» »

Ram2 in problemi z garancijo

Ram2 in problemi z garancijo

;-) ::

6 meseca 2011 sem kupil preko bolhe Nexus S, z gospodom sma šla na Mobitel, kjer ga je vzel in mi je dal nov telefon v embalaži ter poštempljan garancijski list (druga nerabiš za uveljavljanje garancije so takrat povedali).

Sedaj mi 5 meseca (en mesec pred potekom g.roka) telefon crkne. Do danes (točno mesec in dva dni) ram2 neve kje bi dobil dele za telefon, danes pa me kličejo da zahtevajo aneks k pogodbi. Povedat točno zakaj ga potrebujejo neznajo, baje bi mi radi vrnili denar oz. da izberem drug telefon v podobni vrednosti, a jaz aneksa žal nimam in ga nisem dolžan dati, pravtako se nisem dolžan prepirati z mobitelovci da mi dajo kopijo aneksa tretje osebe.

Je v tem postopku kaj narobe in jaz nebi smel uveljavljati garancije, saj se nanaša samo na prvega lastnika (to sicer nikjer ne piše), ker naprimer pri kolesu mi piše v garancijskih pogojih da velja garancija samo za prvega lastnika, tu pa žal ne.

Res ram2 neve koliko je vreden telefon da rabi aneks ?

Gospod iz Ram2 je še dejal da oni meni lahko izplačajo telefon, ampak problem če ne dobijo aneksa je pri njih da samsung njim ne plača stroškov. A je to res moj problem ?
  • spremenil: ;-) ()

RejZoR ::

Aneks nima POPOLNOMA NOBENE veze z garancijo. NOBENE. Vse kar naj briga RAM2 je pravilno izpolnjen in potrjen garancijski list. Sej dajejo garancijo na aparat, ne na storitev, ki jo uporabljaš preko tretjega ponudnika na tej napravi. Aneks bi se te znal tičat samo v primeru če bi koristil stvarno napako kjer pa stvar rešuje prodajalec in kjer bi aneks kot dokument (račun) bil pomemben. Pa še tle nisem čist ziher če bi lahko kompliciral.

Da pojasnim, to je tko kot bi ti npr crknil LCD televizor, ti bi ga nesel na servis, potem pa bi servis zahteval aneks od ne vem, Siol-a, Telemacha al pa T-2, kjer imaš ti pogodbo za spremljanje TV programov.
To se jih povsem nič ne tiče. Servis ne daje garancije na spremljanje TV programov in jih nima kaj brigat s kom imaš ti sklenjen aneks (razen samo v smislu debugginga, če je npr težava v DVB-C modulu, ti pa imaš Telemach kot ponudnika, ki je pač kabelski ponudnik). Ampak še vedno jim nisi dolžen predlagat nikakršnih dokumentov, ker jih to enostavno nima kaj brigat.

Če ni voda, bojo pa težil za anekse al kaj. Fak no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Telefon sem dobil nazaj 44dan, na garancijskemu zapisniku piše:
da so menjali matično ploščo in posodobili telefon, hja seveda 2.3.6 android je zelo nov ;)

Telfon je tud "odkušen" v skrajnem zgornjem robu, kjer sem skoraj 99,9% da prej ni bil.

Podaljšanje garancije za čas ko je bil aparat na servisu lahko samo sanjam :)

bluefish ::

Aneks nima veze. To jim lepo pojasni, ob nadaljnjem sprenevedanju pa mail na TIRS.

Tilen ::

Precej enostavno. Če imajo z Mobitelom pogodbo, da so pooblaščeni serviser, naj podatke za ta IMEI dobijo od njih. Če nimajo, jim tudi aneksa ne daš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Ja, telefon sem dobil in mi dela, vsaj to, čeprav mi niso podaljšali garancije za čas ko telefona nisem imel kot bi po zakonu morali in čeprav lažejo na zapisnikih o servisu:
FAIL



Trenutno sem brez garancije, saj je veljala do 12.6...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kmetek ::

Ni res, dobil si nek zapisnik o tej dobi. Doba oddaje v servis pri prodajalcu ali pooblaščenem servisu......do dobe prejetja s strani prodajalca ali pooblaščenega servisa.
Ko oddaš v servis, podpišeš "oddal v servis dne xyz, oseba xyz"....ko dobiš iz servisa, podpišeš "prejel iz servisa dne xyz, oseba xyz".
Nimate nobene kontrole nad svojim početjem?

