» »

Inštalacija Windows 7

Inštalacija Windows 7

«
1
2

BK15 ::

Če ste zasledili na forumu, imam probleme s štekanjem boljših iger, ki mi v preteklosti niso štekale in so začele štekati pred par dnevi.
Prenosnik mi tudi počasneje dela in štekajo tudi videi.
Sčistil sem prenosnik z petimi programi, namestil najnovejše driverje in še vedno je isto.
Je še kakšna rešitev razen ponovne inštalacije windowsa ?
Imam ta prenosnik : http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...
Imam Windows 7 Home Premium 64-bit v slovenščini, ki je bil že gor.
Kako bi se dalo nardit da zbrišem ta windows in inštaliram na novo windows 7 ?

lp

RuskiSnajper ::

Najprej: leptop ni za igre

hard drive je 5400rpm , eden od razlogov zakaj je počasno , dodaš polek pagefile in je še hujše

Nimaš nobenih informacij?:

kako dolgo uporabljas to inštalacijo
kaj si delal prej ko ni štekalo
kaj si naredil ravno pred štekanjem (dan pred, ce se je zgodilo čez noč)
katere igre igraš
kateri so ti 5 programi s katerimi si "ščistil" PC ... in kakšne opcije si uporabil
kakšne kvalitete in format videa imaš in kakšni player


Če nisi nikol windowsa reinštaliral pomeni da ne znaš veliko z računalniki kar pomeni da bo to teško rešit bres nekoga ... če hočeš met hiter leptop morš win7 totalno tweakat kar je za večina uporabnikov ultimat.

Se strinjam da najbolše da začneš znova in sicer z WIN7 x64 ultimate. Home Premium ti nebo pustil vsega tweakat in tudi nekaj stvari sploh ni na voljo.

BK15 ::

Prenosnik je star približno 1 leto in pol.
Štekat ni začelo čez noč ampak postopoma. Štekalo mi je usako tolko in se je pol ustavilo, pred par dnevi pa je začelo štekat tako, da se ne ustavi.
Igre so FIFA 12, NBA 2K12 in PES 2012, kar prej ni štekalo.
5 programov :
- ccleaner
- spybot
- malwarebytes
- registry clean expert
- trojan remover
Pa še sem pregledal z avastom.
Ja sej, če bi si ponovno inštaliral windows bi inštaliral Windows 7 Ultimate 64-bit vrjetno.

RuskiSnajper ::

Vglavnem poanta je tudi če bo ti nekdo pomagal znova inštalirat windows ... bo čez nekaj cajta isto

Ker default inštalacija je brezvezna. tak da maš polno stvari za nastavlat če hočeš da ti drži ... če nareiš vse prav ti drzi neomejeno časa, razen hard drive capacity slow down kar pa je problem celotnega windows sistema da je počasn ko je tolk stvari gor, temu se reče "bad programming" - na začetku ko se vsi programi nalagajo windows tudi preišče vse Hard drive in vse fajle/mape kar je težko za HDD. In seveda HDD clogging, to je mehanična slabost, ko hočeš več različnih stvari na različnih mestih pisat ali prebrat se HDDju sfuzla in rabi včasih 3x bol dolgo da to vse naloži kot pa da bi vsako posebaj (1po1) nalagal.

Tega je preveč da bi razlagal na forumu, to vem če sem zraven kompa ... traja lahko nekaj ur, +24 ur vse skup (2-3 dni)

Zgodovina sprememb…

BK15 ::

Kako misliš default inštalacija ?
Kaj bi moral use še nardit zraven ?

RuskiSnajper ::

BK15 je izjavil:

Kako misliš default inštalacija ?
Kaj bi moral use še nardit zraven ?


Service tweaks
Registery tweaks ( nekaj glavnih stvari tukaj ki se drugje ne da nastavit)
Settings Tweaks (to so stvari vse zivo)
Start Menu tweak
Power Tweaks

Večina taglavnih stvari se lahko spremeni na več mestih, ampak je vseeno kje.

