» »

prenosnik dela počasi.

prenosnik dela počasi.

scirea ::

Torej jaz imam ta prenosnik --> (http://www.mimovrste.com/artikel/275054... že skoraj eno leto. Na začetku je delal super. Lahko sem nemoteno igral igrice ter gledal filme v najboljši kvaliteti. Pred nekaj časa pa mi je začel delat počasneje še posebej pri zagonu mu rabi 100 let da se odpre + še 100 let da zažene mozillo. Poleg tega pa mi trokirajo tudi igrice ter filmi v kvaliteti 1080p. Zanima me ali je že poteku rok trajanja za ta prenosnik (močno dvomim) ali je kak drugi problem. Pozabu sem še dodat, da je prenosnik čist in nima virusov.
Hvala vnaprej za odgovore.

hojnikb ::

če ni zasvinjan z programi, ti crkuje disk...
#brezpodpisa

scirea ::

torej novega kupit?

hojnikb ::

najprej se preričaj če je res fuč... Mogoče ti ga še menjajo v garanciji.,
Crystaldiskinfo...
#brezpodpisa

scirea ::

kaže mi da je stanje dobro tako da more biti nekaj drugega..

hojnikb ::

prlimaj rajš screen od taskmanagerja...
#brezpodpisa

scirea ::

zakaj to?

SuperVeloce ::

Da vidimo, če je sistem res čist :)

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

Da vidimo, če je sistem res čist :)

this. Nekateri majo različne definicije čistosti sistema... Za nekatere je dovolj če je samo nazunaj čist :)):))
#brezpodpisa

scirea ::



upam da je to to haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scirea ()

boogie_xlr ::

Slika daje zelo veliko informacij, vendar mislim, da bi bilo morda bolje, da neseš računalnik do enga stručkota, da ga malo prepuca, tako hardversko, kot softversko.

hojnikb ::

scirea je izjavil:



upam da je to to haha

136 procesov... there's your problem..
#brezpodpisa

scirea ::

okej :) hvala za odgovore

Infinity ::

Zraven računalnika si verjetno dobil obnovitveni CD, vstavi ga in sledi navodilom za obnovitev sistema in bo spet tekel kot prvi dan. Glede na to, da neveš zakaj slikat task manager sumim da tudi neveš kaj klikati po internetu in imaš pač zasvinjan sistem z malware-om.

hojnikb ::

lepo v msconfig, izklopi vse kar pod startup tabom (minus antivirus)... reset in se čudi pohitritvi
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Kaj si pa imel vse odprto, da ti je žrlo skoraj 4gb rama? Printscreen nared zavihek processes, še prej pa gor v nastavitvah view -> select columns poišči cpu time. Preden slikaš ta zavihek processes še sortiri po tem novem stolpcu.

Castiel ::

shrani vse podatke ki jih potrebuješ. Vse slike, dokumente, save game, morda filme...pač vse kar nočeš izgubit in na novo naloži sistem.

Glede na to da je več kot očitno da neveš kaj delaš ti svetujem da ponovno nalaganje sistema prepustiš nekomu, ki ve kaj dela.

Sistem imaš namreč zelo, zelo zasvinjan. 140 procesov je vsekakor več kot preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

G_mAn ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.

Uglavnem prenosni računalnik mi je začel delati zelo počasi. Ker se je pregreval sem ga očistil in spihal, na novo namestil termalno pasto preveril viruse... Tudi windowsi so naloženi dokaj na novo (cca 1 mesec). Preveril sem tudi stanje trdega diska in je dobro.

Gre za računalnik Fujitsu lifebook ah530 (i5, 3gb rama) in se uporablja zgolj za internet (brskanje, e-pošta...) ter urejanje dokumentov.

Morda kakšna ideja, kaj bi lahko storil, da bi računalnik zopet deloval normalno, saj je delo z njemu skoraj nemogoče. Upravitelj opravil kaže precejšno uporabo rama (1.5gb+) pa ni nobene obremenitve. Odprtih procesov pa je cca 40. Nameščeni pa so win 7

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G_mAn ()

G_mAn ::

Naj dodam, da kljub čiščenju ventilator še vedno dela s polnimi obrati, tudi pri minimalni obremenitvi.

N0t0ri0us ::

preveri temperature s speedfanom

da dela počasi je pa kriv disk. Vsi diski v prenosnikih so en drek. Daj notri SSD in bo delal tako kot mora.

