» »

Sobno kolo

Sobno kolo

batuk ::

Pozimi bi rad malo pošportal na toplem in si ogledujem sobna kolesa. Je tole za kaj ali ni vredno nakupa?

https://www.timebreak.eu/trgovina/fitne...

batuk ::

Nihče ne ve. V bistvu bi potreboval sobno kolo, ki bo zdržalo vsaj 5 let. Kolesaril bom(o) enkrat tedensko ali pa še manj. Najbolj me skrbi, da je primeren le do 100 kg. Zanima pa me tudi princip delovanja. Npr.: pokvari se elektronika. Ali tako kolo še vedno deluje in ima nek upor?

cekr ::

Tale sigurno ne bo zdržal prav dolgo. Fajn je, da ga v živo preizkusiš. Poglej, če se kaj ruka.
Kako se obnaša, če se malo nasloniš nanj. Se kaj skrivi pod pritiskom...
K sreči obremenitev vsaj ni odvisna od računalnika.
Sicer pa čim manj premikat obremenitev, ker se tisti kolešček zelo hitro spravi v prosti tek.

Raje si poglej kakšne konkretne zadeve.
S časom se boš več ukvarjal z jezo, kot pa z miganjem.
Pa papir prenese vse. Če piše 100kg, je že 70kg preveč.
Vsaj 300EUR si pripravi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Han ::

Katero sobno kolo?

To so igračke, ki so po dveh tednih le še obešalnik. Dobro sobno kolo je "spinner", ki stane nekajkrat toliko.

batuk ::

Sedaj imam nekako nagledano tole:

https://www.intersport.si/shop/fitnes-i...

Glasmaher ::

Mesec dni nazaj smo podarili sobno kolo ker se je nabiral prah. Sobno kolo je super prvo leto ko ga kupiš, potem pa je samo v napoto. Občudujem tiste, ki redno vadijo

kuall ::

za pametne ni niti prvo leto super, ker vedo, da je debilen nakup. greš kolesarit ven pa se nadihaš frišnega zraka in vidiš zanimive stvari. bi bilo pa pametno medtem ko sediš za računalnikom kolesarit, samo bi bilo treba mizo dvignit nekak, drgač si prenizko

Han ::

Ta Intersportov spinner je že precej boljše kolo, a še vedno daleč za kolikor toliko dobrim.

Najboljša opcija je skupinska vadba v fitnesu. - Plačaš ca. 60 eur za mesečno karto, kar te še dodatno motivira, poleg tega greš od doma med "sotrpine". Spinning trening ali npr. Les Mills RPM / Sprint je lahko pod vodstvom dobrega inštruktorja in v spremljavi odlične glasbe pravi užitek. Tu se dejansko "nagoniš", da je pod kolesom luža znoja.

Doma lahko to simuliraš le na podobno dobrem kolesu pred TV ekranom ali monitorjem, na katerem si zavrtiš posnetek zgoraj opisanega treninga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Glasmaher ::

kuall je izjavil:

za pametne ni niti prvo leto super, ker vedo, da je debilen nakup. greš kolesarit ven pa se nadihaš frišnega zraka in vidiš zanimive stvari. bi bilo pa pametno medtem ko sediš za računalnikom kolesarit, samo bi bilo treba mizo dvignit nekak, drgač si prenizko


Se strinjam s tabo, mogoče bi jaz samo malo lepše povedal ;-)

fosil ::

Če bi rad shujšal in pridobil nekaj kondicije ne rabiš sobnega kolesa.
Imaš na netu celo kup raznih vaj za ta namen. Pa še bolj zanimive in učinkovite so kot kolo, ki se ga hitro naveličaš, telo pa se prilagodi, da porablja čim manj energije.
Tako je!

IL_DIAVOLO ::

Z jedilnika crtaj sladkarije in ogljikove hidrate, pa bojo kile same od sebe sle dol. Ce ne bos spremenil prehrane, ne bo nic.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Ne rabiš sobno kolo, metanje denarja vstran... kupi si trenažer za 100 evrov in vanj vpneš zadnje kolo specialke ali gorskega kolesa.

Sicer pa tudi mraz ni ovira:

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Invictus ::

Kje si se to vozil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

Glasmaher je izjavil:

kuall je izjavil:

za pametne ni niti prvo leto super, ker vedo, da je debilen nakup. greš kolesarit ven pa se nadihaš frišnega zraka in vidiš zanimive stvari. bi bilo pa pametno medtem ko sediš za računalnikom kolesarit, samo bi bilo treba mizo dvignit nekak, drgač si prenizko


Se strinjam s tabo, mogoče bi jaz samo malo lepše povedal ;-)

Za vaju, intelektualca, je tole

PacificBlue ::

Invictus je izjavil:

Kje si se to vozil?

Pohorje:). Vzpel sem se s kolesom mal pod Kope in se spustil nato skozi gozd in nato po tej cesti nizje v dolino.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Twixz ::

Kupujem sobno kolo. Nimam pojma o pojmu.
Uporaba - 3-5x tedensko do 60 minut/dan

Trenutno uporabljam nekaj starejšega.

https://www.mimovrste.com/sobna-kolesa/... - to sem gledal, mnenje?

Kolikšna je optimalna teža vztrajnika? :)

Hvala!

gusto ::

Za premislek, za 150€ dobiš že nov trenažer. Sem ravno nabavil, zelo zadovoljen. Ergonomija na teh sobnih kolesih mi nikakor ne ustreza. Če si približno resen kolesar in imaš tudi navadno kolo je trenažer boljša izbira. Pa še manj prostora zasede (ko ni v uporabi).:)

Twixz ::

gusto je izjavil:

Za premislek, za 150€ dobiš že nov trenažer. Sem ravno nabavil, zelo zadovoljen. Ergonomija na teh sobnih kolesih mi nikakor ne ustreza. Če si približno resen kolesar in imaš tudi navadno kolo je trenažer boljša izbira. Pa še manj prostora zasede (ko ni v uporabi).:)


Navadno kolo imam ampak ga ne uporabljam.
Sobno kolo je trenutno v mojem življenju bolj praktična zadeva kot trenažer, ki bi ga montiral na 15 let staro kolo z 18 prestavami. :)

Za uživanje na cesti imam skuter & avto :) Karte za fitnes pa ne bom nabavljal zgolj zaradi tega, da bom 5x na dan hodil gonit kolo tja, si raje kupim svojega in v pol leta dobim denar nazaj :D

Han ::

29.10.2017 sem v zgoraj linkani temi napisal naslednje:

Kolesarjenje v dnevni sobi te bo še prehitro minilo, razen če imaš res dobro kolo, motivacijski video in primerno ohlajen prostor.

Mesečne fitnes karte (za skupinsko vadbo) so ca. 50 eur. Do marca boš tam definitivno prevozil več km in porabil več kalorij na bistveno boljšem kolesu.


Danes je mesečna karta malo dražja, vse ostalo pa še vedno drži. Nova sobna kolesa za 150 eur so dragi obešalniki za hlače, majice in nakupovalne vrečke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10529153 (1828) </head>
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
253897 (2817) techfreak :)
»

Sobno kolo

Oddelek: Loža
3910964 (3673) GupeM
»

Katero sobno kolo

Oddelek: Šport
225996 (5345) Bye
»

sobno kolo za max 150 eur

Oddelek: Loža
278760 (8096) knap

Več podobnih tem