» »

Živeti na Novi Zelandiji

Živeti na Novi Zelandiji

1
2
3 4 5

_darac_ ::

Ramon dekers je izjavil:

Mt Eden. Najemnino imava 340 + stroški na teden, sam sem ravno v fazi iskanja nekaj drugega... Če veš za kej pametnega se priporočam :D


Pa to si v severnem delu. Za Auckland sem se sam toliko prejebal da bi našel neko sobo za 160, 170 na teden, pa samo okolje mi je bilo ogabno, ljudje, način, tako da sem samo spokal od tam. Tu kjer sem je super, prostor sem dobil veliko hitreje, (ker saj veš kako je če si tujec), ljudje notri so super, najemnino imam 130 na teden s stroški. Dokaj solidna hiša brez ogrevanja, imam sicer kalorifer ampak gre. Internet je, pralni stroj je, parkirišče je, kopalnica je. V Auckland bi šel samo za res dober denar.


Ja sploh ne govor... Če bi dobil dobro službo v Taurangi ali Whangarei-u me jutri več ni tle. V katerem mestu si?

Ramon dekers ::

Verjetno pa si mislil na "zeleno karto". Avstralija ima nekaj za "skilled migrants", je pa to drag, dolgotrajen (več let, težko napovedovati, ker je odvisno tudi od gospodarskih kazalcev)


Niti ne, moj kolega je dobil v parih mesecih IT jevec z več let delovnimi izkušnjami, pa IELTS je dobil 8 al 9 tako, da si je krepko nabil točke. Komur ne uspe v Australiji gre pač v NZ. Je pa tako, da preden se ustališ rabiš za Australijo vsaj 8.000€ za Novo Zelandijo pa cerka 5.000€. No toliko sem zapravil, da sem prišel na nek soliden nivo življenja. Izpit je omejen na 2 leti.

Drznem si špekulirati, da ima NZ glede na priljubljenost podoben postopek.


Razlika je ta, da potrebuješ tu 6.5 točk v skupnem seštevku.

Seveda se najdejo agencije (od profi do je*ivetrskih), ki ti kao pomagajo pri vsem skupaj, seveda boš pa tudi njim plačal kar nekaj provizije. Je pa tako, dokler boš samo zainteresiran, ti bodo sadili rožice, kako iščejo ravno tebe (pa četudi se jim predstaviš kot smetar), kako ti bodo hitro vse uredili ipd.,


Odvisno kaj iščeš in kje iščeš.

Ramon dekers ::

Ja sploh ne govor... Če bi dobil dobro službo v Taurangi ali Whangarei-u me jutri več ni tle. V katerem mestu si?


Wellington. Sem super prezadovoljen glede na to kar sem videl v Aucklandu. Da ne omenjam moje ekskurzije iskanja sobe v Papatoe. Za $160 so mi ponujali plac v mestu kjer nisem videl enega belca, pa ne da sem rasist ampak preprosto je bilo mesto kot kak neighborhood v ameriških filmih, tla so bila lepljiva, živel bi z dvema psoma in papigo v hišo, flatmat-a tako lena da tudi pasjega dreka nista odstranila pred hišo...Enostavno predrago zato kar so ponujali, pa še službe nisem imel.

V katerem sektorju pa delaš če ni skrivnost?

No oziroma predmestje Wellingtona 20 minut do centra z busom, sem bil na toliko koncih ko sem iskal stanovanja tu in v Aucklandu, da preprosto ni primerjava med samo urejenostjo, mirom, naravo med AU in Well.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Kaj tocno je narobe z Aucklandom? Za moj okus bi moral biti Wellington premajhen in se bojim da zna biti prevec miren. Je v tem fora, da vama vecja mesta niso vsec? Morm vedet, ker cez pol leta pakiram za vecne case. :D

Zgodovina sprememb…

medenko ::

jaz bi reševal ta test, kje je link? da vidimo :)

GGGGG ::

Ramon dekers, zakaj si se selil v NZ? Pa kako se ti zdi do zdaj? Boš ostal?

Mogoče se motim, ampak iz telih opisov sem dobil občutek, da je zadeva precej boring. Iz ekonomskega vidika pa se očitno tudi ne splača oz. je stanje podobno kot pri nas?

