» »

WAN port na routerju ne dela - kaj zdaj ?

WAN port na routerju ne dela - kaj zdaj ?

Netrunner ::

na kratko: Nevihta -> strela v bližini -> WAN je šel...

Imam router TP-Link TL-WR1043ND ki mu ne dela več WAN port, vse ostalo je videt da dela ok, pa bi prosil za nasvet kaj narediti.

Kot zadnjo možnost je to da ga vržem proč in nabavim novega.

Druge opcije pa so:

1. Teoretično če naložim DD-WRT bi lahko nastavil da se eden izmed LAN portov obnaša kot WAN, vendar nimam izkušenj na tem področju tako da kakšen komentar in nasvet je zaželjen

2. Bi nastavil .. če se da ... da na net bi se povezal siolov modem in preko lana poslal signal v router, kateri bi služil kot firewall in oddajo wireless signala. Tukaj spet nevem točno kaj in kako nastavit če se to sploh nastavit da. Je možno da dobi vhodni signal prek enega LAN porta noter in nato preko ostalih LAN portov porazdeli signal na ostale mašine ... praktično da služi kot switch z firewallom in oddajo wirelessa ??

vsak nasvet je dobrodošel...


hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

boogie_xlr ::

Poskusi z OpenWRT, tam lahko nastavljaš kateri port je wan / lan...

MTB ::

Če ne bo šlo drugače, lahko uporabiš ruter za AP. (se pravi opcija 2, ki si jo napisal)-preskušeno, ker imam podoben primer, z drugim ruterjem.

Netrunner ::

pa če nastavim router kot access point, lahko nastavim port forwarding ipd ali bi s tem samo wireless usposobil ? ... rad bi dosegel vse funkcionalnosti routerja (port forwarding, wireless, firewall, ...)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

it's_me ::

Gledam simulacijo dd-wrt-ja http://www.informatione.gmxhome.de/DDWR...
in vidim da so lan porti bridgani preko vlana, torej 1 port odkljukaš iz bridga in wan nastaviš na tist port.

(simulacija na zgorni povezavi je stara, nov dd-wrt ima še možnost nastavitve wan port ki jo pa v tej simulaciji ne vidim)

Hmmm.... našel sem novo simulacijo http://www.dd-wrt.com/demo/Networking.a...
Tukaj pa ni več videti bridga iz vlanov, samo interface eth0(wan), eth1(lan porti), ath0(wifi) in še dva druga....
Iz tega pa se mi ne zdi da bi bilo možno nastavljati posamezne porte. Samo to da bi imel za wan lan porte in dobival internet preko wifi-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

MTB ::

Jaz sem to počel na ruterju, na katerega ni možno naložiti ddwrt-ja. Za port forwarding skrbi primarni ruter, iz njega gre kabel na lan "okvarjenega" ruterja, ki ima funkcijo dostopne točke.

Netrunner ::

naložil sem si dd-wrt ... zdaj pa mi nič ni jasno kje bi lahko porte nastavljal .. šel sem pod setup > networking .. pa tam imam WAN port assignment .. pa sem dal na disabled .. nato imam spodaj več možnosti ki nekako zgledajo kot da bi bili ostali porti .. čeprav jih je 5 jaz imam pa samo 4 LANe.. kakrokoli vsi so označeni kot default .. lahko pa določim Unbridget .. kjer mi ponudi nek ip ipd za nastabit ??... samo kar sem zasledil na netu se tega ne da nastavljat preko GUI-a ... mogoče kod ve kako se to zadevo nastavi .. nkej bi moral vpisat v command shell :) .. pa nevem kaj

če ima kdo izkušnje s tem, bi prosil za pomoč .. hvala..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

oyoy69 ::

poleti sem imel v "obdelavi" linksysa wrt54gl, kateremu je med nevihto skurlo wan port.
po namestitvi dd-wrt-ja sem spremenil naslednje;

v

če me spomin ne vara, se da spodaj tudi disableat skurjen wan port. in to je bilo to ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oyoy69 ()

Netrunner ::

hja .. o tem sem bra na netu da je treba naredit .. samo problem je ker jaz nimam tiste opcije "VLANs" pod setup...

sem pa uporabil sledečo kodo .. samo zaenkrat še nevem kaj sem naredil...
klik
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

oyoy69 ::

wan port na portu 4?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8726996 (7862) fpopla87
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252863 (1466) SaXsIm
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198440 (4333) kihc
»

4 routerje v mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
113004 (2777) ZGI
»

Asus WL-500gP OpenWRT konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
263814 (2732) Bakunin

Več podobnih tem