    Disable UAC
    Disable Windows Update
    Disable Superfetch / Prefetcher
    Disable ReadtBoot logging
    Disable Windows defender
    Disable Windows firewall
    Disable Backup & Recovery
    Disable VSS (Volume Shadow Copy)
    Disable all power saving features in BIOS
    Select High Performance profile in power options
    Registery Tweak for Multimedia Class Scheduler service (lag/stuttering fix in certain games)
    Disable pagefile (4 GB ti bo delalo za večino iger, ampak zelo striktno samo igre brez drugih programov in stweakan win7 da porabi samo 700 MB ob fresh boot)





Kozmetična spremenba ampak praktičnega vidika ena najbol butastih stvari v win7. V visti je šlo lepo vklopit preko registra, win7 pa je vse zjebano.
Full Row Mod moraš nareit takoj po inštalaciji če nočeš potem zgubit nastavitev za folderje.
http://www.techpowerup.com/forums/showt...
http://www.techpowerup.com/forums/showt...


Pa pomoje sem jih par pozabo, to se jas sproti spomnim ko nastavlam par dni.

Zgodovina sprememb…

BK15 ::

Ne razumem ravno dosti.
Kaj bi se poslabšalo, če bi namestil Windows 7 Ultimate 64-bit ?

RuskiSnajper ::

BK15 je izjavil:

Ne razumem ravno dosti.
Kaj bi se poslabšalo, če bi namestil Windows 7 Ultimate 64-bit ?



Ostalo bi isto - ta inštalacija je default, OEMji ne tweakajo nič, ponavadi naredijo se slabše.

Znebil se boš samo začasno ker se boš samo nesnage in založenosti znebil, to je navidezni fix ker je pač barebone windsows brez vsega , hitreje pa nebo delalo od normalnega performansa ki si ga mel ko si kupil leptop.

Enaka pot bo ... postopoma vedno počasneje. Vse pa je odvisno od upravljalca računalnika.

Torej, boš mogel razumet. Drugače pač pokličeš naj ti nekdo nastavi če koga poznaš. Reinštalacija se ti v tem primeru splača glede na to ker ima večina OEM ponavadi Home Premium in tudi v tem primeru ko imaš ze vse počasno in nedelujoče, čeprav je možno in se da, je vseeno hitreje znova nastavit kot pa popravlat to inštalacijo.

Zgodovina sprememb…

BK15 ::

Ja sej jaz bi rad samo da dela nekako tako, kot je na začetku, ne pa kot zdej, ki dela počasi.

solatko ::

RuskiSnajper - Ti še vedno misliš, da imaš XP. Pol stvari, ki si jih označil za disable, je še kako uporabnih in ti nekatere celo sistem pohitrijo, poleg tega ti recimo shadov copy omogoči obnoviti zbrisane stvari v mapi, UAC ti skrbi za varnost (a je res tak problem potrditi, pri programih, ki spreminjajo register), defender se z uporabo MSE sam izklopi, skratka nimaš pojma.

W7 postanejo počasni izključno zaradi mnogih delujočih programov, ki imajo povezave na internet - MSN, Skype, igre, obveščanje o mailih, raznih razširitvah v brsklalniku - ASK, Google vrstica, yahoo vrstica, winamp in podobna sranja.

Največji krivec pa so igre, vsaka ima nekaj povezav na internet naslove.

Za pospešitev w7 ne rabiš drugega, kot AV - MSE, Advanced systemcare v katerem nastaviš brisanje nepotrebne navlake (potem to počne avtomatsko), nastavitev programov, ki se zaženejo na začetku in čiste iskalne vrstice v brovserju.

Za to uredit, rabiš dobre pol ure časa in sistem bo tak kot je bil ob instalaciji.