Ramon dekers ::

Odšel sem, ker je v Sloveniji beda v dobesednem pomenu in bi tam samo stagniral. Moj plan je ostati toliko časa dokler v Sloveniji ne dosežemo popolnega dna in potem okrevanje toliko, da nezaposlenost doseže tam 7% (vem optimist). Saj sam veš kakšna je situacija, dvig davka na to, tisto, tretje, če imaš pa še kakšno nepremičnino je pa to giljotina...

Koliko se iz ekonomskega vidika splača ali ne splača je odvisno od posameznika ter koliko prihrankov ima. Meni se je uspelo, skupaj z letalsko karto, vsemi papirji, vzpostaviti s 5000€.

Stanje je daleč podobnega proti našemu, npr. sedaj ko nas je zadel orkan vsi iščejo delavce za popravilo streh, hiš, cest in dejansko dobiš pošteno plačilo za svoje delo...

Sem zadovoljen, plačilo je takšno, da dejansko lahko še kaj privarčujem bodisi za avto, hišo. Je pa res problem, ker so malo manj razviti, ampak to tudi pomeni, da če odpreš podjetje (recimo v kakšnem gradbenem segmentu bodisi izdelava vrat, oken) bi to podjetje lepo funkcioniralo.

nekikr ::

Zakaj potem tega ne narediš? Čisto resno vprašanje.

Ramon dekers ::

Zakaj potem tega ne narediš? Čisto resno vprašanje.


Delam na tem. Bi šlo pa za določeno slovensko podjetje, ki bi vložilo kapital in seveda know - how.

fantasycamp ::

Si že šel pogledat kej so snemali LOTR? pač tko mal potep po naravi?

Karaya 52 ::

Slovenija bo se nekaj let tonila, potem bo pa pocasi lezla z drugorazredno EU hitrostjo, vprasanje ce bo sploh dohitevala povprecje EU. Nova Zelandija je pa gotovo "dezela priloznosti", to kar so bile ZDA pred sto in vec leti. Na Ramonovem mestu bi resno zagrabil priloznost in povsem pozabil na Slovenijo. Ze res, da so prva leta tezka, ampak ziveti v Sloveniji je zguba casa. Ko racionalno pogledas na zadeve, je izbira lazja.

fantasycamp ::

Karaya 52 je izjavil:

Slovenija bo se nekaj let tonila, potem bo pa pocasi lezla z drugorazredno EU hitrostjo, vprasanje ce bo sploh dohitevala povprecje EU. Nova Zelandija je pa gotovo "dezela priloznosti", to kar so bile ZDA pred sto in vec leti. Na Ramonovem mestu bi resno zagrabil priloznost in povsem pozabil na Slovenijo. Ze res, da so prva leta tezka, ampak ziveti v Sloveniji je zguba casa. Ko racionalno pogledas na zadeve, je izbira lazja.


to imaš prav samo večina nima toliko kapitala da bi lahko zbežala in resno poskusila...

Karaya 52 ::

Nono, ni potrebno iti na drug konec sveta, Avstrija je ze kul.

nekikr ::

"Kul" je lahko že Slovenija, če delaš za tuje partnerje in malo paziš na premoženje, da ti ga vrli politiki ne poberejo v imenu socialne države.

Ramon dekers je izjavil:

Zakaj potem tega ne narediš? Čisto resno vprašanje.


Delam na tem. Bi šlo pa za določeno slovensko podjetje, ki bi vložilo kapital in seveda know - how.

Kaj boš potem vložil ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

GGGGG ::

Jaz sem pričakoval večjo razliko v dohodkih.

Če živiš v najeti hiši še s 4 najemniki, ne porabiš veliko za življenje in pri tem prihraniš 600 do 900 eur? Za nekoga z visoko izobrazbo se mi to ne zdi nič posebnega v Sloveniji. Sem mislil, da so plače v NZ dosti boljše.

Double_J ::

fantasycamp je izjavil:

Si že šel pogledat kej so snemali LOTR? pač tko mal potep po naravi?


To je pa pomojem na jugu južnega otoka? Na google earth je videti huda pokrajina po slikah.
Dve šivanki...