St235 ::

;-) je izjavil:

Ja, telefon sem dobil in mi dela, vsaj to, čeprav mi niso podaljšali garancije za čas ko telefona nisem imel kot bi po zakonu morali in čeprav lažejo na zapisnikih o servisu:
FAIL



Trenutno sem brez garancije, saj je veljala do 12.6...


Podaljšanje garancije za čas servisa je zakonsko določeno in povsem avtomatično. Oni ti ne rabijo izdajat posebnega potrdila, da je garancija podaljšana. Če pride v naslednji 44 dneh po preteku garancije do okvare so telefon še vedno dolžni sprejet v popravilo. Še več, na osnovno ploščo, ki so jo menjali velja nova enoletna garancija. Tako, da če se v naslednjem letu zgodi kakršna koli okvara vezana na osnovno ploščo je le ta v garanciji.

Drugače pa ne vem kaj točno so lagali na zapisniku. Posodobitev programske opreme ne pomeni nujno posodobitev na zadnjo možno različico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

A ne začne garancija teči od začetka, če se naprava zamenja, ali njen bistveni del? Kaj bolj bistvenega od matične ne poznam...
Magic

RejZoR ::

Če so menjali matično to drži ja. Sicer se bo RAM2 seveda otepal tega dejstva ampak taka je pri nas zakonodaja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Dajmo že enkrat nehat širit krivo vero.

Še 100 tič na tiste, ki so pregledali 1001 temo in razlago o temu.

Podaljšanje garancijskega roka

483. člen

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.


Torej nova polna garancija velja za tisti del, ki je bil zamenjan oziroma bistveno popravljen. V tvojem primeru je to matična plošča. Garancija za preostale dele aparata teče neodvisno od stvari, ki je bila popravljena/zamenjana. Drugi odstavek 483. člena pride v poštev edino, če bi ti menjali celoten telefon. Ker tega niso storili (niti niso dolžni) ti garancija teče samo na tisti del, ki je bil dejansko menjan/bistveno popravljen.

A ne začne garancija teči od začetka, če se naprava zamenja, ali njen bistveni del? Kaj bolj bistvenega od matične ne poznam...


Odgovor na tole je torej, DA garancija začne teči od začetka, če je naprava zamenjana in NE, garancija ne prične teči znova za celotno napravo, če je bila zamenjana bistvena stvar naprave. Velja pa nova garancija za tisto bistveno stvar, ki je bila zamenjana oziroma bistveno popravljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Hvala za popravek. A ti morajo dati kako potrdilo za veljavnost garancije na matično ploščo?
Matična je itak 75% telefona, tako da je to skoraj podaljšana garancija.
Magic

;-) ::

Saj nevem al sem jaz nor al telefon:


Kamera ne dela, appi se zapirajo, jas več kot updejtat telefona ne mislim da bi delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

RejZoR ::

That sucks. Se to dogaja tud če ga restartaš oz po factory resetu? Ker pomoje je tle fora, da je software še navezan na staro plato. Vsaj tak problem sem prevečkrat videl pri PC-jih. Tud če je bil chipset isti so bile dostikrat težave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

;-) je izjavil:


Kamera ne dela, appi se zapirajo, jas več kot updejtat telefona ne mislim da bi delal.


Daj priklopi ga na logcat, da boš videl kaj točno se usuva.
The truth is rarely pure and never simple.

AngelOfDeath ::

Mavrik je izjavil:

;-) je izjavil:


Kamera ne dela, appi se zapirajo, jas več kot updejtat telefona ne mislim da bi delal.


Daj priklopi ga na logcat, da boš videl kaj točno se usuva.


Medtem se še lahko gre izučit za serviserja teh telefonov. Nabavi rezervne dele. Opremo, ki jo potrebuje in odpre servis.


Zakaj bi potem Ram2 sploh obstajal če moraš popravljat napravo, ko pride od njih ?
edit: Slovnica

;-) ::

Nevem kaj je logcat, factory reset ne pomaga

St235 ::

Magic1 je izjavil:

Hvala za popravek. A ti morajo dati kako potrdilo za veljavnost garancije na matično ploščo?
Matična je itak 75% telefona, tako da je to skoraj podaljšana garancija.


