» »

Pojavi se Unmountable_Boot_Volume

Pojavi se Unmountable_Boot_Volume

B-king ::

Pozdravljeni!

Naprošam vas za pomoč pri moji težavi.
Na en starejši PC (Seprom 3000+, 2 GB Ram) sem hotel namestiti Windows XP SP3.
Težava se pojavi, ko se Windows prične boot-anjem z CD-ja in opravi tisto pravo fazo nalaganja. Nato pa še predno pride instalacija do diska (urejanja particij in formatiranje), mi računalnik javi napis (napako) na modrem zaslonu "Unmountable_Boot_Volume".
Sprva sem mislil, da je poškodovan disk, in sem zagnal odkrivanje bad sektorjev, vendar tudi po tem je PC javljal isto napako. Nato sem uporabil drugi disk, pa še vedno se je pojavljala ista napaka.


Mogoče pozna kdo rešitev za odpravo sledeče napake? Mogoče kdo ve, kaj je narobe in zakaj se napaka pojavlja.

Lep pozdrav

gslo ::

ko se je pri meni pojavila ta napaka, sem disk vzel ven iz laptopa, ga priklopil na zunanjo enoto preko USB in ga v dveh urah uspel spraviti v položaj, kjer sem lahko še prebral podatke in naredil varnostno kopijo. potem sem ga vrgel stran, ker je bil tik pred tem, da dušo spusti za vedno.

jaz bi stavil na menjavo diska.

edit: sem vidu, da si že menjaval disk. o kakšnih diskih to govoriš, je možno, da sta oba zanič? :-P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

B-king ::

hm...

Poizkusil sem z tremi različnimi diski 2x SATA 1 x IDE. In sicer z dvema diskoma, ki sta bila sicer stara (Segate 250 GB in WD 160GB oba SATA). Predpostavljam, da bi lahko bila oba slaba.
Nato sem poizkusil še z diskom, na kateremu je bil delujoč sistem Windows XP (disk pobran iz delujočega PC-ja). Ta disk je bil priklopljen na PC in sem poskušal, da bi "kao" formatiral in na ta disk znova namestil "svežo" verzijo Windowsow XP SP3. Zanimnivo je tudi to, da se mi je pri tem zadnjem ponovilo isto, kljub temu da je disk z nameščenim sistremom deloval normalno brez problemov.

Sem pa opazil sledeče. Ko sem poizkušal namestiti Windows XP SP2 (starejša verzija Windowsow XP) na računalnik, pa je napaka čudežno izginila in mi omogočila nadaljni instalacijo....
Problem je le v tem, da napake še vedno nisem rešil, saj nujno potrebujem Windowse z SP3 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-king ()

dottor ::

Namestiš SP2 in iz MS strani pobereš SP3 in počakaš tiste pol ure da namesti še SP3 dodatno.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

B-king ::

dottor je izjavil:

Namestiš SP2 in iz MS strani pobereš SP3 in počakaš tiste pol ure da namesti še SP3 dodatno.


To se strinjam s teboj... Toda zakaj se to dogaja?
V čem je težava?

B-king ::

hej ....

Za vse ki boste imeli enake težave kot jaz.
Našel sem rešitev za mojo težavo, ki je vsej ko prej zelo zelo "butasta".
Problem pri meni je bil le to, da sem imel na enoti DVD RW (edina enota) namesto na opciji "Cable selected" sem imel postavljeno na "slave" opcijo. Poleg tega sem DVD enoto preklopil na isti IDE cabel, kot je bil prvotno priklopljen IDE disk.

Ko sem zgoraj omenjeno preklopil je stvar začela delovati brez problema in računalnik ne javlja več, da je disk poškodovan....
l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
61497 (1383) Boomerang
»

IRQL error (BSOD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
17977 (890) denial
»

Občasna "A disk read error occurred" napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
82329 (2164) B_Weeed
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494206 (2816) Assass1n
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614755 (8722) solatko

Več podobnih tem