» »

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Grafična kartica - resetiranje računalnika

mihak1991 ::

Opis problema:
Ko zažene igrico se mi računalnik resetira. V meni igrice še pridem, ko pa dam play now, pa se računalnik resetira.

Komponente:
Procesor: AMD Athlon(tm)XP 2800+
Matična plošča: AS Rock K7VT4A PRO (Socket A)
Grafična kartica: ASUS AH3450 256MB
Trdi disk: HDD Westrn Digital 250GB
RAM: 1X 1GB CEON 400mhz + 1X 512MB Kingston 400mhz
Napajalnik: 300W Q-tec
Pekač: Liteon DVD/RW

Neuspeli poskusi reševanja:
-formatiral oz. na novo naložil Windowse XP SP3
-poskusu sm z 320W napajalnikom
-namestil najnovejše gonilnike
-namestil starejšo verzijo gonilnikov
-uporabil drug monitor
-uporabil drug Ram Patriot memory 1GB 400mhz

Igre sm poskusu igrat z grafično ATI Radeon 9600XT 128MB pa so delovale.
Ko sem izklopil možnost ponovnega zagona v nastavitvah pa se mi je prikazal blue screen LINK:

V pregledovalniku dogodkov pa mi zabeleži napako LINK:


Uporabljam operacijski sistem Windows XP Professional SP3 32-bit.

Prosim vas za nasvete in pomoč pri rešitvi tega problema.

LP

RuskiSnajper ::

Odpri napako , duble click , pol pa slikaj...

Vglavnem reset je problem

BSOD si dobu ker si dau not kr drugo grafo ki naj ne bi uporabljala istih driverov ampak se mi zdi da da so še stare 9600XT v podpori najnovejsih catalystov

Sam vseeno , jas sem enkrat kr not vrgu X550 (ko cem cako za novo) pa je tut blo vse cudno ,sam ne bsod.

Mislis radeon HD3450 AGP ? mnja...


Reset pa je kriv , huh socket A , torej , jas sem mel zelo podobn komp , maticna lahko ceprav je stara ampak to ne zaj , najbol je napajalnik, Q-tec je PREKLET ki sem jas mel istega pa je vse crkovalo .... 300 W tut nevem ce je dovol za požrešne stare komponente in DDR1 plus HD serie.

Tak da, nea se špilaj z graficnimi , lepo daj HD nazaj not , REINSTALIRAJ drivere , in to uzemi najnovejse z ATI strani (googlaj "ATI driver") tam izberes svoj OS pa katero grafo mas ... pol pa uzemi cel paket z catalystom (37mb)

Idi na servis ko zaupaš (privatnik ti naredi hitreje sam šanse da te nategne so tut vlke) in ti naj zamenja napajalnik , 450W za 30E bi blo dovol za kako leto (ker je star komp se ti tut ne splaca nekaj vlagat v to ,,, samo useeno ne vzami za 13 eurov ker to je ta kaj ga mas zaj not)

Ce se ti to dogaja sam z eno igro je to drugo sam nebi smelo bit ... jas sem mel isto sranje z starim. 5 let pekla vseh moznih resetov in shutdownov omg.

Obenem pa dol potegni MEMTEST (najnovejsi) pa ga daj na CD , naredis BOOT CD z nerotom ,... reset ,ko se boota gres v BIOS (delete, al pa F2) , (american megatrends BIOS mas pomoje) .. gres na BOOT pa gres dol pa najdes BOOT DEVICE PRIORITY , First Boot Device izberi CD-ROM , second boot device pa HARD DISK, pol pa F10 stisni pa daj YES (save and exit)

Se resetira ... CD mej not , pa stisni any key ko ti rece da se disk zažene , automatsko zacne scanat RAM.(se mi zdi)

mihak1991 ::

Grafična kartica je ASUS AH3450 256MB AGP, zagnal sm tudi memtest in ni našu nobenih napak. Računalnik se mi pa resetira pri vsaki igrici.

c00L3r ::

Če z 1 kartico deluje stabilno z drugo pa ne, je 99% okvara na kartici. Posodi kartico kolegu in jo naj proba v svojem računalniku. Če njemu tudi ne dela stabilno, jo daj v garancijsko popravilo. Čez kakšnem teden boš najverjetneje dobil novo.

mihak1991 ::

Kartico sem že enkrat odnesel na servis in so mi dali novo, a se računalniik še kar resetira.

c00L3r ::

Vseeno jo posodi kolegu pa naj on proba v drugem računalniku.

mihak1991 ::

OK, bom probu.

echo ::

Odpri stranico, kompresor/sesalec v roke, pa prepihat vse skup. (glej da ne ferderbaš česa)
Sam imam skoraj identičen računalnik, z zaprto stranico mi med daljšimi obremenitvami vedno metalo na zmanjšane nastavitve. Sedaj nimam več teh problemov.

