneš pisat enostavne besede in potem kasneje počas stavke.
Pol pa čim več uporablaš hitrejši si.

mislim da boljšega opisa ni moč sestaviti, se pa spomnim iz srednje šole, da obstajajo knjigice z vajami za slepo tipkanje, katere smo uporabljali na pisalnih strojih.....hehe to je bilo veselje, ne pa danes.

mlamat ::

A lahko objaviš tudi text, ki ga je ta človek napisal? :))

Kolikor sem videl niti enkrat ni Shifta za veliko začetnico pritisnil.

furion je izjavil:

Ok mogoce se tu pa tam najde tudi kaka izjema.


Sam ta bi pomoje namesto 100, 130+ dobu z vsemi prsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

furion ::

mlamat je izjavil:

A lahko objaviš tudi text, ki ga je ta človek napisal? :))

Kolikor sem videl niti enkrat ni Shifta za veliko začetnico pritisnil.

furion je izjavil:

Ok mogoce se tu pa tam najde tudi kaka izjema.


Sam ta bi pomoje namesto 100, 130+ dobu z vsemi prsti.


Ja na 10fastfingers je samo lowercase text brez locil. Tam komot dobis 100wpm. Typeracer mi je dost bolj vsec glede realnosti.

RejZoR je izjavil:

Evo, ravno ta video sem našel in ga hotel zalepit, ko sem opazil, da si ga že ti prilimal. Tko tipkam jezst, samo da mogoče še za odtenek hitreje. Je pa res da sam nikoli ne pretipkavam obstoječih tekstov, ampak vedno pišem direktno iz glave. Itaq ne rabim nikoli pretipkavat tekstov, tko da mi je vseeno...

Vsa fora doseganja takih hitrosti pa je v tem, da deluješ na način kot je buffering ampak s to razliko, da je buffer konstanten in si črke sledijo v zaporedju. Ko prvi prst zadane črko je drug že pripravljen na drugi, preden dobro stisneš drugo črko je prst spet že skoraj pripravljen na tretji. Ne vem, kako naj ti drugače opišem. Verjetno pa to deluje samo pri tipkanju direktno iz glave zaradi gledanja v tipkovnico...

Kar pa se tiče gledanja v tipkovnico pa je niti ne gledam v smislu, da s pogledom lovim vsako črko ampak zgolj gledam nekje v sredino tipkovnice, kot na nek blueprint tipkovnice preko katerega mappiram same tipke za višjo natančnost. Pogled lahko mirno obrnem stran in še vedno tipkam dvoprstno z relativno visoko hitrostjo in dokaj malo napakami, sam ker tega ne počnem pogosto sem temu primerno slabši. Ampak imam raje da gledam not in tipkam zelo hitro. Itaq v glavi vem kaj tipkam, tko da ne rabim vizualne konfirmacije preko zaslona.


Nevem za druge, ampak ce ne gledam tipk in niti monitorja pa pisem, skoraj vedno vem kdaj se zmotim (muscle memory pravi da tipka ni prava...tak feeling je). Oz. vem da sem se zmotil preden se napaka vizuelno obdela, in jo automatsk tkoj popravim.

Preden sem se naucil pisat tako kot se gre, sem 10 let pisal z 7 prsti. Imel nek sistem ko sem za isto tipko glede na to kera beseda je bila pisana uporabu razlicne prste in motione. Sej je slo, ampak 10 finger sistem je 100% top shit. Definitivno ena najboljsih odlocitev (sicer je rablo ene 2 mesca za se pre-ucit), ampak well worth it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Smurf ::

Pisem slepo z vsemi prsti, prislo cisto s prakso. Je pa res, da verjetno ne razporejam prste cisto optimalno (recimo mezinec verjetno uporaavljam redkeje kot bi lahko).
edit: hitrost pa je tam nekje 120-150 besed na minuto, variira glede na poznavanje besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

furion ::

Smurf je izjavil:

Pisem slepo z vsemi prsti, prislo cisto s prakso. Je pa res, da verjetno ne razporejam prste cisto optimalno (recimo mezinec verjetno uporaavljam redkeje kot bi lahko).

Kako pa uporabis qaz~`p;/'[]}{"| shift tab ctrl cr bs +=_-0)?

Jaz s mezincem edino pr `z` goljufam, se mi ne izide na mac tipk. Pa () tui z napacnimi prsti (mi je lazje). Vse ostale tipke pa 100% by the rules.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Smurf ::

furion je izjavil:

Smurf je izjavil:

Pisem slepo z vsemi prsti, prislo cisto s prakso. Je pa res, da verjetno ne razporejam prste cisto optimalno (recimo mezinec verjetno uporaavljam redkeje kot bi lahko).

Kako pa uporabis qaz~`p;/'[]}{"| shift tab ctrl cr bs +=_-0)?

Jaz s mezincem edino pr `z` goljufam, se mi ne izide na mac tipk. Pa () tui z napacnimi prsti (mi je lazje). Vse ostale tipke pa 100% by the rules.

Dostikrat uporabim prstanec namesto mezinca, sploh ce vem, da bo prislo vec znakov iz tistega obmocja (tukaj mislim, da je krivo igranj igric, kjer imas ponavadi roko zamaknjeno rahlo v levo (kazalec je na d namesto f)).

Aja pa nekdo je se omenjal layout tipkovnice. Nova tipkovnica na kaksnih laptopih me na zacektu kar konkretno spravljajo ob zivce (klasicne tipkovnice so na sreco bolj klasicnih oblik).

furion ::

Trenutno imam MS Ergo 4000, ce grem letos v NY si tole nabavim.
http://www.trulyergonomic.com/

Mogoce cez par let na kej bolj norega, recimo
http://www.kinesis-ergo.com/advantage.h...