Home premium, ni nič slabša kot ultimate, samo za navadnega uporabnika je dodano nekaj strani. Ti kar lepo ostani na sistemu, ki ga imaš, samo dobro počisti, nobenega novega instala ne potrebuješ.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

gendale ::

lahko da os nima veze in se ti je v računalniku nabral prah, zato se začne pregrevat in avtomatsko zmanjša frekvence procesorja&grafične, kar povzroči zatikanje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BK15 ::

Temperature so v redu in prah sem počistil.
solatko bi mi lahko napisal postopek čiščenja z AV - MSE ?

RuskiSnajper ::

gendale je izjavil:

lahko da os nima veze in se ti je v računalniku nabral prah, zato se začne pregrevat in avtomatsko zmanjša frekvence procesorja&grafične, kar povzroči zatikanje


Točno to ... to so "bios power saving features" in tudi Power Options ima nekatere stvari. Tak da, za testiranje pač maš vkloplenega pod elektriko in to vse izklopiš.

BK15 je izjavil:


solatko bi mi lahko napisal postopek čiščenja z AV - MSE ?


Kak veš da so temperature vredu ?
kdaj kako kje

ne zgublaj časa s tem , vse kaj je povedal je da ma par programov ki avtomatsko čistijo razne cookie in te stvari kaj sploh nima veze in lahko nareiš ročno tudi , to ni nobeno tweakanje in fixanje. Pri tvoji situaciji se ne splača nekaj slepo popravlat ker neveš točno kaj je narobe, lahko je vse zivo z middle-warom, razni drajveri ali libraries, tudi kodeki, preko foruma ne morem nič ugotovit 100% še sploh z tako majhnimi informacijami.

Tega ne boš sam popravo z nobenim avtomatiskim programom ki jas drugače imenujem "crapware". Formatiraj in naloži Win7x64 Ultimate, potem se lahko meniš naprej , drugače se boš pač jebal še ... na blef rečeno ... 3 mesce ali več - odvisno komu se bo na slo techu sprdnilo potrudit za pravi odgovor.

Zgodovina sprememb…

BK15 ::

Kakšno testiranje ?
Kaj morem izklopit ?
Temperature sem preveril s programom speccy.

RuskiSnajper ::

BK15 je izjavil:

Kakšno testiranje ?
Kaj morem izklopit ?
Temperature sem preveril s programom speccy.



Ko ti nekaj probavaš se reče testiranje. Nima nič prav posebnega pomena.

Vglavnem vidim da ne razumeš vseh osnovne pojmov računalništva, kaj šele vse tisto kaj sem naštel , to bo zelo teško da se sam naučiš v "par dnevih" in nastaviš. Bolše da daš nekomu nastavit pa ti nebo razlagal nič ker bi to blo že kot učenje kar pa noben nima časa zastojn delat.

Lahko ti jas nastavim default inštalacijo preko remote desktop pozneje danes če bom na voljo, al pa jutri če bom doma, pod enim pogojem da maš inštaliran win7 x64 ultimate , ker največ časa se porabi za iskanjem krivcev/povzrociteljev ... reševanje inštalacije, traja dosti dlje kot pa tweakanju defaulta. Spomni me na ZS.

Seveda pred formatom shrani na USB al pa na drugo mašino najbol pomenbne datoteke in vse kaj rabiš, to ni 1 2 3, celotni disk preglej da kaj ne pozabiš. Ne mi rečt da še formatirat ne znaš ?

Zgodovina sprememb…

knesz ::

RuskiSnajper je izjavil:

BK15 je izjavil:

Kakšno testiranje ?
Kaj morem izklopit ?
Temperature sem preveril s programom speccy.



Ko ti nekaj probavaš se reče testiranje. Nima nič prav posebnega pomena.

Vglavnem vidim da bol slabo razumeš osnovne pojme računalništva , to bo zelo teško da se sam naučiš v "par dnevih" in nastaviš. Bolše da daš nekomu nastavit pa ti nebo razlagal nič ker bi to blo že kot učenje kar pa noben nima časa zastojn delat.

