» »

Inštalacija Windows 7

Inštalacija Windows 7

1
2
»

BK15 ::

Nastavil sem na High Performance.
Hvala ti broken/link res.

broken/link ::

np.
zdej pa pejt uživat v igranju igric :)

BK15 ::

OK bom.

RuskiSnajper ::

bajsibajsi je izjavil:

@BK17 Svetujem ti, da domov povabis kaksnega geeka, ki si bo vzel cca 2 uri casa. Naj ti preveri sistem in formatira HDD ter nalozi svez OS. Nalozi potrebne gonilnike in tiste programi, ki jih bos naceloma "vedno" uporabljal (vsaj tiste osnovne, npr. BSplayer, VLC, Skype..itd), potweaka sistem in nastavi karkoli je potrebno, da bo tvoja masina delovala optimalno. Ko je vse to narejeno, ti naj shrani image, katero bos kasneje vedno sam uporabljal za obnovitev oz. easy kopiranje sistema, brez da bi moral iti ponovno skozi celoten postopek formatiranja, instalacije OSa, gonilnikov...itd. Tako imas lahko vedno super instalacijo v zgolj parih minutah (kolikor pac dolocen image program potrebuje za kopiranje).

Ce tako osebo ne poznas, ti lahko nekdo vsaj steama vse potrebne gonilnike + se kak program in naredi nov ploscek Oken (npr. s programom NLite).

BTW, 60GB SSD OCZ Vertex se dobi za 60 evrov. Ce ima tvoj prenosnik dva slota za HDD (moj ima, DELL Inspiron), lahko uporabis SSD za sistemski pogon (60GB je dovolj) in drugi slot za sata HDD (jaz sem preko ST dobil zapakiran Toshiba 500GB 2'5 sata za zgolj 60 evrov).



To ni zastojn če ti ni prijatel :p ... 2 uri v perfektnem svetu, zelo odvisno.

RuskiSnajper ::

BK15 je izjavil:

Sčistil sem računalnik s Super Anti Spywarejem ampak še vedno štekajo igrice.


waw kakšno presenečenje

BK15 je izjavil:

Ma ne dam 100 €.
Lahko bi mi povedau kaj morem nardit.


naučit znat uporabljat windows računalnik ... bo trajalo par let

preko neta ti teško nekdo pove odgovor kr nekaj zakar nima informacij skoraj nič ... to niso konzole.

za tistih 100 eur se je šlo da ti pošlješ komp njemu, ker je časovno brezveze razlagat preko neta ... pa še računalnik če ga ma pri roki se dosti bol hitreje popravi ... zakaj obstajajo servisi da ga tja neseš (pa te še malo napizdijo polek) , sej ti nea preko telefona govorijo ane ...


broken/link je izjavil:

1. ccleaner->tools->startup
pa razširi čez cel ekran, razširi da bo vidna celotna pot (file) in daj screenshot (če nimaš ccleanerja, greš start->run->msconfig->startup [razširiš command] in narediš sshot)

2. desni klik na orodno vrstico->Task Manager->pejt na zavihek Procesi->daj klukco da pokaže procese od vseh uporabnikov,razvrsti procese po imenu, nared screenshot in postaj gor.

3. dej si dol everest program (lahko to zastonjsko verzijo: http://filehippo.com/download_everest_h... ) in al postaj gor ali poročilo ali pa screenshote o sistemu (ram,proc,grafa,temperature)

potem bomo vsaj približno vedli o čem govorimo in kje ti pomagat.

pa še en namig: tukej ti pomagamo iz dobre volje, tako da se potem tud pričakuje en ponižen odnos od tistga, ki nuca pomoč. Če tega nisi sposobn, daš dnar in ti bo to naredil kdo namest tebe :)
+

BK15 je izjavil:

Ne ne bi kupil windows 7 ampak bi ga pobral z interneta.
Na slotechu je piratiziranje nezaželjeno.

