» »

CPU usage zelo visok

CPU usage zelo visok

Mihec1990 ::

LP

Jst imam tezavo s tem da mi po nekaj casa igranja igric racunalnik zacne "stekat" in ko pogledam v task manager mam kar od 20-80 CPU usage pa ceprav nic ne delam imam vse programe ugasnjene nic nimam na full screen ampak mi vseeno kaze cpu usage zelo visok zdej nevem al so driverji krivi al kaj?

Athlo 64 3800+
1,5 GB rama
GeForce 7600GT

prosim pomagajte.

El Nino ::

Poglej v task managerju procese in preglej, keri ti tolk procesor žre. Ni izključeno, da gre za virus.

LP

trnvpeti ::

ali pa se kaksen process obesi
recimo FF :)

Mihec1990 ::

sej tuki je problem ker ne gre za virusa ker sem vse formatiru in na task managerju pise da mi sistem idle proces 99 % poje sam to je normalno potlej ko pa kateri program odprem mi pa 50 % ali vec zre in potem ko neham delati na reculaniku je spet 99 % idle ze ko premikam misko mi gre idle na 70 % kar je hudo narobe zaj me pa zanima ce je mogoce ram kriv ker je samo 667 MHz oba mogoce kaksen prevec prevec pocen ram ?

Djz3l3 ::

mam isti problem!!!KI GA RESUJEM ZE 2 MESECA!!!!{pili deluejo narmalno npr cod 4 vse na high z AA,itd
Vendar ga v winsih pa kr neki zamori in ve; aplikacij skupaj pa se komp sesede kar se nebi smel in se tudi ni vcasih.ce kej pametnega ugotovis porocaj.

moja kista
amd athlon 64 3500
epox 9npa+
3gb rama trenutno 2gb 400mhz
8600gt
470W termaltake napajalnik

Formateranje winsov itd ne pomaga!!!.

t3hn0 ::

lol..

system idle ti pove kok % je se frej procesorja in ne kok je zasedenga!
^.^

Mihec1990 ::

sej tuki je problem ker ne gre za virusa ker sem vse formatiru in na task managerju pise da mi sistem idle proces 99 % poje sam to je normalno potlej ko pa kateri program odprem mi pa 50 % ali vec zre in potem ko neham delati na reculaniku je spet 99 % idle ze ko premikam misko mi gre idle na 70 % kar je hudo narobe zaj me pa zanima ce je mogoce ram kriv ker je samo 667 MHz oba mogoce kaksen prevec prevec pocen ram ?

preberi se 1x prosim tisto kar je krepko napisano

ANGEL_B ::

hahaha prav za crknit je ta topic

V glavnem ce bos tiste procente sesteval bos imel vecjo 100% skupaj. Vsak programcek ti pobere nekaj CPUja, ostalo pa je sistem idle oz. toliko koliko CPUja imas se prostega. Zato ce bos kak program zagnal bo to obremenilo procesor in bojo pri tistem programu procenti nasrastli, pri sistem idle pa padli.
V glavnem pri tebi je vse normalno in bodi srecen da imas pri sistem idle vedno visoke procente. Ce bos mel pri kakem drugem porgramu konstantno visoke, al pa ce nebos delal nic in bo sistem idle zelo nizek, potem pa bos mel razlog za zaskrbljenost.

Mihec1990 ::

pa kaj vi berete kej kar napisem al kaj?????? jst vem kaj je idle proces in vse to SAMO MENE TO NE MOTI!!!!!!! mene moti da mi kr naenkrat zacne stekat in mi vcasih zamrzne vcasih pa tok zacne stekat da gre tako hitro kok kaksen slidshow in ne ni virus

ANGEL_B ::

Aha ok pardon potem, sem te ocitno narobe razumel. No, potem pa povej se kaj o tem kaj sprozi to stekanje. Kdaj se pojavi ? Samo pri kakem dolocenem programu al pri razlcinih programih, la steka tudi ce nic ne delas (naprimer da samo na start meni kliknes pa ze tisto potem pocasi odpria)...?
Pa ko ti steka in ko opazis da sistem idle procenti padejo, cemu takrat procenti narastejo ? Narastejo vedno istemu procesu al razlicnim procesom ?

Drugace pa bi blo mogoce fajn da se napises kaki racunalnik mas (procesor, ram) in katere winse uporabljas.

Pyr0Beast ::

PIO mode najverjetneje .. ti miš tudi kaj 'šteka'?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Djz3l3 ::

ni pio vsaj pr men ni biv

Nevihta ::

Pozdravljen!

