» »

Ne igra audio CD-jev ...

Ne igra audio CD-jev ...

Goldy ::

Ima težavo...

Dobil sem starejši računalnik P233, na katerega sem na novo naložil win98 z gonilniki.

Po kratkem preizkusu dela računalnik brezhibno le težave ima s predvajanjem audio cd-jev. Namreč ko vstavim cd v cdrom, ga samodejno zazna in odpre program CD gramofon. Prebere število skladb in dolžino zapisa skladb. Ko pa mora začeti predvajati pa se nič ne zgodi.

Računalnik ne zmrzne, le ob začetku predvajanja za trenutek zmrzne program CD gramofon.

Kaj bi to lahko bilo?

astras ::

Pozdravljen!
Mislim da imas v tem gramofonu opcijo da izklopis samodejno predvajanje cdjev, tisto izklopi in si nalozi kak drug player (npr. Winamp) in potem probaj in porocaj!
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bastadu ::

Maš povezan CD-ROM in zvočno z analognim kablom? Če ne, moraš v Upravitelju naprav pod CD-ROMom omogočiti Digitalni audio ali nekaj podobnega...

Goldy ::

Zadeva je rešena.

1. Namreč v CDROM sem namestil najnovejši FirmWare.
2. Na spletu sem prebral, da obstajajo dve vrste gonilnikov
- VXD (virtual extension driver)
- MDM (Microsoft driver mode)

Ker sem imal v prvotni obliki VXD tip gonilnika nameščen, sem ga zamenjal z novim MDM gonilnikom. Tako sem lahko označil na CDROMu, da bere audio CD-je kot Digital Audio.

Računalnik sem rešetiral in zadeva špila brez problema. No, pri samodejnem zagonu audio CD-ja na začetku pred 1. komadom rabi nekaj sekund, vendar me to ne moti!

lp, Goldy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21540097 (11205) Ales
»

CD Audio - Nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
102828 (2714) teidy
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110804 (8200) Quikee
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595696 (4502) Trancedeejay
»

kako presnet zakljenjen audio-cd?

Oddelek: Zvok in slika
191907 (1497) AngelOfDeath

Več podobnih tem