Viktor33 ::

Mene pa zanima, kakšni so postopki za pridobitev vize, selitve in sploh vsega. Vem da se nahaja vse na internetu ampak če sta dala vse skupaj čez lahko še kakšne trike delita ali bi kaj drugače naredila itd... Sem zanekrat še študent FRI-ja, tik pred diplomo pa se malo oziram za možnostmi po diplomi, priznam da se NZ sliši zelo cool :). Torej nimam nekih dokazljivih izkušenj, delam pa preko študenskega servisa pri podjetju z veliko projekti v tujini, torej nekaj neformalnih izkušenj imam, angleščina načeloma tudi ni problem. Torej ali obstajajo kakšni realistični testi kjer bi lahko preveril svoje možnosti za pridobivanje vize?
Koliko časa sta rabila za realizacijo selitve? Kaj svoje premoženje sta strpala v potovalko in na letalo ali sta zasabo nesla še kaj večjega (kako)? Ali imate slovenci na NZ, kakšen forum/FB-stran karkoli, kjer bi dobil več informacij iz prve roke?

MilanP ::

povprečje nabildej na 9 in pejt doktorat vpisat na nz - najbolša možnsot imho

Viktor33 ::

hehe, malo pozno za to, glede na to da imam en izpit do konca :)

furion ::

Mene zanima, kako je z agrikulturo. A se da dobit veze pr par kmetih pa si naredit supply prave hrane (mleko, jajca, meso, sadje pa non-gmo poljscine).

poweroff ::

Takole bom rekel. En kolega je šel pred par leti v Avstralijo, pa se je potem po dobrega pol leta vrnil - nezadovoljen. Plača je bila sicer višja kot tukaj, lifestyle je bil super (sonček, morje, surfanje,..), ampak kvaliteta okolja (zlasti bivanjske razmere) mu ni odgovarjala. Prav tako ga je začela motiti njihova "zaostalost" (delal je na področju IT-ja). In se je vrnil.

No, pred kratkim se je sicer spet odselil - tokrat na Irsko. In pravi, da je pa sedaj to to.

Jaz pa sem imel pred kratkim možnost oditi v Afriko. Delo bi bilo še kar zanimivo a razmeroma nezahtevno, življenjski stroški nižji kot tukaj, plača razmeroma visoka. Ampak pod črto - nikakor ne bistveno višja, toliko, da bi se mi splačalo in da bi kaj res konkretnega našparal v nekem razmeroma doglednem času. Plus (precej pomembno) - tukaj imam družino (majhni in šoloobvezni otroci, pa to). Zato se za to varianto nisem odločil.

Jebiga, dostop do znanja in kvaliteta življenja sta v Evropi še vedno precej visoka. Tako da je te faktorje IMO treba kar vzeti v zakup.
sudo poweroff

Ramon dekers ::

GGGGG je izjavil:

Jaz sem pričakoval večjo razliko v dohodkih.

Če živiš v najeti hiši še s 4 najemniki, ne porabiš veliko za življenje in pri tem prihraniš 600 do 900 eur? Za nekoga z visoko izobrazbo se mi to ne zdi nič posebnega v Sloveniji. Sem mislil, da so plače v NZ dosti boljše.



Koliko pa jih poznaš da imajo plače 1500€ neto v Sloveniji? Koliko jih poznaš, da so brez dela?


povprečje nabildej na 9 in pejt doktorat vpisat na nz - najbolša možnsot imho


Ti sploh veš koliko stane Phd tu? Malo poguglej, pa boš videl, da bankrotiraš. In zakaj bi naredil to če ti pa na koncu priznajo slovensko izobrazbo?

ampak kvaliteta okolja (zlasti bivanjske razmere) mu ni odgovarjala. Prav tako ga je začela motiti njihova "zaostalost" (delal je na področju IT-ja). In se je vrnil.


THIS! True. In potem imajo že osnovne šole za: Christian school, Swiss School in celo Normal School. Kvaliteta izobrazbe je tu v podnu, ti ljudje ne vedo nič o zgodovini, biologiji...

Viktor33 je izjavil:

Mene pa zanima, kakšni so postopki za pridobitev vize, selitve in sploh vsega. Vem da se nahaja vse na internetu ampak če sta dala vse skupaj čez lahko še kakšne trike delita ali bi kaj drugače naredila itd... Sem zanekrat še študent FRI-ja, tik pred diplomo pa se malo oziram za možnostmi po diplomi, priznam da se NZ sliši zelo cool :). Torej nimam nekih dokazljivih izkušenj, delam pa preko študenskega servisa pri podjetju z veliko projekti v tujini, torej nekaj neformalnih izkušenj imam, angleščina načeloma tudi ni problem. Torej ali obstajajo kakšni realistični testi kjer bi lahko preveril svoje možnosti za pridobivanje vize?
Koliko časa sta rabila za realizacijo selitve? Kaj svoje premoženje sta strpala v potovalko in na letalo ali sta zasabo nesla še kaj večjega (kako)? Ali imate slovenci na NZ, kakšen forum/FB-stran karkoli, kjer bi dobil več informacij iz prve roke?