Lahko ti jas nastavim default inštalacijo preko remote desktop pozneje danes če bom na voljo, al pa jutri če bom doma, pod enim pogojem da maš inštaliran win7 x64 ultimate , ker največ časa se porabi za iskanjem krivcev/povzrociteljev ... reševanje inštalacije, traja dosti dlje kot pa tweakanju defaulta. Spomni me na ZS.

Stari, pa ti si en pravi mojstr. a ti lahk še jast zaupam svoj računalnik v servis? Mam originalne W7 Pro, ampak bom zarat tebe z veselem naložu piratske Ultimate. Bi šlo?
Aja, računalnik je od firme, sej nebo neč narobe, ane?

RuskiSnajper ::

knesz je izjavil:

RuskiSnajper je izjavil:

BK15 je izjavil:

Kakšno testiranje ?
Kaj morem izklopit ?
Temperature sem preveril s programom speccy.



Ko ti nekaj probavaš se reče testiranje. Nima nič prav posebnega pomena.

Vglavnem vidim da bol slabo razumeš osnovne pojme računalništva , to bo zelo teško da se sam naučiš v "par dnevih" in nastaviš. Bolše da daš nekomu nastavit pa ti nebo razlagal nič ker bi to blo že kot učenje kar pa noben nima časa zastojn delat.

Lahko ti jas nastavim default inštalacijo preko remote desktop pozneje danes če bom na voljo, al pa jutri če bom doma, pod enim pogojem da maš inštaliran win7 x64 ultimate , ker največ časa se porabi za iskanjem krivcev/povzrociteljev ... reševanje inštalacije, traja dosti dlje kot pa tweakanju defaulta. Spomni me na ZS.

Stari, pa ti si en pravi mojstr. a ti lahk še jast zaupam svoj računalnik v servis? Mam originalne W7 Pro, ampak bom zarat tebe z veselem naložu piratske Ultimate. Bi šlo?
Aja, računalnik je od firme, sej nebo neč narobe, ane?


To ni moj problem al maš ti od firme al ne, sam odgovarjaš, tak da se pozanimaj kaj ti dovolijo. Moji pogoji so takšni ker sem na tale setup navajen sam in za tega vem. Ko to izvajam ne mislim testirat in iskat rešitev kar porabi veliko časa, saj tole delajo plačani servisi, in še tisti servisi nikoli ne delajo tako dobro, oni samo naredijo da ti komp deluje hardware-wise, softwer pa vrzejo gor več ali majn default. (default = tovarniške nastavitve)

PROja nikoli nisem mel saj sem osebno šel iz XPja direktno v Win7x64Ultimate, Viste tudi nisem imel več kot 24 ur ker je bilo eno vlko sranje z podporo in drajverji pa tudi sam po sebi je bil sistem zabit, naprimer LAN file share je bila totalna polomija ker ni zaznalo XPjev na omrezju. (potem je prisel neki topology discovery mapper protocol ki je v win7 že inštaliran pod omreznimi nastavitvami za LAN kartico)

Windows 7 editions @ Wikipedia

Če maš:



    Windows 7 x64 Ultimate ali Professional
    Default Inštalacijo ALI dokaj svež in delujoč sistem in ga hočeš samo izbolšat
    vsaj 4 GB ali več RAMa (vprašanje kaj hočeš vse poganjat, 4 GB je malo za takšne stvari (no pagefile), probaj 6 GB ali več)
    V slabem primeru, ali nesreči boš moral odpret kišto (da narediš CLR_CMOS) torej ni dobro da maš celotno OEM mašino pod garancijo, če maš po delih je OK
    Omogočen dostop preko Remote Desktop
    Plusi: Poznat osnove in kako se nastavla BIOS, CLR_CMOS, flashanje biosa (če neveš bom moral razlagat, in tvoja izvedba kako dolgo traja, stvar kar vzame čas)





Največi problem za večino je količina RAMa, saj če ga nimaš dovol boš moral met pagefile vkloplen, kar je pa ena od najbol pomenbnih stvari ki ti slabi sistem in ga upočasnjuje ko je vkloplena.