Sem imel podoben problem tudi sam, je bil en topic precej na to temo odprt. Problem je bil k je meni proces v stand by-u nabijal 100%, pa nisem ugotovil kaj bi bilo, na koncu pomagal format:)

Malce pobrskaj po forumu.
Nevihta

Nevihta ::

No pa da ne bom samo solil pamet: tukaj je še link!
Nevihta

Mihec1990 ::

Athlo 64 3800+
1,5 GB rama
GeForce 7600GT
uporabljam windows XP in to je cisto nakljucno ce uporabljam raculanik al ne mi po 1-4 ur ko je prizgan zacne stekat idle procent kaze da je 99 ko nic ne delam cpu pa kaze da je 50%, miska mi steka, zvok nadlezno hrsci in vcasih pomaga ce ga veckrat zapored restartam vcasih pa ne, ga pa rabim 5 min pustit pri miru 1x se mi je pa zgodil da ni nic stekal ko sem ga pa restartou je pa zacel... tako ko zdajle ko mi nic ne steka sem pa 100 % ko bom restartu raculanik mi bo zacel stekat, zato ga bom neki cajta pustu przganga :D
kaj je pio mode in kako to resit?

Djz3l3 ::

Fantje mislm da sem po dveh mesecih resil problem. Prvo sem zamenjal ide kabel od diska.Ki je bil vklopljen v IDE chanel 1.Danes naloženi winsi in samo drajverji od maticne in graficne.Przgem komp lovding v winse traje zelo dogo tist k lovda je slo 12 okol (tisto mdoro za lovding).ok dam ide kabl v IDE CAHENL 2 lovding traje samo 2 (pac tist modr)nevem pogljte mal ide kable zamnite Chanell itd.Men je pomagal in tudi sama uporaba cpu je takoj padla.Npr sm koperu z usb kluca 655mb na chanel 1 je trajlo koperanje debeli 2-3 minti in ob tem nisem mogel nic uprabljat ne neta ne nic oz niti brskanja po disku ker je ful komp zabijal.sedaj lahko ob koperanju ki traja 50sekund pocnem kar hocem ent braskanje po disku itd itd

Pyr0Beast ::

pio, ni druzga ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Djz3l3 ::

NE POMAGA PIO OZ NI MI POMAGU IDE KABLI SO KRIVI PA IDE CHANEL KER SM SE Z TEM 2 MESCA DRKU IN SM VSE PROBU VSAKO KOMPONENTO POSEBI ITD

El Nino ::

Ok, ok, pomiri se pa najprej caps lock izklopi.

Djz3l3 ::

Ja sej malo me je razkurilo,ker vsi pravite pio ali pa ram.Pa že nešteto tem je bilo odprto.

Pyr0Beast ::

S PIO sem misil, da bi pogledal v nastavitvah od IDE kontrolerja, če se ni način prenosa slučajno nastavil na PIO mode, ki je počasnejši kot najpočasnejši DMA.
Sicer pa sam da si zrihtu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mihec1990 ::

kaj nej zaj naredim jst? men se vedno steka. in kot sm reku tam zgori da mi bo delal lepo dokler nebom restartu in sm bil prisiljen restartat ker mi je komp zmrznu in tuki je task manager ce vam kej pomaga

jst nevem kaj je to IDE channel in IDE kabli in oz kaj rabm sploh narest ce mi lahko en razlozi to situacijo?

Djz3l3 ::

Ide chanel je tist kar mas priklop na plati v nejga pride ide kabl iz diska.

ide kabl je tak ponavad širok kabl sicer pa malo pogoglaj in sprobaj kakor sem jest ker men dela zdej odlicno

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Mihec1990: daj tam kljukico "Show processes from all users" pa še enkrat zalepi screenshot

Boky ::

Preglej procese z Process Explorerjem.

Dead_Eye ::

Po mojem je kriv Nod32, poskusi ga odstranit. Včasih NOD kar blokira določene zadeve, mrežo,...
The one and only

Nevihta ::

Ne verjamem da bi bil PIO mode razlog, mogoce v njegovem primeru, sa ko sem imel sam podoben problem in sem ogromno prebrskal po netu, so se pojavljali kot mozni vzroki od A do Z...se pravi graficna, pa zvocna, pa onboard zadeve ,...

Pa se neki, ce bi bil samo PIo mode, ali ne bi bilo to od zacetka do konca enak problem? Recimo pri meni se je zadeva iz dneva v dan slabsala. Dokler ni sistem totalno zablokiral. Sele format je pomagal - pa vse enako priklopljeno.

Sam nisem imel NOD-a in tudi če uporabiš process explorer ti ne javi nič kaj uporabnega-- kot sem dejal vidiš kaj je, samo potem razlaga za to pa 1000 odogovorov pa noben splošni!