Problem ti nastaja, ker toplota ostaja v škatli. Pri 9600XT teh problemov nimaš, ker se očitno manj greje...

mihak1991 ::

Opis problema:
Ko zažene igrico se mi računalnik resetira. V meni igrice še pridem, ko pa dam play now, pa se računalnik resetira.

Komponente:
Procesor: AMD Athlon(tm)XP 2800+
Matična plošča: AS Rock K7VT4A PRO (Socket A)
Grafična kartica: ASUS AH3450 256MB
Trdi disk: HDD Westrn Digital 250GB
RAM: 1X 1GB CEON 400mhz + 1X 512MB Kingston 400mhz
Napajalnik: 550W LC Power
Pekač: Liteon DVD/RW

Neuspeli poskusi reševanja:
-formatiral oz. na novo naložil Windowse XP SP3
-namestil najnovejše gonilnike
-namestil starejšo verzijo gonilnikov
-uporabil drug monitor
-uporabil drug Ram Patriot memory 1GB 400mhz

Igre sm poskusu igrat z grafično ATI Radeon 9600XT 128MB pa so delovale.

Ko sem izklopil možnost ponovnega zagona v nastavitvah pa se mi je prikazal blue screen LINK:


V pregledovalniku dogodkov pa mi zabeleži napako LINK:


Uporabljam operacijski sistem Windows XP Professional SP3 32-bit.

Prosim vas za nasvete in pomoč pri rešitvi tega problema.

LP

Razy ::

Rami so šli pomoje.

LP

mihak1991 ::

to se mi vsake toliko časa naredi na zaslonu:

Zgodovina sprememb…

mihak1991 ::

grafično kartico asus ah3450 sem probu na drugem računalniku in je delovala, potem sem pa na svojem računalniku probu grafično Ati radeon hd2400pro in ni delovala. mogoče kdo ve kaj bi blo lahko narobe

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

Malo pogooglaj za Perfnet napakami-kolk sem jaz na brzino pogledal je še kar problem z njimi-to je v winsih.
Moj nasvet-poskusi naložit drugo različico Windowsow s SP2.
Imaš tudi na travnikih možnost pobrat Win XP Gamer edition-če ti na tistih windowsih ne bo delov alo,vrži kišto v kontejner.Mislim-če si poskusil že vse s strojno opremo,potem je napaka v windowsih,ki te j..e
LP
Gamer

mihak1991 ::

probu sm posodobit bios pa ni nč bolš

ttommy ::

Saj ti pravim-Windowse druge naloži.Performance edition,ali pa Gaming edition..
Gamer

bluefish ::

Heh, ravno pri teh edicijah s travnika se zna zaplesti.

ttommy ::

BlueFish-zakaj misliš tako?
Fantje,ki zadeve obvladajo,odstranijo iz operacijskega sistema nepotrebno navlako,ki zavira sistem.
Pri inštalaciji windowsow,ko jih prvič zaženemo,je samo 13 procesov(13 processes running on default install).
Itd...
LP
Gamer

klemen91 ::

Jaz sem imel podoben primer. Ker sem imel grafično v garanciji sem jo nesel na servis kjer so mi dali čez dva dni novo. In od takrat naprej je delovalo normalno. A ti mogoče začne takrat ko ti na ekranu tisto sliko razpacano pokaže tudi piskati kaj v računalniku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen91 ()

bluefish ::

BlueFish-zakaj misliš tako?
Fantje,ki zadeve obvladajo,odstranijo iz operacijskega sistema nepotrebno navlako,ki zavira sistem.
Pri inštalaciji windowsow,ko jih prvič zaženemo,je samo 13 procesov(13 processes running on default install).
Itd...
LP

Ja, vendar pa velikokrat v sistem dodajo navlako, ki jo uporabnik sploh ne potrebuje + nekateri sistemi so preveč okleščeni. Kako naj recimo en napol uk uporabnik ve, kako nazaj v delovanje priklicati ravno tisti servis, ki mu onemogoča neko opravilo.
Kdor ima nekaj izkušenj in želi okleščen sistem, bo to naredil sam in svojim potrebam primerno.