V bistvu ne, rabiš pa neko osnovo na podlagi katere lahko dokazuješ, da je bila matična menjanja. Recimo zapisnik servisa.

kmetek ::

Brias ::

v bistvu ni ram2 ... ali lahko kaj naredim?


teleray, nokia c3-01

kupljena 29.3.2011 ( 2 leti garancije )

prvic na servisu: 2.4.12

menjan touch module black amphenol

drugic na servisu: 29.5.2012

menjan touch modul black amphenol
earp m stout

tretjic na servisu 15.3.2013

mic silicon smd
display carrier assy


v petek mi je spet crknil touch ,,,


kaksne so opcije ( boljse, slabse, nobene )

- lahko uveljavljam stvarno napako?

- ali se steje nova 2 letna garancija ob zamenjavi toucha 29.5.2012 in samo nesem da spet zamenjajo?

- ali je pac ,,, vse mimo?

St235 ::

Stvarno napako boš težko uveljavljal glede, na to da je aparat starejši od dveh let.

Ravno tako ti za touch modul niso dolžni nudit 2 leti garancije, ampak eno leto.

Brias ::

dobro ...

15.3.2013 so mi tudi da nosilec displaya menjali

http://mobile-parts.com.gr/en/iieea/nok...

bom pac nesel na servis, .... in placal ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

kmetek ::

c3-01 kok je to vredno? vrž stran pa kupi telefon :P

Brias ::

@kmetek

nima veze kok je vreden ....

jaz imam pac en svoj ... retro okus za GSMje ...


in moram ga nositi v zepu brez da mi teza vlece zep dol ( pod 10 dkg )


in ne maram plasticnih ...


saj sem pregledal vse ponudnike, bi se nasel kaksno kombinacijo da kje kupim ce je kaj zanimivo ..

ampak ... ni ... :(

kondezator ::

Pro**ete barabe! Tale RAM2 je tako ničvreden, da jih ni sram! Simobil pa tudi svojega denarja vreden. Danes sem dobil svojo motorolo razr xt910 iz servisa, pridem lepo v simobilov center, kjer imajo slabo osvetlitev in pogledam telefon gledam za praskami... In vidim, da je telefon na videz cel in seveda lepo podpišem prevzem. Med potjo domov si telefon zelo natančno ogledam in kaj ugotovim, barabe!!! pokrovček za sim in micro sd je poškodovan z izvijačev izgleda, da je pokrovček pajsnil kar z izvijačem. Iz strani je ohišje malo izbočeno, se točno vidi da so zadnji pokrov telefona šli pajsati z izvijačem, cepci to se dela z plastično mehko trzalico. In na koncu še ugotovim, da so porabili kar staro plastiko okoli fotoaparata in zvočnika(ko se enkrat pajsne se mora dati nujno nova plastika saj se ob odstranitvi deformira). Vglavnem barabe na kvadrat, telefon pa nov stal 500€. Ma najraje bi jih pobil sem jezen ko ris!!!

Ma kdo mogoče kakšen predlog kaj storiti? Če se sploh še kaj da? Uglavnem pa nikoli več RAM2!
Preko ebaya me pridejo novi deli cca. 35$, uglavnem in jih zamenjam sam brez praske, ma ne
morjo si pogledati na youtube kako se telefon odpre, oziroma tako ali tako če so uradni
servis za dotični telefon morajo imeti servisna navodila od proizvajalca cepci!

PINki ::

Welcome to the club. Meni so na s2 zvili metal okrog kamere in mi naredili lepo prasko zraven zvočnika. Bedaki. Tisti za šalterom pa cel naduvan kao tough guy. Me je melo, da mu zbušim gume na avtu.

[D]emon ::

"Welcome to RAM2. Slecite hlace, postavite se v vrsto, ter nastavite rit."

Pa ne da so kaksni drugi servisi kaj boljsi. Ampak RAM2 je pa res poden od podna. Moji mami so telefon "popravljali" mesec in pol. Pa se vedno ne dela.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

koyotee ::

No ja, recimo ćez Emonagram nimam pripomb, poslal htc one x, serijska napaka z wifi-jem, poslano v četrtek, dobil nazaj v sredo naslednji teden :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Klemen86 ::

Poglej, če imaš v nastavitvah/programi/vsi programi/prenosi - program omogočen. Meni se Nexus S podobno obnaša, če imam program, ki ureja prenose, zaprt.