Sam sem porabil 1 leto, da sem uredil papirje. Vmes spisal magisterij, nekaj časa delal za minimalca, privarčeval nekaj potem pa spokal. Lahko pa računaš, da te samo IELTS stane 200€, zdravstveni pregled 200€. Sam sem opravljal IELTS 2X kar pomeni, da sem samo tu dal 400€. Za forum se obrni tu:
http://www.enz.org/forum/forum.php
Izkušenje ti tu priznajo tako, da dobiš reference letter od delodajalca Avstralija je bolj zagamana ker želi imeti vse od ZPIZA.

Sem pa sam doplačal pri letalski karti 141€ zato, da sem lahko odnesel s seboj 60kil robe.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

THIS! True. In potem imajo že osnovne šole za: Christian school, Swiss School in celo Normal School. Kvaliteta izobrazbe je tu v podnu, ti ljudje ne vedo nič o zgodovini, biologiji...


No, potem se sprašujem zakaj bi se hotel iz Evrope preseliti v to okolje. Razen, če je plača konkretno, ampak res konkretno višja.
sudo poweroff

_darac_ ::


Wellington. Sem super prezadovoljen glede na to kar sem videl v Aucklandu. Da ne omenjam moje ekskurzije iskanja sobe v Papatoe. Za $160 so mi ponujali plac v mestu kjer nisem videl enega belca, pa ne da sem rasist ampak preprosto je bilo mesto kot kak neighborhood v ameriških filmih, tla so bila lepljiva, živel bi z dvema psoma in papigo v hišo, flatmat-a tako lena da tudi pasjega dreka nista odstranila pred hišo...Enostavno predrago zato kar so ponujali, pa še službe nisem imel.


Kak sem se pa zdej nasmejal :D Si te kar predstavljam kako iščeš flatmate v Papatoetoe haha.


V katerem sektorju pa delaš če ni skrivnost?


Telekomunikacije

Je v tem fora, da vama vecja mesta niso vsec?


Ravno nasprotno. Meni so zelo všeč, ampak Auckland je pač drugačen kot ostala velika mesta. Imaš center, ki je primerljiv velikosti kakšnega Celja, kjer so stolpnice, trgovine itd. Potem imaš pa približno 25-30km v vse smeri, ker so same hiše ali pa industrijske cone. So seveda tudi med temi hišami in firmami tudi kakšni nakupovalni centri in trgovine ampak je vse popolnoma drugače kot v drugih večjih mestih. Tu gre vse v širino in ne v višino.

Ramon dekers ::

furion je izjavil:

Mene zanima, kako je z agrikulturo. A se da dobit veze pr par kmetih pa si naredit supply prave hrane (mleko, jajca, meso, sadje pa non-gmo poljscine).



Sam jajca imaš recimo že na policah v trgovini označena kot free range in niso tako draga. Je pa zelenjava kar precej draga, solata recimo 2€ ena glava pri nas dobiš dve za 2€, banane trajajo dosti manj časa kot v Sloveniji...
Mislim, da se da dobiti vse te zadeve tukaj, samo sem samo 1 mesec tu, tako, da še nisem ravno v tej fazi, da bi se zmišljaval pri prehrani.

GGGGG ::

Koliko pa jih poznaš da imajo plače 1500€ neto v Sloveniji?


Praktično vsi kolegi z visoko izobrazbo, ki niso povsem pasivni imajo dohodke tam nekje (+- 200 eur recimo). Tisti z nižjo izobrazbo in voljo do dela tudi.

Glede na omenjene cene nepremičnin, zdravstva, šolnin, hrane itd. sem pač dobil občutek, da razlika pod črto ni ravno velika.

Ramon dekers ::

Kak sem se pa zdej nasmejal :D Si te kar predstavljam kako iščeš flatmate v Papatoetoe haha.


Dej ne govor, katastrofa. So mi rekli what the were you doing there, Papatoe is kinda hood.