Največja pomanjklivost Home Premium z vidika nastavlivosti je to da nima Group Policy, pomoje si bi dalo te vseeno nastavlat preko kakšnih registery hackov ki jih jas pač nisem raziskal ali obstajajo ali ne ker nisem nikol rabil.

To ni noben servis ker si stem ne polnim prostega časa oz da bi mi bil dolg cajt. To je samo priložnostno "per-case" basis. Če bom videl v tem uspeh lahko to razivjem dalje v biznis, nevem še. Vglavnem tega ti v SLO noben ne počne ker noben ki hoče hitro zaslužit nima pojma ali se jim ne da (konkurence itak ni, vsi napizdujejo vse povprek), tile mainstream servisi ki targetirajo množice ljudi; tisti ki pa to znajo pa so raje geeki na igrah al pa delajo v ozadju naprimer server-management al pa kako lokalno vzdrzevanje, za podjetja, bol specializirano, vse ostalo razen public :p

Druače pa maš AlienWare za to, ampak tudi dvomim da je kako diehard tweakanje razen inštalacije drajverov, middlewara in libs. Največ fokusa je večinoma za hardware ker ti zložijo vse kable in uredijo nostranjost PCja. To je za PC večinoma, majo neke "gaming" leptope ampak tam ne moreš tolko Tweakat za pefrormance ... saj lahko ampak pač odvisno od baterije :p

In še: Če veš kaj delaš lahko vsak računalnik odpreš gor tudi če strgaš listek za garancijo, pač moreš met slabo srečo da nekaj od komponent fizično crkne samo po sebi ; ampak "taki ki vejo kaj delajo" nikoli ne kupujejo OEM računalnikov. OEMji nalašč devajo noter slabe komponente zato da se hitreje pokvari, večinoma slabe napajalnike ker se hitro pokvarijo in , saj vse ostalo je dobro da je PC dober in dobro špila, ampak dajo navaden napajalnik tako da se komponente hitreje obrabijo zaradi "voltage fluctuation" oz nestabilna voltaža (noise) , undervoltage, kar je tudi glaven razlog zakaj OEM računalniki ne zdrzijo več kot 2 leti, Ponavadi crkne napajalnik pred komponentami ker napajalnik oddaja premalo voltaže za normalno obratovanje.

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Pa nasplošno sploh odgovor na to temo je: da če neveš niti windowsov inštalirat je teško da boš še kaj druga.

Idi na net iskat kak se windows inštalira, te pravljice se mi res ne da pisat ... naj se najde nekdo drug ...

BK15 ::

Dobro jaz ne razumem ravno dosti teh pogovorov.
Zanima me, če se splača ponovni inštalirat windows 7 in met ultimate kot pa home premium.
Postopek za formatiranje in inštalacijo pa sem najdu na youtubu.

ST-777 ::

BK15 je izjavil:

Zanima me, če se splača ponovni inštalirat windows 7 in met ultimate kot pa home premium.
Če zamenjaš sedanji home premium za windows 7 ultimate, bo razlika v hitrosti sistema minimalna, če sploh bo. Boljša rešitev je, da v prenosniku zamenjaš sedanji počasni hard disk s SSD-jem, sistem bo občutno hitrejši.