No, sicer pa je to offtopic. Avtorju bi moral sveže nameščen sistem delovati tudi z original XP namestitvijo. Morda lahko poskusi še z namestitvijo XP SP2.
Lahko pa je tudi fuč slot za grafo, če se problem pojavi pri drugih karticah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ttommy ::

No,jaz sem imel pred leti problem z računalnikom-se mi je isto izklapljal pri igrah(sicer ne tako,ampak čez čas)..Ker je bil v garanciji,sem ga trikrat imal na servisu,kjer pa niso nič ugotovili.Ko je garancija potekla,sem kupil nov napajalnik 420 watt,ga zamenjal in od takrat naprej je delovalo brez problemov.
Juve11 pa pravi,da je poskusil že vse možne opcije.Naj naloži drugo verzijo windowsow in če bo še vedno imel probleme,naj poskusi še z močnejšim novejšim napajalnikom(je rekel,da je poskusil z 350watnim,ki je po moje tudo star in slab),če pa še takrat ne bo delalo-garancijo takoj uveljavljat.
Samo po mojem ni napaka v grafični..
Gamer

mihak1991 ::

ttommy sm kupil 550W LC Power napajalnik in nič ne pomaga

ttommy ::

Poskusi s tistimi windowsi,ko sem ti napisal,če ne je pa v osnovni plošči problem.
Gamer

mihak1991 ::

program everest mi je pri obremenitvi in tik pred resetiranjem pokazal temperaturo 40 stopinj celzija.

namestil sm tudi windows xp gamer edition, vendar tudi to ni resilo problema

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

al se pregreva , al pa ni dovol elektrike , za tiste cudne krake po ekranu je ziher to , zaj ce si nov napajalnik kupo bi mogl bit , sam ni nujno , za temperaturo pa se mi zdi ne mores veded kr te stare nimajo , tak da nevem kaj je tistih 40.

Si ziher da si dobo isto grafu nazaj po servisu (ist model) ... pa dobro ce mas novo al kak si reko , naj bo s tisto , ziher je tist mal ventilator za nic , al pa se je odlepu od paste , nekaj je

drugac pa , pojdi v Windows\minidump\ use datoteke daj u RAR , in poslji na megaupload.com , pol pa mi daj link.

datoteke so oznacene z datumom torej mi mal povej kak je blo nazadnje in pac nek razgled da vem da ne bom isku nekaj kaj je staro.

RuskiSnajper ::

minidumpi so ob bsodu

RuskiSnajper ::

eh clovek , kaj te instaliras nonstop nove windowse , kaj te usi to delajo bres da sploh vejo kaj so naredli , nimas nic ot tega da formatiras a bo to ze jasno ,

zaj si pac zbrisu mindumpe vedn , sam doro ce se ti problem vedno ponavla , nared enkrat zanalasc da bo pokazu blue screen

nima veze SP2 , SP3 , itak SP3 nic kaj ne izbolsa pa itak windows popravki nic prakticnega in vidnega ne spremenijo. SP3 je skupek updejtov z 2 novima , SP3 enostavno ni nic. ce mas SP2 pa si updatas vedno ,mas isto kot on ko ma SP3.

Torej saj mi minidumpe samo.

RuskiSnajper ::

bump

mihak1991 ::

RuskiSnajper mi lahko poveš kje točno se nahaja minidump, ker iščem pa ne najdem.

reml ::

Morda kdo poseduje asusovo gtx 285? Zanima me će je nekakšno tiho brnenje iz nje normalno. (tega ne povzroča ventilator) Ta zvok je ob obremenitvi malce glasnejši. Je pa zanimivo ob zagonu računalnika tega zvoka ni dokler na monitoju ne pokaže slike. torej kake 3 sekunde po zagonu, zaštarta samo ventilator, ko pa pokaže sliko, se brenenje začne. Zgodi pa se tudi, da ob igranju - večji obremenitvi zmrzne sliko za sekundo in med tem časom brnenje utihne. Ko igra steče ponovno brni.

Sprašujem vas, če kdo poseduje omenjeno karto, da mi pove, če je to normalen zvok ali naj karto poščjem v servis.

lp, Klemen
To go..where no computer has gone before ...

