» »

Zelo visoka poraba CPU

Zelo visoka poraba CPU

«
1
2

IcyFox ::

Pozdravljeni,
imam starejši prenosnik Probook 4710s. Pred kakšnim letom mu je odpovedal disk in sem ga pustil na miru. Kakšna 2 tedna nazaj sem disk zamenjal z SSD diskom in vse je bilo ok. Zdaj pa imam težavo, pri ogledu npr. preprostega videa na youtubu prenosnik lagga, piše pa da youtube porablja 80 procenotov CPU-ja. Ali je to normalno in ali se da to kako znižati?
Specsi:
T5870 Dual Core 2 GHz
4 GB RAM
AMD Mobility HD 4300

IcyFox ::

čudno je tudi da je cpu usage na idle 50 procentov...

hojnikb ::

Virus si fasu
#brezpodpisa

IcyFox ::

Z AVG sem pregledu in ne najde nič, kaj predlagaš?

hojnikb ::

da pokažeš kater proces kuri 50% za začetek
#brezpodpisa

IcyFox ::

nobeden, saj v tem je težava. Vsi procesi skupaj kurijo 5 procentov, prikaže pa 50...

oemdzi ::

win10 ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

IcyFox ::

win 7

Kurzweil ::

Naredi scan z Malwarebytes v veliki večini reši problem.

En podoben problem sem zadnjič rešil pri kolegu, ki je imel neko navlako, ki si ji lahko našel med windows procesi, imenoval pa se je uknown, v kolikor si izklopil kabl od interneta je tisti proces prostil procesor, ker je menda rudaril bitcoine. Je pa to samo eden od miljon možnih navlak. To in številne druge (praktično vse do sedaj) mi je rešil prej omenjeni Malwarebytes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

IcyFox ::

Tudi MalwareBytes ne najde nič... Mi je res čudno, ker ne vem kaj bi lahko žgalo 50 procentov CPUja kar tako...

D3m ::

IcyFox je izjavil:

Pozdravljeni,
imam starejši prenosnik Probook 4710s. Pred kakšnim letom mu je odpovedal disk in sem ga pustil na miru. Kakšna 2 tedna nazaj sem disk zamenjal z SSD diskom in vse je bilo ok. Zdaj pa imam težavo, pri ogledu npr. preprostega videa na youtubu prenosnik lagga, piše pa da youtube porablja 80 procenotov CPU-ja. Ali je to normalno in ali se da to kako znižati?
Specsi:
T5870 Dual Core 2 GHz
4 GB RAM
AMD Mobility HD 4300


https://chrome.google.com/webstore/deta...

Poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

The Player ::

Tale program naj bi bil malo bolj detajlan kot task manager v Windowsih in pokaže procese, ki jih task manager skrije
https://technet.microsoft.com/en-us/sys...

Downloadaj in poglej če najdeš kak sumljiv proces

hojnikb ::

formatiraj. Infact, če bi to naredu že v štartu, bi mel zdaj že delujoč sistem.
#brezpodpisa

IcyFox ::

sem to naredil, težave je na frišnem windowsu...

hojnikb ::

naredil kdaj ?
#brezpodpisa

Kurzweil ::

Ko probaš to kar je D3m omenil. Probaj še youtube v drugem browserju. Probaj iz flash, preklopit na HTML5 predvajanje videa (ali obratno).

Sicer pa kotnikvid57, jaz bi podobno svetoval kot hojnikb, samo da bi namesto Win7 dal gor Win10.

IcyFox ::

D3m je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Pozdravljeni,
imam starejši prenosnik Probook 4710s. Pred kakšnim letom mu je odpovedal disk in sem ga pustil na miru. Kakšna 2 tedna nazaj sem disk zamenjal z SSD diskom in vse je bilo ok. Zdaj pa imam težavo, pri ogledu npr. preprostega videa na youtubu prenosnik lagga, piše pa da youtube porablja 80 procenotov CPU-ja. Ali je to normalno in ali se da to kako znižati?
Specsi:
T5870 Dual Core 2 GHz
4 GB RAM
AMD Mobility HD 4300


https://chrome.google.com/webstore/deta...

Poročaj.

Kaj naj poročam?

hojnikb je izjavil:

naredil kdaj ?

ko sem kupil nov disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

hojnikb ::

formatiraj še enkrat in namesti win10. Vprašanje kaj si fasal med tem časom
#brezpodpisa

s1l3 ::

Mas prikazane procese vseh uporabnikov? Ne vem ce sem kdaj videl, da bi skrit proces zrl resurse. Naceloma ce vidis v task managerju da je cpu zabit, je nekje proces.

solatko ::

Windows update imaš izklopljen?
Delo krepa človeka

postar_si ::

Sem imel podobne težave na laptopu, podobna konfiguracija. Meni je windows update kuril procesor. Potrebno je servis sklopit. Upravljanje računalnika->Services Windows Update (servis). Ta servis onemogoči, meni je pomagalo.

s1l3 ::

Ce je windows update kriv, ga izklopi, potegni dol update (https://support.microsoft.com/en-us/kb/..., ga namesti, ponovno zazeni update in bo vse v redu

IcyFox ::

evo, ta screen vam bo morda kaj več povedal

s1l3 ::

Bo verjetno res update kriv. Izkljuci update (zacasno), nalozi update iz mojega zgornjega posta in se bo zadeva razresila.