No pa obilo uspeha vsem bodočim revežem.
Nevihta

Mihec1990 ::

darkolord jst sm edini user kle zato je isto
Boky evo slikca

Dead_Eye pa bi res lahko zaradi NODa tako stekal?
Pyr0Beast sm probu narest tako kot si ti reku oz narisu samo pr men je mal drugac ampak sm se znasu na nek nacin in ni nic pomagal

imagodei ::

OK,

imaš System idle process na npr. 70%. Kje pa so manjkajoči procenti?

Procese se da razporedit tudi glede na procente CPU-ja, ki ga zasedajo. IOW, pritisni na naslov od kolone CPU v Task Managerju, pa se ti bodo procesi zvrstili v naraščajočem/padajočem vrstnem redu glede na % CPU.

In če ti za system idle ostane "zgolj" 70%, potem nekje mora biti manjkajočih 30. Poročaj.
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Hmmm, hardware interrupts.

Če si se prepričal, da ti disk (oz kerakoli ATA naprava) ne laufa na PIO, potem pojdi v safe mode in poglej, kakšna je tam poraba procesorja...

Mihec1990 ::

imagodei ce lahko bolj po kmecke
darkolord na safe modu mi nic ne steka al pa kaj podobnega ko pa zazenem normalno mi pa zacne stekat tako da sm rabu ene parkrat spet restartat da je normalno delal glede PIO itd. pa sm kle prilepu sliko kako mam jst nastiman

imagodei ::

Task Manager / Opravitelj opravil (desni klik na spodnjo opravilno vrstico ter izbereš; ali ctrl-alt-esc).

Tam notri imaš zavihek Processes in v tem pogledu vidiš tudi kolono CPU oz. CPE (odvisno od jezika).

Torej tam, kjer si gledal System IDLE proces.

System Idle proces ti v bistvu kaže, koliko CPU % gre v prazen nič. Torej, koliko časa je procesor nezaseden in se ukvarja sam s sabo. Če PC ne dela nič, mora bit na 98-99%. Tvoj pa pade na 70%.

Če procesorski čas troši kateri izmed drugih procesov, je to zabeleženo v tej isti tabeli. Npr:

Image name / User name / CPU / ...
utorrent.exe/ SomeUSR / 01 /
firefox.exe / SomeUSR / 00 /
explorer.exe / SomeUSR/ 05 /
svchost.exe / SYSTEM / 03 /
...
...
System Idle Process / SYSTEM / 91 /

Seštevek vseh procentov naj bi bil cca 100 (pač zaokroževanje). Če System Idle procesu pade procent na 70, očitno mora nek drug proces trošit razliko.

Kot sem že rekel, je pa možno s klikom na kolono CPU razporedit procese glede na to, koliko CPU-ja zasedajo. Če klikneš enkrat, po naraščujoči vrednosti, če še enkrat, po padajoči.

Če to narediš, boš videl nekako takšno sliko:

Image name / User Name / CPU / ... /
System Idle Process / SYS / 70 /
HellTime.exe / SomeUSR / 20 /
firefox.exe / SomeUSR / 05/
explorer.exe / SomeUSR/ 01/
...
...

Tako boš lahko identificiral proces, ki ti žre sistemska sredstva.
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Je že dal screenshot, ki kaže, da Hardware Interrupti kradejo sredstva.

Mihec:

pojdi v device manager in začni izklapljati naprave (desni klik -> disable) eno po eno, dolker ne odkriješ tiste, ki je problematična. Seveda pazi, da ne izklopiš kakšne sistemske

Mihec1990 ::

evo eno k sm sm meu use izklucen kar sm lahko izklucu

in se eden ko sm meu use normalno

darkolord ::

Slikci sta isti.

Pod Infrared devices in Network adapters si tudi probal izklopit? (rebootal si tudi?)

Pyr0Beast ::

V task managerju odsurvfaj pod nastavitve in obkljukaj Show kernel times. Če je rdečega več kot 10% ni dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mihec1990 ::

ok zdaj sm disablu infrared device in mi ze 2 dni laufa brek prekinitve tako da bom se porocal kako bo ko ga bom restartu....me je se vedno strah da bo zacel stekat ko ga bom restartu :D

Mihec1990 ::

sm restartu in DELA in 2x sm restartu tako da sm se prepricu da dela tako da najlepsa vam dala vsem najprej pa teb darkolordu!!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU 100% ne vidim rešitev... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
859075 (6927) m0LN4r
»

CPU-dela na100%

Oddelek: Strojna oprema
11915 (607) Hayabusa
»

Težave z računalnikom - pomagajte prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
61190 (1081) gorenjc
»

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232636 (2301) nokia6310
»

počasnejše delovanje pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
341946 (1571) jastreb

Več podobnih tem