Ko je nekdo v svojem laptopu zamenjal hard disk s SSD-jem Crucial M4, je zapisal tole: "The 5400rmp drive in my HP DV7 laptop had an average read of 55.4 MB/s and access time of 18.3 ms. The SSD is coming in at 303.5 MB/s and .12 ms. The SSD's times are much more consistent as well. Windows experience score went from a 5.9 to a 7.9 (this is the max). The computer probably boots 4-5 times faster and programs such as Photoshop open nearly instantaneously. It truly feels like a different computer." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

BK15 ::

Kaj bi naj zdej to pomenilo ?
Da naj zamenjam trdi disk ?
Sicer imam 2 trda diska.
Ne mislim pa dajat 200 € za to.

solatko ::

ST-777 - potem bi moral obvezno imeti v prenosniku dva diska in brez dvd enote. Drugače so pa pri čitanju majhnih datotek, časovni prihranki tako majhni, da se zaradi tega še ne splača investirat v SSD.

Ko bo počistil računalnik nepotrebne krame, bo hiter, kot je bil na začetku.
Delo krepa človeka

RuskiSnajper ::

BK15 je izjavil:

Dobro jaz ne razumem ravno dosti teh pogovorov.
Zanima me, če se splača ponovni inštalirat windows 7 in met ultimate kot pa home premium.
Postopek za formatiranje in inštalacijo pa sem najdu na youtubu.


Na to vprašanje sem ti odgovoril v prvem postu , ostalo so pač moje razlage.

Poanta je da tudi če ti nekdo nastavi, če sam ne znaš pucat in upravljat računalnika (maintenance) torej da znaš sam sebi pomagat, bo pač čez čas slabše, zato jih večina formatira vsake 5-6 mescov to so leta in leta prakse.

Ko maš prako gledas naprej preventivno, se mi večina napak spoloh ne pojavla, ti popularni "stuttering" in te najbol pogoste napake, včasih gledam na forume pa si mislim kak za boga jim sploh uspe določene stvari pokvarit.

Windows ni sposoben delovati sam, potrebuje konstantno nadziranje in vzdrževanje. Vedno ti windows bol dolgo nalagal na zacetku bol poln boš mel trdi disk tako razloziš "postopoma" in v tvojem primeru je še hujše kr maš pod povprečno hitrost trdega diska , tega se ne da izognit, pač blame microsoft.

Vse tisto kar sem razlagal ti tudi zmaša default porabo RAMA na začetku zagona, torej z default 1100 MB pade na okoli 700 MB, če maš samo 4 GB Rama se to veliko pozna.

Zgodovina sprememb…

BK15 ::

Aha kako pa naj počistim te nepotrebne krame ?

solatko ::

V ASC imaš pod tools, program uninstaler, ta ima več podkategorij toolbar,...... do windows update, s tem počistiš vse programe, ki jih ne potrebuješ tudi iz registra. Potem imaš program startup manager, s katerim ustaviš določene programe, ki jih ne rabiš in niso del sistema, da se ne zaženejo.
Skratka cela skupina orodij je namenjena temu, da optimiziraš OS.
Tudi posodobitev sistema mora biti redna, saj M$ tudi sam ureja sistem, ki tudi slučajno ni popoln, ampak boljšega pač ni.
AV program, mora bit obvezno samo eden.

Skratka poigraj se s tem orodjem, če kaj ne boš vedel za kaj služi, vprašaj, preden boš pognal, s tem se boš učil, če pa ti ne bo uspelo pa še vedno lahko vse naložiš na novo.
Delo krepa človeka

BK15 ::

Problem imam tudi s tem, ker mi noče updateat windowsa.

solatko ::

http://www.superantispyware.com/downloa...
Potegni dol ta program in preglej sistem.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

BK15 je izjavil:

Kaj bi naj zdej to pomenilo ? Da naj zamenjam trdi disk ? Sicer imam 2 trda diska. Ne mislim pa dajat 200 € za to.
Nameraval si zamenjati sedanji home premium za windows 7 ultimate, domneval sem, ga boš kupil. Bolje je kupiti SSD, kot windows 7 ultimate, cena je približno enaka, hitrost sistema pa bo s ssd-jem mnogo večja.