Ravno nasprotno. Meni so zelo všeč, ampak Auckland je pač drugačen kot ostala velika mesta. Imaš center, ki je primerljiv velikosti kakšnega Celja, kjer so stolpnice, trgovine itd. Potem imaš pa približno 25-30km v vse smeri, ker so same hiše ali pa industrijske cone. So seveda tudi med temi hišami in firmami tudi kakšni nakupovalni centri in trgovine ampak je vse popolnoma drugače kot v drugih večjih mestih. Tu gre vse v širino in ne v višino.


Pogrešam kako štacuno kot je Interspar, Hervis. Ne dobim dobrih čevljev Nike za nek dober denar. Auckland je pa katastrofa, ni nekih parkov, če pa so, so tako daleč da moraš z avtom, z busom bi mi pa pobralo 20 minut ali več.

Praktično vsi kolegi z visoko izobrazbo, ki niso povsem pasivni imajo dohodke tam nekje (+- 200 eur recimo). Tisti z nižjo izobrazbo in voljo do dela tudi.

Glede na omenjene cene nepremičnin, zdravstva, šolnin, hrane itd. sem pač dobil občutek, da razlika pod črto ni ravno velika.


Izobrazba nima veze če ti v štartu prideš na trg delovne sile in si brez izkušenj. Potem potrebuješ še dobro podjetje (srečo), ki ti dejansko plačuje plačo in prispevke.

Ja v Novi Zelandiji ne boš obogatel, dobiš pa reference, ki nekaj štejejo in greš lahko z njimi tudi drugam.

Sicer pa poglej si recimo našo davčno stopnjo:

John's total taxable income for the year was $65,238. Here's how to work out the amount of tax due on the income:
$0 to $14,000 at 10.5% = $1,470.00
$14,001 to $48,000 at 17.5% = $5,950.00
$48,001 to $65,238 at 30% = $5,171.40
Total tax due $12,591.40

poweroff je izjavil:

THIS! True. In potem imajo že osnovne šole za: Christian school, Swiss School in celo Normal School. Kvaliteta izobrazbe je tu v podnu, ti ljudje ne vedo nič o zgodovini, biologiji...


No, potem se sprašujem zakaj bi se hotel iz Evrope preseliti v to okolje. Razen, če je plača konkretno, ampak res konkretno višja.


Zakaj? Ker lahko tu uspeš in nekam prilezeš v Sloveniji ti naša birokracija ne pusti, skupaj z davčno politiko.
Povsod so plusi in minusi, izbereš pač manjše zlo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

V svet je v vsakem primeru koristno iti. Če uspeš, super, če ne, znaš pa vsaj domovino bolj cenit.;)

O.

Karaya 52 ::

poweroff je izjavil:

THIS! True. In potem imajo že osnovne šole za: Christian school, Swiss School in celo Normal School. Kvaliteta izobrazbe je tu v podnu, ti ljudje ne vedo nič o zgodovini, biologiji...


No, potem se sprašujem zakaj bi se hotel iz Evrope preseliti v to okolje. Razen, če je plača konkretno, ampak res konkretno višja.


Se vedno imajo znatno visji BDP na prebivalca, tako da je solstvo ocitno precenjeno (kar mi je jasno ze mnogo let). IMO je najvecja prednost Nove Zelandija, da je se precej "divja" in ima veliko prostora za rast. Dosti francoskih vinarjev se seli tja pridelovat vrhunsko vino, ocitno je zemlja poceni, klima pa ugodna. Ce najdes podobno niso, kar je imo v novem okolju dosti lazje kot doma, si zmagal. Slovenija pac ne bo vec hitro rastla, predvsem zaradi fuck*d up mindseta. Anglosaksonska kultura je sposobna iz puscave narediti raj in na zmagovalnega konja je pametno staviti.

Double_J ::

Dve šivanki...

PacificBlue ::

Zelo zanimivo vse tole brat. Pohvale Ramonu za pogum in odločitev. Sam sem odkrito razmišljal o NZ par let nazaj, ko sem bil brez službe in so se mi ponujali slabo plačane zaposlitve.. Pa tudi moj kolega je odšel v Avstralijo delat za par mesecev. Po drugi strani pa sem imel tudi prijatelja, ki je šel delat na Kitajsko(poučevat angleščino v šole), je spoznal žensko tam, se poročil , dobil otroke..skratka pravljica na nek način.
Potem sem sicer dobil ok službo, kjer sem še danes, sam vleče me pa vsekakor, verjetno bom šel tja prvo kot turist:).