[D]emon ::

Slepo tipkanje je stvar, ki se je naucis s prakso. (Pri meni so pomagala leta ircanja :D)

Je pa tako, da layout sam po sebi ne vpliva kaj dosti. Ko se ga privadis, gre enako brez problemov, pa naj bo QWERTY, AZERTY, Dvorak ... Sam uporabljam modificirano verzijo AZERTY-ja. Ker tujih racunalnikov ne uporabljam, mi to ne dela pretiranih problemov. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mojca ::

furion je izjavil:

Trenutno imam MS Ergo 4000, ce grem letos v NY si tole nabavim.
http://www.trulyergonomic.com/


Fenomenalna postavitev***, malo bolj zasoljena cena. Jaz bi takoj imela eno tako, a ker 95% časa presedim za prenosnikom, mi ne koristi.

***Pod pogojem, da nimaš slovenskega layouta (Š in Ž z levim mezincem nekje bogu za hrbtom) :D

furion ::

mojca je izjavil:

furion je izjavil:

Trenutno imam MS Ergo 4000, ce grem letos v NY si tole nabavim.
http://www.trulyergonomic.com/


Fenomenalna postavitev***, malo bolj zasoljena cena. Jaz bi takoj imela eno tako, a ker 95% časa presedim za prenosnikom, mi ne koristi.

***Pod pogojem, da nimaš slovenskega layouta (Š in Ž z levim mezincem nekje bogu za hrbtom) :D


Sovrazim slo layout, cist neuporaben je.

Yacked2 ::

a resno mislite kupovat ene programi, ki te "naučijo" slepega pisanja. Odpreš en članek na netu, si ga prebereš nato pa napiši obnovo z slepim pisanjem. Vaja dela mojstra =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

6151 ::

League of legends soloQ ranked, takoj se boš navadil hitro pisat =)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

nUUb ::

Ob tej uri, utrujen, imam 60wps. Type Racer mi je kar vsec za sprobat. Tisti 10fastfingers je pa kar nekaj, mislim, kdo bo v zivljenju napisal:

home said two tell get after from head see if her above start why miss own we paper as move quite near back look seem got call young again with ?

manjkajo stavki, besede nimajo pomena, če ni zaporedja. Sem pa tudi opazil, da sem tole hitreje pretipkal na S-T kot tam, po feelingu. Tisti flashanje in rdeča barva me totalno zmotita.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

furion ::

Zakaj bi kupoval programe, ce je odlicen app za Google Chrome 'Typing Club'. Tam sem se jaz naucil pravilnega pisanja, zelo dober FREE app.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

sennheiser ::

Najdi si program asdf fdsa. S tem smo se mi učili v šoli. Sam ne mislt da bo to 2 urce pa boš znal vse v eno. Čene drugo te razni specifični znaki zeznejo.

Smurf ::

6151 je izjavil:

League of legends soloQ ranked, takoj se boš navadil hitro pisat =)

Lol ima relativno majhen apm (in relativno majhen nabor tipk).

Nona ::

sennheiser je izjavil:

Najdi si program asdf fdsa. S tem smo se mi učili v šoli. Sam ne mislt da bo to 2 urce pa boš znal vse v eno. Čene drugo te razni specifični znaki zeznejo.


Dosegljiv tukaj

Na voljo so različni načini - onemogočeno/omogočeno popravljanje, vstavljanje lastnega besedila ...

assez ::

@Janac, kako lahko tipkaš samo z enim prstom?

garamond ::

assez je izjavil:

@Janac, kako lahko tipkaš samo z enim prstom?
Mora tipkati samo z enim prstom, kajti z drugim lovi oko, ki se mu kdaj pa kdaj odkotali stran. Že nekoč ugotovljeno.

krenos ::

Zapri se v popolno temo in piši sporočilo kakšnemu šefu/profesorju/osebi, ki jih spoštuješ in potem boš res pazil na vse popravke :)

Twix ::

garamond je izjavil:

assez je izjavil:

@Janac, kako lahko tipkaš samo z enim prstom?
Mora tipkati samo z enim prstom, kajti z drugim lovi oko, ki se mu kdaj pa kdaj odkotali stran. Že nekoč ugotovljeno.


LOL :)) haha hvala za smeh :D

furion je izjavil:

Ok mogoce se tu pa tam najde tudi kaka izjema.


Sam ta bi pomoje namesto 100, 130+ dobu z vsemi prsti.


:O FAKE? o_O
Tole je fast forward posnetek? V ozadju svetloba mižika, pa tut njegova majca ma čudne gibe?..

Al pa a tut ne, nevem :/ :P
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

Yacked2 ::

Twix je izjavil:

garamond je izjavil:

assez je izjavil:

@Janac, kako lahko tipkaš samo z enim prstom?
Mora tipkati samo z enim prstom, kajti z drugim lovi oko, ki se mu kdaj pa kdaj odkotali stran. Že nekoč ugotovljeno.


LOL :)) haha hvala za smeh :D

furion je izjavil:

Ok mogoce se tu pa tam najde tudi kaka izjema.


Sam ta bi pomoje namesto 100, 130+ dobu z vsemi prsti.


:O FAKE? o_O
Tole je fast forward posnetek? V ozadju svetloba mižika, pa tut njegova majca ma čudne gibe?..

Al pa a tut ne, nevem :/ :P


fake
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628711 (17112) Phantomeye
»

Hitrost tipkanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311602 (9823) šernk
»

slepo tipkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7816769 (10788) tiiasa
»

Desetprstno tipkanje (učenje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5223871 (22045) strictom
»

Ročne spretnosti

Oddelek: Loža
303219 (2869) mmisv

Več podobnih tem