SuperVeloce ::

temperature? Imaš kaj izkušenj z nameščanjem termalne paste? Je hladilnik pokrival tudi kakšne VRMje?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

če se ti vrti na polno, si slabo namazal pasto oz. zmontiral hladilnik, ali je pa senzor za tempe oz. fan kontroler šel v franže
#brezpodpisa

G_mAn ::

Vem da so diski v prenosnikih zlo počasni, ampak tako počasi pa zopet ne more delati. Poleg tega imam doma še 2 starejša prenosnika in delata veliko lepše. Sumljiva mi je tudi poraba pomnilnika.

Glede nameščanja paste tako ni kaj dosti za falit. Staro sem lepo počistil in namestil na novo. Temperature so bile pred čiščenjem in nameščanjem nove paste cca 90°, sedaj so na začetku okoli 40° po nekaj minutah uporabe pa narastejo na 70-75°.

D3m ::

SSD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Malware. Nesi nekomu, ki ti bo očistil računalnik virusov in vse nesnage, ki si jo dobil na računalnik.

Han ::

Poglej, kateri program ti zabija procesor na 100%... Če procesor ni obremenjen - ko nič ne počneš, bi moral Upravitelj opravil zanj kazati 0-1% obremenitve - je problem drugje, najbolj verjetno v defektnem disku.

http://crystalmark.info/software/Crysta...

http://www.memtest86.com/download.htm

https://www.malwarebytes.com/mwb-downlo...

https://www.piriform.com/ccleaner/downl...

G_mAn ::

Disk sem preveril in kaže stanje dobro. Z antivirusnim sem preveril viruse in ne najde nič, uporabil in preveril sem tudi vse programe, katere je naštel uporabnik "Han" pa tudi nič kaj ne najde.

Zraven prilagam še screenshot od task managerja, v kolikor se komu poraja kakšna ideja, kaj bi še lahko bilo krivo. Ob zaslonskem posnetku je bil prižgan le Chrome.

 Task Manager

Task Manager



 Task Manager1

Task Manager1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G_mAn ()

Buco_daMAN ::

Šprau si na kompu zdej pa jočeš...

G_mAn ::

Buco_daMAN je izjavil:

Šprau si na kompu zdej pa jočeš...


Niti se ne gre za moj računalnik pa tudi če je nižjega ranga, bi moral za brskanje po spletu vseeno delati dokaj normalno, kar od začetka tudi je, saj se vseskozi uporablja le za to.

D3m ::

46 procesov. Pa to bi moralo leteti. :D

Še na mojem E-450 imam 70 procesov je pa res, da je notri SSD, kar je razlika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

Defender se je nekje zaciklal in ti svchost pobira 1GB rama. Dej "Končaj Proces" ki ti žre 1GB rama.

D3m ::

Da ni slučajno Windows update.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ngc2392 ::

+1 za windows update. slednji mi je na starejši mašini z ssdjem zabil procesor do stopnje, da sem mislil, da delam z celeronom 450 :)
izklopi windows update oziroma ročno preveri za posodobitve.
United We Stand, Divided We Fall

Stari89 ::

@G_mAn:
Kratka verzija štorije: Rama ti zmanjkuje.
Daljša verzija: Ker cena resourcov (ram, velikost diskov, procesorska moč) pada, si razvijalci lahko s časom privoščijo vedno večjo porabo slednjih v svojem programu. Programi (procesi) na računalniku "tekmujejo" za resource in naloga operacijskega sistema je, da se odloči, kateri dobi koliko procesorskega časa, rama, itd. ... Ko kaže, da gre ram že bolj proti koncu, se za ta namen začne uporabljat del trdega diska. Problem je, da je disk enih nekaj-stotisočkrat počasnejši od rama. Računalnik se nato zdi neodziven. Ko ti na že tako obremenjen sistem uleti še kak ogromen prioritetni proces (recimo svchost, ena izmed njegovih nalog je Windows Update), je veselja seveda konec.
Kako to rešit? Dodaj ram. Resno, ram je poceni in je najlažja nadgradnja, ne šparat na ramu. Pa spucaj absolutno vse procese in servise, ki jih ne rabiš - najbolj trotl-ziher je redno formatiranje kompa. Če vržeš zraven rama not še en SSD, se boš mel na tem kompu en čas še zelo fajn.
LP

G_mAn ::

Hvala vsem za odgovore in pomoč. Bom kljub temu, da ni dolgo nazaj še enkrat formatiral računalnik in na novo namestil windowse. Nameravam tudi dokupiti rame in bomo videli, kaj bo nastalo iz tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% uporaba diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
242867 (1890) denisek123
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424850 (3826) Master_Yoda
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716757 (5506) krneki0001
»

Inštalacija Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5610369 (9489) RuskiSnajper
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382839 (2229) Mihec1990

Več podobnih tem