IcyFox ::

kako to izklopim

s1l3 ::

Najlazje tako da odpres task manager, gres pod services/storitve, najdes wuauserv, desni klik in pa stop. Drugace je pa google uporaben za take zadeve.

postar_si ::

Greš na ikonco Računalnik, desni klik, izbereš Upravljaj. Razširiš razdelek Storitve in programi ter klikneš na Services. Poiščeš servis Windows Update in ga nastaviš na Disable

IcyFox ::

zavrne mi dostop v task managerju

postar_si je izjavil:

Greš na ikonco Računalnik, desni klik, izbereš Upravljaj. Razširiš razdelek Storitve in programi ter klikneš na Services. Poiščeš servis Windows Update in ga nastaviš na Disable

pod startup type izberem disabled ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

postar_si ::

Tako je

s1l3 ::

Samo to ti ne izklopi samo zacasno, toliko da se bos spomnil zadevo vklopiti nazaj.

IcyFox ::

zavrne mi dostop v task managerju ko hočem zapret, velja če resetiram rač. nato da sem izklopil startup?

_dice7 ::

Paging file si nastavi statičen.

IcyFox ::

_dice7 je izjavil:

Paging file si nastavi statičen.

kako to naredim?

_dice7 ::

IcyFox je izjavil:

_dice7 je izjavil:

Paging file si nastavi statičen.

kako to naredim?



http://searchenterprisedesktop.techtarg...

Poišči na googlu (youtube).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _dice7 ()

s1l3 ::

A ne bi prvo eno resitev poskusil, ne pa vse poprek.

737 ::

To je normalno. Stari update v Win 7 je precej požrešen. Kar pusti ga, da zmelje. Še vedno je bolje počakati, kot pa, da te posili z desetko. Preberi zadnjih nekaj strani tukaj:

https://setiathome.berkeley.edu/forum_t...

s1l3 ::

Ni normalno, je dal MS fix ven za to, samo treba je en update cez spustit pa dela potem windows update normalno. Preizkuseno, veckrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1l3 ()

IcyFox ::

torej zdaj sem izklopil update in kar pomaga. Sicer se usage z odprtim brskalnikom giba nekje med 25 - 50 % (ne vem zakaj ves čas niha)

s1l3 je izjavil:

Ni normalno, je dal MS fix ven za to, samo treba je en update cez spustit pa dela potem windows update normalno. Preizkuseno, veckrat.

torej bo dejansko zaradi updata bolje delovalo
P.S. eno težavo imam z updatom ki si ga linkal, ves čas piše da išče posodobitve na računalniku in pač se tega okna ne da zapret, dela pa to v neskončnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

s1l3 ::

Mores ugasniti windows update service da nalozi ta update.

Po tem updatu, windows update pobere cca 200mb rama in ne kuri procesor.

IcyFox ::

s1l3 je izjavil:

Mores ugasniti windows update service da nalozi ta update.

Po tem updatu, windows update pobere cca 200mb rama in ne kuri procesor.

ne bo pa delovalo kaj boljše kot zdaj, ko je izklopljen? ker imam še vedno nekaj lagga na youtubu v HD ločljivoti

s1l3 ::

Ne, naceloma ne bo nic boljse. Mogoce ce bo kaksen update kaj pofixal, samo vprasanje. Je pa v vsakem primeru fajn da mas updatane windowse.

IcyFox ::

ok, hvala
a morda kdo ve, kako bi lahko rešil to youtube lagg težavo?

D3m ::

sem ti že dal rešitev.

a uporabljaš chrome?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IcyFox ::

uporabljam chrome in sem tudi tiso naložil, ampak ne vem če ima efekt oz. ga ne znam uporabiti...

bambam20 ::

IcyFox je izjavil:

ok, hvala
a morda kdo ve, kako bi lahko rešil to youtube lagg težavo?


Ja. ker ne znaš povedat, da ti zadeva lagga pri 60 FPS-ih,

lp.

Zheegec ::

Izklopiti windows update ni rešitev. Obstaja popravek za to, Youtube lag se tudi reši s tem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IcyFox ::

Zheegec je izjavil:

Izklopiti windows update ni rešitev. Obstaja popravek za to, Youtube lag se tudi reši s tem.

Lahko linkaš?

bambam20 ::

Zheegec je izjavil:

Izklopiti windows update ni rešitev. Obstaja popravek za to, Youtube lag se tudi reši s tem.


Glede, da omenja, da ima lag pri HD ločljivosti , sklepam, da je to zgolj pri 60 FPS-ih in je zato krivec njegova zastarela grafična. moja HD 5670 mi pri 60 FPS-ih laga.

IcyFox ::

bambam20 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Izklopiti windows update ni rešitev. Obstaja popravek za to, Youtube lag se tudi reši s tem.


Glede, da omenja, da ima lag pri HD ločljivosti , sklepam, da je to zgolj pri 60 FPS-ih in je zato krivec njegova zastarela grafična. moja HD 5670 mi pri 60 FPS-ih laga.

Sem v tem add-onu izklopil 60 FPS, tako da to ni krivec. Je morda treba vklopiti hardware acceleration?

bambam20 ::

S tem sem sam rešil previsok CPU za katerega je bil krivec Win update.

Po 4-tem koraku.

http://www.wintips.org/how-to-fix-svcho...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP G72 in težave z bluetoothom

Oddelek: Strojna oprema
121511 (1234) clip
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424831 (3807) Master_Yoda
»

prenosnik dela počasi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
342506 (1627) G_mAn
»

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

Oddelek: Pomoč in nasveti
152261 (2060) 737
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373320 (2564) GupeM

Več podobnih tem