» »

100% uporaba diska

100% uporaba diska

denisek123 ::

Pozdravljeni

Imam prenosnik s čisto svežim originalnim Windows 10. Nameščenih ni nič drugih programov, pa je v task managerju uporaba diska že 100%. Noben proces ne uporablja tako veliko diska. Kaj bi to bilo?

Lp
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

hojnikb ::

pusti windowse da zmeljejo svoje. Če ne pomaga po parih urah, je pa disk zanič
#brezpodpisa

borut_p ::

Slab nasvet. Zadnji update winsov je zjahov glede safety backups - preklopil jih je na nefauld off kar je povzorclo da disk nafila na 100%. Jaz sem imel isti problem, sem mu dolocil da za backup lahko ponuca 10gb in mi je takoj sprostil 35gb

Mare2 ::

Kako velik pa je tvoj disk?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

denisek123 ::

Disk je velik 750GB.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

borut_p ::

Na netu zloadaj zastonjski program za zasedenost diska da ugotovis kje ti najvec zavzame

https://www.google.si/amp/lifehacker.co...

denisek123 ::

Nisem mislil da je disk poln, ampak da je stalno 100% v uporabi.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

Bizkit45 ::

kot ti je napisal hojnikb, updejta ti verjetno iz kakšnega 1607 na 1703, ali pa mogoče še iz starejšega.
je pa z ssd veliko hitreje, hdd ti bo res mlel kar nekaj ur, sploh če greš iz 15xx verzije na najnovejšo.

denisek123 ::

OK, sumim da je res nekaj z diskom narobe. Opravil sem nekaj testov in dobim opozorilo pri Current Pending Sector.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

hojnikb ::

vrz v smeti
#brezpodpisa

ST-777 ::

denisek123 je izjavil:

OK, sumim da je res nekaj z diskom narobe. Opravil sem nekaj testov in dobim opozorilo pri Current Pending Sector.
"Current Pending Sector = THE MOST DANGEROUS smart attribute; this should ALWAYS BE ZERO or you have severe problems! This can be either weak electric charge with insufficient ECC correction ability -OR- it can be physical damage." http://arstechnica.com/civis/viewtopic....

denisek123 ::

Se pravi, bi menjava diska rešila problem? Kaj pa je vzrok teh sektorjev?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

harmony ::

denisek123 je izjavil:

Se pravi, bi menjava diska rešila problem? Kaj pa je vzrok teh sektorjev?


Kaj je vzrok raka? Kajenje, alkohol...kaj pa tisti, ki ga dobijo ceprav ne kadijo, ne pijejo alkohol. Kristalna krogla trenutno ne prav kaj pametnega kaj bi bil vzrok. Je to sploh vazno? Enostavno sla ti je komponenta, ki se pac scasoma okvari...zamenjaj in to je to.

MIHAc27 ::

za 100% zaseden disk je lahko krivih kar nekaj dejavnikov:
-Operacijski sistem: Windowsove posodobitve so kar pogost razlog. Pomaga izklop avtomatskega posodabljanja.
-Virusi: marsikateri počnejo vse sorte po računalniku. Zasedenost procesorja, ramov, diska niso nič novega
-Drugi programi: razna backupiranja ali pregledovanja (Antivirusi)
-Strojna okvara: Če so na disku slabi sektorji, jih sistem ponavadi poskuša večkrat prebrati. To lahko dela tudi v nedogled. Odzivnost sistema pa zna pasti na obupno nizko raven.

hojnikb ::

poglej v resource managerja, kater proces in fajl zavzema največ diska

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Blinder ::

Samo porocam izkusnjo, koliko lahko to traja:
Danes prizgal windowse po 14 dneh (7200 rpm disk), sledilo je 20 min mletja, ko je bil racunalnik neuporaben (windows update history pravi, da danes ni instlairal update-ov, ampak je samo preverjal, ali so na voljo).
Prenosnikovi win bili prizgani po 1 mes (5400 rpm disk), naslednjih 1.5-2 ur je bil disk usage na 10fvxcvvxc0%.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

shintaro ::

denisek123 je izjavil:

Pozdravljeni

Imam prenosnik s čisto svežim originalnim Windows 10. Nameščenih ni nič drugih programov, pa je v task managerju uporaba diska že 100%. Noben proces ne uporablja tako veliko diska. Kaj bi to bilo?

Lp

kok rama? verjetno ni dovolj cpuja in rama. če maš nek noob procesor in malo rama = 100% disk.

Riff ::

preveri napajanje diska pa še drug sata kabel

konspirator ::

Kaj pravi CrystalDiskInfo za hdd ?
Prilepi še hdtune bench ss.
--

harmony ::

MIHAc27 je izjavil:

za 100% zaseden disk je lahko krivih kar nekaj dejavnikov:
-Operacijski sistem: Windowsove posodobitve so kar pogost razlog. Pomaga izklop avtomatskega posodabljanja.
-Virusi: marsikateri počnejo vse sorte po računalniku. Zasedenost procesorja, ramov, diska niso nič novega
-Drugi programi: razna backupiranja ali pregledovanja (Antivirusi)
-Strojna okvara: Če so na disku slabi sektorji, jih sistem ponavadi poskuša večkrat prebrati. To lahko dela tudi v nedogled. Odzivnost sistema pa zna pasti na obupno nizko raven.

Kot, da bi bral MS forum...okej razen prve tocke, kjer tega loleki ne bi nikoli priznali.

Skratka ni nic od tega, temvec ima jajc prenosnik z jajc CPU-jem in jajc RAM-om. Ze veckrat videno, kjer tudi SSD ne pomaga kaj veliko...

ST-777 ::

harmony je izjavil:

... ima jajc prenosnik z jajc CPU-jem in jajc RAM-om. Ze veckrat videno, kjer tudi SSD ne pomaga kaj veliko...
OP ni napisal, kakšen prenosnik ima. Če ima vsaj CPU Pentium in 2 GB rama, ter Win 10, prenosnik ni kriv za 100% uporabo diska.

denisek123 ::

Okej po dolgem času vidim, da je tema še kar aktualna. Problem sem rešil, kriv je bil disk, ki je vsak dan imel več slabih in reallocateanih sektorjev. Hvala tistim, ki ste dali uporabne nasvete in niste govorili nekaj na pamet.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Se danes pa ne poznamo resitve.....problem nam je jasen ze od otvoritve teme......si vrgel disk v smeti in ga nadomestil z novim?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Riff ::

po mojem je šel disk v smeti če so se pojavljali slabi sektorji

denisek123 ::

Disk sem moral zamenjati, ker se se slabi sektorji samo razširjali.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strestirate nov HDD pred uporabo?

Oddelek: Strojna oprema
301976 (1146) MrStein
»

Trdi disk umira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112456 (9707) radmannsdorf
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404687 (3547) jonystar
»

Koliko časa preživijo diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6023059 (16702) Sami
»

Trdi disk WD 2TB neprepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
163915 (3586) RuN

Več podobnih tem