drugače pa glede winsov: to o nujnem twikanju je milorečeno bullshit. sveža instalacija windowsov je čist kul. Da, z raznimi twiki se jo da pohitrit, ampak če ti je prej stvar špilala ni razloga, da ne bi tudi zdej. Razno dizejblanje raznih windowUpdateov in drugih varnostnih zadevščin NI priporočeno, ker so omogočene z namenom! Tako da v primeru, da nimaš pomembnih podatkov na disku in če si že formatiral računalnik oz se bi rad naučil, formatiraj, namesti original windowse, polaufaj update (namestev gonilnikov bo verjetno nepotrebna, saj se večina namesti prek w.updejta) in to je to. Potem se pa igračkej naprej.


meni se ne da vsake 5 mesce reinštalirat , imagov pa ne uporablam ker itak ne formatiram razen ko nadgradim sistem tak da image bi bil obsolete. recimo zdaj bom zamenjal matično/ram/procesor in lepo reinštall , seveda imam vse napisane tweake v txtjih to je moj custom guide da ne rabim več vsega po netu iskat in samo applyam tweake , fertik v par urah haha :p - Traja pač ko greš prvič raziskovat, zaj vem več kot pol napamet :p

Kaj se tiče neke varnosti , če maš Router in če znaš delat z kompi veš da ne hodiš na določene stvari , maš antivirus, in nerabiš nobene windows-nesnage ki samo gnjavi za bzv pa še špile jebe, v življenju nisem imel vkloplenega win7 firewalla in defenderja, virusov pa itak da niam kr če bi mel ... bi vedel. Komp se začne čudno obnašat ko maš virus, morš met izkušnje da opaziš, potem pač grem scanat z kakim spywarom in seveda Full overnight antivirus scan , to vse popuca pa je ok, to se je dogajalo v Xp , z win7 ko sem bol iskušen ... ne pamtim virusov že kako leto ali več.

BK15 je izjavil:

Aha.
Sem naredu slike :


Ahaha miljon svchostov , lol.

10 GIGA pagefila , lmfao.


Samo High Performance ne bo pomagal 100%, moraš v bios izklopit power saving features, ko prideš v bios poslikaj vse menije ali pa povej kakšni bios sploh maš (imen , AMI(american megatrends) ali Award) ampak niso vsi isti itak , bolše da slikaš , najbol pomenbno je Advanced Bios Features ali CPU features, pa tudi tam ko se CPU clock nastavla je tudi kakšna opcija za power saving. (ampak ne piše power saving, neka imena so ki neboš mel pojma, mogoče piše v opisu na desni strani ekrana ko preklaplaš po menijih, pazi ker so še pod-meniji)

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

RuskiSnajper je izjavil:


naučit znat uporabljat windows računalnik ... bo trajalo par let


RuskiSnajper je izjavil:


Kaj se tiče neke varnosti , če maš Router in če znaš delat z kompi veš da ne hodiš na določene stvari , maš antivirus, in nerabiš nobene windows-nesnage ki samo gnjavi za bzv pa še špile jebe, v življenju nisem imel vkloplenega win7 firewalla in defenderja, virusov pa itak da niam kr če bi mel ... bi vedel. Komp se začne čudno obnašat ko maš virus, morš met izkušnje da opaziš, potem pač grem scanat z kakim spywarom in seveda Full overnight antivirus scan , to vse popuca pa je ok, to se je dogajalo v Xp , z win7 ko sem bol iskušen ... ne pamtim virusov že kako leto ali več.


Torej, v katero skupino ga boš dal? n00b k niti winsov ne zna uporablat, al poweruser, ki ima nastavljen firewall na routerju in točno ve, kdaj ima virus. odloči se.

RuskiSnajper ::

jah joj ... men je čisto okej pomagat vsem ... ampak ne morem pa razlagat totalno osnovnih stvari ker bi bila potem prevelka izguba časa pa tudi ... drugače pa maš na netu polno takih ki se jim to da ... taki youtube channeli ki so prav za to, recimo kaki amaterji ki se majo za PROje.

kak misliš da sem se jas naučil ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395267 (4563) GTX970
»

HP product key

Oddelek: Pomoč in nasveti
204001 (3595) Tomay
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272161 (1657) Damilko
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
447000 (6274) toshibaL550

Več podobnih tem