» »

Hitrost tipkanja

Hitrost tipkanja

1
2
»

ales85 ::

Lahko poskusiš tudi tako, da daš tipkovnico bliže zaslonu ali pa spletno stran spustiš tako, da je bližje tipkovnici. Tako boš imel manj neuporabljenega prostora, ki ti je zdaj tako dragocen, ko bi rad z očmi ujel zaslon in tipkovnico :)

jure-haz-pc ::

Res mamo vsi Windows 8.
No vsaj tisti k so cel zaslon pokazal.

Janac ::

Ja jaz mam tut windows 8, čakajte bom prilepo screenshot.

šernk ::

ales85 je izjavil:

šernk sicer imaš kar dober rezultat ampak ni pa ravno blizu tistim, ki so/smo se učili tega in dobro slepo tipkamo. Lahko pogledaš moje "dokaze" v tej temi pa sam oceni.



saj sem reku, rezultat se mi pokvari ker po cca 20-30ih sekundah izgubim koncentracijo in nato začnem delat napake, teh napak pa brez popolnega izbrisa besede in pogleda na tipkovnico ter nastavit prste spet na prave tipke ne gre odstranit...to pa pobere čas v takšnih testih :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dottor ::

Eno je hitrost prepisovanja drugo pa je hitrost tipkanja, ko sam neki pišeš iz svoje glave, saj takrat (vsaj pri meni) znaki kar letijo, tako da tej testi niso neki nevem kakšni pokazatelji. Prej bi bil test kdo čim prej natipka 200 znakov dolg sestavek iz svoje glave, pa še tam si se našli "čiterji", kjer bi držali samo eno tipko dokler nebi dosegli zahtevano število znakov.
Sam sem pri teh testih prišel tam do 60 WPM, kljub temu se upam trditi, da bi s tipkanem iz svoje glave dosegel vsaj dvojno število...

Janac ::

dottor je izjavil:

Eno je hitrost prepisovanja drugo pa je hitrost tipkanja, ko sam neki pišeš iz svoje glave, saj takrat (vsaj pri meni) znaki kar letijo, tako da tej testi niso neki nevem kakšni pokazatelji. Prej bi bil test kdo čim prej natipka 200 znakov dolg sestavek iz svoje glave, pa še tam si se našli "čiterji", kjer bi držali samo eno tipko dokler nebi dosegli zahtevano število znakov.
Sam sem pri teh testih prišel tam do 60 WPM, kljub temu se upam trditi, da bi s tipkanem iz svoje glave dosegel vsaj dvojno število...


Tole !

Se čist strinjam, to samo prepisuješ res... pa obstajajo kaki testi ko pišeš iz glave? Sem tudi jaz prepričan da bi tako dosegel veliko večje število.

garamond ::

Janac je izjavil:

Ma jaz mam eno oko na monitorju in drug na tipkovnici no... sicer mal zajeban da ujameš kot, dobim pa okol 46.

Tega ne svetujem, ker je to zelo nehigienično. Poleg tega je zoprno vseskozi popravljati pozicijo očesa, ker se kar odkotali stran.

ales85 ::

Omenjene teorije o tem, da bi iz glave pisal z dvakratno hitrostjo se mi zdijo zelo mimo. Glede na to, kako ste nekateri prepričani o tem in kako enostavno je to stestirati pa še niste pa sploh. Prepisovanje je ravno zaradi tega dober znak, ker se vsi merimo po enakih merilih.

Pri pisanju iz glave pa nastopi še precej drugih faktorjev, ki nimajo popolnoma nobene povezave s hitrostjo tipkanja. Eden od takšnih je, da se nekateri ljudje lažje domislijo vsebine iz glave kot drugi.

Ko pa prepisuješ besedilo se lahko osredotočiš na tipkanje in takrat vidiš česa si zmožen. Tako se pokaže tudi koordinacija med očmi in prsti.

dottor ::

Lahko se ti zdi ta teorija mimo, ampak jaz po sebi (in verjetno nisem edini) sem prepričan da mi tipkanje iz glave (forumu, projektne naloge, ...) grejo dosti hitreje kot pa golo pretipkovanje, še posebej če stvar ni v maternem jeziku ali če so besede brez povezovanja, saj možgani delujejo tako, da praktično "preberejo" prvih par in zadnjih par črk in nekaj umes in tvorijo besedo. Zato pri ljudeh, kateri imajo možganske okvare predstavlja branje iziv, saj možgani ne znajo druževat črke v besede, zato ko pišeš iz glave že prsti sami najdejo tipke in gre tipkanje dosti lažje skozi kot pri pretipkavanju, kjer so možgani primorani najprej besedo prebrat in šele pol napisat, iz glave pa besede kar tečejo po tipkovnici.

ales85 ::

Še vedno lahko to zelo enostavno testiraš in napišeš tukaj. Samo teorija, da se ti zdi, da boš dvakrat hitreje tipkal ne pomeni veliko, če je ne preizkusiš.

spenstar ::

Sem imel strojepisje, moj rekord na pisalnem stroju je bil 330 udarcev na minuto (to so samo udarci, vsaka napaka je stela 25 znakov dol). Za dvojko si rabil 190 'cistih' udarcev. Se pravi, ce sem imel 330 udarcev na minuto in naredil 4 napake, sem imel samo se 230, kar pomeni slaba trojka.
In kako je potekal test? Dobil si A4 list s tekstom. In potem si moral v 5 minutah natipkati kar hitro in natancno, slepo seveda, roke na stroj, oba ocesa na papir. Ce gledas malo v tekst, malo v tastaturo izgubis hitrost in natancnost.
SPENSTAR--builder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spenstar ()

VoidRay ::

Words Per Minute (WPM): 68
Characters Per Minute (CPM): 338
Fastest Finger: Left Pinky
Slowest Finger: Right Pinky
Word Accuracy: 90%
Language: English
Letter Casing: Mixed
Keyboard Layout: QWERTY
Test Duration: 30 Seconds
Tipkam samo z kazalcema in sredincem na levi roki. Na tipkovnico pa itak nimaš časa gledat.
Work can't kill you, but why take a chance?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoidRay ()

GrimReaper ::

Ok, zastopim da se da naučit slepega tipkanja z desetimi prsti, ker imaš vsaj izhodišče na ASDF in JKLČ.
Ampak pri štiriprstnem (kazalca in sredinca) pa če probam na slepo večkrat zadanem tipko zraven tiste ki sem jo želel pritisnit, ali pa pritisnem nekje vmes obe naenkrat.
Nimam sicer takih potreb da bi rabil pisat z več kot 50 znaki na minuto, ampak škodilo pa nebi. Res pa da če pišeš malo, se tut naučiš težje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

šernk ::

Vse skupaj je le stvar učenja :)

sam komot spišem tudi par stavkov brez napake, vendar ko zgrešim eno tipko, grešim potem dokler ne cele besede zbrišem in začnem znova od tam naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sporazumevanje z morsejevo abecedo? Zakaj pa ne.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1215943 (14076) dreta
»

Slepo Tipkanje

Oddelek: Programska oprema
4917379 (16161) Yacked2
»

slepo tipkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7816820 (10839) tiiasa
»

Hitrost tipkanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828554 (6003) mojca
»

Desetprstno tipkanje (učenje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5223939 (22113) strictom

Več podobnih tem