LP.

kekec10 ::

Brez veze debata
Bodisi RAM2 ali TOPTIME, pa verjetno še kakšen uraden servis vedno ista zgodba:
- nepopravljen telefon
- nepravilna uporaba
- stik tekočin
Vsi, ki ste kupili in boste kupili telefon odprite oči in spreglejte "sistem je narejen tako, da v večini primerov 90% garancija pade"
Igra je preprosta. IGRAJO TRIJE: PRODAJALEC-KUPEC-SERVIS. Prodajalci telefonov in servis si podajajo žogico.
KONČNI REZULTAT kupec-poraženec

medenko ::

Tožba, tržna, itd.

RejZoR ::

kekec10 je izjavil:

Brez veze debata
Bodisi RAM2 ali TOPTIME, pa verjetno še kakšen uraden servis vedno ista zgodba:
- nepopravljen telefon
- nepravilna uporaba
- stik tekočin
Vsi, ki ste kupili in boste kupili telefon odprite oči in spreglejte "sistem je narejen tako, da v večini primerov 90% garancija pade"
Igra je preprosta. IGRAJO TRIJE: PRODAJALEC-KUPEC-SERVIS. Prodajalci telefonov in servis si podajajo žogico.
KONČNI REZULTAT kupec-poraženec


Ne vem zakaj pa recimo Philips nima nikol nekih bednih izgovorov? Že res da ne tržijo mobitelov (več), ampak karkoli sem do zdej pošiljal v servis, al so zrihtal al pa izdal dobropis in je stranka izbrala nekj drugega oz dobila nov aparat. Do zdej nisem imel zavrnjenega niti enega artikla. Pa so bili tud prenosni telefoni, kjer je aparat dokaj podoben mobitelu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Jaz sem rekel f*** šalabajzarje. Sem naročil iz Kitajse telefon(Lenovo A820- je hud), čez dva meseca grem še na BOB in bom dajal okoli pet evrov za telefoniranje na mesec. Začetni strošek malo pod 160EUR za tak telefon pa tudi ni visok.
http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p375...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

vorantz ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem rekel f*** šalabajzarje. Sem naročil iz Kitajse telefon(Lenovo A820- je hud), čez dva meseca grem še na BOB in bom dajal okoli pet evrov za telefoniranje na mesec. Začetni strošek malo pod 160EUR za tak telefon pa tudi ni visok.
http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p375...


+1
Naslednji mesec bom tudi js naroču s kitajske thl w8+ (slabost pri teh čing čong telefonih so baterije, ker imajo slabo avtonomijo...ampak ok ti dajo zmeri 2 bateriji zravn tko da fuck it bom vidu kaj bo :P)
Edino kar me je ustavljalo je garancija ampak kokr gledam to ni več nek argument.

WaterBoy ::

Bol ko tako bereš, bol me ima da sploh ne bi imel telefon

LitralSM ::

St235 je izjavil:

Stvarno napako boš težko uveljavljal glede, na to da je aparat starejši od dveh let.

Ravno tako ti za touch modul niso dolžni nudit 2 leti garancije, ampak eno leto.

Kaj pa stvarna napaka na sam touch modul?

vorantz je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz sem rekel f*** šalabajzarje. Sem naročil iz Kitajse telefon(Lenovo A820- je hud), čez dva meseca grem še na BOB in bom dajal okoli pet evrov za telefoniranje na mesec. Začetni strošek malo pod 160EUR za tak telefon pa tudi ni visok.
http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p375...


+1
Naslednji mesec bom tudi js naroču s kitajske thl w8+ (slabost pri teh čing čong telefonih so baterije, ker imajo slabo avtonomijo...ampak ok ti dajo zmeri 2 bateriji zravn tko da fuck it bom vidu kaj bo :P)
Edino kar me je ustavljalo je garancija ampak kokr gledam to ni več nek argument.

Verjamem, da so za to vsaj pretežno krivi veliki ekrani.

[D]emon ::

LitralSM je izjavil:

Verjamem, da so za to vsaj pretežno krivi veliki ekrani.


Ti lahko verjames kar hoces, istocasno pa pozabljas, da imamo vsako leto najave o revolucionarnih baterijah, katerih potem ni na spregled. S stalisca kapitalizma je, seveda, razumljivo zakaj. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406100893 (49927) next3steps
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346747 (5682) St235

Nakup telefona iz Kitajske? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7431395 (27335) Lonsarg
»

Telefon z dvema SIM karticama - katerega kupiti 100 - 200 €

Oddelek: Mobilne tehnologije
92747 (2476) klinker
»

Nerazumljive (oz. sumljive? )ponudbe telefonskih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
252886 (1700) ivanuscha

Več podobnih tem