Wox ::

Imel sem GTX 280 in je preveč cvilila, zato sem jo nekaj dni dni po nakupu zamenjal. Sicer pa "cvilijo" oz. oddajajo neprijeten zvok kondenzatorji namenjeni za krmiljenje napajanja. Baje, da so v nekatere grafične vgrajene digitalne rešitve za nadzor napajalnega sistema in te so baje tihe oz. brez "cviljenja".
Commodore 64

reml ::

Potlej misliš, da je to normalno? Čeprav jaz bi raje zvok opisal kot brnenje na malce višji frekvenci :vendar sliši se pa samo ko grafa riše sliko na monitor.. ko recimo zmrzne brnenje preneha, ventilator pa neprekinjeno naprej.

lp, Klemen
To go..where no computer has gone before ...

RuskiSnajper ::

Edn ot tvojih dumpov:

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 3) UP Free x86 compatible
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Built by: 2600.xpsp_sp3_qfe.080814-1300
Machine Name:
Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055b1c0
Debug session time: Sun Apr 5 15:23:38.343 2009 (GMT+2)
System Uptime: 0 days 0:03:41.935
Loading Kernel Symbols
...............................................................
.............................................................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
..........
Unable to load image ati3duag.dll, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for ati3duag.dll
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ati3duag.dll
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000007F, {d, 0, 0, 0}

!analyze -v
-v
Probably caused by : ati3duag.dll ( ati3duag+11a4d8 )

Followup: MachineOwner
---------

kd> *******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP_M (1000007f)
This means a trap occurred in kernel mode, and it's a trap of a kind
that the kernel isn't allowed to have/catch (bound trap) or that
is always instant death (double fault). The first number in the
bugcheck params is the number of the trap (8 = double fault, etc)
Consult an Intel x86 family manual to learn more about what these
traps are. Here is a *portion* of those codes:
If kv shows a taskGate
use .tss on the part before the colon, then kv.
Else if kv shows a trapframe
use .trap on that value
Else
.trap on the appropriate frame will show where the trap was taken
(on x86, this will be the ebp that goes with the procedure KiTrap)
Endif
kb will then show the corrected stack.
Arguments:
Arg1: 0000000d, EXCEPTION_GP_FAULT
Arg2: 00000000
Arg3: 00000000
Arg4: 00000000

Debugging Details:
------------------


BUGCHECK_STR: 0x7f_d

CUSTOMER_CRASH_COUNT: 1

DEFAULT_BUCKET_ID: DRIVER_FAULT

PROCESS_NAME: pes2009.exe

LAST_CONTROL_TRANSFER: from bf2b44d8 to e48eec56

STACK_TEXT:
WARNING: Frame IP not in any known module. Following frames may be wrong.
a973e90c bf2b44d8 e2ceea40 a973e9a0 e2b30420 0xe48eec56
a973e910 e2ceea40 a973e9a0 e2b30420 bf2b4502 ati3duag+0x11a4d8
a973e914 a973e9a0 e2b30420 bf2b4502 e2b3042c 0xe2ceea40
a973e918 e2b30420 bf2b4502 e2b3042c e2b302e0 0xa973e9a0
a973e9a0 00000000 7dccccce 7dccccce 7dccccce 0xe2b30420


STACK_COMMAND: kb

FOLLOWUP_IP:
ati3duag+11a4d8
bf2b44d8 ?? ???

SYMBOL_STACK_INDEX: 1

SYMBOL_NAME: ati3duag+11a4d8

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: ati3duag

IMAGE_NAME: ati3duag.dll

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 48741a7c

FAILURE_BUCKET_ID: 0x7f_d_ati3duag+11a4d8

BUCKET_ID: 0x7f_d_ati3duag+11a4d8

Followup: MachineOwner
---------

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ehmm , torej zaj ko vem kako in kaj

Eto tukaj prvi google zadetek za ati3duag.dll >
http://www.ngohq.com/graphic-cards/1158...

Amm jebo maš z drajveri , drajveri za tvojo asus ATI radeon graficno so zasrani , zakaj nisi probal updejtat oziroma najdit hotfixe , torej rabis drajvere z njihove support driver download strani , ce ni kakih hotfixov potem vzames normalne za tvoj 32bit XP pro.