Double_J ::

Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Kako je s tem?

Ostri so, če so tveganja posledica človekovih lastnih odločitev ne poznajo milosti, kar piše tudi v dokumentaciji na spletišču za imigracijo.

Ramon dekers ::

Definitivno te ne bodo spustili skozi, če imaš kakšen hepatitis razen, če ga nisi prebolel.

Sicer moraš pa tako ali tako pri nas skozi celoten zdravstveni pregled in potem naši pošljejo tja. Zdravstveni pregled se opravlja na vsake 3 leta.

Sicer pa bo Christchurch potreboval 35.000 delavcev za obnovo mesta, uvozili bodo pa kitajce.

leinad ::

Glede na to, da se ukvarjaš z nepremičninami, me zanima če slučajno veš kakšna je kaj situacija za nepremičninskega posrednika? Kakšni so kaj zaslužki in ali ti priznajo tukaj opravljeno licenco?

Hvala.

Blinder ::

če se ukvarja z nepremičninami je mogoče gradbinec
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

krispe ::

Kakšne so pa razmere na Južnem otoku? Meni se posebej dopade Queenstown
Koliko je brezposelnih?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

#000000 ::

Kaj pa kej kriminal ? V NZ naj bi bile zelo aktivne motoristične bande, enako v AU. Je to vidno ali ostaja skrito, mislm a lahko v dnevni rutini nekako imaš težave-stik s tem, brez da bi ga iskal. ??

Ramon dekers ::

Bom se kasneje malo več razpisal o službi ker trenutno ravno menjam in sem šel skozi razgovor, razpis se je zaprl včeraj (torej nedelja) sedaj pa čakam. Pač tu je vedno tako da lahko traja 2 - 3 tedne do konca razpisa med tem časom te ali ne pokličejo na intervju in teden po zaprtju obvestijo.

Kar se tiče licence za nepremičnine je potrebno vse opravljati ponovno pač to je samo za licence recimo arhitektura se ti prizna. Stane pa licenca cc 3000€ za cca 8 mesecev, ampak baje da jo opravijo prej.

V južnem delu nisem bil, je premrzlo zame, baje da je Queenstown lepo mesto vendar dražje od povprečja.

Kriminala je v NZ. malo nisem še zasledil da bi imel kdorkoli kakšne težave pač podobno kot v Sloveniji tu in tam kakšen prehiter voznik... Težko tu najdeš kak hood kot je Detroid recimo, kjer je samo mesto en hood.

krispe ::

Mene vse bolj mika, da bi odšel iz Slovenije. Lani sem končal srednjo šolo (tehnik računalništva), dalje se nisem vpisal... always hated school :(
Znanje angleščine ni problem, ker je učenje angleščine že nekaj let moj hobi. Drug hobi pa je PC hardware (strojna oprema), še nekaj mesecev nazaj sem razmišljal, da bi odprl S.P, računalniško trgovino in servis, ampak glede na to, da že obstoječe firme v tej smeri odpuščajo delavce sem začel razmišljati v drugi smeri - selitev. Delovnih izkušenj nimam, razen 4 tedne šolske prakse pri delodajalcu.
Po hitrem pregledu krajev v NZ se mi definitivno najbolj dopade južni otok, mesto Queenstown je kot dream come true (vsaj kar se vizualne podobe mesta in same lokacije tiče). @Ramon, ti si nekaj omenjal, da so domačini nekoliko za cajtom, a misliš, da bi kot serviser oz. vzdrževalec računalniške opreme uspel? Ali pa morda, če bi odprl svojo firmo v tej smeri?
Res me ful mika sprobat nekaj novega, drugačnega v življenju, če na koncu ne uspe pa imaš vseeno izkušnjo več in si pač sprobal, dokler si bil še mlad. Punce še nimam, torej... nothing's keeping me here =)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Utk ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/svet/juznoafricanu...

Kako je s tem?

Ne vem zakaj si bi kdo želel živet v tako fašistični državi.

Invictus ::

Zato ker nisi predebel ?!?!

Sicer pa lahko take cvetke najdeš v vseh, tudi v demokratičnih zahodnih državah.