BK15 ::

Ne ne bi kupil windows 7 ampak bi ga pobral z interneta.

ST-777 ::

solatko je izjavil:

ST-777 - potem bi moral obvezno imeti v prenosniku dva diska in brez dvd enote. Drugače so pa pri čitanju majhnih datotek, časovni prihranki tako majhni, da se zaradi tega še ne splača investirat v SSD.
Splača se investirat v SSD, v prejšnjem postu sem zapisal zakaj. V prenosniku naj bi bil le en SSD. Rezervni HDD pa je lahko zunanji, priklopi se ga preko USB kabla, in uporablja občasno, ko se shranjuje kopije fajlov in sistema.

BK15 ::

Pa noben prenosnik nima že tega SSDja, ko ga kupiš ?
Ma 200 € za to ne bom dajal.

solatko ::

ST-777- in potem izgubiš enako časa, kot si ga pridobil, da kopiraš preko USB-ja. Ko bi imel vsaj USB 3 ali eSATA priključek, bi to še nekako šlo, tako pa?
Kaj pa lahko poleg w7 in nekaj iger še spraviš na 80GB.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

SSD 128 GB 2.5" CRUCIAL m4, ki sem ga omenil, stane pri nas manj kot 200€, drugi SSD-ji 120 GB so še cenejši. Kopira pa se na zunanji disk redko, morda 2 krat na mesec.

BK15 ::

Sčistil sem računalnik s Super Anti Spywarejem ampak še vedno štekajo igrice.

solatko ::

Igraš na mreži?
Delo krepa človeka

BK15 ::

Ne igram single player.

cyber_killer ::

Za 100€ ti vse zrihtam, da bo delalo v nulo.

BK15 ::

Ma ne dam 100 €.
Lahko bi mi povedau kaj morem nardit.

BK15 ::

Kaj je lahko za štekanje krivo tudi to, da mi noče updateat windowsa ?

cyber_killer ::

BK15 je izjavil:

Ma ne dam 100 €.
Lahko bi mi povedau kaj morem nardit.

Kok pa daš? Resno te sprašujem. Boš vsaj mir imel, pa še naučil te bom na hitro par fint.

Za 100€ ti zrihtam sistem v nulo, zapečem ti ga kot ghost image in ko ti bo kaj štekalo (zagotovaljam, da ne bo nikoli štekalo edino če boš ti kaj štrckal po sistemu) samo počiš ghost image čez in imaš frišen OS+programe.

BK15 ::

Zakaj bi ti mogel jaz plačat ?
Kaj mi ne moreš samo povedat ?

BK15 ::

Zaustavil sem proces Trustedinstaller, ki mi je porabil polovico delovanja procesorja. Je malo boljše ampak še vedno šteka.

broken/link ::

1. ccleaner->tools->startup
pa razširi čez cel ekran, razširi da bo vidna celotna pot (file) in daj screenshot (če nimaš ccleanerja, greš start->run->msconfig->startup [razširiš command] in narediš sshot)

2. desni klik na orodno vrstico->Task Manager->pejt na zavihek Procesi->daj klukco da pokaže procese od vseh uporabnikov,razvrsti procese po imenu, nared screenshot in postaj gor.

3. dej si dol everest program (lahko to zastonjsko verzijo: http://filehippo.com/download_everest_h... ) in al postaj gor ali poročilo ali pa screenshote o sistemu (ram,proc,grafa,temperature)

potem bomo vsaj približno vedli o čem govorimo in kje ti pomagat.

pa še en namig: tukej ti pomagamo iz dobre volje, tako da se potem tud pričakuje en ponižen odnos od tistga, ki nuca pomoč. Če tega nisi sposobn, daš dnar in ti bo to naredil kdo namest tebe :)
+

BK15 je izjavil:

Ne ne bi kupil windows 7 ampak bi ga pobral z interneta.
Na slotechu je piratiziranje nezaželjeno.