Torej opažene rešitve z linka >

-----------------------------------------
Hi oscarin, thanks a lot for sharing your knowledge, the problem I had with ati3duag.dll is now fixed. I just downloaded the KB900485 and KB920872 from windows update. also instaled a new driver for ATI mobility radeon x1400... but I think that the problem was about windows, just as you said.

----------------------------------------
Quote:
Originally Posted by taarna23
...
...
Game crash:
Probably caused by : ati3duag.dll
Alright, I saw that one coming...

dxdiag crash:
Probably caused by : Cap713x.sys
But what in blue blazes is this?

Research...

It's something related to video capture... I didn't know I had video capture with this thing... I don't even really need it I have a card specifically for video capture, if I can be bothered to install the software... Well, that aside, I disable the device.

So far, no crashes, but then, it hasn't been that long. If you need to find this device, in your hardware manager, it's under Sound, video and game controllers, and it goes by the name of ASUS Silicon WDM Video Capture.

I hope this helps someone out there!

[Edit]
Turns out this only helped one of my problems; the crash when running dxdiag. Hopefully this will still help someone.
[/Quote]

Thank you very much for inspiring me to disable the the ATI Function Driver for HD Audio - ATI AA01 that came with my display... No blue screen now~

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Bla je še ena rešitev ampak je ze omenjena , da gres na support site po hotfix ampak v primeru z linka je bil sapphire , ti pa mores na asus" (če majo niam pojma saj sam imam sapphire in mel sem nek drug problem ne z BSODom, bil je pa gpu bios fix zarad premalo voltaže)
--------------------

Stvari ki jih bi še mogo naret je:

najdi ATI Driver cleaner (ali podobno, GPU?)
in CCleaner ali podobno
Driver sweeper

Inštaliraj the cleanerje, ne zaganjtat, najprej normalno zbriši ATI drivere z ATI uninstall utility v "Dodaj in Odstrani programe" , potem zaženi te driver cleanerje , označi samo ATI drivers , ali GPU drivers , ... ponovno zazeni komp v save modu (F8 stiskaj ko nor dokler ne bo pokazalo screena za save mode, z USB tipkovnico bo težavno) .. greš in še enkrat zazenes vse cleanerje in popucaš v save modu , pol znova zazeneš in počakaš da gre normalno , zgoraj ko sem ti povedo , inštalraš nove ATI drivere z asus strani (ali hotfix ce mas AGP, ali ce je tocno hotfix za BSOD , ali pa normalno) odvisno , torej potem bi moglo delat.

Amm program za program , ne zaganjat vse 3 cleanerje naenkrat.

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

pa kaj zaj si uspel popravit clovek?

mihak1991 ::

Probu sm tvoj zadn nasvet da zbrišem gonilnike s cleanerji. Potem sem probu z gonilniki z asusove strani pa ni nč pomagal. Pa probu sm še z agp hotfixom pa tut ni pomagal. Probu sm tut disablat audio card pa ni nč pomagal. Čez vikend pa bom probu z rešitvijo ki je na tem linku http://www.ngohq.com/graphic-cards/1158... Upam da bo vsaj to pomagal.

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Problem se da rešit , samo , jas nemorem napamet vedet kake maš okoliščine in tudi sam se nisem z tem srečeval saj imam cist drugo serijo novih radeonov tak da ni povezave, mel sem nekaj podobnega ampak ni blo bsod-a

nisem pa ziher , kaj maš sploh , agp , pcie 2?

Aha torej maš agp.

Torej tvoja grafična naj ne bi imela dodatnih priklopov za elektriko.

No in , če praviš da si že vse probal , tudi formatiranjem , je že jasno da je zdaj problem v hardweru , kot prvo Socket A in ASrock matične so zelo stare in tudi asrock je bol affordable podjetje, kar pomeni da ti sistem enostavno crkuje ampak ni nujno , ker tako kot si reko , fifo si lahko igral na najnižjih kar pomeni da je blo pod thresholdom pokvarjene maximalne obremenitve glih tolko da deluje , bsod nevem zakaj je ampak zaj je jasno da enostavno sistem nima dovol elektrike ali pa je voltaža premajhna in prav to je napajalnik , 300W je res malo , moralo bi bit dovol za socket A in stare grafe ampak za ASUS AH3450 absolutno premalo , saj si reko ko daš staro grafo not vse deluje , eto , napajalnik rabiš nov , ampak ne enakega , Qtec so najbol nekvalitetni , rabiš pa 400 ali pa 450W , ... če še misliš vlagat v ta komp , pač napajalniki niso poceni ampak , so pa , tisti za 15E , boš mel enako sranje kot s tem.