Bi pa rekel da si je tip sam kriv, da si ni v vseh teh letih uredil stalnega bivališča in državljanstva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Delovnih izkušenj nimam, razen 4 tedne šolske prakse pri delodajalcu.
Po hitrem pregledu krajev v NZ se mi definitivno najbolj dopade južni otok, mesto Queenstown je kot dream come true (vsaj kar se vizualne podobe mesta in same lokacije tiče). @Ramon, ti si nekaj omenjal, da so domačini nekoliko za cajtom, a misliš, da bi kot serviser oz. vzdrževalec računalniške opreme uspel? Ali pa morda, če bi odprl svojo firmo v tej smeri?


Ne sanjaj. Največja verjetnost je, da boš zapravil kup denarja in odšel empty hands home.
Nekaterim sicer je uspelo, če povzamem zgodbe iz forumov. tako da to težko komentiram, ker ne vem koliko denarja so zapravili in kakšno ozadje so imeli (veze), poznam pa kitajskega inžinirja računalništva z diplomo, ki dva ali tri mesece ni našel službe. Nisem več v kontaktu z njim tako, da nevem če je sedaj že ujel kaj.
Pa prvo kot prvo ti stanovanja ali sobe ne bo nihče dal, razen, če imaš res, ampak res ogromno denarja (ali veliko sreče), kar predvidevam, da ga nimaš ker če ne, ne bi spraševal za tujino.
S 5 tisoč EUR si boš težko pokril hrbet.

Edit: Brez skrbi na slikah vse lepo izgleda. Če ne bi bila situacija v EU. takšna kot je, je EU way to better.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Najdi si službo dol preden odpotuješ.

In naj ti delodajalec zrihta delovno vizo.

Drugače nisi nič na boljšem kot doma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Zakaj pa ne bi iskal šihta v eni izmed bolje stoječih EU držav? In nimaš problema z nobenimi delovnimi vizami, ker si državljan EU.

Olajuwon ::

Se strinjam z Maratom. Ne rabiš it na drug konec planeta, se jebat 1-2 leti za vizo in porabiti goro denarja za to, da potem dobiš službo. Službe so tudi v Evropi. Bolje kot se zajebavat z birokracijo toliko časa, greš na en kurz nemščine, da prilezeš na nek vsaj osnovni nivo in potem začneš iskat službo v Avstriji, Nemčiji, če se ti userje morda švica ali skandinavija... Kjer je pač trenutno največ prostih delovnih mest.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Meizu ::

Sploh mi pa ni jasno, kje ste našli Novo Zelandijo kot priložnost za delo. Priznam, težko bi se spomnil kakšne bolj zahojene lokacije. Grenlandija mogoče?

Ramon dekers ::

Priznam, težko bi se spomnil kakšne bolj zahojene lokacije. Grenlandija mogoče?


Si me nasmejal. Hvala za tole. Sicer pa če dobiš vizo, potem izbereš pač NZ. Na NZ. se živi od mleka.

Meizu ::

Okej, oprosti, ti pač delaš tam in hvalabogu da je tako.

Pa vendar mislim, da se v EU da dobiti ponudbe za delo z isto izobrazbo, kjer je življenjski standard vsaj enak kot tam, ali pa verjetno veliko višji. Plus dela v EU je tudi ta, da lahko praktično iz bilokje za 20€ v enem dnevu priletiš nazaj v Slovenijo in obiščeš svojo familijo.

GGGGG ::

Drug hobi pa je PC hardware (strojna oprema), še nekaj mesecev nazaj sem razmišljal, da bi odprl S.P, računalniško trgovino in servis, ampak glede na to, da že obstoječe firme v tej smeri odpuščajo delavce sem začel razmišljati v drugi smeri - selitev.


Katere firme so to?

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki precej solidno živijo na račun takšnih storitev. V Sloveniji seveda. Računalništvo je še vedno dober biznis. V prodaji sicer ni denarja, če si majhen, z ostalimi storitvami se pa da naklepati za povprečno plačo (ali 5), če si priden.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple na Novi Zelandiji desetletje ni plačal nič davka na dobiček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9317063 (14319) AndrejO
»

Magisterij: DA / NE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6515751 (11823) Invictus
»

Koliko stane računalniški inženir v ZDA (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21754282 (40845) AndrejO
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518165 (9900) Pegaz

Več podobnih tem