drugače pa glede winsov: to o nujnem twikanju je milorečeno bullshit. sveža instalacija windowsov je čist kul. Da, z raznimi twiki se jo da pohitrit, ampak če ti je prej stvar špilala ni razloga, da ne bi tudi zdej. Razno dizejblanje raznih windowUpdateov in drugih varnostnih zadevščin NI priporočeno, ker so omogočene z namenom! Tako da v primeru, da nimaš pomembnih podatkov na disku in če si že formatiral računalnik oz se bi rad naučil, formatiraj, namesti original windowse, polaufaj update (namestev gonilnikov bo verjetno nepotrebna, saj se večina namesti prek w.updejta) in to je to. Potem se pa igračkej naprej.

bajsibajsi ::

@BK17 Svetujem ti, da domov povabis kaksnega geeka, ki si bo vzel cca 2 uri casa. Naj ti preveri sistem in formatira HDD ter nalozi svez OS. Nalozi potrebne gonilnike in tiste programi, ki jih bos naceloma "vedno" uporabljal (vsaj tiste osnovne, npr. BSplayer, VLC, Skype..itd), potweaka sistem in nastavi karkoli je potrebno, da bo tvoja masina delovala optimalno. Ko je vse to narejeno, ti naj shrani image, katero bos kasneje vedno sam uporabljal za obnovitev oz. easy kopiranje sistema, brez da bi moral iti ponovno skozi celoten postopek formatiranja, instalacije OSa, gonilnikov...itd. Tako imas lahko vedno super instalacijo v zgolj parih minutah (kolikor pac dolocen image program potrebuje za kopiranje).

Ce tako osebo ne poznas, ti lahko nekdo vsaj steama vse potrebne gonilnike + se kak program in naredi nov ploscek Oken (npr. s programom NLite).

BTW, 60GB SSD OCZ Vertex se dobi za 60 evrov. Ce ima tvoj prenosnik dva slota za HDD (moj ima, DELL Inspiron), lahko uporabis SSD za sistemski pogon (60GB je dovolj) in drugi slot za sata HDD (jaz sem preko ST dobil zapakiran Toshiba 500GB 2'5 sata za zgolj 60 evrov).

BK15 ::

Aha.
Sem naredu slike :
1.
-

-


2.
-

-

-


3.
RAM :

Procesor :

Grafična kartica :

Temperature :

cyber_killer ::

BK15 je izjavil:

Zakaj bi ti mogel jaz plačat ?
Kaj mi ne moreš samo povedat ?


Ti vse danes povem, ob pogoju, da greš v trgovino in kupiš 2kg kruha, 2litra mleka in 10 jajc. Pa greš čez blagajno ne da plačaš. Če ti rata, ti tud jaz vse zrihtam zastonj.

BK15 ::

Ma potem pa ne rabi.

zavajon ::

Ma daj, cyber_killer, ne teži!
Če ponujaš svoje storitve, vpiši to v oglasno rubriko, ostale teme pa pusti.

broken/link ::

start->control panel->power options-> in tm obkljukaj ali balanced ali high performance (vodič v SLO: http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind... )

v ccleanerju pod startup pa odstrani (lahko daš delete ali pa samo disable, po želji) vse, razn sledečega:
sidebar
hControlUser
atkosd2
atkmedia
avast5

potem naredi restart računalnika in poglej v taskmanager, koliko procesov ti sedaj laufa (ti piše spodaj na dnu)¸. in že samo po tem bi morala biti opazna neka razlika v delovanju.

BK15 ::

Sem naredil.
Prej je bilo procesov 88, zdaj pa jih je 70.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395233 (4529) GTX970
»

HP product key

Oddelek: Pomoč in nasveti
203992 (3586) Tomay
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272156 (1652) Damilko
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
446990 (6264) toshibaL550

Več podobnih tem