BSOD pač pokaže ker ko nima dovol elektrike se kr nekaj dogaja not in potem fali v nekaterih izračunih in kaj te vem kaj še vse , windows pač ne more targetirat na premalo elektrike. Ko zaženeš igro se sistem obremeni torej napajalnik tudi , ker je zelo nekvaliteten mu voltaža pade , npr pred leti pri meni ko sem mel podoben komp (bil je preklet!) sem mel podobno sranje pri kateri je mel napajalnik za 16E popolnoma nov z trogvine (so me nasrali ,da) +12v voltažo pri 11,19 kar je skoraj CEL volt premalo , omg.
V trgovini pa mi je pravo kak so to vse testali in kak to vse laufa bla bla bla bla, pa še govorli naj pustim tam pa mi kao zrihtajo vse (aha pol pa naj placam za cel komp ko bi clovek šol vse staro zamenjevat)

Dol potegni HWmonitor in poglej voltaže pri +12 , potem idi v igro , naj jo zaganja , pa pojdi z WIN tipko v winse in HWmonitor in poglej spet +12 voltaže (vodoravno v desno, na sredini se mi zdi kaže za "trenutno stanje") , prepričan sem da ni 12,97Volta , npr tako kot v mojem trenutnem 150E napajalniku ;)

mihak1991 ::

V zadnjem mesecu sem malce nadgradil svoj računalnik.

Komponente:
Procesor: AMD Athlon(tm)XP 2800+
Matična plošča: AS Rock K7S41GX (Socket A)
Grafična kartica: ASUS AH3450 256MB
Trdi disk: HDD Westrn Digital 250GB
RAM: 2X 1GB CEON 400mhz
Napajalnik: 550W LCPower
Pekač: Liteon DVD/RW

Vendar imam še vedno isti problem. Pa grafično kartico ASUS AH3450 256MB sm probu pri kolegu in je delovala brez problema tudi pri PES 2009. Bo pa še probu vaš nasvet z HW Monitorjem in vam sporočim rezultate.
LP

mihak1991 ::

Imeli ste prav voltaža pri 12V je bila samo 11.6V, mogoče veste kako bi se dalo rešit ta problem?aja pa moja grafična ima priklop za napajanje.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.
LP

c00L3r ::

Imeli ste prav voltaža pri 12V je bila samo 11.6V, mogoče veste kako bi se dalo rešit ta problem?aja pa moja grafična ima priklop za napajanje.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.
LP

Menjaj napajalnik. Če je pa v garanciji pa ga daj na servis.

mihak1991 ::

Ka voltaže sam ne moreš nastavit, al je to napaka v napajalniku samem?

c00L3r ::

Napajalnik je dokaj "preprost" kos elektonike. 12V linija mora dat ven malo čez 12V. Če jih ne da je nekaj narobe z napajalnikom. Nisem še slišal, da bi lahko nastavljal linije na napajalniku.

RuskiSnajper ::

Imeli ste prav voltaža pri 12V je bila samo 11.6V, mogoče veste kako bi se dalo rešit ta problem?aja pa moja grafična ima priklop za napajanje.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.
LP

Če je pa v garanciji pa ga daj na servis.


No can do sir, sorry.

Če boš dal v garancijo, ti bojo dal isto sranje za 15E not, resno mislim. Več ti nebodo nikoli dajali noter ker garancija samo zamenja tisto kar je pač obstoječe in pokvarjeno(vsaj v teoriji), če tudi ti "popravijo" voltažo z tem, 300 Watov je tut ziher premalo (nisem ziher trenutno)



Ka voltaže sam ne moreš nastavit, al je to napaka v napajalniku samem?


Ne, glej, tako gre to: Napajalnik mora v teoriji +12V linijo uravnavat seveda 12V (mal več v idle je bolše saj ko se obremeni ne pade vsaj pod 11.90) Nekateri uravnavajo drugače tako da imajo nonstop 11.97-11.03, in tudi pod obremenitvijo ne padejo pod 11.97 ali pa jo še zvišajo na 11.03 pod obremenitvijo (tudi na drugih V railih)
To je pa samo odvisno od kvalitete,napajalnik za 15Evrov nebo nikol izponjeval tega saj enostavno ni dovol zmožen, zmožen je za word , to pa je tudi vse. Zgorni primer je bil npr mojega Enermaxa 620W liberty dxx , pod obremenitvijo so se nekatere voltaže še zvišale :D

Polek tega bi še mogu omenit; Tebi more zelo cvilit ven z napajalnika odzadaj ko zaženeš kako igro, ampak se pomoje kar ugasne preden bi prav slišal, 11.06V , to pa je hudo...xD

Še nekaj, btw , sem mel v starem kompu tudi Q-teca ki delal 1 leto in pol (ni sem še poganjal iger zahtevnih sprva) ... crkno je med poletjem 2005 v svinski vročini tisto poletje. Garancija> še en q-tec , leto sranja, servis> neoznačen za 16E , ta je bil zmagovalec , prvi vklop, sam da je v windowse šlo, je že piskalo zadi.


Ena stvar mi je zelo nerazumljiva , popravite me , amapak nazadnje pred 2 letoma Q-tecov napajalnik ni imel smart kabl vklopov , torej kam pa ti vklopiš tvojga novega radeona? , kak napajalnik pa ma prjatl , a si pri njem zvedo da grafa rabi posebaj elektriko?
Malo čudno, ker, pomoje se niti štartalo nebi če nebi bil prikloplen kabl za elektriko (nek napis bi se pokazo)


Za napajalnik pa enostavno , 25-35 evrov 400W, ko ma priklope seveda(???), ... potem bo ziher delalo.

mihak1991 ::

Imam nov napajalnik 550W LCPower in grafična ima priklop za napajanje, ki sem ga seveda tudi priklopil. Težave se pa še vedno pojavljajo. Edini stvari ki jih še nism zamenjal sta procesor in disk.

Pri kolegu naredim vse enako kot pri sebi sam pr njem dela pr men pa ne. Ima pa intel pentium 4 , 1gb rama, 80gb disk, ati radeon HD2400Pro, 300W napajalnik za plato pa nevem.

RuskiSnajper ::

Potem ziher nisi prav naredo , probaj še enkrat pogledat v HWmonitor (in ob obremenjenosti) , poslušaj za piskanje ko je obremenjen, nenavadno je tako da je kr sliši.


Ali pa , da enostavno , imaš še en drug problem ki ti ga BSOD pokaže , ...

Opiši malo , je sploh kaka spremenba? , ker se mi to zdi čudno vse skup. Kaj pa driveri.

RuskiSnajper ::

Namerno še enkrat naredi BSOD , pa mi spet pošli minidumpe, tako da bom tega nazadnjega analiziral (ne starih, ampak sped idi v Windows/minidump)

Baćjeee ::

Probi BIOS naštimat na tovarniške nastavitve, mogoče se ti je not kej ponesreč spremenil

RuskiSnajper ::

da

mihak1991 ::

da....

mihak1991 ::

problem rešen, namestil sm windows visto in sedaj mi vse deluje brez problema. ne pojavljajo se več artefakti in računalnik se med igranjem igric ne resetira več.

^TMS^ ::

Osebno menim, da je bil problem pri disku. Zato, ker sem imel sam iste problem, sam se isto zezal in mislil da je problem v grafični. Na koncu sem ugotovil da je kriv disk. Fora je bila v tem, da je vsake toliko časa samodejno zbrisalo AGP driver-je. Na koncu sem nasnel SiS AGP namesto navadnega in od takrat naprej deluje normalno.

Assass1n ::

Tudi sam sem se ustel in kupil to grafično.
Dela vse normalno, le ko grem v igro mi vrže blue screen. Začuda mi dela LFS, in Tony hawks pro skater 2. Tudi filmi delajo, dxdiag naredi normalno.
Poskusil sem z vsemi driverji, vse kar tukaj piše + na linku, ne vem več kaj naj, najbolje da jo prelomim na pol :).
Kaj mi še svetujete??
Hvala in Lp, Blaž
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
241367 (1163) miha121
»

Problem z igranjem iger- Directx

Oddelek: Pomoč in nasveti
211556 (1236) Venta20
»

star PC - katero grafično kartico kupiti???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191796 (1456) sejmon
»

Grafična kartica ASUS ATI Radeon AH3450!

Oddelek: Navijanje
121270 (1076) fr4nc
»

Igra (halo) mi resetira računalnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131042 (875) sk8er

Več podobnih tem